Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda tiesiausiu keliu žengė į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą. Sostinės ekipa antrose pusfinalio rungtynėse išvykoje 88:51 (20:17, 29:15, 14:13, 25:6) nugalėjo Šiaulių „Rūtos“ krepšininkes ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2-0.

Vilnietės finale susikaus su daugkartinėmis šalies čempionėmis Kauno „VIČI-Aistėmis“. Tuo tarpu „Rūtos“ ekipa serijoje dėl bronzos medalių kovos su Kauno rajono „Sirenomis“.

Šį sezoną „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda „Rūtos“ krepšininkes įveikė visus septynis kartus.

Antradienio rungtynėse intriga išsilaikė tik pirmame jų kėlinyje, kai pirmavo tai viena, tai kita komanda. Ketvirtį 3 tašku skirtumu laimėjo Vilniaus ekipa. Antrame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ suaktyvino gynybą, puolime taškus rinko Kristina Vengrytė ir Gintarė Petronytė, o po dviejų kėlinių sostinės klubas jau pirmavo 17 taškų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Vengrytė. Puolėja per 35 minutes pelnė net 31 tašką (14/18 dvitaškiai, 1/1 tritaškio, 0/1 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė Petronytė. Vidurio puolėja per 27 minutes pelnė 18 taškų (7/13 dvitaškiai, 4/8 baudų), atkovojo net 23 kamuolius, blokavo 4 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 kamuolį perėmė.

Dvigubu dubliu pasižymėjo ir Sakellie Daniels. Gynėja iš JAV pelnė 10 taškų (4/7 dvitaškiai, 2/2 baudos), atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 5 kamuolius.

„Rūtos“ komandai Lidija Panasiuk įmetė 15 taškų, o Sandra Baliutavičiūtė ir Volha Ziuzkova surinko po 9 taškus.

LMKL finalo serija iki trijų pergalių prasidės jau šeštadienį, dvikova Kaune.

Siauliai
Nepaisant pralaimejimo, tu dideliu skirtumu ir katastrofisku antruju rungtyniu, noriu pasakyti, kad rezultatas sy sezona jau yra labai geras. O juk ir galimybe laimeti bronza islieka. Niekas juk nevertino "rutos" komandos rimtai, visi buvo nurase - ir stai jums koks rezultatas. Aciu uz grazu sezona, bet dar durys neuzdarytos. Gaila tik del Siauliu zmoniu, kurie netik kad nesidomi krepsiniu (moteru), bet dar ir po pralaimetu rungtyniu sugeba burnoti lyg tai krepsininkes pasidave nieko nepalose ir tt... geda del tokiu zmoniu.

Vilniau - patiesk pinigu maisa Matijosaity ir jo kaliauses ant menciu. Vengryte - tu nuostabi. Metimas tobulas, primena man Ray Allen.