Murray: „Norėčiau likti „Neptūne“

2006-04-29 10:21
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ koresp.

Šis sezonas Klaipėdos „Neptūnui“ nebuvo išskirtinis. Įprastai užimta vieta antroje LKL turnyrinės lentelės pusėje, o sezonas dar kartą baigėsi ketvirtfinalyje. Baltijos krepšinio lygoje uostamiesčio klubas liko 10-tas ir iškovojo teisę kitą sezoną žaisti šiame turnyre.

Šiemet „Neptūnas“ buvo kaip niekad atsinaujinęs – iš 14 krepšininkų, gynusių uostamiesčio komandos garbę, net 12 praėjusį sezoną atstovavo kitoms komandoms. Maža to, prie ekipos vairo stojo vyriausiuoju treneriu niekuomet nedirbęs amerikietis Deanas Murray.

Prieš sezoną su treneriu iš JAV buvo sudaryta vienerių metų sutartis su galimybe pratęsti kontraktą dar sezonui. Šią vasarą žadamos permainos „Neptūno“ vadovybėje, tad abejojama, ar Murray liks Klaipėdos komandos strategu.

Rezultatais patenkintas

Sezonas pasibaigė. Ką veikiate šiuo metu?
– Stengiuosi susitikti su kuo daugiau žaidėjų, apibendrinti sezoną, domiuosi, ką jie galvoja apie ateitį. Kai kurie krepšininkai pareiškė norą likti komandoje, dalis norėtų pamėginti laimę kituose Lietuvos klubuose ar Europoje. Keturi ar penki žaidėjai norėtų likti, tačiau juos domina, kokia bus nauja vadovybė, kas treniruos ekipą.

[image=5215 left Murray teigiamu pažymiu įvertintų „Neptūno“ gynybą]– Kaip įvertintumėte praėjusį sezoną?
– Kalbant apskritai, tai buvo geras sezonas, tačiau žaidėme banguotai. Sezoną pradėjome su 12 ar 13 naujų vaikinų, pasipylė traumos, vėliau prasidėjo permainos. Esant tokioms sąlygoms sunku visą laiką stabiliai žaisti.

Ar esate patenkintas komandos rezultatais?
– LKL pirmenybėse su dviem komandomis dalijomės 4 vieta, tačiau mums pritrūko 5 taškų, todėl likom šešti. Manau, kad esame verti tos vietos. BBL čempionate užėmėme dešimtą vietą ir tai leidžia žaisti kitą sezoną. Tai teigiamas rezultatas.

Kodėl ketvirtfinalyje nepavyko įveikti „Šiaulių“?
– Mums reikėjo žaisti geriau. Prieš prasidedant serijai „Šiauliai“ užėmė trečiąją vietą BBL čempionate ir tai jiems suteikė pasitikėjimo. Mums reikėjo žaisti tobulai ir net nežinau, ar toks žaidimas mums būtų atnešęs pergalę.

Trūko fizinio pasirengimo trenerio

Atvykęs į „Neptūną“ žadėjote geriausią gynybą lygoje...
– Komandos gynybą įvertinčiau ne aukščiausiu pažymiu. Atvykdamas norėjau, kad gintumėmės gerai, nes tik taip galima laimėti didžiąją dalį rungtynių. Bėgant sezonui mūsų gynyba tik gerėjo, o 4 rungtynes iš eilės sezono pabaigoje laimėjome tik gerai besigindami.

Ką galėtumėte pasakyti žmonėms, kurie nėra patenkinti komandos rezultatais?
– Visų pirma sutinku, kad jie turi reikšti savo nuomonę, nes jie eina į rungtynes ir už tai moka pinigus. Mano nuomone, žmonės galėtų būti nepatenkinti tik tuo, kad komanda parodė tokius pačius rezultatus kaip ir kasmet. Jie norėjo geresnių rezultatų ir dėl to gali būti nusivylę.

Šį sezoną kaip niekad buvo daug traumų. Kodėl?
– Reikia pripažinti, kad dalis traumų – nelaimingas atsitiktinumas. Dalies krepšininkų sportinė forma buvo prasta – jie iki rugpjūčio nežinojo, kur žais, todėl nesitreniravo. Galiausiai neturėjome fizinio parengimo trenerio, ir tai mums atsiliepė.

Amerikiečių žaidimas džiugino

Kalbant apie komandos žaidėjus, kuriais esate patenkintas labiausiai?
– Neabejoju, kad didžiausią pažangą šį sezoną padarė Vitalijus Stanevičius. Dėl traumų jis kelis pastaruosius metus nežaidė, o šiemet jo pasirodymas mane džiugino – jis buvo vienas komandos lyderių.

[image=5565 right Gegužės viduryje namo išvyksiantis Murray JAV lauks naujienų apie savo likimą]– Marius Kasiulevičius tapo tritaškių konkurso nugalėtoju. Kodėl jam neatsirado vietos per rungtynes?
– Marius kovojo, kai jis turėjo galimybę. Tačiau tai pirmi jo metai LKL, jis turėjo prisitaikyti prie žaidimo greičio bei kitų skirtumų. Jis taip pat puikiai mėtydavo per treniruotes, tačiau tai nėra rungtynės. Galbūt jo psichologija buvo prasta, tačiau per sezoną jis įgijo pasitikėjimo.

Ar manote, kad Giedrius Rinkevičius ir Osvaldas Kurauskas yra pajėgūs žaisti LKL?
– Manau, kad Giedrius gali žaisti LKL. Jam reikia užsiauginti raumenų bei tapti greitesniu, nes oponentai yra stambesni. Be to, jam sunku žaisti prieš žemus varžovus. Osvaldas šį sezoną mums puikiai talkino. Traumoms išretinus žaidėjus, jis parodė, kad gali žaisti šiame lygyje.

Visus žaidėjus į komandą išrinkote pats. Ar esate patenkinti tais žaidėjais?
– Man atvykus jau buvo sudarytos sutartys su Vaidotu Pridotku, Vaidotu Pečiuku, Irmantu Milišausku bei Audriumi Mineikiu. Likusius žaidėjus išsirinkau iš tų, kuriuos į treniruočių stovyklą pakvietė vadovybė. Manau, kad pasirinkau geriausius ten buvusius žaidėjus.

Kaip jums patiko amerikiečių žaidimas?
– Jie žaidė labai gerai. Jerome'as Colemanas buvo vienas geriausių žaidėjų tiek LKL, tiek BBL čempionatuose. Latece'as Williamsas atliko juodą darbą – jis puikiai grūmėsi po krepšiais. Be šių vaikinų nebūtume laimėję tiek rungtynių, kiek laimėjome šį sezoną.

Pareiškė, kad nori likti

Kokia „Neptūno“ ateitis?
– Asmeniškai aš norėčiau grįžti ir treniruoti šią komandą kitą sezoną. Žinau, kad komandoje bus pasikeitimų. Naujiems vadovams pirmiausia reiktų išspręsti klausimą, kaip būtų galima išlaikyti kuo daugiau krepšininkų kiekvieną sezoną. Tai didžiausia problema, nes kiekvieną sezoną pradeda vis nauja komanda.

Po prastų sezonų treneriai dažniausiai yra atleidžiami. Ar yra galimybė, kad kitą sezoną jūs nedirbsite Klaipėdoje?
– Atsakymo į šį klausimą neturiu. Vadovams pareiškiau, kad norėčiau grįžti dirbti čia. Mano likimą spręs klubas.

Kada ketinate išvykti į JAV?
– Gegužės 12 dieną. Iki tos dienos sutartis su nė vienu žaidėju nebus pasirašyta. Visus šiuos reikalus tvarko ekipos vadovybė, kuri pirmiausia turi nustatyti klubo biudžetą.


Rodyti komentarus
Na tipo kaltos traumos ir tik geri amerikieciai nx toki treneri kviesti dar,jau geriau lietuvis treneris
2006-05-03
-1
Atsakyti
Na toki treneri palik dar metus butu labai labai didele klaida. Kur jo pazadai kuriuos dalino pries sezona, kur ta geriausia gynyba? Turedamas tiek pinigu neptunas sugebejo tik triuskinamai pralosti Siauliams dar ketvirtfinalyje. GEDA!
2006-04-30
Atsakyti
Man primena antra Zalgiri kazko,tiek treneris uzsienietis,tiek zaidejai nelabai stengiasi losti,tik skiriasi miestais
2006-04-30
Atsakyti
Reik keist neptune viska is pagrindu, tikiu 250 proc. kad trenetis lietuvis butu iskovojes zymei dzugiau su neptunu, o tokiu zaideju kaip coleman isvis nereikia na nebent juos pastatyti i vieta, as tikiu kad jis geras grajokas, bet viskam turi buti ribos, tikiuosi kita sezona neptunas bus su LT treneriu ir viskas bus zymiai geriau
2006-04-29
Atsakyti
didesnio grybo uz colemana nebuvo visame lkl. su tokiu savanaudziu neverta nei zaist - o treneris is vis apie krepsini neismano, jam artimas nba stilius kuris yra taip pat levekas. europoj su tokiais treneriais ir achujenais zaidejais nieko niekur nelaimesi
2006-04-29
Atsakyti
Gal butu galima biski daugiau info apie vadovybes pasikeitima. Ar ten isilies dar koks 1-2 nauji zmones ar ji keisis 100% ir vilko daugiau net arti Sales nebus?
2006-04-29
Atsakyti
Apie kokį jis čia pasilikimą šneka...na aišku norėti nedraudžiama. Colemanas gal buvo vienas rezultatviausių LKL ir BBL krepšininkų, bet toli gražu negeriausias. Žaisdavo kaip atakuojantis gynėjas, o ne kaip įžaidėjas...Williamsas pirmoje sezono pusėje išvis nesugynė ir vos bėgiojo aikštelėje...viskas aišku kai jis giria žaidėjus kurie nežaidė puikiai tai ką norėt kad aikštėje būtų Rinkevičius...nesamonė gryna, lauk jį ir kuo greičiau.
2006-04-29
Atsakyti
kas tave priims :D jau seniai ji norejo ismesti....
2006-04-29
Atsakyti
svarbu kad ta nauja vadovybe litu turetu, nes su shudin*is shaidejais shud*s ir gaunas
2006-04-29
Atsakyti
Pries sezona Neptunas turejo fizinio parengimo treneri ir jis kazkiek dirbo su komanda. Sklinda kalbos, kad Murray sezono metu pats atsisake fizinio parengimo treniruociu...
2006-04-29
Atsakyti
Komanda be fizinio parengimo trenerio..ko paskui noreti,kad traumos viena po kitos.reikia keisti pirmiausia klubo vadovybe,kuri akla buvo si sezona,kuriems tiek treneris,tiek izaidejas collemanas buvo tikrai geriausi.kvaila..lauksim pokyciu pirmiausia valdyboje.tiesa is sitos valdybos buvo irgi geru sprendimu,tiek wiiliamsas,tiek peciukas,milisauskas,ir dar keli buvo tikrai geri pirkiniai,bet tik puse darbo padaryta,o kita puse tikiuosi padarys nauja valdyba ir kita sezona gal ne taip drasiai bus kalbama,o daugiau dirbama..ir bliamba gal net ir fizinio parengimo treneris bus surastas..
2006-04-29
Atsakyti
jeigu jam colemanas, kuris greitose atakose per rankas troicus meto, geriausias zhaidejas, tai shits treneris ishvis pagarbos nevertas.
2006-04-29
Atsakyti
Sto balof treneris tikras grybas !
2006-04-29
Atsakyti
Su tokiais rezultatais jam likti Neptune??? Nemanau! Ir jis dar teigiamai vertina gynyba. Uztenka vien paziureti i rungtynes su Siauliais. Kas per gynyba? Per pirma kelini 4 dejimai i krepsi, praleista 120 tasku... Ir ne del to, kad pertrauka ilga buvo, o del to, kad niekas nezino kaip kur gintis. Kodel? Gal todel, kad treneris nieko gero nemokino???
2006-04-29
Atsakyti
lopas konkretus!
2006-04-29
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.