Kurtinaitis: „Antra vieta mums – ne pasiekimas“ (audio)

2012-04-13 13:05
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“
Rimas Kurtinaitis savaitgalį sieks laimėti antrą Europos taurę savo karjeroje
Rimas Kurtinaitis savaitgalį sieks laimėti antrą Europos taurę savo karjeroje
Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix
Rimas Kurtinaitis ir jo treniruojama Maskvos srities „Chimki“ vieną spaudimo bangą atlaikė – pateko į Europos taurės finalo ketverto varžybas. Dabar laukia antroji ir sudėtingesnė – laimėti varžybas.

„Chimki“ šį rytoj startuojančių varžybų šeimininkė, todėl visą sezoną iš jos buvo laukiama mažų mažiausiai kelialapio į finalo ketvertą. Dabar, anot Kurtinaičio, tikslai yra dar didesni.

„Jeigu „Spartak“ ar tas pats „Lietuvos rytas“ vien patekimu į finalo ketvertą jau džiaugiasi, tai mums, kaip tokio lygio komandai, žaidžiančiai dar ir namuose, yra konkretus uždavinys – laimėti Europos taurę. Antra vieta mums – ne pasiekimas“, – aiškino Kurtinaitis.

Pateikiame išsamų trenerio interviu laidai „BasketNews.lt radijas“.

– Treneri, ar „Chimki“ komandos sezonas kol kas atitinka klubo keltus reikalavimus? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Kurtinaičio.
– Viskas vyksta panašiai (kaip reikalauta), kadangi Rusijos čempionate pirmaujame, į Europos taurės ketvertą papuolėme. Gal tik VTB Vieningoje lygoje neužėmėme pirmosios vietos grupėje, kuri būtų leidusi tiesiogiai dalyvauti lygos finaliniame ketverte. Antra vieta irgi nėra blogai, ketvirtfinalyje susitiksime su „Lietuvos rytu“. Šiaip viskas kol kas kaip ir planuota.

– Kaip jūsų karjerą galėtų paveikti tai, jei Maskvos srities „Chimki“ ekipa namuose nelaimėtų Europos taurės?
– Taip toli aš nežiūriu. Šį sezoną mano kontraktas baigiasi ir, manau, kad nuo šio ar nuo kito rezultato priklausys, klubas norės su manimi pratęsti sutartį, ar ne. Žinote, gyvenime esu pakeitęs daug klubų ir nematyčiau didelės tragedijos, jei su manimi kontraktas nebūtų pratęstas. Nemėgstu tokių dalykų prognozuoti. Visų pirma, noriu, kad „Chimki“ papultų į finalą. Antra, mes žaidžiame namuose ir norime laimėti taurę. Kiek skaičiau, visi klubai, kurie čia atvažiuoja, pasisakė, kad nori laimėti Europos taurę. Žinoma, ji viena, o mes keturiese. Kaip dalysimės – bus matyti.

– O kaip nusiteikęs dalytis jūs?
– Mano maksimalizmą turbūt visi žino. Manau, kad turėjome pačią sunkiausią problemą, tai papulti į ketvertą. Ne taip paprasta, kuomet yra suteikiama teisė organizuoti finalo ketvertą ir tu visą sezoną neturi teisės suklysti ir privalai iki to ketverto nueiti. Čia ir yra problema – septynių mėnesių spaudimas. Dabar mes jau ketverte – galime truputėlį lengviau atsipūsti. Aišku, atsipalaiduoti negalime. Mūsų niekas neslegia – žaidžiame namuose. Manau, kad turime salės pranašumą, nes joje ir treniruojamės. Taip pat, galbūt, dėl mūsų sirgalių turime ir moralinį pranašumą. Visą kitą turėsime patys atlikti aikštelėje, čia jau niekas mums nepagelbės.

– Ar Rusijoje žmonės jums primena, kad 2009-aisiais metais jau spėjote laimėti Europos taurę ir turite užtektinai patirties tai pakartoti su „Chimki“?
– Primena dažnai, bet ne todėl, kad turėčiau patirties, kaip laimėti taurę, o todėl, kad mes tada atėmėme taurę iš jų. Finale nugalėjome būtent „Chimki“. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos jie pirmavo gal 13 taškų skirtumu, bet mes  sugebėjome nugalėti. Šiuo atveju jie primena tik tai. Žinote, visi treneriai patyrę. Labai priklauso nuo to, ar žaidėjai sveiki ir pasiruošę. Su mūsų komanda viskas tvarkoje. Esame gerame psichologiniame ritme. Laimėjome paskutiniąsias 10 rungtynių, neskaitant tų, kurias „Lokomotiv-Kuban“ pralaimėjome mažesniu skirtumu, nei laimėjome namie. Tai savotiška pergalė, nes į tai orientavomės. Manau, esame pakilime. Sportas yra sportas – kiekvieną dieną skirtingos rungtynės. Laukiame finalo ketverto, o kaip bus – pasižiūrėsime.

– Kas yra svarbiausia tokiuose finalo ketvertuose?
– Visų pirma, stresinėse situacijose neprarasti savo meistriškumo. Daugelis žaidėjų per treniruotę gali įmesti 100/100 baudų, bet per rungtynes negali to padaryti. Mums spaudimas yra kur kas didesnis. Jeigu „Spartak“ ar tas pats „Lietuvos rytas“ vien patekimu į finalo ketvertą jau džiaugiasi, tai mums, kaip tokio lygio komandai, žaidžiančiai dar ir namuose, yra konkretus uždavinys – laimėti Europos taurę. Antra vieta mums – ne pasiekimas. Mūsų komandoje yra aukšto meistriškumo žaidėjų, manau, kad jie su spaudimu susitvarkys.

– Su „Lietuvos ryto“ komanda teks kautis ir VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalyje. Daug studijuojate šią komandą?
– Šiuo metu nestudijuoju, bet seku, kaip žaidžia „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“. Stebiu rungtynes internetu. Žaidžia neblogai, gal kiek banguotai, ne visada vienodai 40 minučių. Tose pačiose rungtynėse su „Žalgiriu“ jie pirmavo 18 taškų skirtumu, su „Spartak“ taip pat pirmavo dideliu skirtumu, bet vis tiek pralaimėjo. Turiu omeny tai, kad jie žaidžia ne visada stabiliai. Šiaip šis sezonas „Lietuvos rytui“ yra neblogas. Jie žaidžia nusiteikę, visada su energija. Pažįstu daugelį žaidėjų. Jie pilnai atsiduoda aikštelėje. „Lietuvos rytas“ turi viską, ko reikia profesionaliam krepšiniui.

– Ar galite palyginti šiandieninį „Lietuvos rytą“ su tuo, kuris jūsų vadovaujamas 2009-iais laimėjo Europos taurę?
– Žinote, kartais nesuprantu, kai pradeda lyginti brazilų 70-ųjų rinktinę su 90-ųjų. Keičiasi ir greičiai, ir strategijos, ir meistriškumai. Mes buvome pakankamai stiprūs, kad laimėtume taurę. Kaip yra šį sezoną, sunku pasakyti – jeigu jie laimės, vadinasi yra tokie pat stiprūs, kaip ir tada.

– Su Europos taurės pusfinalio varžove „Spartak“ komanda ne vieną kartą yra tekę rungtyniauti ir Rusijos čempionate. Ar tai, kad varžovas gerai pažįstamas, yra pranašumas?
– Iš vienos pusės gerai, iš kitos – nelabai. Šiemet su jais žaidėme du kartus – abu laimėjome, išvykoje ir namuose. Abejos rungtynės buvo sunkios. Manau, kad iš visų finalo ketverto komandų „Spartak“ mums palankiausias varžovas. Lengva vis tiek nebus. Rusijos vidaus taisyklės ir nusiteikimas yra visai kitokie. Bus sudėtinga.

– Treneri, ar daug laisvės jums suteikia „Chimki“ vadovai?
– Taip, suteikia visišką laisvę. Žinoma, veiksmus derinamės, nes yra ir piniginiai klausimai, bet vadovai nedaro nei vieno sprendimo be mano sutikimo. Manau, tai yra teisinga praktika. Permėje buvo panašiai, tik ten klubas turėjo finansinių problemų, negalėjome sumokėti norimiems žaidėjams. Su „Chimki“ truputį paprasčiau. Žinoma, nesame tokie turtingi kaip CSKA, kuri gali pirkti geriausius pasaulio krepšininkus, bet savo lygmenyje susipirkome. Susikomplektavo kiek kitaip – neturime super ryškių žvaigždžių, bet turime gerą komandą. Tai byloja mūsų visi rodikliai. Mes neturime žaidėjų, kurie puikuotųsi geriausiųjų krepšininkų topuose, bet esame komanda. Rusijos lygoje atliekame daugiausiai rezultatyvių perdavimų, kartais net iki 35. Tai byloja apie komandinį žaidimą. Komandoje nėra žaidėjų, kurie temptų antklodę sau. Komandos modelį, kokį aš ir įsivaizdavau, pavyko sukurti. Sezonas dar nesibaigė, bus matyti, ar modelis pasiteisins iki galo.

– Ar jus, kaip trenerį, toks klubo vadovų pasitikėjimas motyvuoja?
– Labai. Visas yra svarbu. Santykiai tarp žaidėjų ir trenerių, tarp trenerių ir klubo vadovybės. Šiais laikais neužtenka turėti vien gerą žaidėją. Turi būti kažkoks kontaktas. Daugelis komandų yra apylygių. Daugelis, žaidžiančių Eurolygoje arba Europos taurėje, turi pakankamai didelius biudžetas, kad susipirktų gerų žaidėjų. Būtent smulkūs buitiniai momentai yra irgi svarbūs, kad komanda sugebėtų laimėti vienu ar dviem taškais. Mūsų klube yra viskas. Mes kartu ir džiaugiamės ir verkiame, žaidėjai, treneriai ir klubo vadovybė. Mes visi žinome, kad iš mūsų reikalaujama aukščiausių rezultatų, bet mano gyvenime tokie klubai buvo visi. Žaidėjas irgi buvau toks, iš kurio buvo daug tikimąsi: tapti olimpiniu čempionu, sąjungos čempionu su „Žalgiriu“, pasaulio čempionu. Man čia nieko naujo, prie spaudimo esu pripratęs ir pačiam norisi laimėti. Vien tiktai egzistuoti nesinorėtų.

– Įsivaizduokime, kad „Chimki“ pateko į finalą. Ar jame labiau norėtumėte akistatos su „Lietuvos rytu“, ar su „Valencia“?
– Net nežinau, abi komandos žaidžia neblogai, ką čia bursi. Man būtų malonu vien dėl to, kad „Lietuvos rytas“ papultų į finalą, o mes vis tiek turėtume savo užduotis. Mums reiktų nugalėti. Manau, kad tai – vienodo lygio komandos, kurių pusfinalį sunku prognozuoti. Manau, kad „Lietuvos rytas“ turėtų laimėti.

Visas garso įrašas, kuriame taip pat išgirsite Kurtinaičio pasiaiškinimą apie tarybinių laikų linksmybes sodyboje. Apie tai neseniai „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijoje pasakojo ilgametis rinktinės masažuotojas Juozas Petkevičius:
Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (46)
vakaras
geguzes menesi "Liet. rytui" ateis vakaras.
2012-04-14
-1
Atsakyti
Rytas!
Padliuxos fanai nerimsta nes geguže Rytas Žaliems avinams subines spardys!žalia padla hey hey!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-14
Atsakyti
arturasssssss
1)valencia 2)himki 3)rytas 4)spartak
2012-04-13
+2
Atsakyti
Geras
RIMAS KURTINAITIS:

- Tuo tarpu A. Džikičiaus aš beveik nepažįstu, bet sekiau, kaip šį sezoną sekėsi „Lietuvos rytui“. Buvo ir labai gerų rungtynių, buvo ir nestabilių pasirodymų, kuomet iššvaistoma didelė persvara. Kalbant bendrai, iš šalies stebint matosi, kad vaikinai žaidžia energingai, atsidavę – tai yra didelis trenerio, kuris turi priversti tai daryti, indėlis. JUK LIETUVOJE YRA KOMANDŲ, KURIŲ IR SU RYKŠTE Į AIKŠTĘ NEIŠVYSI - MANAU, ŽINOTE, APIE KĄ KALBU.
2012-04-13
-1
Atsakyti
orbit
FAKTAS:

Kurtinaitis savo intervju tik abstrakčiai paminėjo nevykėlius ir neminėjo nei komandos pavadinimo, nei miesto, kuriam ji atstovauna.

PARADOKSAS:

Žalgirio fanai kažkodėl tą nevykėlių etiketę vieningai prisiėmė sau, o Ryto fanai iš to pasišaipė.
2012-04-13
-1
Atsakyti
Tadas vakaras
o as manau,kad laimingai susikloscius aplinkybem gali buti treti,bet cia laimingai susikloscius.
2012-04-13
+2
Atsakyti
trexslenkai liks 4 tuo ir pasakyta :D


Nemanau.
2012-04-13
-5
Atsakyti
Bukim biedni, bet teisingi. Laimeti pirma vieta sakes kiek sekmes reiks ir dideliu pastangu. Nes pokolkas tiek valencia tiek chimkai aiskus favoritai yra. Beabejo, ne pirmas kartas kai Rytas yra nuvertinamas ir nekarta yra parodes, kad gali laimeti pries stipresnius.Aplamai, lyginant 2009 sudeti ir siu metu, tai ana sudetis buvo zymiai stipresne, nei dabar turi Rytas. Butu smagu susitikti finale su chimkais ir vel jiems pakrauti, sekmes Rytui! :)
2012-04-13
+1
Atsakyti
staliau pavaryk
2012-04-13
+2
Atsakyti
Eilinis kartas1. Rytas2. Chimki3. Valencia4. Spartak


Realiausias varijantas
2012-04-13
-4
Atsakyti
savas
Na ka Kurtinaitis gavo patreniruot tikrai rimta komanda, dabar jam ateina maximaliu isbandymu metas, nes sezonas jau y pabaiga jei laimetu Eurocupa, manau butu jam atleista uz klaidas VTB ar rusijos lygoje, jei pralaimetu turetu draskytis VTB del pirmos vietos ir vel paimt antra rusijos lygoje, o tai padaryt tikrai nelengva nes yra Unix, Spartakas, tas pats Lokomotivas, na dar Triumfas. Kovoje su Spartaku palaikysiu Kurty, bet jei del 1 ar 3 vietos jis zais su Rytu palaikysiu Ryta.
2012-04-13
-1
Atsakyti
mix
Palaikysiu lietuvius , tai - Lietuvos rytą.

Atsibodo man tas Kurtis su savo išsišokimais.
2012-04-13
Atsakyti
visi i chimkus juodai raudonai nuogo ritas ritas ritas
2012-04-13
+1
Atsakyti
klaidietis !!! Naujas Zalgribio himnas


Prajuokino kubiniai kamuoliai :D
2012-04-13
-8
Atsakyti
RibokasGoran_Karan1. valencia2.xymky3.lr4.spartakNerimtai tu čia. Kaip tikras Legendos mylėtojas, privalėjai pastatyt Rytą į 4 vt. Rytoj po pietų turėsi įrašyt LR į 2 vt., na o sekmadienį vakare teks rašyti, kad nieko čia tokio, silpni priešininkai buvo, Rytas laimėjo kažkokią kibiro taurę... Štai taip turi elgtis kiekvienas tikras Buratino kareivėlis.


Atrasei kaip tikras komjaunimo mankurtas ;)) Ar nebus kaip rudeni , kai pylstei visur kad nebus ka veikti su apgailetinais Turkais DDD Bet ka tau daugiau daryti , davus pionieriaus garbes zodi :))
2012-04-13
+3
Atsakyti
fanas
nu ir rytas gautu kvietima kaip ir ta sezona kai nuo real uleb finale gavo
2012-04-13
-3
Atsakyti
fanas
chebra pataisykit mane jei neteisus. Zodziu tarkim rytas atra vieta eurocup pajama. o chimkiai laimi Rusijos lyga ir gautu kvietima i eurolyga kaip laimejus nacionalini turnyra. (cska lyg ir vardini kaip zalgiris turi) aisku mazai cia shansu bet teoriskai ar taip?
2012-04-13
-1
Atsakyti
KarmenasIs kalbos matosi kad Kurtis labai noretu finale issitycioti is vainausku komuniagu Raudonosios Padlos uz tai kad gedvydo narkomanas nenorejo pratesti su juo sutarties. O kaip gi kitaip, Kurtis juk mato jog Zalgiris su savo siemetiniu tragisku zaidimu spardo, valosi kojas is vainausku komjaunimo reklaminio projekto tai tokia komanda kaip Chimki isvis situos raudonus antrarusius darys belenkaip kad sitie nevykeliai nespes net vazelinu pasinaudoti.


Ko tu cia nesamones rasai? Komuniagomis gali buti tik kolukio zalgiris.
2012-04-13
-5
Atsakyti
Niekas čia niekam nepavydi, neginu tų nepraustaburnių žalgirio "fanų" kurie rytui linki nesėkmės, bet kalbą apie Žalgirį patys rytfaniai pradeda, nors kalba turėtų eiti apie Rytą Eurocupe, bet atrodo net patiems rytfaniams Žalgirio bėdos įdomiau nei tai...
2012-04-13
+4
Atsakyti
KarmenasIs kalbos matosi kad Kurtis labai noretu finale issitycioti is vainausku komuniagu Raudonosios Padlos uz tai kad gedvydo narkomanas nenorejo pratesti su juo sutarties. O kaip gi kitaip, Kurtis juk mato jog Zalgiris su savo siemetiniu tragisku zaidimu spardo, valosi kojas is vainausku komjaunimo reklaminio projekto tai tokia komanda kaip Chimki isvis situos raudonus antrarusius darys belenkaip kad sitie nevykeliai nespes net vazelinu pasinaudoti.


Idomu, kur tu buvai, kai Lokomotyvas du kartus issivale i tavo Buratin-projekta kojas?

Na o jus zalfangrybiai nustokit pavydet, Rytas kaip visada sezono pabaigoj kapojasi iki galo visose lygose, o jus kaip visada po Lietuvos ir Latvijos Kaimus trankotes tose BBL ir LKL. Sekmes zaidziant pries Lietkabelius :D
2012-04-13
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 46

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.