Kauno rajono „Sirenos“ sunkioje ir permainingoje pirmoje dvikovoje dėl bronzos medalių namuose 80:76 (14:18, 21:22, 26:16, 19:20) palaužė Šiaulių „Rūtą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Pirmoje mačo pusėje sėkmingiau žaidė „Rūtos“ krepšininkės. Jos neleido arti krepšio varžovių aukštaūgės Kristinos Alminaitės, žaidė veržliai ir drąsiai. „Sirenoms“, regis trūko energingo Lino Šalkaus vadovavimo – žaidėjos, išskyrus Rasą Žemantauskaitę-Matlašaitienę, atrodė susikausčiusios. Negana to, baigiantis antrajam kėliniui ši gynėja, pelniusi pusę komandos taškų, prasižengė ketvirtąjį kartą ir atrodė, kad „Rūta“ įgijo dar vieną kozirį.

Tačiau po pertraukos „Sirenos“ pakoregavo puolimo veiksmus ir vaizdas aikštėje pradėjo keistis, nors „Sirenos“ visą kėlinį žaidė be Žemantauskaitės-Matlašaitienės. Žaidimas išsilygino ir aikštės šeimininkės po truputį perėmė iniciatyvą į savo rankas. O ketvirtajame kėlinyje suveikė ir geresnis „Sirenų“ fizinis pasirengimas.

Būtent tai ir padėjo pasiekti persilaužimą, mano „Sirenų“ žaidimui vadovavęs treneris asistentas Justas Kaziliūnas. Beje, kad jam teks vadovauti mačui, jis sužinojo tik prieš pat varžybas, nes tikėjosi, kad Šalkus pasveiks.

„Tačiau treneris paliko mums žaidimo planą, merginos pasistengė jį įvykdyti, tad viskas gerai, – po mačo kalbėjo Kaziliūnas. – Gal tik pradžia truputį klostėsi ne taip, kaip norėjome, žaidėjos vėlavo gynyboje, bet per pertrauką pasikalbėjome ir džiaugiuosi, kad jos susikaupė. Juk žino, kokia rungtynių kaina. O mačo pabaigoje,manau, labai svarbų vaidmenį atliko ir fizinis pasirengimas.“

„Rūtos“ strategas Arūnas Kačerauskas pasidžiaugė bent tuo, kad vyko atkakli ir įdomi kova, kad komanda pasiaukojamai kovojo. „Aišku, apmaudu, kad kelios klaidos gynyboje, keli nepataikyti metimai iš po krepšio neleido mums laimėti. Neturime pakankamo atsarginių žaidėjų suolo, bet bandome suktis iš padėties, todėl bandžiau leisti ir jaunąją Viktoriją Juodeikytę, bet patirtis kaunantis tokiose rungtynėse yra labai svarbi, o jos gynėjai trūksta. Todėl turėjau remtis labiausiai patyrusiomis krepšininkėmis.“

Pasak trenerio, didžiausią pavojų jo komandai kėlė Alminaitės ir Žemantauskaitės-Matlašaitienės duetas, o galutinį smūgį sudavė varžovių tritaškiai, ypač pataikyti ketvirtajame kėlinyje.

„Sirenos“: Kristina Alminaitė 19 (12 atk. kam.), Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 19, Eglė Sarapaitė 12, Eglė Tarasevičiūtė 11 (11 atk. kam.), Erika Liutkutė 11.

„Rūta“: Lidziya Panasiuk 20, Volha Kapylova 16 (4/5 trit.), Sandra Baliutavičiūtė 11, Silvija Kuodienė 11 (10 atk. kam.), Volha Ziuzkova 10.

Antrąsias rungtynes komandos žais balandžio 17 d. Šiauliuose.

Specialisto komentaras

Ričardas Maceina (Kauno „LKKA-Aisčių“ vyr. treneris): „Jaučiasi, kad kova vyksta dėl medalių ir kad „Rūta“ neatsitiktinai pateko į stipriausiųjų komandų ketvertą, nes turėjo realias galimybes laimėti svečių aikštėje. Bet pabaigoje šiaulietėms galbūt sutrukdė jaudulys, o labiausiai – aktyvi asmeninė „Sirenų“ gynyba, kurią ši ekipa pradėjo taikyti po didžiosios pertraukos. Tuomet pasipylė „Rūtos“ klaidos – skuboti, neapgalvoti metimai, jos nepasinaudojo tuo, kad pusantro kėlinio dėl keturių pražangų nežaidė Žemantauskaitė. Pirmoje mačo pusėje, atrodo, „Sirenos“ jautė, kad žaidžia be trenerio, kuris visada griežtai vadovauja komandai. Gal tikėjosi lengvai laimėti? Manau, kad „Rūta“ galėjo labiau išnaudoti šią situaciją. Bet antroje pusėje „Sirenos“ jau žaidė taip, lyg nuo suoliuko joms vadovautų treneris. Aktyviai gynėsi, priimdavo teisingus sprendimus, išnaudojo Alminaitę, kuri trečiajame kėlinyje ėmėsi lyderės vaidmens, kartojo vieną po kito netaiklius metimus. Be to, antroje pusėje pasijuto geresnis „Sirenų“ fizinis pasirengimas, kuris joms leido aktyviai gintis, o puolant žaisti veržliai. Šios rungtynės patvirtino prognozes, kad šioje serijoje laukia daug atkalių mūšių.“