Komentaras: Kodėl rusai neverti antros Eurolygos A licencijos

2012-04-16 11:15
Rokas Buračas, specialiai „BasketNews.lt“ iš Maskvos (Rusija)
Arena, kurioje vyko Europos taurės finalo ketverto varžybos, tikrai nėra geresnė už senutėlę Kauno sporto halę
Arena, kurioje vyko Europos taurės finalo ketverto varžybos, tikrai nėra geresnė už senutėlę Kauno sporto halę
Nuotr. BasketNews.lt/R.Buračas
Prieš savaitę kolegai iš Rusijos pasigyręs, jog savaitgalį atvykstu į Maskvą nušviesti Europos taurės finalo ketverto turnyro kovų, sulaukiau keistokos replikos: „Pamatysi, kaip prastai bus organizuotas šis turnyras.“

Toks Maskvoje gyvenančio kolegos išankstinis įsitikinimas gerokai suglumino. Maniau, kad ne vienus metus antrosios A licencijos Eurolygoje siekiantys rusai nersis iš kailio, siekdami įtikti Eurolygos vadams ir dės visas pastangas, kad turnyras praeitų nepriekaištingai. 

Tuo labiau, kad turnyro šeimininkas – „Chimki“ klubas gali pasigirti keliolikos milijonų eurų biudžetu bei Maskvos srities gubernatoriaus Boriso Gromovo dėmesiu. 

O Rusijoje reikalai tvarkomi gana paprastai: jeigu reikia, vadinasi bus. Lygiai taip pat, kaip ir perkami legionieriai. CSKA ar „Chimki“ klubų treneriams užtenka mostelti ranka – norime Planiničiaus, Teodosičiaus ar Krstičiaus ir netrukus šie žaidėjai jau atsiranda komandų sąrašuose. 

Neabejojau, kad turnyras bus surengtas itin aukštu lygiu. Juk rusiškas svetingumas ir nepriekaištinga tvarka šios šalies klubams ateityje gali tapti vienu argumentų, kodėl Eurolyga turėtų Rusijai skirti papildomą A licenciją. 

Žinoma, tai neprilygsta sportiniams rezultatams, televizijos transliacijų teisių pardavimo reitingams ar žiūrovų užpildytoms tribūnoms, tačiau Eurolygai parodytas dėmesys ir noras atsidurti tarp elito gali šiek tiek suminkštinti širdį. 

Vis dėlto pirmąją turnyro dieną teko susidurti su realybe – kolegos prognozė buvo kaip pirštu į akį. Maskvos priemiestyje Chimkuose sekmadienį finišavęs Europos taurės turnyras, organizacine prasme, buvo vienas prasčiausių, kuriuose teko dalyvauti. 

Atrodo, kad rusai nė nenorėjo pasistengti, jog žiniasklaidos atstovai apie renginį atsilieptų teigiamai. Apie dvi dešimtys varžybas nušviečiančių Lietuvos bei Ispanijos žurnalistų bei keliolika kolegų iš Rusijos turėjo nuolat varstyti duris. 

„Chimki“ komplekse esantis žiniasklaidos darbo kambarys, spaudos konferencijų salė, „mixed“ zona, kurioje po rungtynių galima kalbinti krepšininkus, bei arena yra skirtingose dviejų pastatų vietose. Kiekvieną kartą norint pereiti iš vienos zonos į kitą reikėjo su visa technika išeiti į lauką ir nužingsniavus kelis šimtus ar keliasdešimt metrų susirasti reikiamas duris.

Prieš šešetą metų Eurolyga pasekė NBA pavyzdžiu ir leido žiniasklaidos atstovams po rungtynių užsukti į krepšininkų drabužines, bei karščiausius interviu, dar neatvėsus žaidėjų emocijoms, rengti jose. 

Chimkuose Lietuvos žurnalistams taip pat buvo išdalytos akreditacinės kortelės, leidžiančios po rungtynių apsilankyti drabužinėse, tačiau šią zoną itin uoliai saugojo apsaugos darbuotojai, o Eurolygos atstovai vis siūlydavo palaukti „dar keletą minučių“, kol galiausiai krepšininkai palikdavo areną. 

Chimkuose „itin naudinga“ ir žiniasklaidos darbą turinti palengvinti „mixed“ zona. Įprastai ji įrengiama pusiaukelėje tarp išėjimo iš krepšinio aikštelės ir drabužinių – taip krepšininkai neturi jokių galimybių išvengti nemalonių klausimų po pralaimėtų rungtynių bei gali padėkoti aistruoliams po pergalių. 

Tačiau Chimkuose „mixed“ zona įrengta atvirkščiai – aikštelę paliekantys krepšininkai pirmiausiai patenka į drabužines, o ir nusiprausę areną palieka, išvengę žiniasklaidos atstovų dėmesio. 

Oficialiame spaudos viešbutyje gyvenantys kolegos skundėsi nesulaukiantys specialiai žurnalistams skirto autobuso, vežančio į krepšinio areną. 

Kas kelias valandas tarp spaudos viešbučio ir arenos turintis kursuoti autobusas yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl žurnalistai pasirenka brangesnį nei kiti – nuo 100 iki 200 eurų už naktį – kainuojantį spaudos viešbutį. Svetimame mieste nesinori gaišti laiko beieškant arenos. 

Šeštadienį teko matyti, kaip darbą arenoje apie 22.30 val. baigę ispanų žurnalistai bene pusvalandį laukė, juos į oficialų spaudos viešbutį, turinčio nuvežti autobuso, tačiau galiausiai išsikvietė taksi. 

Man pasisekė labiau. Keturiasdešimt penkias minutes pratrypčiojęs stotelėje, bet taip ir nesulaukęs paskutinio viešojo transporto autobuso, grįžau į areną pasiteirauti kelio iki artimiausios – už 5 kilometrų esančios – metro stotelės. 

Darbą baigęs arenos barmenas manęs pasigailėjo ir pasisiūlė pavežėti. Žinoma, ne už dyką – dviem šimtais rublių pigiau nei, kainuoja taksi. Sumokėjau tris šimtus (apie 25 litus), nors teko girdėti, kad plėšikiškomis kainomis pagarsėję vietiniai taksistai už panašaus atstumo kelionę pareikalauja ir tūkstančio rublių (apie 90 litų).

Nors rusai deklaruoja didžiulę meilę krepšiniui ir norą gauti antrąją Eurolygos A licenciją, jų organizaciniai sugebėjimai Chimkuose manęs nė trupučio neįtikino. Kur kas geriau prieš šešerius metus pasaulio čempionatą surengė netgi nuo krepšinio gerokai nutolę japonai, nors tuomet vien už galimybę spaudos centre naudotis internetu žurnalistams teko mokėti beveik tūkstantį litų. 

Kur kas geresnes sąlygas darbui žiniasklaidos atstovai turėjo ir prieš trejus metus Lenkijoje vykusiame Europos vyrų čempionate, kuris itin slogų įspūdį paliko tiek jo dalyviams, tiek sirgaliams. Tuo tarpu Eurolygos finalo ketverto kovų ar Lietuvoje rudenį praūžusio Europos čempionato su Rusijoje vykusiomis Europos taurės finalo ketverto varžybomis negalima net lyginti.

Su kolegomis juokavome, kad Chimkų klubo atstovai pernelyg nesistengė žinodami, jog tai pirmas ir paskutinis jų rengtas turnyras. 

Iškovojęs bilietą į Eurolygą „Chimki“ klubas veikiausiai turės persikelti į kur kas erdvesnę areną, nes apie keturis tūkstančius sėdimų vietų turinti dabartinė komandos būveinė tikrai nėra geresnė už legendinę Kauno sporto halę.

Rodyti komentarus
Atrinkti (2) Visi (37)
to erikas
o uz ka as tureciau myleti rusus,kad per simtmecius enge,istreme ir iszude milijonus mazu saliu gyventoju?kad ukininkus suvare i kolchozus? CCCP ekonomika jau buvo ant bankroto ribos,pramone atsilikus isskyrus karine,gamyklos nekonkurencingos su vakarais,Lietuva kokia turime dabar CCCP palikimas nes priprato pavogti ka nors jei yra proga,o dabar tie patys visur valdzioj sedi,ziurejau per rusu kanala,kaip 90metu karo veteranas griuvancioj lusnoj be elektros,vandentiekio gyvena ir taip dauguma ju rusijos gilumoj ir visiem px nieks jeis nenori rupintis,kaip ir per kara pries vokiecius,kaip patranku mesa siusdavo,o jei atgal begdavo savi saudydavo,vokieciai pralaimeja kara tuo tarpu senatvej po visa pasauli keliauja,tai savo propogandas kacape geriau pasilik sau
2012-04-19
Atsakyti
erikas
Paskaitikit ka parase sitas zmogus su kurio as 100% sutinku Kwasnauskas

As nesuprantu kas su jumis visais dedasi ko jus vaziojat ant Russu Ar CCCP ,,kas jum taip blogai buvo kad Ignalina pastate ar kad Klaipedos krasta lietuvai atidave O gal kad kelius pastate ar kad Seuliose dviracius darem o Panevezije Televizorius Klaipedoi Osta pirmos klases turejom O Silutei baldus darem ,,kad visa Meloratsija sutvarke ir ivede,,Kas jum taip nepatiko Kad Gydimas Dykas buvo ir uz mokikla moketi nereikejo ,,kad uz 3 kambariu buta i menesi reikejo 6 rubliu moketi tai toi kainoi buvo ir vando elektra ir dujos,,o alga buvo 160 rubliu darzelio aukletojos,,,,O ka gavom Ne CCCP o Europos sajunga,,ignalinos nera darbu nera visi bega i uzseni kad kaipors pragiventu Cigaretes 2 dolerei kainoja uz buta 500 liut moku o alga 2200 kad Seuliu Eroporte Amerikiecei stovi,,,taip kad nestumkit o pagalvokite ka praradom o ka gavom,,o kam po 12 metu prasau komentaru nerasiti jus dar pienburnei ir nieko nesuprantat,,kai jums ant buto reikes 40 metu dirbti ir taupiti tada gal ir jus suprasite kada buvo gerai o kada ne
2012-04-18
Atsakyti
cia dauguma komentatoriu ateina savo beviltiskuma parodyti ?

Isdestyti faktai ir argumentai, o cia skiedzia apie kazka.
2012-04-17
Atsakyti
eusebijus
normaliai cia surasyta viskas. jeigu rusai nesugeba elementaraus europos taures turnyro surengti tai ka jie darytu per eurolyga? suprasciau, jei stengtusi, rodytu nora, bet nebutu galimybiu, o cia kaip suprantu to nebuvo. krepsinis yra skirtas ziurovams ir sirgaliams, bet jeigu zurnalistai po rungtyniu negali net zaideju pakalbinti, tai kam tada tuos turnyrus daryti? man pvz. buvo labai idomu rediko interviu paskaityti bet deja...
2012-04-16
+2
Atsakyti
arvys
tai pas plikasiknius visada taip,jie tik giriasi kokie jie kieti,kaip moka viska padaryti,bet kaip visada realybe labai nutolusi nuo kalbu...
2012-04-16
Atsakyti
savas
Kas is jusu cia komentuojanciu dirbate ir dar nevisai jums patinkanty darba kasdien panasius straipsnius galetumete rasineti, kokia bloga buvo jusu darbo diena, kiek daug nuveikete, daugiau nei praeita diena ar savaite, kaip toli ir nepatogu jums vaziuoti y darba ne taip kaip jusu pazystamam dirbanciam geroje firmoje uz gera atlygy. ir t.t. Cia vieno zmogaus nuomone apie zurnalistu "bedas" Chimkiuose, o prie ko cia ta A licenzija as nesupratau, jei klubas yra stiprus yvykdo visus sportinius reikalavimus tai kodel jam nezaisti Eurolygoje?? plius, kad jis persikraustys y nauja arena, kurioje veikiausia bus istaisytos bedos kurios siame straipsnyje buvo vardijamos. Vat jeigu sirgaliai, kurie buvo tenais ar komandu zaidejai butu skundesi kazkokias nepatogumais galima priimti rimciau, bet gi cia skundziasi zurnalistas blogomis darbo salygomis, jis nera zaidejas ir nera asmuo y kury kreipemas sportas t.y. jis nera sirgalius. Rusijos komandos siais metais yrodineja, kad nera pastumdeles Eurpopoje todel tikrai manau, kad verciau tureti dvi stipres Rusijos komandas Eurolygoje nei kokias 4-5 ispanu, ar kokias 3-4 italu ar 3 prancuzu. Isimtis kai komanda issikovoja teise zaisti sportiniu principu ( Eurocup taure ar kitas SPORTINIS principas). Vien geografija jau yvairesne butu, kaip siais metais top16 buvo Real grupje trys ispanu komandos ir viena italu jokio ydomumo. Tai gal teguls is vis Eurolygoje zaidzia tik ispanai, italai, pranzuzai ir graikai kam kitu saliu komandos??
2012-04-16
Atsakyti
PASTABA
pliurpiat apie niekus, o faktas yra 1. krepsinis rusijoj mazai kam idomus. nesvarbu, kad komanda CSKA su istorija, kad eurolygu laimejusi kalnus, taciau 5000 ziurovu surinkt be kariskiu ri vaiku vezamu autobusais - sansu nera. chimki ir visu kitu situacija dar liudnesne. tad atmetus finansini patraukluma, kad rusai gali bashliuot eurolygos klapciukus ir gilint ju kisenes, daugiau privalumu nera. atstumai beviltiskai toli, transliacijos ten sudo vietoj, arenos sudo vietoj, ziurovai sudo vietoj. vien turet gera komanda ir varyt i minusa- tai nera ilgalaike perspektyva. jau geriau paimtu antra vokieciu komanda, kad ir silpnesne, bet su 10 000 ziurovu. ten kasis populiareja ne dienom o valandom. tokios eurolygos reikia, kur zmones ziuri, o kokybe ir investicijos ateis palaipsniui. (rusijoj viskas amzinai priesingai- bezbozni pinigai i bala ir ziurima kas gausis. dazniausiai snipstas)
2012-04-16
Atsakyti
aršusis Rytfanis
>>>grustnyj

nu gal, bet khl finalą žaidžia Chodynkoj.

Bet kokiu atveju bus pastatyta VTB Arena, visi kraustysis ten, nes bus stadikas ir arena.

Šiaip CSKA fanai lb laukia tos arenos, tipo kad jų kašiaus komanda žais ten! Bet tai prikolas žinant Dinamo Cska fanų santykius! :-)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-16
-1
Atsakyti
aršusis Rytfanispaskaičiau čia kai kurių klounų komentarus, tai iš juoko galima nukrist. Kliedi apie kažkokį ledo arenų ledo atšyldymą, apie krūvas Maskvoj arenų! Nu jei nežinot, tai kam pezėt briedus? Maskvoj yra vienintelė visus standartus atitinkanti arena, tai Chodynka arena (buvusi Megasport). Talpina 14tūkstančių. Yra dar Lūžnikai, bet niekas jų nesinuomuos, nes jie aukščiausio lygio krepšiniui nepritaikyti! Maskvos ledo ritulio komandos žaidžia 5štukių arenose, bet ir tos pustuštės, nes Maskvoj lankomumas KHL pats mažiausias lygoj. Db Dinamo šiek tiek pakels, nes pateko į KHL finalą ir žaidžia Chodynkoj!Taip kad Maskvoj su arenom apgailėtina padėtis!--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Maskvos Dinamo atrodo žaidžia Lužnikose, kuri talpina virš 8 tūkst. žiūrovų.
2012-04-16
-1
Atsakyti
aršusis Rytfanis
Šiaip Maskvoj Dinamo futbolo komanda statosi stadiką prie kurio dar bus universali arena talpinanti 12000. Tiksliai db nepamenu kada žada baigti!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-16
-1
Atsakyti
aršusis Rytfanis
paskaičiau čia kai kurių klounų komentarus, tai iš juoko galima nukrist. Kliedi apie kažkokį ledo arenų ledo atšyldymą, apie krūvas Maskvoj arenų! Nu jei nežinot, tai kam pezėt briedus? Maskvoj yra vienintelė visus standartus atitinkanti arena, tai Chodynka arena (buvusi Megasport). Talpina 14tūkstančių. Yra dar Lūžnikai, bet niekas jų nesinuomuos, nes jie aukščiausio lygio krepšiniui nepritaikyti! Maskvos ledo ritulio komandos žaidžia 5štukių arenose, bet ir tos pustuštės, nes Maskvoj lankomumas KHL pats mažiausias lygoj. Db Dinamo šiek tiek pakels, nes pateko į KHL finalą ir žaidžia Chodynkoj!

Taip kad Maskvoj su arenom apgailėtina padėtis!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-16
-1
Atsakyti
Straipsnis iš dalies tik normalus. Normalus tik ta prasme, jog rusai moka surengti renginius tik Maskvoje, Sankt Peterburge ir kai kuriuose kitose miestuose. Chimki yra labiau priemiestis. Tas pats būtų ir pvz. Vilniuje - Siemens arenoje įvyktų aukšto lygio turnyras, o kur nors pvz. Grigiškėse būtų visai kas kita. :) Kas dėl transporto - šiaip tai Maskvoje kai vyksta rengianiai ir reikalingi autobusai yra užsakomi Mosgortrans miesto autobusai (dažniausiai). Dar neteko girdėti, kad žmonių pervežimai vyktų nesklandžiai. Lietuviai tampa ispanais, kuriems vis kas nors neįtinka :D Šiuo atvejų galiu pasakyti tik, kad autobusų dizainas galėjo nepatikti gerbiamam žurnalistui. Kas dėl plėšikaujančių taksistų - žmogau, atsigauk. Lietuvoje ne tas pats??? Nežinai kiek iš turistų oro uoste legaliai vagiami pinigai? Čia jau tiesiog bandei parodyti, kad viskas jau taip blogai. Gal norėjai kad kiekvienam žurnalistui duotų automobilį su nuosavu vairuotoju? :D Kas dėl A licencijos - gebėjimas organizuoti turnyrą ir gebėjimas rodyti įspudingus rezultatus aikštelėje yra ne tas pats. Lenkijoje blogai buvo surengtas Europos čempionatas, tai reikėjo atimti iš Asseko Prokom A licenciją (atrodo lenkai turi A licenciją)?
2012-04-16
Atsakyti
To Rokinis
Tu supranti,kad rusams tas krepsinis yra nusisikti,isskyrus rusijos krepsinio vadovus, Rusu komandos zaidzia tusciose arenose,nes ten mazai daleliai zmoniu idomus krepsinis,o futbolo cempionata suorganizuos ir labai gerai,kadangi tai prestizinis turnyras kuri nusvies visas pasaulis ir bus nezmoniskas pelnas Rusijai is turistu ir t.t.
2012-04-16
Atsakyti
buratino kareivis
Nezinau, zalgiris ims eurolyga, o tos kibiro taures neidomu net, pirmyn zaliai balti!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-16
-1
Atsakyti
ATILoL zurnalistas. Lygint Eurocupa net su LKL butu geda. O jis matyt tikejos Eurolygos lygio turnyro. Juokdarys.


EuroCup'as yra kur kas aukštesnio lygio turnyras nei LKL.
2012-04-16
-1
Atsakyti
pagal kai kuriuos malaletkas cia matau,kad a licenzija reik duot tiem kas pinigu daug turi,o,kad arenos sudinos,nemokama daznai elgtis su pinigais,rezultatai retai buna tikrai geri.kiek rusu komandu lamejo be cska kuri turi licenzija kokiu rimtu tarptautiniu titulu?va chimkai db vieninteli karta ir ana sez unikcs.nemokejimas profesionaliai organizuot turnyro,neuztikrinimas bent padoriu salygu visiem,atmestinas poziuris,sukciavimas,arbitru papirkinejimas ir tt.jie bando viska daryt tik per pinigus cia kaip sila jest,uma ninada pas juos,o cia reik daug protinio darbo,organizuotumo,pastovumo,ilgaamziskumo,profesionalaus poziurio i darba ir i visus zmones su tuo darbu susijusius,kas mano kitaip tai jie dar niolika 100procentu,arba jie patys rusai ir taip masto kaip rusai,kad uz babkes viska galima,o darbo idet tingi.a licenzija tai ne tik pinigai.ispanu lb nemegstu,bet ju komandos tikrai vertesnes a licenziju,kokios 6 komados vertos,o rusam dar reik daug ka padaryt,kad verti butu,gal netolimoj ateityje chimki ar unicks,bet dar daug darbo idet reik,
2012-04-16
+1
Atsakyti
ATI
LoL zurnalistas. Lygint Eurocupa net su LKL butu geda. O jis matyt tikejos Eurolygos lygio turnyro. Juokdarys.
2012-04-16
-1
Atsakyti
to rokinisLT (+2.29)
Na tokius renginius suorganizuoti tai nebijok moka suorganizuoti :)

Tesiog prioritetai visai kiti ... ir metami isukiai ir demesys ... :)

O kas liecia arenas Maskvoje ... as ir Rusijos politikos nemegstu ... bet na bukim saziningi ... yra tu ten arenu ... 10 mln gyventoju ir 1 arena ? nejuokaukim ...

Tik jose ne krepsinis zaidziamas ... o chakejus ... ledo ritulys ...Ne ant ezero treniruojasi viena geriausi pasaulyje ledo ritulio zaideju ... Visi zinom manau koks Rusijos ledo ritulio lygis ir kokioj vietoj jie stovi pasaulyje ...

Taip kad baikim juokus ... Reiktu ... butu ta arena ... leda istirpdytu ir viskas ...

Ka ir daro Rygos VEF ... kuri talpina 12,5 k ziurovu ... kadangi Latvijoje NR1 sportas yra ne krepsinis o ledo ritulys ... ir ten dominuoja Rygos " Dinamo " ledo ritulio komanda zaidziantis stipriausioje Europos lygoje ( ir pasaulyje po NHL ) ... KHL ..

Kai Rygos VEF vyksta svarbios rungtynes ... istirpdo ta leda ... nera bedos ... musu Jaunimo U-19 rinktine gi pasaulio cempionais toje arenoje tapo ...

Tas pats ir Minske ...

Yra arena ... tokia pat universali ... tik ten 90 % laiko buna ledo ritulio arena ... nes Baltarusijoje TOP1 sportas - ledo ritulys su Minsko " Dinamo " priesaki ...

Pas mus irgi gi Siemens kakuriam ledo ritulio cempionatui irgi leda buvo padenge ir pertvaras pastate ... viskas padaryti per 1 diena iki renginio :)
2012-04-16
+1
Atsakyti
nemoka organizuiti paprasto finalo 4verto, o ne uz kalnu ir olimpiada poto pasaulio futbolo cempionatas ot gedos rusai prisidarys
2012-04-16
Atsakyti
Mane tai Roko straipsnis privertė prisimint visą Rusijos krepšinio istoriją, jei ne visos Rusijos... :)

Rusai labai gerai žino nuo Petro1 laikų, kad kultūra eina iš vakarų... Kas liečia krepšinį, jie irgi puikiai žino kas juos išmokė žaisti šį intelekto kupiną žaidimą... pradžioje lietuviai krepšininkai, dabar treneriai :)

Su sąlygomis žurnalistams, matyt, dar laikas neatėjo... Čia reikės pasistengt vėl lietuviams, tik šį kartą žurnalistams... :)
2012-04-16
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 37

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.