Kurtinaitis: Mano kūnas Rusijoje, bet mintys – visus metus Lietuvoje (video)

2012-04-15 22:25
Rokas Buračas, specialiai „BasketNews.lt“ iš Maskvos (Rusija)
Dėmesio centre – Rimas Kurtinaitis antrą kartą iškovojo Europos taurę
Dėmesio centre – Rimas Kurtinaitis antrą kartą iškovojo Europos taurę
Nuotr. AFP – Scanpix
Antrą kartą karjeroje Europos taurę iškovojusio Rimo Kurtinaičio kontraktas su Maskvos srities „Chimki“ klubu baigiasi po šio sezono, o strategas iš Lietuvos tikisi, kad šįkart gaus progą padirbėti Eurolygoje. 

Treneris prasitarė jaučiąs nuoskaudą, kad praėjusį kartą tokią galimybę iškovojęs su Vilniaus „Lietuvos rytu“, jis sostinės klubui tapo nebereikalingas, o jo darbo vaisiais džiaugėsi kiti strategai.

Kurtinaitis tvirtino, kad ateityje svarstytų ir Lietuvos klubų pasiūlymus, tačiau leido suprasti, kad finansinės sąlygos dabar taptų kur kas didesnės, nei buvo prieš 3-5 metus.

Po finalinių Europos taurės rungtynių galimybės pasveikinti Kurtinaitį su pergale laukė daugelis. „Chimki“ arenoje mačą stebėjo nemažai lietuvio draugų, o vienas jų buvo atvykęs net iš Azerbaidžano.

– Treneri, ar sulaukėte jau daug sveikinimų? – po Europos taurės finalo žurnalistai paklausė Kurtinaičio.
– Truputėlį pervargau, bet nuo visų buvau užsidaręs savo kabinete. Norėjau viską apgalvoti. Džiaugiuosi, kad laimėjome, tačiau svarbiausia yra tai, kad įgijome teisę žaisti Eurolygoje, ko nepavyko padaryti prieš sezoną. Po šio sezono mano kontraktas su „Chimki“ baigiasi, todėl tikiuosi naujo pasiūlymo. Turiu omeny ne pinigus, o galimybę žaisti Eurolygoje. Gaila, kad praradau tą galimybę dirbdamas „Lietuvos ryte“. Mano darbo vaisiais naudojosi kiti treneriai, bet toks gyvenimas, nieko nepadarysi. Teisę žaisti Eurolygoje išsikovojau vėl, ir tikiuosi, kad čia mane vertins labiau. 

– Akmuo nuo širdies nukrito?
– Labai, nes esu reiklus sau ir komandai. Tai žino visi. Be to, nesinorėjo nuvilti komandos ir jos lūkesčių. Jau 10-15 metų „Chimki“ investuoja didelius pinigus, o rimtų pergalių nesulaukia – vis antri čia ar ten. Žinoma, pernai mes iškovojome VTB Vieningosios lygos taurę. Sportiniu atžvilgiu tai buvo labai aukšto rango varžybos, kuriose mes įveikėme CSKA komandą, bet realiai ši taurė mums nieko nesuteikė. O šiemet po tiek metų iškovojome pirmąjį tarptautinį titulą. Mus sveikino ir Maskvos srities gubernatorius ir kiti svečiai. Džiaugiuosi, kad klubo lūkesčiai išsipildė, o prie jų išpildymo prisidėjau ir aš. Žinoma, didžiausia garbė tenka mūsų komandai. Pavyko įtikinti krepšininkus, kad rungtynes laimi ne atskiri žaidėjai, o komanda. Šiandien finale panaudojome vienuolika krepšininkų. Kai kurie klubai dalies žaidėjų net nenaudotų vietinėse pirmenybėse. Mano lūkesčius pateisino ir Aleksejus Žukanenka, ir Antonas Puškovas. Treneriui didžiausias atpildas tuomet, kai krepšininkai po rungtynių dėkoja už pergalę. 

– Ar jautėte, kad nesėkmės atveju komandą būtų palietusios permainos?
– Jų niekuomet nebijau. Atrodo, kad šiandien turi gerą darbą, o praradus taip nebebus. Manau, kad išeidamas visuomet gali rasti naują nišą. Pasižiūrėkite, koks buvo mano kelias po „Lietuvos ryto“ ekipos – nuvykau dirbti į Rygos VEF, nors visi man sakė ten nevažiuoti ir prognozavo, kad susigadinsiu savo reputaciją. Manau, kad būtent dirbdamas VEF aš patobulėjau. Grįžau treniruoti šiek tiek žemesnio lygio krepšininkus, kur reikia daugiau dirbti, nes ne visi žaidėjai yra aukšto meistriškumo. Tik dėl darbo VEF aš patekau į „Chimki“. Žinoma, dabar situacija keičiasi. Jeigu dabar klubas kontrakto su manimi nepratęstų, ieškočiau kitos darbovietės ir visiškai nespjaučiau į galimybę treniruoti VEF ar netgi „Kalev/Cramo“ klubus. Aš kartais nesuprantu kai kurių žmonių, kurie darbus skirto į gerus ir prastus. Mane tėtis mokė su visais elgtis pagarbiai – ir su tuo, kuris šluoja gatvę, ir su tuo, kuris dirba direktoriumi. Svarbu, kad dirbdamas būtumei patenkintas. Krepšinis yra mano gyvenimas ir nematau didelio skirtumo, kuriame klube dirbti. Aišku, visų tikslas kovoti aukščiausiame lygyje. Manau, kad ateis laikas, kai Europos treneriai vyks į NBA. Gaila, kad aš tų laikų turbūt nebesulauksiu. Pamenu, kai krepšininkams buvo sudėtinga išvykti į NBA, o dabar pilna Europa krepšininkų iš NBA. Nemanau, kad yra blogai kelti sau tikslą būti geriausiu Europoje ar pasaulyje. 

– O jūs norėtumėte treniruoti NBA komandą?
– Ne, dabar nenorėčiau. Reikia pasiruošti. Noras visuomet priklausomas nuo sugebėjimo. Ko važiuoti į NBA, jeigu nesi tam pasiruošęs. Aš trenerio karjerą pradėjau nuo Azerbaidžano bei jaunimo rinktinių. Pasitikrinau, ar galiu būti treneris. Daugelis trenerių pažaidę „Žalgiryje“ du mėnesius jau tapo „Žalgirio“ treneriais. Aišku, jų rezultatai nekokie, nes jie negalėjo iškart vairuoti „Formulės-1“ nepabandę lėtesnio automobilio. Darbui NBA reikia pasirengti. Nemanau, kad spėsiu, nes tam reikia ne vienų ar dviejų metų. Duok Dieve, kad suspėčiau. 

– Trofėjų švęsite dabar ar po sezono?
– Ne, lauksime birželio. Dabar švęsti nėra kada, nes poryt jau treniruosimės ir rengsimės VTB Vieningosios lygos rungtynėms su „Lietuvos rytu“. Be to, artėja Rusijos čempionato atkrintamosios varžybos. Nors laimėjome Europos taurę, tai jau istorija, turime galvoti apie ateitį. Po rungtynių krepšininkams tai pasakiau drabužinėje. Šventimui nėra laiko, tą galėsime padaryti vasarą. 

– Minėjote, kad iškovoję VTB taurę nieko negavote. Dabar taip nutiks ir Lietuvos čempionams, nes atranka į Eurolygos ir Europos taurės varžybas ateityje bus vykdoma per VTB Vieningosios lygos turnyrą. 
– To dar negirdėjau. Žinau, kad turėjo kažką paskelbti, bet rengiausi finalo varžyboms. Negaliu spręsti už klubus, bet nematau priežasties jiems dalyvauti tokio rango varžybose, jeigu dėl kelialapio į Eurolygą jie gali kovoti ir Lietuvos čempionate. Tai būtų paprasčiausiai nelogiška. Jeigu atranka į Eurolygą vyktų ir Lietuvos čempionate, ir VTB lygoje, dar būtų galima suprasti. Bet dabar nematau prasmės. Viskas labai greitai keičiasi. Jordi Bertomeu dar prieš kelis mėnesius rėkavo, kad jokių derybų su VTB lyga nėra, tačiau pasirodo yra atvirkščiai. Esu ne varžybų rengėjas, o treneris. Man patinka žaisti ir VTB čempionate, ir stiprioje Rusijos lygoje. Tačiau, jeigu kitąmet teks kovoti trimis frontais, mus gali ištikti Kazanės „Uniks“ likimas. Jie labai gerai žaidė Eurolygoje ir pateko į ketvirtfinalį, tačiau Rusijos čempionate net nepateko į atkrintamąsias varžybas. Kas antrą dieną žaisti rungtynes yra labai sunku. Patys suprantate, kokie dideli atstumai Rusijoje. Tai ne tas pats, kas nuvykti į Prienus ir atgal.

– Visgi jeigu Lietuvos čempionate neliktų „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ komandų, kaip tai atsilieptų šalies krepšiniui? 
– Būtų neteisinga. Jau ne kartą esu sakęs, kad privatus klubas – ne statybinis objektas, kurį privatizavęs gali elgtis su juo kaip tinkamas. Tai Lietuvos žmonių jausmai. Nesvarbu, kad klubas – privatus. Juk visi žinome, kaip Lietuvos žmonės myli krepšinį. Šių klubų nedalyvavimas LKL čempionate būtų didelis smūgis Lietuvos krepšiniui. Žinau, kaip Utenoje, Prienuose ir kituose miestuose visi laukia garsių žaidėjų. Ten žmonėms daugiau nėra į ką pasižiūrėti. Jeigu tokios komandos ir tokie žaidėjai kaip Weemsas, kurį žmonės matė tik per televizorių NBA rungtynėse, pas juos nebeatvyks, būtų neteisinga Lietuvos atžvilgiu. 

– Dabar taures iškovojate su Rusijos klubu. Kada grįšite dirbti į Lietuvą?
– Nemanau, kad dirbu rusams ar lenkams ar lietuviams. Dirbau „Lietuvos ryte“, iškovojau taurę Vilniui, dirbu „Chimki“ klube, iškovojau taurę jiems. Galbūt ateityje, jeigu mane pakvies Ispanijos klubas, iškovosiu taurę ir jiems. Jeigu pakvies į „Lietuvos rytą“ ar „Žalgirį“, grįšiu ir kalbėsimės. Labiausiai džiaugiausi, kad mane pasikvietė „Lietuvos rytas“. „Žalgiris“ tada nepakvietė. Po 20 metų grįžau ir galėjau pagyventi Lietuvoje pusantrų metų. Esu lietuvis, džiaugiuosi, kad gimiau Lietuvoje. Jeigu mano kūnas čia (Rusijoje), tai mintys – Lietuvoje visus metus. Jeigu pakvies dirbti Lietuvoje, tai aišku, svarstysiu. Neprisirišu prie pinigų, bet jeigu būtų kvietę prieš 3 ar 5 metus, būtų vienaip, o dabar yra kitaip.

Interviu su Kurtinaičiu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (2) Visi (27)
Lietuvis 78
Manau, kad R.Kurtinaiti tikrai reiketu kviesti treniruoti Zalgiri.V.Romanovas turetu buti nuolaidesnis tokiam krepsinio maestro ir leisti jam dirbti.Jis labiausiai tikti siam postui, juolabiau, kad pats yra zalgirietis.

Kitam sezonui reiketu geresni centro nei Javtokas.Kad ir kaip bebutu gaila, jis per silpnas Zalgiriui.Taip pat reikia gero izaidejo.
2012-04-16
Atsakyti
Anonimas
Kurti sveikinu bent vienas lietuvis gali pasidžiaugti 1 vieta.Gaila Ryto,kad nesugebėjo patekti į finalą,bet varžovai buvo visa galva stipresni to nepaneigsi. Nieko nepadarysi.
2012-04-16
Atsakyti
jei Zalgiris priklausytu ne tam psichopatui buratinui o protingam zmogui,tai vietoj to kad pirkinet antrarusius serbu trenerius legendine Lietuvos komanda treniruotu lietuvis,ar tai Rimas,o gal net ir Jonas.juk buvo realus sansas kai narkomanas ismete Kurti is Ryto,uztektu tik paskambint Rimui,pasiulyt normalias salygas ir jis butu pasirases ilgalaiki kontrakta su Zalgiriu.bet ne,per prastas Rimas buratinui,nu tai ir turekis trifuna kuris pralaimi viska is eiles
2012-04-16
Atsakyti
Arturas
Kartais Kurtis užknisa (prisiminkim apie Halės langus). Bet labai teisingos mintys (nors apie halės langus buvo ir nusipezėjęs). Lietuvos klubų dalyvavimas euroazijatų (atviro RUSIJOS ČEMPIONATO) lygoje (kur kelionės ir nesaugios , ir tolimos , ir varginančios) visiškas absurdas - pritariu Kurčiui. Lietuvos klubai turi dalyvauti Lietuvos čempionate. O pasiilgusiems Sibiro platybių siūlymas nevelti į šitą cirką Lietuvos.
2012-04-16
+2
Atsakyti
Bus kurtis Žalgiry 99 %. pamatysit
2012-04-16
-1
Atsakyti
Joe
laikas jam į Žalgirį.
2012-04-16
-2
Atsakyti
Pagaliau gal supras mūsų komandų "vadovai" kokio lygio trenerį prarado kuris kainavo ar galėjo kainuoti jiems kapeikas... daugiau Kurtis už dyką pergalių nepardavinės... :D
2012-04-16
+1
Atsakyti
Koks begedis Seibutis nokautavo Beverly

http://www.youtube.com/watch?v=zVTHq5mUs...
2012-04-16
-2
Atsakyti
Kurtinaitis patinka man, nes neturi autoritetų. Stumia ant tų pačių Eurolygos ir VTB lygų ir jam nusispjaut. Sėdi rusijoj, bet vis tiek sako, kad toks susitarimas yra nesąmonė ir pakenks Lietuvos krepšiniui. Ir apie pastarąjį pasisakė puikiai.
2012-04-16
+2
Atsakyti
;D
Pries Kurtinaicio Zalgiris pralaimetu kokiem Siauliam ar Rudupiui, tai darytu atsispaudimus iki paryciu ;D
2012-04-15
+4
Atsakyti
Anonimas
mldc kurtis, i zalgiri ji!
2012-04-15
+2
Atsakyti
Cry me a river
Btw, Dzikiciu pakeisciau Kurtinaiciu in a heartbeat (jei tokia galimybe butu).
2012-04-15
Atsakyti
Cry me a river
Geda ryto vadybai, kad paleido toki elitini treneri. Komanda su Rimu rode nuostabius rezultatus (2x laimejo LKL, Eurocup, BBL, LKF taures, gerai pasirode Eurolygoje), bet pagal Vainausko nuomone Kurtinaitis issiseme ir buvo nutarta sutarties nepratesti. Ko pasekoje buvo nusamdytas naujas, geresnis, treneris Anzulovicius (ar kaip ten jis). Ta nuostabuji treneri sugebejo atleisti dar pries prasidedant sezonui ;D Su Kurtinaiciu tikrai butumem pasieke geresnius rezultatus siais ir praeitais metais. Ryto vadybai niekad neatleisiu uz si sprendima :( Linkiu gerbiamam treneriui Kurtinaiciui kitais metais laimeti Eurolyga!
2012-04-15
+3
Atsakyti
Idomiai cia apie NBA pasnekejo, butu idomiai pamatyti Kurtinaiti vadovaujanti kokiem Heat'am :D
2012-04-15
Atsakyti
AnonimasLabiausiai džiaugiausi, kad mane pasikvietė „Lietuvos rytas“. „Žalgiris“ tada nepakvietė :D Spuvis Zalgiriui i snuki :D Netgi Kurtinaitis supranta kad Zalgiris geda :DDD--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Kokia geda? Koks dar spjuvis? Nusisneki biski vaikeli, spjuvis butu buves jei zalgiris ji butu kvietes, o kurtis atsisakes ir i statyba nuejas, daba taip nebuvo, taip, kad jokios gedos ir spjuvio nera. Pamastyk biski.
2012-04-15
+3
Atsakyti
lauksiu jo Žalgiryje.
2012-04-15
+6
Atsakyti
ghgtyhggtgisdavikas kurtinaitis


Iš kur tokie debilai atsiranda? Ar čia nauja karta tokia, ar kas? Ką mokykloje šiais laikais moko?
2012-04-15
-3
Atsakyti
Šaunuolis kurtis eilini karta bademonstravo kad jis yra aukšto lygio specialistas . bet niekuomet neatleisiu lietuvos ryto vadovams kad nepratesė kontrakto debilai jie gal ? 2 kartus paeilui laimėjo LKL , LKF , BBL viska laimėjo bet ne vainauskiokams nepatinka žalgirui irgi. gal kada atkeliaus į kokius sakalus ar neptuna oi kap norėtau
2012-04-15
-3
Atsakyti
.
aršusis šūdfanis, tu 13metis idiotas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-15
+2
Atsakyti
Ovacijos Rimui :]
2012-04-15
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 27

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.