Pilypaitis: „Moterys yra kur kas geresnės krepšininkės nei vyrai“

2012-04-16 12:30
Martynas Pocius, „vicibasket.lt“
Courtnay Pilypaitis atsakė į gerbėjų klausimus
Courtnay Pilypaitis atsakė į gerbėjų klausimus
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Vargu ar nedideliame Viktorijos (Britų Kolumbijos provincija) mieste gimusi Courtnay Pilypaitis tikėjosi, kad lietuviška kilmė po 22 metų ją atves į Lietuvą. Nors šiek tiek teko pagyventi dar dvejuose Kanados miestuose, Halifakse bei Londone, būsimos Kauno „VIČI-Aisčių“ lyderės vaikystė prabėgo šalies sostinėje Otavoje. Courtnay šeima nebuvo abejinga sportui, senelis profesionaliai žaidė futbolą, mama mėgo tinklinį, tėtis – amerikietišką futbolą ir krepšinį.

Galbūt dėl tėčio pomėgio krepšinio kamuolį, sulaukusi septynerių metų, į rankas paėmė ir Courtnay. Tiesa, iš pradžių tai buvo tik linksmas laiko praleidimas, tačiau kuo toliau, tuo labiau mergaitė užsikrėtė meile šiam žaidimui ir jau po metų rimtai kibo į treniruotes. Studijoms kanadietė pasirinko kaimyninės šalies Vermonto Universitetą (University or Vermont) Jungtinėse Valstijose. Dar atstovaudama universiteto komandai puolėja patraukė Kanados nacionalinės moterų rinktinės trenerių dėmesį. Po studijų antrą sezoną „VIČI-Aistėse“ žaidžianti krepšininkė sulaukė netikėto kvietimo atvykti į Kauną, po metų – gavo lietuvišką pasą.

Pilypaitis atsakė į „vicibasket.lt“ ir komandos gerbėjų „Facebook“ paskyroje užduotus klausimus.

– Lietuvoje žaidi antrus metus. Kaip sekasi kalbėti ir suprasti lietuviškai? Ar daug žinai žodžių ir frazių? Ar moki kokią nors užsienio kalbą? Gal, kaip dalis kanadiečių, kalbi prancūziškai?
– Lietuviškai suprantu daug geriau nei kalbu. Tiesa sakant, mano žinios nėra didelės, todėl galiu pasakyti tik keletą žodžių bei sakinių. Prancūziškai kalbančius suprantu labai gerai, o kalbu nedaug, bet šia kalba pasakyti galėčiau daugiau nei lietuviškai.

– Stipriausioje pasaulyje ledo ritulio lygoje NHL žaidžia 6 Kanados komandos, o mes Lietuvoje tikime, kad kanadiečiai myli ledo ritulį, tačiau tu esi aistringa amerikietiško futbolo komandos „Patriots“ gerbėja…
– Aš myliu ledo ritulį! Vaikystėje prieš pasirinkdama krepšinį aš pati jį žaidžiau vienerius metus! „Patriots“ komanda man ėmė patikti tada, kai pradėjau amerikietišką futbolą žiūrėti per televizorių. Vermonte, kurio universitete mokiausi, yra labai daug komandos gerbėjų, todėl aš tapau tik dar didesne gerbėja. (Vermonto valstija yra Naujosios Anglijos regione, atstovaujamame „Patriots“ komandos, – aut. past.) 

– Ar teko krepšinį žaisti prieš vyrus? Ar pavyko jiems įkrėsti?
– Taip, tenka žaisti prieš vyrų komandas. Daugiausiai – atstovaujant nacionalinei rinktinei. Žinoma jiems įkrečiame į kailį, nes moterys yra kur kas geresnės krepšininkės nei vyrai (juokiasi, – aut. past.).

– Tu ir tavo „kambariokė“ Amanda Kemežys turite automobilį. Ar sunku jį vairuoti Lietuvoje? Kuriai iš jūsų tai daryti sekasi geriau?
– Žinoma man! Tik nesakykite to Amandai. Čia vairuoti šiek tiek sunkiau, nes mažiau laikomasi taisyklių, o keliuose yra ypač daug duobių!

– Pakalbėkime apie kultūrų skirtumus. Ar sunku buvo pritapti prie lietuviško gyvenimo būdo? Ar patinka lietuviškas maistas? Teko išbandyti cepelinus ar šaltibarščius? Ar skiriasi didžiausių švenčių tradicijos?
– Lietuvoje, išėjus į gatvę dieną, visada galima matyti daug vaikščiojančių žmonių bet kuriuo laiku, tuo tarpu Kanadoje darbo valandomis daug žmonių nesutiksite. Todėl buvo labai keista juos matyti tuo metu, kai tikiesi, kad žmonės turėtų dirbti.

Didžioji dalis lietuviško maisto man patinka, ypač cepelinai ir kugelis, bet šaltibarščių nemėgstu. Lietuviai valgo daug bulvių. Kanadoje tai būtų laikoma sunkiu maistu, todėl man teko prie to prisitaikyti.

Tiek Lietuvoje, tiek Kanadoje švenčiame tas pačias didžiausias šventes, bet lietuviai jas švenčia kur kas labiau. Žinoma mes namuose irgi susitinkame su giminėmis, draugais, valgome daug maisto, bet Lietuvoje šventės, atrodo, trunka kokią savaitę vietoje dienos ar dviejų.

– Kai kurie sportininkai prieš rungtynes klausosi mėgstamos dainos, vyrai stengiasi nesiskusti barzdų. Gal tu turi kokį nors prietarą ar ritualą, be kurio neini į aikštelę?
– Aš prieš rungtynes skutuosi (juokiasi, – aut. past). O jei rimtai, apšilimo metu mėgstu kramtyti gumą. Bet stengiuosi neturėti daug ritualų, nes negaliu kontroliuoti pasitaikančių nenumatytų įvykių tada, kai žaidžiame kitose šalies arenose ar užsienyje.

– Pasidalink gyvenimo svetimoje šalyje patirtimi. Kokie yra pliusai ir minusai?
– Pagrindinis privalumas yra šalys, kurias aplankau ir pamatau. Taip pat sutikau daug įdomių žmonių, susipažinau su kitomis kultūromis, pamačiau kaip gyvenama kitose pasaulio dalyse. Man labai pasisekė, kad galiu pragyventi žaisdama krepšinį. Tokią galimybę turi nedaug žmonių, todėl esu laiminga. Gyvendama pati sau, jaučiuosi gerai ir mėgaujuosi, kad galiu pati sau gaminti maistą, būti savimi, daryti tai, ką noriu ir kada noriu.

Toli nuo manęs esantys draugai ir šeima – didžiausias trūkumas. Sunkiausia yra tada, kai nori būti su jais per šventes ir kokias nors specialias progas, tačiau negali, nes skiria didžiulis atstumas. Visiškai nepadeda laiko skirtumas, dėl kurio prieš miegą pakalbėti artimaisiais ar draugais pavyksta tik valandą ar dvi.

– Kokie tavo mėgstamiausi TV serialai. Taip pat žinome, kad labai norėjai pamatyti „Bado žaidynes“, kurios Lietuvos kino teatrus pasiekė pora savaičių vėliau nei Kanadoje. Kokie įspūdžiai pamačius filmą?
– Mėgstamiausi serialai yra „Nusivylusios namų šeimininkės“ (Desperate Housewives), „Choras“ (Glee), „Kaip susipažinau su tavo mama“ (How I Met Your Mother) ir „Vienas Tree Hill miestelis“ (One Tree Hill). Tačiau dabar, žaisdama kitame žemyne, žiūriu daug kitų serialų, daugiausiai komedijinius.

Pamatyti „Bado žaidynes“ buvo verta! Labai filmo laukiau, nes esu perskaičiusi visas knygas, todėl labai džiaugiausi, kai pagaliau jį pamačiau. Neabejoju, kad žiūrėsiu dar kartą.

– O kokią muziką mėgsti? Gal moki groti kokiu nors instrumentu?
– Klausau daug įvairios muzikos, tačiau išskirčiau arba „country“ arba „pop“ stilius. Mokykloje metus laiko teko pūsti saksofoną ir trimitą, bet neužsikabinau. Todėl galiu pasakyti, kad nemoku groti jokiu muzikos instrumentu ir tikrai negaliu dainuoti! 

– Ką veiki laisvalaikiu, kai nėra treniruočių?
– Laisvo laiko daug neturime, bet dažniausiai visą laisvalaikį praleidžiu su komandos draugėmis Amanda, Lina ir Vaida. Drauge lankomės parduotuvėse, kino teatre, neretai važiuojame į Vilnių, į mūsų mėgstamą „Vapiano“ restoraną.

– Pabaigoje Courtnay žinutė komandos gerbėjams…
– Ačiū už Jūsų palaikymą. Tikimės jo sulaukti per likusias kelias savaites, o Jūsų padedamos pargabensime namo čempionių taures.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (10)
ji teisi..
Gudri pana.. daugumai Lietuviu Eurolyga yra geriau ir graziau nei NBA, nes NBA cirkas ir panasiai.. o eurolygoj losia slabakai, kurie nesugeba deliot, visi stori leti balti, ciut pasivelka ir losia toki nuobodu krepsini.. TACIAU jei lietuviui tas nuobodus letas krepsinis geriau nei NBA, tai pagal tokia logika moteru krepsinis dar geriau nei Eurolyga, nes jos dar letesnes, is vis niekas nedelioja (pagal lietuviu logika taip yra ne del to kad moterys siaip negali idet, nes nepasoka, bet moteru krepsinyje labai gera ginyba ir tiesiog tokia gera kad neimanoma idet) taigi pagal lietuviu logika moteru krepsinis yra tikras krepsinis ir cia zaidzia geriausi krepsininkai, kurie taktiskai gudriausi ir ginasi geriausiai.. taigi tagi.. Pilypas teisus.. moterys yra geresnes
2012-04-17
Atsakyti
ruo
daugeliui musu krepsinio megeju su smegenim yra tikrai nekas... Kaip asilai - ka matau, ta ir kalbu, o pagalvoti nera su kuo
2012-04-16
Atsakyti
yan
Va kas buna kai apleidzia virtuve
2012-04-16
Atsakyti
Anonimas
Jei žiurint pagal žaidimo minučiu laika, tai vyrai atrodo tikrai subobėje.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-16
-1
Atsakyti
alio
Durneliai jus visai vaikai,ir nesuprantat kad juokauja,nematot autoriaus pastabos,kad juokesi jinai....dunduku Lietuvoje nemazai ziuriu
2012-04-16
Atsakyti
TO:H
Boboms, visai kitas krūvis... Beto vien dėl, to, kad jos ištvermingesnės, nereiškia, kad jos geresnės
2012-04-16
Atsakyti
H
Yra tame pasakyme tiesos.

1. Bobikes neratai atzaidzia 35-40 minuciu (su pratesimais daugiau), vyrai gerokai maziau ir teisinasi nuovargiu po pralaimejimu.

2. Negana to, geriausios zaidzia sezona eurolygoje, po sezono vaziuoja i WNBA, ten zaidzia sezona, po WNBA vel i eurolyga ir t.t., ir dar uz rinktines zaidzia neverkdamos. Kai vyrai tuo tarpu atzaidzia sezona (kaip 1 punkte) ir paskui verkia kad nuovargis ir negali zaisti uz rinktine...
2012-04-16
Atsakyti
Anonimas
Pilybaititi trbt pagalvojo kad siandien balndzio 1 :D
2012-04-16
Atsakyti
h
kokius kasekus jinai ruko? :]]]]]]]]]]]]]]] geresnes "krepsininkes" :]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]] Baisu ta bobu kasi ziuret , jau geriau tada sinhronini plaukima ziureti :)
2012-04-16
+1
Atsakyti
a
transvestite nusisneka :D
2012-04-16
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.