Eurolygos ir VTB Vieningosios lygos susitarimas dėl licenzijų perskirstymo buvo priimtas neatsiklausus nė vienos nacionalinės lygos. Tai „BasketNews.lt radijui“ patvirtino LKL generalinis direktorius Linas Gilys.

Anot Gilio, susitarimas priimtas pagal Rusijos darbo principus, kuriuose nėra jokios demokratijos.

Pateikiame interviu su LKL direktoriumi.

– Ar galėtumėte, kaip LKL direktorius, dar kartą mums paaiškinti, kokie pokalbiai tarp Eurolygos ir VTB vadovų įvyko Maskvoje? – „BasketNews.lt radijas“ paprašė Gilio.
 Įvyko mus labai nustebinęs faktas – sezono pradžioje Eurolygos išsakyta pozicija pasikeitė į priešingą pusę 180 laipsnių. Sezono pradžioje buvo pabrėžta nacionalinių čempionatų svarba ir keliama mintis, kad vertėtų uždrausti komandoms varžytis kitose lygose. Maskvoje viskas apsivertė aukštyn kojom. Pridurčiau ir tai, kai prieš paskelbiant šito sprendimo projektą, visiškai nebuvo konsultuojamasi su lygomis. Tai aktualu ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos, Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos krepšinio lygoms. Nei su viena iš jų nebuvo derinamasi ar atsiklausta nuomonės. Iš kitos pusės, buvo konsultuojamasi su klubais. Maskvoje įvyko kažkokie slapti pokalbiai ir susitarimai tarp VTB ir Eurolygos.

– Ar turite įtarimų, kokie galėtų būti tie susitarimai?
– Tokių patvirtintų įtarimų tikrai neturiu, bet kalbų teko girdėti įvairių. Nenorėčiau atskleisti, nes tai nėra patikrinta informacija.

– Ką manote apie tai, kad „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ gali pradėti stokoti motyvacijos rungtyniauti LKL, kuomet nacionaliniame čempionate neteks kautis dėl pozicijos Eurolygoje?
 Visų pirma, pasakysiu savo asmeninę nuomonę. Nelabai įsivaizduoju, kaip mūsų čempionatas galėtų vykti be „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“. Mes tikrai grįžtume daugeliu metų atgal. Per eilę metų LKL įgavo savo vertę, susidomėjimą. Jis tikrai yra žiūrimas, lankomas ir nušviečiamas televizijoje. Sunku net prognozuoti, kas įvyktų, jei „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ nežaistų LKL. Tai tikrai būtų didelis smūgis. Tai, kad ankščiau LKL čempionate buvo varžomasi dar ir dėl vietos Eurolygos ar Europos taurės turnyruose, žinoma, atnešė papildomą čempionato svarbą ir svorį. Reikia pripažinti, kad „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“ motyvacija dalyvauti LKL sumažėjo.

– Ar teko kalbėtis su šių klubų vadovais?
– Dar neteko, bet būtų įdomu išgirsti ir jų poziciją. Tuo labiau, kaip ir minėjau, prieš paskelbiant sprendimą įvyko Eurolygos prezidento Jordi Bertomeu susitikimas su Rusijos ir mūsų VTB Vieningosios lygos klubų vadovais. Galbūt jie turi daugiau informacijos.

– Ar galėjo tokiam sprendimui galėjo turėti įtakos patys „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ vadovai, Martynas Purlys ir Vladimiras Romanovas, dalyvavę susitikime su Eurolygos ir VTB galvomis?
– Sunku pasakyti, bet kiek man teko girdėti, šiame susirinkime apie tokį sprendimo projektą net nebuvo paskelbta. Tai įvyko vėliau. Aišku, čia reikėtų paklausti pačių klubų, dalyvavusių susitikime. Sprendimo projektą vis dar turi patvirtinti ir Eurolygos generalinė asamblėja bei VTB Vieningosios lygos taryba.

– Minėjote, kad šis Eurolygos ir VTB sprendimas priimtas su nesitarus su nacionalinėmis lygomis. Ar galima sakyti, kad šioje vietoje nėra jokios demokratijos?
– Taip. Sprendimas buvo priimtas visiškai nesikonsultavus, neklausiant nuomonės. Pridėsiu dar ir tai, kad šiuo sprendimu viskas pritaikyta Rusijos klubams, kad jiems būtų geriau ir naudingiau. Gal ir Eurolyga turi kažkokių interesų? Apie kitų šalių čempionatus, manau, net nebuvo pagalvota. 

– Kaip galvojate, kur tokia „demokratija“ veda?
– Manau, nieko nuostabaus, kad Rusijoje taip priimami sprendimai. Mes esame įpratę prie kitokių demokratinio valdymo principų. LKL tai nėra priimtina.

– Jeigu Eurolyga būtų konsultavusi su LKL, kokią poziciją jūs būtumėte išsakę?
 Savo asmeninę poziciją jau išsakiau – neįsivaizduoju LKL be „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ komandų. LKL poziciją suformuotų valdyba, į kurią įeiną ir kitų klubų atstovai, tarp kurių „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“.

– Kokiomis nuotaikomis šią savaitę pasitikote LKL atkrintamąsias varžybas?
 Nuotaikos tikrai neblogos. Reguliarusis sezonas buvo tikrai įdomus, o atkrintamosios varžybos nusimato dar įdomesnės. Tuo labiau, kad šiek tiek pasikeitė ir mūsų formatas. Pusfinalyje komandos žais ne iki dviejų pergalių, o dvejas rungtynes, dėl geresnio taškų santykio. Ketvirtfinalio poros – taip pat nenuspėjamos. Sunku pasakyti, ar tikrai laimės tos komandos, kurios turi aikštės pranašumą. Pratęsiant šio vakaro temą, norėčiau pastebėti, kas bus, jeigu LKL šiemet laimės ne „Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“, o „Rūdupis“, „Šiauliai“ ar kita komanda? Tokiu atveju Eurolygos ir VTB sprendimo projektas visiškai pakimba ant plauko.

– Ką norite tuo pasakyti?
 Pagal dar galiojantį Eurolygos reglamentą, B licenziją iškovoja Lietuvos čempionai.

Visas interviu su Giliu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (3) Visi (18)
hmm
As galiu atsakyt i Gylio klausima. Kas bus jeigu LKL laimes ne zalgiris ir ne rytas. Tada vtb lyga i savo gretas priims ir naujaji LKL cempiona ir problema issiprendzia. Patys kalti LKLininkai kad uzmigo ant lauru ir visiskai nereklamavo lygos, nesusitare del LKL varzybu transliaciju ir padare tragiskai nenuoseklu LKL tvarkarasti
2012-04-19
Atsakyti
Silpnai
Šiaip, molis kaip reta. Bet dabar, kai puolama Lietuvos krepšinio esmė, reikalų privalo imtis Krepšinio federacija. Ir, duok Dieve, kad SABAS pasirodytų ne moliu. Kol kas, tiek Sabas , tiek Balčiūnas atrodo neįtikinamai, panašiai kaip Gilys. Tikėkimės, kad darbas vyksta kremlinių buratinų juodžiasi kėslai sužlugs.
2012-04-19
Atsakyti
Aha
Kad LKL vadovai mazgotės, visiems aišku, jau seniai. Bet gal šitoj situacijoj ir patys klubai turėtų prisiimt bent dalį atsakomybės. Juk jei vadovų veikla netenkina, tai gal reiktų kelti problemas į viešumą, daryti spaudimą, reikalauti vadovų pasiaiškinti, galų gale atsistatydinti. Gal jie kokie nepakeičiami? Kaip sakoma, nepakeičiamų nėra, yra tik nepakeisti.

O gal klubus tokia padėtis visai tenkino, ypač tai pasakytina apie Žalgirį ir Rytą? Juk jei vadovai tik pastumdėliai, tai galima su pačia lyga nesiskaityt, su kitais klubais nesiskaityt, vadovautis tik savo interesais. O dabar visi rėkia, va LKL nieko nedaro. Lengviausia susirast atpirkimo ožį ir ant jo sukart visus šunis. Juk jei LKL silpna, tai gal klubams reiktų galvot ne tik apie save, klubai tai Lietuvos ir jiems neturėtų būt pofik, kas bus su Lietuvos krepšiniu.

Apskritai visoj šitoj situacijoj svarbu suprast vieną dalyką, kad toks sprendimų priėmimo kelias tokiais svarbiais klausimais yra neteisingas ir nepriimtinas. Būtina atvirai diskutuot ir ieškot kompromiso su visom suinteresuotom pusėm. O ne susitart kažkur tamsiam kampe ir paskui nutėkšt jau įvykusį faktą: žinote, mes iš jūsų atėmėm B licenziją ir atidavėm rusų lygai, nes jie labiau norėjo ir labai gražiai paprašė.
2012-04-19
Atsakyti
Anonimas
pazekit ka pasake http://www.samp.fragai.lt/news.php

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-19
Atsakyti
zodziu bus dar daug zodziu, neks nieko nezino, bet kalba jau penkta diena is eilies :) o visos kalbos baigiasi apie cccp :)
2012-04-19
Atsakyti
Ka jis cia kliedi?? LKL buvo ziurimas ir nusvieciamas per TV!!! Gal issiblaivyt jam reiktu pries kliedint tokius vejus!!! LKL pats prisiprase tokio spyrio i tarpukoji. Nieko neveikia ir galvoja kad rabarbara deje taip ir sedes.
2012-04-19
-1
Atsakyti
RimantasJau tik nereikia susireiksminti siam veikejui, butus padorus zmogus - butu seniai palikes lkl. Tai vienas is tu zmoniu, kurio deka lkl ir merdi. Puikus straipsnis apie ji ir kita veikeja. Gal tegul pats nors karta pajudina pirstahttp://www.basketnews.lt/keuras/144-lkl-...


Kas su tokiu veikeju gali konsultuotis, Eurolygos vadas aiskiai pasake, kad LKL pati turi tvarkytis, susirupinti savo veikla. jei Gilys neturi jokiu ideju ir minciu, lai pasiskaito : Į ką turėtų atkreipti dėmesį LKL vadovai ir kokius darbus atlikti pasiruošiant kitam sezonui? http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/i-ka-...
2012-04-19
Atsakyti
Rimantas
Jau tik nereikia susireiksminti siam veikejui, butus padorus zmogus - butu seniai palikes lkl. Tai vienas is tu zmoniu, kurio deka lkl ir merdi. Puikus straipsnis apie ji ir kita veikeja. Gal tegul pats nors karta pajudina pirsta

http://www.basketnews.lt/keuras/144-lkl-...
2012-04-19
Atsakyti
Ponas Gilys pamiršo pakalbėti apie tai, kaip generalinis LKL direktorius su savo vadovavimu nusirito iki tokio lygio. Kažkur, kažkas slapta vedė pokalbius, svarstė, derėjosi, jų paklauskit ir t.t. Direktoriau, kiek tavo lygos rungtynių šį sezoną parodė TV? Ką norėjot, tą ir turit. Nuėjot į pogrindį, tai su jumis ir nesiskaito Europa.

Dalyvaus tas Rytas ar Žalgiris LKLe ar nedalyvaus, čia kitas klausimas ir kita kalba. Jei dalyvaus, tai ne iš jūsų loskos... Ne verkt čia atėjus reikia, o ieškoti kompromisų ir kelių, kaip viską susireguliuoti. Kam čia šnekėti, kad rusai nusprendė? Rusai "pakišo" ten kur reikia, ir gal būt gaus tai, ko nori. Tai kur tamsta vedi tą LKLą, kad su juo niekas nesiskaito? Kodėl kažkokie moliai turi važiuot lošt LKLe, o normalūs lietuviai varo už kordono? Kodėl nebranginam savo žaidėjų ir mokesčiai juos veja lauk. Va, kiek ploto darbams...

Aš seniai sakiau, kad BBLą reikėjo stengtis padaryt panašų į Adrijos lygą, bet kad kiaušai neleido. Plius nepamirškim ir karo Vilnius - Kaunas. Juk ir čia dar yra viena iš priežasčių, kodėl mes turim dvi vidutiniokes (ar net blogiau), o neturim kažko panašaus į Maccabi. Bet kurgi tau - mes juk kietesni ir bagotesni už žydus - duok mums dvi A licenzijas, tada mes drebinsim Europą. Nieko mes nedrebinsim ir nenustebinsim, vilksimės kaip dabar arba gal kokį sezoną ir geriau pasirodysim.

Žodžiu taip, su tuo VTB tai š... gaunasi, bet kai pagalvoju, kad kitais metais BBLą gali tekt žiūrėti, tai iš vis šiurpas eina. Tada prieš mus tikrai jau ne tik Europa, bet ir visas pasaulis drebės.

Pabaigai - šiek tiek ramiau. Manau, kad kol kas čia tik sukeltas per didelis ažiotažas, nes jokių sprendimų dar nėra, o labiau laukiama reakcijos. Tai ponas Gily - reaguokit, o ne laukit, kol išsipagirios Romanovas ar Purlys ir paprašys pas tamstą audiencijos. Visi šneka jau savaitę, o šitas ponas - nežinau, paklauskit, girdėjau, negirdėjau...
2012-04-19
Atsakyti
aršusis Rytfanis
Šitos lygos su Adrijos lyga lyginti negalima niekaip. Ex Jugoslavijos lygoj yra vienos šalies dalyvių limitas. Daugiausia viena šalis gali deleguot 4 komandas. O čia kacapai bando prakišt visą savo lygą!

Tad čia jokio panašumo ir reik kuo greičiau išeit iš šitų spąstų! Po poros metų mūsų klubai matys EL tik per TV, nes viską pasiims tie mongolų slavų mišrūnai!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-19
Atsakyti
ar neteks prisiminti skandalingo Saboniu intervi ,gal netiksliai bet pabandysi pacituoti,,viska ka pasiekiau gyvenime esu dekingas CCCP"" -pasake LIetuvos krepsinio legenda buciuodama Rusijos veliava
2012-04-19
-1
Atsakyti
toks jausmas, kad prisirinko zmoniu burelis salia krepsinio ir siltai sedi... Dar nebendravom, dar nesusitikom, dar... Tai kajus veikiat??? Geras nusvietimas TV, kai net playoff nerodo??? Gal dirbt pradesit viena karta?
2012-04-19
+1
Atsakyti
aLIO
O kai Saboni isrinko i posta prezidento taip Balciunas aiskino,kad cia svarbi zinia visai europai ir t.t. Panasu niekam ta Sabo nuomone neidomi,kai sprendziasi rimti reikalai
2012-04-19
Atsakyti
marcius
vtb jauciu gerai pamokejio el,kad taip staigiai wiskas pasikeite

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-19
Atsakyti
SerbentautasŽalgiris ir Rytas iškilo per tą LKL, o dabar nori pabėgti.


jooo tik žalgiris per LKL ir pasiekė visus praeities pasiekimus :) jau kai nušneka,tai nušneka
2012-04-19
Atsakyti
Žalgiris ir Rytas iškilo per tą LKL, o dabar nori pabėgti.
2012-04-19
Atsakyti
Lietuvis
Na optimistiškas interviu ;D
2012-04-19
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.