Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezonas pasiekė finišo liniją. Pirmadienį buvo sužaistos didžiojo ir mažojo finalo rungtynės, po kurių paaiškėjo šio sezono laureatai. Iškilminga LSKL aštuntojo sezono uždarymo ceremonija vyks kitą pirmadienį Vilniaus rotušėje.

Šiauliečiai nuvainikavo titulą gynusius VDU auklėtinius

Naujaisiais LSKL čempionais tapo Šiaulių universiteto (ŠU) auklėtiniai, kurie po atkaklių ir įtemptų didžiojo finalo rungtynių 93:80 (27:19, 22:20, 19:24, 25:17) nugalėjo titulą ginusius Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo VDU krepšininkai, kurie po pirmųjų akimirkų išsiveržė į priekį 8:4. Tačiau šiauliečiai pelnė 11 taškų be atsako. ŠU nesustojo ir surengė dar keletą rezultatyvių atakų, o du taškus pelniusį bei du blokus atlikusį Darių Šilinskį pakeitė Paulius Jankūnas, ir VDU žaidimas pasikeitė.

Žalgirietis pelnė taškus, kovojo kamuolius ir iki ketvirčio pabaigos likus 2 minutėms skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (21:18). Vis dėlto kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidė šiauliečiai, kurie po pirmųjų 10 minučių pirmavo 27:19.

Antrąjį kėlinuką pradėjo Pauliaus Počiuipos, o vėliau – ir Jankūno dvitaškiai, tuo tarpu šiauliečiai atsakė trimis taikliais tritaškiais ir ŠU pranašumas šoktelėjo iki 12 taškų (36:24). Ketvirčio pabaigoje, daugiausiai Vaudo Pauliukėno ir Artūro Jomanto pastangomis, ŠU persvara išaugo iki 14 taškų (49:35), o ilsėtis komandos išėjo po keturių iš eilės Šilinskio taškų (49:39).

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą perėmė ŠU auklėtiniai, kurie padidino pranašumą iki 17 taškų (62:45). Vis dėlto kauniečiai nenuleido rankų ir po 7 pelnytų taškų sumažino atsilikimą iki 10. Mantas Ruikis nesėkmingą ŠU seriją nutraukė dviem taškais su pražanga, o VDU studentai pelnė 8 taškus be atsako ir deficitas ištirpo iki 4 taškų (61:65). Ketvirčio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais ir prieš lemiamą kėlinuką ŠU pirmavo 68:63.

Paskutiniame kėlinuke įtampa aikštelėje pakilo dar labiau. Jankūnas pelnė dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (65:68), tačiau šiauliečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir padidino pranašumą (73:66). Palaikomi didžiulės sirgalių minios VDU krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir po Jono Mačiulio tritaškio atsilikimas buvo tik 2 taškai (71:73), bet visomis kauniečių klaidomis puolime sėkmingai naudojosi ŠU studentai, kurie netrukus įgijo sunkiai pavejamą 14 taškų persvarą 86:72.

VDU krepšininkai pradėjo naudoti aikštės gynybą, tačiau laiko liko per mažai. Netrukus penktosiomis pražangos nubausti Mantas Kalnietis, Jankūnas ir Mačiulis, kuris už ginčus su teisėju „apdovanotas“ ir technine pražanga. ŠU ekipa finalą baigė įtikinama 13 taškų persvara.

Šiaulių universitetas: Darius Pakamanis 23 taškai, Vaidas Pauliukėnas 20, Artūras Jomantas 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Mantas Ruikis 18, Šarūnas Vėlius 10.

Vytauto Didžiojo universitetas: Paulius Jankūnas (14 atk. kam.) ir Jonas Mačiulis (9 atk. kam.) po 24, Paulius Počiuipa 17.

LSKL bronza – LKKA studentams

LSKL trečiosios vietos laimėtoja tapo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda, po įtemptų rungtynių mažajame finale 81:66 (21:17, 20:15, 18:22, 22:12) įveikusi praėjusio sezono finalo dalyvę Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

Lemiamą ketvirtį pradėjo trys Karolio Marcinkevičiaus tritaškiai ir nors KTU atsakė dvitaškiu, jau po pirmųjų kėlinuko minučių LKKA ekipa buvo priekyje 68:56. Per likusį laiką KTU pavyti varžovų nesugebėjo.

Lietuvos kūno kultūros akademija: Povilas Šakinis 27, Dalius Lubys ir Karolis Marcinkevičius (6 rez. perd.) po 14, Marius Vansavičius 12.

Kauno technologinis universitetas: Airidas Nutautas 18 (10 atk. kam.), Aurimas Andrijauskas 14, Vytenis Jasikevičius 13.

ne, Šiaulių Šiauliai atsirevanšavo Kauno Žalgiriui :)