Ant Joakimo Noah rankų kariasi net du žaidėjai Nuotr.: AP-Scanpix
Markas Cubanas itin emocingai žiūri savo komandos žaidimą Nuotr.: AFP-Scanpix
Leandro Barbosa nutarė atsikvėpti Nuotr.: AP-Scanpix
Jameeras Nelsonas užvožia Devinui Harrisui į galvą Nuotr.: AP-Scanpix
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui sutrumpėjus beveik dviem mėnesiais, šiemet stipriausi pasaulio krepšininkai varžosi pašėlusiu tempu. Kasdien NBA lygoje sužaidžiama daugybė rungtynių, o jas sekti padeda tinklalapis „BasketNews.lt“.
Balandžio 22-osios rungtynių apžvalga

SERIJOS: San Antonijaus „Spurs“ (46-16) ekipai priklauso šiuo metu ilgiausia pergalių serija – 6 iš eilės. Ilgiausiai laimėjimo džiaugsmo nepatyrė Šarlotės „Bobcats“ (7-55) – devyniolika rungtynių paeiliui.

BIG O: Steve'as Nashas (9897) pralenkė Oscarą Robertsoną (9887) ir pakilo į penktą vietą tarp visų laikų daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusių krepšininkų. Kuomet po 1973-1974 m. sezono Big O baigė karjerą jis turėjo 2911 rezultatyvių perdavimų daugiau, už bet kurį kitą krepšininką.

AUTSAIDERIAI: Vašingtono „Wizards“ (17-46) komanda iš viso šį sezoną 8 kartus yra laimėjusi išvykoje, tačiau šią savaitę ji svečiuose patiesė du Rytų konferencijos lyderius – Čikagos „Bulls“ ir Majamio „Heat“ krepšininkus.

TINKAMU LAIKU: Lou Williamsas pataikė tik du tritaškius iš penkių bandymų, tačiau tie du buvo pataikyti pačiu laiku. Gynėjas pratęsimo metu smeigė du tolimus metimus ir persverdavo rezultatą „76ers“ naudai, kol galiausiai Filadelfijos ekipa šventė pergalę 109:106. Tik dar trys žaidėjai yra pataikę du tritaškius pratęsimo metu ir jais persverdavo rezultatą – Dorellas Wrightas (sausio 10 d.), Pau Gasolis (balandžio 15 d.) ir Devinas Harrisas (balandžio 16 d.).

ANTIREKORDAS: Dalaso „Mavericks“ ekipa per pirmąjį kėlinį mače su Čikagos „Bulls“ komanda pelnė tik 8 taškus. Tai mažiausiai kada nors per kėlinį „Mavericks“ įmestas taškų skaičius.

NBA statistikos lyderius rasite paspaudę čia.

Visi rezultatai:

Sekm. Utah Jazz Orlando Magic 117-107 stat »
Milwaukee Bucks New Jersey Nets 106-95 stat »
Houston Rockets Golden State Warriors 99-96 stat »
Memphis Grizzlies Portland Trail Blazers 93-89 stat »
Chicago Bulls Dallas Mavericks 93-83 stat »
Miami Heat Washington Wizards 84-86 stat »
Indiana Pacers Philadelphia 76ers 106-109 stat »
Phoenix Suns Denver Nuggets 107-118 stat »

Dienos penketukas

38 naud. balai 31 naud. balas 30 naud. balų 29 naud. balai 28 naud. balai
Ty Lawsonas (Denverio „Nuggets“): Įžaidėjas ne tik pataikė daugiausiai tritaškių šį sezoną, tačiau juos metė ir be klaidų (5/5 trit.). Prie viso šito pasirodymo jis dar pridėjo ir 11-ą dvigubą dublį šį sezoną (29 tšk., 10 rez. perd.).
Kennethas Fariedas (Denverio „Nuggets“): Nors Fariedas nemetė nė vienos baudos, tačiau jo tikrai negalima apkaltinti kovingumo stoka. Jis atkovojo 14 kamuolių, kuomet kitas daugiausiai komandoje – keturis.
Brandonas Jenningsas (Milvokio „Bucks“): Atakų organizatorius jau aštuntą kartą šį sezoną pelno bent 30 taškų. Jo buvo pilna visur – perimti 4 kamuoliai, atlikti 6 rezultatyvūs perdavimai ir atkovoti 6 kamuoliai. Ersanas Ilyasova (Milvokio „Bucks“): Turkas atkovojo net 17 kamuolių, tačiau tai tik trečias jo rezultatas šį sezoną. Simboliškai Ilyasova taip pat pelnė ir 17 taškų bei žaidė tiek, kiek pelnė taškų ir atkovojo kamuolių kartu sudėjus – 34 minutes.
Derrickas Favorsas (Jutos „Jazz“): 20 metų 208 cm ūgio puolėjas pretenduoja tapti geriausiu šeštu žaidėju. Jis pakilęs nuo suolo pelnė 16 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir padėjo nugalėti Orlando „Magic“ ekipą.