Pačėsas: „Gaila, kad Donatas Motiejūnas Lenkijoje žaidė tik sezoną“ (2 video)

2012-04-23 18:03
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt“ korespondentas
Tomas Pačėsas teigė dažnai bendraujantis su „Žalgirio“ savininku Vladimiru Romanovu, tačiau apie galimybę treniruoti Lietuvos čempionų klubą kol kas nekalbėjo
Tomas Pačėsas teigė dažnai bendraujantis su „Žalgirio“ savininku Vladimiru Romanovu, tačiau apie galimybę treniruoti Lietuvos čempionų klubą kol kas nekalbėjo
Nuotr. Reuters-Scanpix
Devynerius metus Gdynės „Asseco Prokom“ komandoje praleidęs Tomas Pačėsas prieš kelis mėnesius paliko Lenkijos čempionų klubą ir tapo VTB Vieningosios lygos vykdomuoju direktoriumi. Strategas apie pokyčius savo karjeroje pasakojo tiesioginėje „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijoje.

Krepšinio specialistas pasidalijo mintimis apie buvusį klubą, būsimą VTB lygos formatą bei jaunąjį Donatą Motiejūną.

„Biurokrato darbas man patinka. Nesistebiu, kodėl visi veržiasi į politiką. Atsakomybe galima dalytis bendrai, nereikia visko prisiimti sau“, – apie naująjį darbą pasakojo Pačėsas.

– Ar nebuvo apmaudu palikti trenerio postą „Asseco Prokom“ komandoje?
– Tai buvo devinti mano metai šiame klube. Kartu su prezidentu ir savininku priėmiau bendrą sprendimą, kad pasitraukiu. Visą laiką prašiau papildomų lėšų naujiems žaidėjams. Labai norėjau patekti į Eurolygos „Top 16“ etapą ir mums nedaug trūko. Du kartu pralaimėjome minimaliai Stambulo „Galatasaray“ ir Kazanės „Uniks“ komandoms. Bent dvi pergalės iš šių rungtynių būtų atvėrusios šansą patekti į kitą etapą. Administracijoje išsiskyrė mūsų požiūriai ir teko išsiskirti. Dėl visko, kas buvo, kol komandą treniravau aš, atsakomybę prisiimu sau.

– Kodėl palikus „Asseco Prokom“, ji pradėjo skinti pergales?
– Su šia komanda aš 8 kartus tapau čempionu. Eurolygoje pasiekėme geriausią rezultatą Lenkijos lygos istorijoje. Pastaruosius dvejus metus Lenkijos lyga ritasi tik žemyn. Tai labai žemo lygio turnyras, minimalūs komandų biudžetai per maži. Kai kurios ekipos iš čempionato pasitraukė įpusėjus sezonui. Prieš 3-4 metus čia žaidė Davidas Loganas, Thomasas Kelati, daug lietuvių, o turnyras buvo aukšto lygio. Šiemet čempionatas yra labai žemo lygio. Vis dar sergu už savo buvusią komandą ir tikiuosi, kad ji taps čempione. Nors manęs nebėra, tačiau treniravau ir formavau šią ekipą. 

– Ar buvote sulaukęs Lietuvos komandų pasiūlymų?
– Atvirai sakant, kalbėjomės su Vladimiru Romanovu. Visgi nesijaučiu pasiruošęs trenerio darbui. Žadu pasirūpinti savo sveikata. Taip pat noriu vėl jausti alkį šiam darbui, kuris man teikia malonumą. Dirbti tik dėl finansinės paskatos aš nenoriu. VTB lygos direktoriaus pareigos man patinka, nes išlieku krepšinio sūkuryje.

– Romanovas norėjo, kad „Žalgiryje“ pakeistumėte Trifunovičių?
– Ne, mes kalbėjome tik bendrai. Mes bendraujame, nes jis dabar daug susijęs su krepšiniu. Apie trenerio darbą mes nekalbėjome. 

– Linas Gilys teigė, kad Eurolygos pozicija visiškai pasikeitė VTB Vieningosios lygos atžvilgiu. Kodėl taip įvyko?
– Galbūt rusai Eurolygai surengė gražią vakaronę (juokiasi, – Red.). Nežinau, kodėl Eurolyga pakeitė savo poziciją, reikia klausti jų. Buvau susirinkime, kuriame buvo Gilys, Purlys, Romanovas, Motiejūnas ir mes klausėme gal net nepatogių klausimų, kas mums buvo neaišku. Eurolygos pozicija yra labai kintanti. Visgi tai nėra sprendimas, o tik siūlymas ir galima diskutuoti bei į tai žiūrėti lanksčiai. Eurolyga bando primesti savo valią, nors nežinau kieno iniciatyva tai vyksta, kad reikia žaisti VTB Vieningoje lygoje. Nemanau, kad tai naudinga VTB lygai, nes tai yra tarptautinis turnyras. Ir primetant tokias taisykles galima įžvelgti minusų. Šalys, kurios dalyvauja VTB lygoje, tai daro savo noru. Ir jeigu ši lyga praras bent keletą komandų, tai bus didelė netektis. Bet primetant valią, tai gali nutikti. Dabar VTB čempionate kovoja 10 šalių komandos, o primetant valią ši lyga gali nukentėti.

– Ar VTB Vieningoji lyga sudaro konkurenciją Eurolygai?
– Ne, čia nėra konkurencijos. VTB lyga apima Rytų ir Vidurio Europos regioną. Nereikia aštrinti situacijos, kad VTB imsis iniciatyvos ir pradės kviesti geriausius klubus ir kurs priešpriešą. 

– Ar turite tikslą dirbti Lietuvos rinktinėje?
– Viskas taip susiklostė, kad buvau krepšininku, vėliau tapau asistentu, o jau po dviejų mėnesiu – ir pagrindiniu treneriu. Gyvenimas taip susiklostė ir kiek tai truks, nežinau. Visų pirma noriu jausti alkį krepšiniui ir trenerio darbui. Krepšinis yra mano aistra numeris vienas. Rinktinė dabar turi pakankamai gerą trenerį, kuris tenkina federacijos lūkesčius. Kemzūra yra jaunas ir perspektyvus treneris.

– Kokias sporto šakas mėgstate be krepšinio?
– Domiuosi futbolu, dziudo, tinkliniu. Man patinka kovos, boksas. Turiu draugų šioje srityje ir stengiuosi suprasti smulkmenas. Komandiniame sporte gali pasislėpti už komandos draugo pečių, o tokiose rungtyse turi kovoti tik už save ir neturi už ko pasislėpti. Labai gerbiu žmonės, kurie pasiekia aukštumų šioje srityje. Anksčiau pats užsidėdavau bokso pirštines, tačiau dabar to daryti netenka.

– Prisiminus video medžiagą, kurioje apšaukėte Donatą Motiejūną. Ką tokio blogo jis padarė?
– Žaidėjas visko neatlieka vien gerai. Manau, kad po atvykimo į Lenkiją Donatas tapo geresnis krepšininkas. Dabar jis yra labiau patyręs ir mes padėjome jam atsiskleisti. Po šio sezono jis bus subrendęs prisiimti atsakomybę ir žaisti aukštu lygiu.

– Ar pritaps Motiejūnas NBA?
– Neskubėčiau daryti išvadų. Visų pirma reikia ten nuvažiuoti ir pradėti žaisti. Donato karjerai didelę įtaką darė tėvai ir džiaugiuosi, kad turėjau galimybę su jais pabendrauti. Gaila, kad jis Lenkijoje žaidė tik šį sezoną, būčiau norėjęs jį matyti dar prieš 3 metus. Į NBA, mano manymu, reikia važiuoti jau susikūrus gerą įvaizdį Europoje. Turime pavyzdį Arvydą Macijauską, kuris paprasčiausiai nepatiko treneriui ir buvo žlugdomas.

– Ar žiūrite ir domitės NBA lyga?
– Žiūrėti man patinka. Jie žiūrovams pateikia tikrai labai gerą produktą. Visgi pats krepšinis manęs netraukia. Esu važiavęs stažuotis į San Antonijų ir kitus miestus, tačiau daugiau to nedarysiu. Man tai nepatinka. Dabar likęs pasaulis krepšinio lygiu pasivijo NBA. Pati lyga turi tik geriausius pasaulio krepšininkus. Šioje lygoje žaidimas paremtas tik labai talentingų žaidėjų individualiu meistriškumu. Pasimokyti, kaip treneriui, ten nelabai yra ką, Europoje kur kas daugiau strategijos.

– Alytuje krepšinio situacija yra labai prasta. Galbūt ketinate padėti?
– Alytuje nėra visiškai jokios komandos. Krepšinis ten sunyko. Labai skaudu, kad turint gerą areną, tradicijas, nėra jokios komandos. Lietuva – krepšinio šalis ir reikia kuo daugiau konkurencingų komandų. Mes buvome kalbėję, kad reikia susitikti su miesto meru ir kalbėti kaip galima šią situaciją pakeisti.

Pirmoji vaizdo konferencijos su Pačėsu dalis:


Antroji vaizdo konferencijos su Pačėsu dalis:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (31)
Alytiskis
Tomai, Alytuje yra komanda ir ji lipa aukstyn.
2012-04-24
Atsakyti
Juons
kol paradui vadovauja romka, nei vienas save gerbiantis treneris i zalgiri neis. Pacesas, manau, butent toks ir yra, bent jau tikiuosi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-24
Atsakyti
nico
galėtų pačėsas žalgirį treniruot. Gal baigtųsi žolės rūkymai ir girtuokliavimai, padarytų iš žaidėjų vyrus su kiaušais.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-23
Atsakyti
AnonimasTo prasikaltes. Klausyk tu taboro sutrauka, nerašinėk kiauru komentaru, kuom tas valanciunas pralenkė motiejuna? Valanciunas kibiro taurėj vos pažaidė, kai tuo tarpu motiejunas eurolygoje dažnai mėtė virš 20tšk. Net neabejoju kad motiejunas nba puikiai pritaps, nes jis nba stiliaus žaidėjas, beto mokantis bendraut, ko nepasakysi apie kaimieti valanciuna kuris graudžiai dalija interviu ir aikštėj aiškiai jaučias jo kaimietiškas intelektas, nba jis bus duchinamas su tokiu charakteriu, ten teisėjai neleis klykauti ir mojuot aštriom alkunėm, nu jis su tokia sudėjimu bus sulaužytas ten.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Matau zali jau visiskai paluze psichiskai.
2012-04-23
Atsakyti
wielaVardenis_– Kodėl palikus „Asseco Prokom“, ji pradėjo skinti pergales?– Su šia komanda aš 8 kartus tapau čempionu.......Šiemet čempionatas yra labai žemo lygio. Vis dar sergu už savo buvusią komandą ir tikiuosi, kad ji taps čempione. Nors manęs nebėra, tačiau treniravau ir formavau šią ekipą.Ar čia klausimas klaidingas ar Pačėsas jau nesupranta lietuviškai?ir as ta pastebejau, gerai grybukas issisuko nuo klausimo uzstumdamas ant lenku lygos..


O kur jis čia išsisuko? Kur tik Lenkijos lyga, kurioje dabar tik telošia Prokom ir kur VTB su Eurolyga, kurioje lošė Prokom prie Pačėso. Va ir atsakymas. Pradėjo pergales skinti, nes komanda dabar lošia tik nusilpusioje Lenkijos lygoje.
2012-04-23
Atsakyti
Anonimas
To prasikaltes. Klausyk tu taboro sutrauka, nerašinėk kiauru komentaru, kuom tas valanciunas pralenkė motiejuna? Valanciunas kibiro taurėj vos pažaidė, kai tuo tarpu motiejunas eurolygoje dažnai mėtė virš 20tšk. Net neabejoju kad motiejunas nba puikiai pritaps, nes jis nba stiliaus žaidėjas, beto mokantis bendraut, ko nepasakysi apie kaimieti valanciuna kuris graudžiai dalija interviu ir aikštėj aiškiai jaučias jo kaimietiškas intelektas, nba jis bus duchinamas su tokiu charakteriu, ten teisėjai neleis klykauti ir mojuot aštriom alkunėm, nu jis su tokia sudėjimu bus sulaužytas ten.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-23
-1
Atsakyti
mvpmanau dar geriau 20 nei 5 šaukimas 5 šaukimas daug atsakomybės o 20 nepasiseks nebus didelė bėda nes tam donatui šiaip dar geriau seksis toj nba jonas tik gėda darys geriau europoj liktu i kokia barca ar maccabi turėtu koki 12pt 8reb 2bs vidurki ir patektu i visokius simbolinius penketus o nba bus riesta jam o motiejui gal i pavyks kas nors.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Tikiuos tau payks kadanors blaiviai mastyt, vilčių mažai, bet viliames ir laiko kumščius už tave.
2012-04-23
+1
Atsakyti
Aye
Žinant kiek dar patobulės Valančiūnas per porą metų, tai iš vis žvėris bus
2012-04-23
+1
Atsakyti
Aye
mvpmanau dar geriau 20 nei 5 šaukimas 5 šaukimas daug atsakomybės o 20 nepasiseks nebus didelė bėda nes tam donatui šiaip dar geriau seksis toj nba jonas tik gėda darys geriau europoj liktu i kokia barca ar maccabi turėtu koki 12pt 8reb 2bs vidurki ir patektu i visokius simbolinius penketus o nba bus riesta jam o motiejui gal i pavyks kas nors.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Ko tu lygini žaidėjus, kurie yra jauni, tačiau tarp jų 2 metų skirtumas? Valančiūnas būdamas 18 mečiu laimėjo pasaulio jaunių čempionatą + MVP, žaidė Lietuvos rinktinėje, Lietuvos Ryte sėkmingai debiutavo Eurolygoje, o ką tokių metų veikė Motiejūnas? Žaidė Benetone Eurocupe, žemesnis lygis, vidutinė komanda ir prastesnė statistika + tapo Europos jaunių vicečempionu

Būdamas dviem metais jaunesnis Valančiūnas jau dabar seniai pralenkė Motiejūną
2012-04-23
+2
Atsakyti
mvp
manau dar geriau 20 nei 5 šaukimas 5 šaukimas daug atsakomybės o 20 nepasiseks nebus didelė bėda nes tam donatui šiaip dar geriau seksis toj nba jonas tik gėda darys geriau europoj liktu i kokia barca ar maccabi turėtu koki 12pt 8reb 2bs vidurki ir patektu i visokius simbolinius penketus o nba bus riesta jam o motiejui gal i pavyks kas nors.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-23
-1
Atsakyti
Neblogai butu jeigu Buratinas paimtu pacesa i zalgeri tada vel pasikartotu sio sezono scenarijus :D Buratinai nemiegok!!!
2012-04-23
Atsakyti
gerasis pacesas mldc siaip tikiuosi isalksi tu trenerio darbo ir ateisi i zalgiri nes matai kas cia darosi su tais uzsienieciais vieni zole ruko dopinga vartoja ruko duse su negrais edasi ir vis truksta treniruociu dar zek ir nelaimes finalo tai nzn ka reiks daryt galva i siena dauzyt... laukem taves kaune
2012-04-23
Atsakyti
StorojiAmerikaTai, kad nebeliko nei vtb nei eurolygos, o lenku lyga tikrai nekaska :D nei issisuko nei ka, tiesiog pasake fakta, kad nebeliko rimtu varzovu. zjbs tas pacesas, gal kartais pagribauja, bet patinka, nes labai, LABAI tvirta asmenybe


koks klausimas, toks ir atsakymas. kas būtu jei kas paklaustu, kodėl po išsiskyrimo su tavimi, tavo žmona pradėjo geresnį seksualinį gyvenimą? Tikrai sunku pasakyti ar tas pagerėjimas buvo dėl gerų naujų sprendimų, ar buvo šaltas dušas užsisėdėjusiems žmonėms, kad jei nepradės dirbti bus daugiau atleidimų...
2012-04-23
-2
Atsakyti
jou
o tai ne Pacesas buvo pareiskes,jog su Motiejunu yra susitares,kad DAR vienam sezonui lieka Lenkijoj ??
2012-04-23
Atsakyti
Tai, kad nebeliko nei vtb nei eurolygos, o lenku lyga tikrai nekaska :D nei issisuko nei ka, tiesiog pasake fakta, kad nebeliko rimtu varzovu. zjbs tas pacesas, gal kartais pagribauja, bet patinka, nes labai, LABAI tvirta asmenybe
2012-04-23
+1
Atsakyti
zirnisMacijauskas i NBA nuvaziavo, kaip geriausias snaiperis is visos Europos, todel tiketina, kad treneriai is jo tikejosi gero zaidimo, o gavo zaideja, kurio gynyba slubuoja, puolimo arsenalas NBA standartais gerokai ribotas, tai ka treneris turejo daryti? NBA ne Europa, ten taip nesizaidzia ir nelaiko zaidejo, jei jis nepazaidzia, tai ir sedi ant suolo.


ar per tavo okulioriu stiklus kasnors matosi?
2012-04-23
Atsakyti
Vardenis_– Kodėl palikus „Asseco Prokom“, ji pradėjo skinti pergales?– Su šia komanda aš 8 kartus tapau čempionu.......Šiemet čempionatas yra labai žemo lygio. Vis dar sergu už savo buvusią komandą ir tikiuosi, kad ji taps čempione. Nors manęs nebėra, tačiau treniravau ir formavau šią ekipą.Ar čia klausimas klaidingas ar Pačėsas jau nesupranta lietuviškai?


ir as ta pastebejau, gerai grybukas issisuko nuo klausimo uzstumdamas ant lenku lygos..
2012-04-23
-2
Atsakyti
ColdbergAnonimasMotiejuno problema ta, kad jis nėra kovotojas, nu jis nemėgsta kovoti aikštėje, plėšytis ir lipt per galvas, jei butu šita pataises tai butu top5 i nba patekes, bet jau toks jo charakteris, per ramus, charakterio neimanoma pakeist dažniausiai.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltTu gal visai durnas? Ar matei bent vienerias rungtynes šį sezoną? Tikrų tikriausias lyderis. Nebūtina ardytis po kiekvieno sėkmingo elemento, kad parodytum charakterį. Pažiūrėk į Timą Duncaną - ramus kaip belgas, o kaip žaidžia? Ar tas pats Teodosičius, po tritaškio prieš Ispaniją. Mažiau tu į Valančiūną žiūrėk, kuris būdamas 17 metų buvo dar ramesnis iš išorės, bet kai visi pradėjo kritikuoti jo emocijas, tai dabar dažnai ir dirbinai išsireiškia.


jei Valanciunas toliau taip issidirbines po sekmingu ataku, tai NBA jisai gaus nemazai techniniu prazangu, o jeigu ir nesupras tai ir pinigines baudas
2012-04-23
Atsakyti
Macijauskas i NBA nuvaziavo, kaip geriausias snaiperis is visos Europos, todel tiketina, kad treneriai is jo tikejosi gero zaidimo, o gavo zaideja, kurio gynyba slubuoja, puolimo arsenalas NBA standartais gerokai ribotas, tai ka treneris turejo daryti? NBA ne Europa, ten taip nesizaidzia ir nelaiko zaidejo, jei jis nepazaidzia, tai ir sedi ant suolo.
2012-04-23
-2
Atsakyti
Anonimas
To coldberg. Nebent tu asilas. Niekur nerašiau kad jis ne lyderis, aš už motiejuna, jis tikrai yra lyderis, bet kad neparodo savo kovingumo manau todėl ir gavo žemesni šaukima.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-23
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 31

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.