Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre vykusiame Švyturio krepšinio mėgėjų lygos Mero taurės finale „Lemminkainen“ ekipa 83:55 (19:16; 19:11; 25:16; 20:12) įveikė „Delikatesą-Dexterą-Greencarrier“.

Susitikimą „Delikatesas–Dextera–Greencarrier“ pradėjo spurtu 7:3 bei apie lengvą pergalę favorite vadintai „Lemminkainen“ ekipai pagalvoti neleido. Donato Kvedaro taiklus baudos metimas kėliniui įpusėjus „Delikatesas–Dextera–Greencarrier“ ekipos persvarą padidino iki šešių taškų 12:6 bei privertė Rolandą Razgaitį paprašyti minutės pertraukėlės.

Po jos tritaškį smeigė Remigijus Kasparavičius, o Andriaus Žymanto dvitaškis rezultatą išlygino (12:12). „Lemminkainen“, išlyginusi rezultatą, netrukus jį persvėrė savo naudai. Po 10-ies žaidimo minučių – 16:19.

Donatas Banys antrąjį kėlinį pradėjo dvitaškiu, sumažinusiu „Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ deficitą iki minimumo 18:19, o Eroldas Sova antrąją ketvirčio minutę rezultatą išlygino (23:23). Atkarpą komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė „Lemminkainen“, kuri staigiai įsiveržė į priekį ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė vienuolikos  taškų persvarą 38:27.

„Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ ekipai po didžiosios pertraukos atsitiesti nepavyko, o deficitas vis augo (35:50). Kėlinio pabaigoje du taiklūs Mariaus Granzbergo baudos metimai komandos deficitą sušvelnino iki 20-ies taškų 43:63.

Lemiamas ketvirtis tebuvo formalumas. Nerezultatyviai rungtyniavusiai „Delikatesas–Dextera–Greencarrier“ nepavyko pakeisti rungtynių eigos. „Lemminkainen“ be didesnio vargo įveikė priešininkų komandą rezultatu 83:55 bei tapo 2011-2012 krepšinio metų ŠKKML čempionais.

„Delikatesas-Dextera-Greencarrier“: D.Banys 19 (13 atk. kam.), E.Sova 12 (9 atk. kam.), M.Granzbergas 11.

„Lemminkainen“: E.Žukauskas 16 (16 atk. kam.), M.Lapas 16 (6 rez. perd.), A.Žymantas 12, A.Zaburas 10, R.Kasparavičius 10.

Ričardas Liepinaitis („Delikatesas–Dextera–Greencarrier“ ekipos vyr. treneris): „Varžovai šiandieną pagal turimus krepšininkus buvo galingesni. Mūsų atsarginių žaidėjų suolelis trumpas, tad pajutome, jog žaidėme ir vakar – atidavėme daug jėgų, nebuvo lengva.

Mane nuliūdino rungtynių rezultatas – skirtumas per didelis. Nesinorėjo taip pralaimėti. Tačiau žvelgiant objektyviai, manau, vyrai padarė viską, ką galėjo. Aišku, sistema galėjo būti kiek kitokia – pusfinalis vieną savaitgalį, finalas – kitą. Vyrams dvi dienas iš eilės žaisti aukščiausiu tempu nelengva. Tai, manau, viena pagrindinių priežasčių, kodėl nepasipriešinome.

„Lemminkainen“ tikrai verti čempiono titulo. Visi žinojome, kad jie – šio čempionato favoritai. Gera sudėtis, daug ką lemia ir ypač toks krepšininkas kaip Eurelijus Žukauskas.

Visą sezoną vertinu tikrai labai teigiamai. Ypač prisiminus, kad praradome porą žmonių, išvyko ir paskutiniame etape negalėjo žaisti E.Jurkus. Įvykdėme maksimalų tikslą iškopti į finalo ketvertą ir dar daugiau.“
  •
„Danvitė“ kovoje dėl Klaipėdos Švyturio krepšinio mėgėjų lygos bronzos medalių nesulaukė rimtesnio negausiai susirinkusių „JRV Manjanos“ atstovų pasipriešinimo bei iškovojo pergalę 104:68 (28:11, 27:17, 25:20, 24:20).

Susitikimą „Danvitė“ užtikrintai pradėjo nuo pat pirmosios minutės. Staigiai įsiveržusi į priekį 25:6 ji privertė „JRV Manjanos“ atstovus pyktis tarpusavyje.

Mačo eiga nekito ir antrajame ketvirtyje. „Danvitė“ lengvai pelnė taškus iš visų distancijų, o „JRV Manjanai“ krepšys buvo tarsi užrištas. Net du kartus rungtynėse neišlaikė Dariaus Kurmio nervai, kuris buvo nubaustas techninėmis pražangomis.

„Danvitė“: P.Žurna 40 (8 atk. kam.), R.Bražas 25, A.Viršilas 20 (11 rez. perd.).

„JRV Manjana“: D.Kurmis 25 (8 atk. kam.), R.Žilevičius 15 (12 atk. kam.), D.Joskaudas 13 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), D.Ivanauskas 11.

Jonas Lisauskas („Danvitės“ vyr. treneris): „Mes tiesiog įrodėme, kad labai norime laimėti. Nenorėjome palikti šios salės be medaliuko. Praėjusį sezoną buvome antri, tad lygos lygis išaugo.“

Vitalijus Sokolovas („JRV Manjana“ ekipos vyr. treneris:) „Per daug, manau, nenukritome. Mes vieninteliai iš praėjusio sezono finalinio ketverto žaidėme ir šiandien.“