Kauno miesto savivaldybė su meru Andriumi Kupčinsku priešakyje pagal krepšiniui skiriamas lėšas kovą Vilniui jau pralaimi – „Lietuvos ryto“ ir „Kibirkšties-Tichės-IKI“ klubams šį sezoną skirta daugiau pinigų nei Kauno polikai planuoja skirti „Žalgiriui“ ir „VIČI-Aistėms“
Kauno miesto savivaldybė su meru Andriumi Kupčinsku priešakyje pagal krepšiniui skiriamas lėšas kovą Vilniui jau pralaimi – „Lietuvos ryto“ ir „Kibirkšties-Tichės-IKI“ klubams šį sezoną skirta daugiau pinigų nei Kauno polikai planuoja skirti „Žalgiriui“ ir „VIČI-Aistėms“
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Krepšinio sostinės titulu ir nuveiktais darbais itin mėgstantys pasigirti Kauno politikai apie paramą populiariausiai sporto šakai Lietuvoje garsiai kalba tik viešojoje erdvėje. 

Tačiau iš tiesų politikų skiriamos lėšos krepšiniui tik mažėja – šiemet Laikinosios sostinės komandos bus nuskriaustos bene labiausiai per pastarąjį dešimtmetį. 

Vilnius aplenkė Kauną

Šiemet visai sporto rėmimo programai Kauno politikai numatė skirti 5 milijonus litų. Tuo tarpu ankstesniais metais tokia suma būdavo skiriama vien Kauno „Žalgirio“ klubui. Šiemet žalgiriečiai šias lėšas dalysis su Kauno „VIČI-Aistėmis“, krepšinio mokyklomis, S.Dariaus ir S.Girėno sporto centru bei keliasdešimčia kitų sporto organizacijų. 

Tuo tarpu Vilniuje, skirtingai nei Kaune, krepšinio klubai jaučia vis didesnę valdžios paramą. Pastarąjį dešimtmetį krepšiniui pinigų praktiškai neskirdavusi Vilniaus miesto savivaldybė šiemet pagaliau atsigręžė į populiariausią sporto šaką Lietuvoje. 

Anksčiau vos kelių šimtų tūkstančių litų kasmetinę dotaciją iš savivaldybės gaudavęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas šiemet sulaukė net 2,5 milijono litų paramos. Dar 100 tūkst. eurų sostinės savivaldybė skyrė 2011 m. rugsėjį Vilniuje vykusių Eurolygos atrankos varžybų surengimui. 

Solidi Vilniaus savivaldybės parama padėjo į sostinę sugrąžinti aukščiausio lygio moterų krepšinį. Miesto vadovai tvirtai pareiškė, kad Vilniui būtina elitinė moterų komanda ir skyrė pusę milijono litų atgimusiam „Kibirkšties-Tichės-IKI“ klubui. Iš pelenų pakilusi ekipa jau pirmą sezoną įrodė, kad gali kaip lygi varžytis su daugiau nei dešimtmetį varžovių mūsų šalyje neturėjusia „VIČI-Aisčių“ ekipa. 

„Žalgiriui“ – 3 milijonai vietoje žadėtų 5

Kauno „Žalgirio“ klubui šiemet sporto rėmimo biudžeto projekte numatyti 2,9 milijono litų. Tai net 2,1 milijono mažiau, nei buvo žadėta prieš metus. Tuomet Kauno miesto taryba priėmė sprendimą „Žalgiriui“ 2011-2013 metais skirti po 5 milijonus litų kas sezoną. 

Visgi po duoto pažado nepraėjus nė trims mėnesiams politikai Lietuvos čempionams skyrė penktadaliu mažiau – 4 mln. litų, o šiemet nubraukė dar daugiau nei milijoną. 

„Tai labai prastas projektas. Savivaldybė mums buvo numačiusi penkis milijonus litų. Juos „Žalgirio“ biudžete buvome ir suplanavę. Sezonui baigiantis rasti du papildomus milijonus litų yra praktiškai nerealu“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Jonas Stadalninkas

„VIČI-Aistėms“ – katino ašaros

Kur kas labiau nukentėjo daugkartinė Lietuvos moterų čempionė „VIČI-Aisčių“ ekipa. Prieš dvejus metus rėmėjų likimo valiai palikta tuometė Vilniaus TEO komanda sulaukė kvietimo žaisti Kaune. Miesto politikai garsiai deklaravo norą Laikinojoje sostinėje turėti dvi stipriausias šalies vyrų ir moterų krepšinio komandas, tačiau dabar susidaro įspūdis, kad „VIČI-Aistės“ miestui nebereikalingos. 

Šiemet daugkartinėms šalies čempionėms iš biudžeto numatyta skirti vos 100 tūkst. litų, nors kviesdami ekipą į Kauną politikai šiai žadėjo po pusės milijono litų paramą kasmet. Tuo tarpu šį sezoną vien už savivaldybei priklausančios sporto halės nuomą Eurolygos varžyboms „VIČI-Aisčių“ klubas turės sumokėti net 84 tūkst. litų. 

„Miesto meras man asmeniškai buvo pažadėjęs, kad klubui bus skirta pusė milijono litų. Jeigu paramą moterų krepšiniui politikai taip stipriai sumažins, perspektyvos išlaikyti komandą Kaune bus liūdnos, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ konstatavo „VIČI-Aisčių“ klubo sporto direktorius Arvydas Tamašauskas. – Mūsų krepšininkių kontraktai nėra dideli. Liūto dalį išlaidų sudaro kelionės į Eurolygos varžybas bei arenos nuoma ir parengimas rungtynėms. Savo bazės neturime, todėl kiekvienam mačui tenka apklijuoti areną reklamomis, pastatyti LED skydus ir t.t. Tai kaštai, kurių žaisdamas europiniame turnyre neišvengsi.“

Be miesto paramos išgyventi neįmanoma

Ilgametis „FIBA Europe“ moterų komisijos narys tvirtino, kad Europoje nėra tokio moterų krepšinio klubo, kuris išsilaikytų vien iš verslininkų suteiktos paramos. Anot Tamašausko, Vakarų Europoje miestų savivalda moterų krepšinio komandoms skiria apie 40 proc. viso klubo biudžetui reikalingų lėšų. Tuo tarpu Rusijos moterų klubų biudžetuose valdžios institucijų skiriamų pinigų dalis siekia net apie 90 proc. 

Šį sezoną „VIČI-Aisčių“ biudžetas – 1,5 milijono litų – yra mažiausias visoje moterų Eurolygoje. Kiti neturtingieji klubai skaičiuoja tokias pat sumas eurais, o stipriausių Ispanijos, Turkijos bei Rusijos moterų klubų biudžetai siekia net 5-8 milijonų eurų. 

„Pasižiūrėkite į Vilnių – meras pažadėjo skirti pinigų, komanda susikūrė ir pinigus gavo, – toli pavyzdžių neieškojo Tamašauskas. – Sostinės meras pažadą ištęsėjo, o ekipa sėkmingai rungtyniauja. Jeigu taip bus ir toliau, ateityje ši komanda galės konkurencingai kovoti Europos turnyruose.“

Krepšinio mokykloms – pusė milijono

Dar pusė milijono litų iš miesto biudžeto atiteks trims paraiškas įvairiems projektams pateikusioms Kauno krepšinio mokykloms. „Sabonio krepšinio centrui“ bus skirta 350 tūkst. litų, „Tornado“ krepšinio mokyklai – 80 tūkst., o „Perkūno“ – 70 tūkst. litų. 

Anot Kauno miesto Sporto rėmimo tarybos pirmininko Dainiaus Ratkelio, „Sabonio krepšinio centras“ pageidavo gauti net milijoną litų. Tuo tarpu kitos mokyklos pateikė mažesnių sąmatų projektus, todėl joms buvo atseikėta ir mažesnė pinigų dalis. 

Praėjusiais metais „Sabonio krepšinio centras“ bendrame Lietuvos krepšinio mokyklų reitinge užėmė pirmą vietą, o „Tornado“ ir „Perkūno“ mokyklos rikiavosi 12-oje ir 15-oje vietoje. Tiesa, pagal sportuojančių vaikų skaičių pirmauja apie 550 vaikų turinti „Tornado“ mokykla. „Sabonio krepšinio centre“ sportuoja šimtu mažiau, „Perkūno“ krepšinio mokykloje mokosi apie 400 vaikų.

Meras teisinasi sumažėjusiu biudžetu

„Pagrindinė sportui apkarpytų lėšų priežastis – bendras Kauno miesto biudžeto sumažėjimas 100 milijonų litų. Visi gyvenimo sektoriai gaus mažesnį finansavimą. Šiemet visam sportui yra skirta 5 milijonai litų. Buvo galima visus šiuos pinigus atiduoti „Žalgiriui“, o kitoms komandoms – nieko, arba bandyti ieškoti kompromiso“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino Kauno miesto meras konservatorius Andrius Kupčinskas

Anot miesto mero, Kauno savivaldybė pastaraisiais metais itin daug investavo į krepšinį, šimtą dešimt milijonų litų skyrusi „Žalgirio“ arenos statyboms ir Nemuno salos infrastruktūros sutvarkymui, todėl prašyti papildomų lėšų krepšinio klubai neturėtų. 

„Sukūrėme daug pridėtinės vertės, be to, tam pačiam „Žalgirio“ klubui miestas įsipareigojo mokėti koncesijos mokestį už arenos valdymą bei operavimą. Šiandien neturime padidėjusio miesto biudžeto, kad galėtume sportui skirti daugiau pinigų, todėl turime būti „biedni“, bet teisingi“, – aiškino konservatorių partijos Kauno skyriaus pirmininko pareigas einantis Kupčinskas. 

Tuo tarpu Vilniaus savivaldybei net 900 milijonų litų siekiančios skolos kupra netrukdo krepšiniui skirti daugiau lėšų, nei bet kada anksčiau.

Kauno miesto sporto klubams pinigai galutinai turėtų būti paskirstyti ketvirtadienį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje. Miesto politikai dar gali pakoreguoti paramai skiriamas sumas – sumažinti arba padidinti. 

Rodyti komentarus
Atrinkti (11) Visi (96)
Balys
Kaunas turi didelę areną ir jei kas nori pasižiūrėti - moka pinigus. Turime siekti, profesionali komanda išsilaikytų iš parduotų bilietų, televizijos ir reklamos, o remti reikia sporto mokyklas ir studentus.
2012-04-26
Atsakyti
erikas
Mano nomone tos pinigus reike skirti Vaiku ir Jaunimo sporto mokyklom paremti ,,o ne Klubams kurie irtaip milijonus turi,,Zalgeris nepriklauso Kauno miestuj jis priklauso Buratinui ir tas turi rupintis apie jos,,o tos milijonus jis isikis i kisene ir neivienas zaidejas ju net nematys
2012-04-26
Atsakyti
Jonelis
vaaajetauuuuuuu... Vilnius kad ir skolingas , skiria pinigų , o Kaunas - ne... Taip ir įvyko k (p)rizė, kai pasaulio kai kurios valstybės "žarstė" pinigus iš dangaus... NEATSAKINGA IR GRAUDU
2012-04-26
+1
Atsakyti
as
kauno valdzia kaliosu kruva.. reiskias ta skirtuma isides i kisene vagys!
2012-04-26
Atsakyti
Anonimas
Vilnius suprask Lenkijos provincijos sostine, o kas tada Kaunas? Lenkijos provincijos laikinoji sostine 5 pagal produktyvuma miestas Lenkijos provincijoje?
2012-04-26
-1
Atsakyti
Anonimas
Zmogau, ka tu cia sneki? Nu geda tau turetu but, baisesniu nesamoniu girdejes nesu. Sakykime, nebus Vilniaus ir kas tada bus?

Siaubas!!! Kokiu kvailiu reikia buti, kad tokias nesamones sneket
2012-04-26
Atsakyti
Anonimas
to vidas5,

pasiskaityk istatymus ir siaip pasidomek kaip valstybe veikia. gal kzka naujo suzinosi, nes dabar panasu, kad elementariu dalyku nesuvoki. Daugiau negu puse Vilnieciu mokamu mokesciu paskirstomi po sali, kai kitu miestu svyruoja tarp 14% ir 0 %
2012-04-26
-1
Atsakyti
To ArunasKaunas
Gal toks proto bokstas kaip tu paaiskins kur dingo vilno TEO,jai jau taip tema nukreipiai....

Mastyk kas noreta pasakyti. Pprie ko cia TEO d....... TEO sporto su politika negretino.
2012-04-26
-1
Atsakyti
Anonimasuž ką skirti Žalgiriui pinigus, ką? nesąmonė!Skirkite duobėms lopyti iš rezervo fondo, visiems nusibodo šita nesąmonė su krepšiniu, kuri vyksta paskutinius 3 metus.Slirkite, infrastruktūai, komunikacijoms, švietimui, socialinei apsaugai, o ne kažkokioms nesąmonėms. Kam jiems tie pinigai?


siaip visam sportui skiria ne tik zalgiriui... o daugiausiai gauna tas kas rodo geriausius rezultatus...
2012-04-25
-1
Atsakyti
AnonimasPasiziurekit pirma kas yra gyventoju pajamu mokestis, o po to snekekit apie imoniu registracija visoje lietuvoje, kai, pvz, maxima ar dar kazkas isvis kazkur bulgarijoj ar nzn kur dbr uzsiregistravusi


tos visos didziosios imones ar tik ne olandijoje registruotos? nes ten mokesciai stabilesni ir mazesni...
2012-04-25
-1
Atsakyti
Gaila, kad politika kai kam aptemdė protąKauno savivaldybė sporta supainiojo su politika. Tai liecia VICI-AISCIU komanda. Ji nukentejo labiausiai ir galima daryti isvada, kad Kauno miestui si komanda nebereikalinga. Tad greiciausiai paskutinis VI@I -AIS@IU sezonas. Kauno miesto savivalsybei ši komanda kaip rakštis subinėje. Jie nori kuo greiciau ja atsikratyti. Tai jų vienintelis tikslas. Tuo Vilnius nuo Kauno ir skiriasi, kad Vilniuje sportas niekada nebuvo maisomas ir gretinamas su politika. Tad Kauno savivaldybei savo nuovokumu, kultūra ir supratimu labai toli nuo VILNIAUS.


Gal toks proto bokstas kaip tu paaiskins kur dingo vilno TEO,jai jau taip tema nukreipiai....
2012-04-25
+2
Atsakyti
Taip puoselejamas sportas Kaune
VICI-AISTES (TEO) lieka tik istorija. Kupcinskui ir jo soblai vieta - siukslyne!!!
2012-04-25
Atsakyti
Verti ar neverti tu pinigu viena sneka. Bet kaip jus jaustumetes jei atidirbus menesi jums sumazintu is anksto sutarta alga...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-25
+1
Atsakyti
asas
Ir gerai ner ko jiems pinigu isvis duot atvaiksto rungtynes Javtokai visokie Klaidietis sugeba susimaut kai jau pergale rankose zodziu issiuskit siaulius be paramos y EL pasieks tiek pat jei ne daugiau nei tas zalgiris su sava milijonais

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-25
-1
Atsakyti
Kazkoks absurdas
Šiemet daugkartinėms šalies čempionėms iš biudžeto numatyta skirti vos 100 tūkst. litų, nors kviesdami ekipą į Kauną politikai šiai žadėjo po pusės milijono litų paramą kasmet. Tuo tarpu šį sezoną vien už savivaldybei priklausančios sporto halės nuomą Eurolygos varžyboms „VIČI-Aisčių“ klubas turės sumokėti net 84 tūkst. litų.

Tai vadinasi klubas gaus is miesto tik 16000 Lt paramos:) Jo katino asaros. Aciu Kaunui uz tokia pagalba:):):)
2012-04-25
+1
Atsakyti
objektyviai
Pazadu reikia laikytis, nesvarbu, kad zalgiris nepalosia ir tu pinigu neverti. O merginu labai gaila. Kupcinskas ir co dar karta irode, kad moteru krepsinis jiems visiskai nerupi. Gaila, kad zlugdo komanda.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-04-25
Atsakyti
Reikia padekoti Kauno savivaldyvei uz VICI-AISCIU
Nu, kad moteru krepsini nuskriaude-apmaudu. Ko jau ko, o tai kas nutiko su VICI-AISCIU komanda, nieks negalejo pagalvoti. Gaila, kad tiek mazai laiko egzistavo si komanda.
2012-04-25
+2
Atsakyti
Kupčinskui ir jo visai komandai
nesiteisink ir neapgaudinėk visų ir durnam aišku Matijošaitis nepalaikė Tavęs tai - atkeršijai ir sužlūgdei moterų krepšinio VICI-AISCIU klubą. Jūs visi to klubo nekentėte ir ėmėtes visų įmanomų priemonių su savo parankiniais šį klubą žūt būt sužlūgdyti. Taip pasiekėte savo. Jūs jį sužlūgdėte. Šis klubas niekad nebūtų kėlesis į Kauną jei ne tamstos pažadai -klubą palaikyti. O gavosi viskas atvirkčiai. Tokiais žmonėmis kaip Jūs - tikėti negalima.
2012-04-25
+4
Atsakyti
Gaila, kad politika kai kam aptemdė protą
Kauno savivaldybė sporta supainiojo su politika. Tai liecia VICI-AISCIU komanda. Ji nukentejo labiausiai ir galima daryti isvada, kad Kauno miestui si komanda nebereikalinga. Tad greiciausiai paskutinis VI@I -AIS@IU sezonas. Kauno miesto savivalsybei ši komanda kaip rakštis subinėje. Jie nori kuo greiciau ja atsikratyti. Tai jų vienintelis tikslas. Tuo Vilnius nuo Kauno ir skiriasi, kad Vilniuje sportas niekada nebuvo maisomas ir gretinamas su politika. Tad Kauno savivaldybei savo nuovokumu, kultūra ir supratimu labai toli nuo VILNIAUS.
2012-04-25
Atsakyti
BlueBoostPrašau, prisirinkit normalių Žalgirio fanų, nes matydamas tokiu skaip Krepsinio_Dievas pradedu galvot kad visi žalgirio fanai kažkokie adaptai.


Pritariu siai idejai :D
2012-04-25
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 96

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.