Vilniaus krepšinio mėgėjų lygoje (VKML) antradienio (05.02) vakarą buvo žaidžiamos dvejos atkrintamosios rungtynės. Pirmose kovojo „2 Grupės“ komandos, žaidžiančios dėl trečiosios vietos, o kitame mače dėl patekimo į „Top16“ grupės finalinį ketvertą rungėsi „Frans Maas-Kumštis“ ir „Concept Events & Media“ komandos.

„Concept Events & Media“ krepšininkams, visas 40 žaidimo minučių diktavusiems rungtynių tempą, lemiamu metu pasipylusios klaidos vos nekainavo ne tik pergalės, bet ir patekimo į finalinį ketvertą. Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse „Concept“ minimaliu skirtumu 93:92 laimėjo prieš „Frans Maas-Kumštis“ žaidėjus.

Sėkmingai rungtynes pradėję „Concept“ krepšininkai, vedami Mindaugo Skendelio, kuris per pirmas 4 minutes pelnė 6 taškus, išsiveržė į priekį 8:4. Bet baigiantis ketvirčiui „Kumščiui“ pavyko ne tik išlyginti rezultatą, tačiau ir 8-ąją susitikimo minutę, po taiklaus Vytauto Špokausko dvitaškio, persverti rezultatą 20:18. Vis dėlto paskutinę pirmojo kėlinio sekundę dvitaškį pataikęs Saulius Jesinas atstatė pusiausvyrą – 25:25. Antrajame ketvirtyje sužaidus keturias minutes komandas skyrė tik 4 tašai (30:34), o po taiklaus Valdo Paukšto tritaškio skirtumas pasiekė rekordinę ribą – 49:40.

Po didžiosios pertraukos rungtynes toliau kontroliavo „Concept Events & Media“ krepšininkai. 23-iąją susitikimo minutę, po G.Matulio dvitaškio su bauda, padidinę skirtumą iki 58:47. Vis dėlto 7-ąją trečiojo kėlinio minutę po Vytauto Kalinkos ir Algirdo Pupkaus tritaškių bei Pauliaus Zdanavičiaus dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (64:68). Bet tada V.Paukštas pataikė keturias baudas iš tiek pat galimų, Robertas Krejeras pridėjo dar dvi baudas ir ketvirtis baigėsi „Concept Events & Media“ komandai pirmaujant 8 taškų skirtumu.

Lemiamame ketvirtyje „Concept“ nemažino apsukų ir po spurto 14:4 įgijo didžiausią persvarą rungtynėse - 18 (88:70),bet tuomet jie pradėjo klysti, o tuo naudodamiesi „Frans Maas-Kumštis“ žaidėjai po truputi mažino skirtumą (37 min. 79:88, 39 min. 84:90). Likus 5 sekundėms iki susitikimo pabaigos ir „Frans Maas-Kumštis“ komandai atsilikinėjant dviem taškais (91:93), Edgaras Matusevičius metė du baudos metimus, tačiau antros nepataikė. Kamuolį atkovojęs „Kumščio“ žaidėjas V.Kalinka dar bandė atakuoti krepšį, tačiau jo metimą blokavo Audrius Paškevičius.

„Frans Maas-Kumštis“ taškus pelnė: E.Matusevičius (11 atkovotų kamuolių) – 26, P.Zdanavičius 15, V.Špokauskas (6 atk. kam.) 10.

„Concept Events & Media“: V.Paukštas 27, G.Matulis (9 atk. kam., 3 rez. perd.) 17, M.Skendelis (6 atk. kam.) 14, S.Jesinas (9 atk. kam.) 10.

Antrose rungtynėse serijos rezultatą bei teisę kovoti dėl trečiosios „2 Grupės“ vietos išsaugojo „Kolegos“, rezultatu 87:69 sutriuškinę „United Sharks“.

Nuo pirmosios varžybų minutės taškas į tašką kovojusios komandos ketvirtį baigė „US“ pirmaujant minimalia persvara 18:17. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, tačiau pabaigoje Andžejaus Olenkovičiaus dėka „Kolegos“ išsiveržė į priekį 39:34.

Trečiajame kėlinyje „United Sharks“ komandai ne tik sunkiai sekėsi stabdyti A.Olenkovičių, kuris per 10 žaidimo minučių surinko 15 iš 25 komandos taškų, tačiau nesugebėjo sėkmingai užpulti, tad sužaidus 30 minučių, komandas skyrė 22 taškai.

Nemažindami tempo „Kolegos“ 35-ąją rungtynių minutę jau pirmavo 27 taškų skirtumu (78:51), tačiau per paskutines penkias minutes oponentams leido sumažinti deficitą.

„United Sharks“ komandai taškus pelnė: Žilvinas Varanka (16 tšk., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam.), Juozas Sargūnas (14 tšk., 11 atk. kam.), Kęstutis Grinius (13 tšk.).

„Kolegų“ ekipoje nesustabdomas buvo 42 taškus surinkęs, 6 kamuolius perėmęs, 5 atkovojęs ir 3 rezultatyvius perdavimus atlikęs A.Olenkovičius.

manau MRU sansai biski dedesni nei 50 :)