Penktadienį (balandžio 27 d.) išaiškėjo Veteranų "45+" lygos prizininkai. Veteranų finalinių kovų maratoną užbaigusioje "45+" metų grupėje triumfavo „Patvankos“ krepšininkai.

Čempionato favoritai finalo kovoje su Kaišiadorių „Divenda“ krepšininkais visus reikalus išsprendė jau pirmoje rungtynių pusėje, kuomet susikrovė net keturiadešimties taškų persvarą (59:17). Antroje rungtynių pusėje „Patvankai“ teliko išsaugoti milžinišką pranašumą. „Divenda“ laimėjo abu kėlinius, tačiau ženkliau priartėti nepavyko. Visgi Kaišiadorių komandai pavyko įvykdyti nerašytą užduotį – neleisti varžovams pelnyti šimtojo taško. Sirgalių padedami, „Divendos“ krepšininkai su tuo puikiai susitvarkė ir baigė rungtynes su šypsenomis veiduose. Tad pergalę rezultatu 99:66 šventė „Patvanka“.

„Tokio tikslo neturėjome, tiesiog žaidėme dėl mažesnio taškų santykio. Po pirmųjų kėlinių buvome nusivylę, galvojome net nepasieksime penkiasdešimties taškų ribos. Tačiau viskas gerai susiklostė, ir dabar švieslentėje matome gražų rezultatą – 99:66. Galbūt rungtynių pradžioje koją pakišo jaudulys, netikėjome savo jėgomis, kad galime gerai sužaisti prieš tokią stiprią komandą. Šiemet Kaišiadorių komanda mažiau sportuoja, tad manau, kad ir su stipriausia sudėtimi nebūtume pasipriešinę „Patvankos“ komandai“, – po finalo dvikovos kalbėjo Kaišiadorių „Divendos“ treneris Vitalijus Bauras.

„Norėjome išspręsti rungtynių nugalėtoją kuo anksčiau, kad visi komandos žaidėjai spėtų pasireikšti. Jau antroje rungtynių dalyje žaidėme tiesiog savo malonumui, kas kaip mokėjo ir sugebėjo. Šimtą norėjome pasiekti, tačiau sutrukdė labai susikaupę varžovai. Ką įprastai čempionato metu padarydavome, šiandien to pasiekti nepavyko. Rungtynių pabaigoje ir žiūrovai suprato, koks mūsų tikslas, tad stipriai palaikė Kaišiadorių komandą. Taigi po finalinės sirenos matėme, jog jiems turbūt buvo didesnis džiaugsmas, nei čempionais tapusiai komandai“, – linksmai rungtynių eigą aptarė „Patvankos“ žaidėjas Mindaugas Lukošius.

Naudingiausiu didžiojo finalo žaidėju pripažintas Arvydas Venclovaspelnė 26 taškus (13/16 dvit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir blokavo 1 metimą.

„Patvanka“: M. Lukošius 28 tšk. (6/11 trit., 9 atk. k., 6 rez. p.), A. Venclovas 26 tšk., R. Juška 15 tšk. (7/7 dvit.), G. Kemzūra 14 tšk. (4/5 trit.).

Kaišiadorių „Divenda“: A. Vasiliauskas 13 tšk., N. Gumbrevičius 12 tšk., A. Sindaravičius 10 tšk.

Veteranų „45+“ lygos bronzos medalius po atkaklios kovos pačiupo KTU „Omega“ krepšininkai, rezultatu 80:69 palaužę „Banginius“. Lygioje kovoje KTU „Omega“ komandai pavyko kiek atitolti antroje rungtynių pusėje. Ketvirtajame kėlinyje „Banginiai“ buvo pavojingai priartėję, tačiau varžovai surengė lemiamą spurtą ir pasiekė saugų atstumą.

Bronzos medalius iškovojęs Audrius Šalaševičius dar jautė nuoskaudas po prieš kelias dienas pralaimėtos dvikovos Veteranų „50+“ finale: „Medalių nebus per daug, tačiau pagrindinę sezono kovą pralaimėjome „50+“ finale prieš „Atsaklūną“. Šiandien gerai metėme tritaškius. Nemanau, kad „Banginiai“ leido lengvai juos mesti, tiesiog tie, kas pataikė ir yra puikūs snaiperiai."

„Pirmuosius du kėlinius vyko apylygė kova. Žaidimas tiek vienoje, tiek kitoje komandoje buvo labai banguotas, tad nei vienai ekipai nepavyko susikrauti dviženklio pranašumo. Po ilgosios pertraukos KTU „Omega“ krepšininkai pasinaudojo "Banginių" gynybos spragomis, bei nuovargiu, smeigdami vieną po kito taiklius tritaškius. Nors „Banginiai“ gynyboje atidavė paskutines jėgas, varžovų metimai vistiek pasiekdavo tikslą. Sirgaliai laukė paskutinio pasispardymo ir intrigos, galbūt įspūdingo dėjimo, tačiau „Banginiai“ į plačiuosius vandenis išplaukė su 4-ąja vieta...“ – linksmai rungtynes aptarė puikų tėčio pasirodymą stebėjusi Marija Pociūnaitė.

Naugingiausias mažojo finalo žaidėjas Artūras Kvedaras pelnė 16 taškų (8/13 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir perėmė vieną kamuolį.

KTU „Omega“: A. Kvedaras 16 tšk., V. Labašauskas 15 tšk. (5/11 trit.), V. Krušna 14 tšk. (12 atk. k., 10 išprov. praž.), A. Šidlauskas 11 tšk. (2/2 trit.).

„Banginiai“: R. Draudvila 21 tšk. (3/3 trit.), E. Pociūnas 17 tšk. (15 atk. k., 3 blk., 12 išprov. praž.), V. Subatkis 12 tšk.

Apdovanojimų metu buvo įvertinti ir geriausi Veteranų "45+" pirmenybių žaidėjai:

Taikliausias dvitaškių metikas

Ramūnas Juška („Patvanka“);

Daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas

Arvydas Apulskis („Paštuva“);

Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas

Alvydas Kačinskas („Paštuva“);

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis ir daugiausiai kamuolių perimantis žaidėjas