Eurolygos strategai išgirdo ir lietuvių balsą

2012-05-03 13:13
Marius Bagdonas, „Kauno diena“
Jordi Bertomeu atšaukė susitarimą su VTB Vieningąja lyga
Jordi Bertomeu atšaukė susitarimą su VTB Vieningąja lyga
Nuotr. Fotodiena.lt/G.Bubliauskas
Mūru prieš Eurolygos ir VTB Vieningosios lygos reformų projektą stoję Lietuvos bei kitų šalių krepšinio atstovai privertė planuotos revoliucijos architektus atsižvelgti į kitokią nuomonę.

Atsižvelgė į pageidavimus

Eurolyga oficialiai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) ir VTB Vieningosios lygos sutartis dėl kelialapių į Eurolygą dalybų atšaukiama.

Didžiulę nepasitenkinimo bangą, pirmiausia Lietuvoje ir Ukrainoje, sukėlę bandymai reformuoti Senojo žemyno klubinį krepšinį patyrė fiasko. Po Eurolygos vykdomojo direktoriaus Jordi Bertomeu ir VTB Vieningosios lygos vadovų susitikimo nuspręsta, kad VTB Vieningosios lygos nugalėtoja iškovos ne kelialapį į Eurolygą, o įgis galimybę dalyvauti atrankos turnyre.

„Derybos su VTB Vieningosios lygos atstovais vyko kelias pastarąsias savaites. Buvo aptarti įvairūs sunkumai ir norai, kuriuos išreiškė klubai bei nacionalinių čempionatų ir federacijų atstovai“, – teigiama pranešime.

„Eurolyga atsižvelgė į daugumos klubų nuomonę. Prieš dvi savaites priėmę bendrą sutarimą sulaukėme daugybės nacionalinių federacijų kritikos ir nepasitenkinimo. Dėl šios priežasties privalėjome viską peržiūrėti iš naujo“, – lakoniškai situaciją komentavo VTB Vieningosios lygos viceprezidentas Andrejus Vatutinas, su Maskvos CSKA komanda atvykęs į šiomis dienomis Vilniuje vykstantį šios lygos finalo ketverto turnyrą.

Tikslas – integracija

Pagal pirminį sumanymą nuo kito sezono kelialapiai į Eurolygą turėjo būti dalijami ne nacionaliniuose čempionatuose, o VTB Vieningoje lygoje.

Tai reikštų, kad klubai, norintys žaisti Eurolygoje ir neturintys garantuotų vietų, privalėtų dalyvauti VTB pirmenybėse. Tokiu sprendimu buvo ypač pasipiktinę LKF ir LKL vadovai, nes būtų gerokai sumažėjęs nacionalinio čempionato prestižas. Be to, būtų kilusi reali grėsmė, kad dėl ypač intensyvaus tvarkaraščio tiek Kauno „Žalgiris“, tiek Vilniaus „Lietuvos rytas“ galėtų atsisakyti LKL čempionato arba žaisti jame pradėtų tik nuo atkrintamųjų varžybų etapo.

„Norime, kad stipriausi šalies klubai pirmiausia žaistų nacionalinėse pirmenybėse, o kitas prioritetas būtų Eurolygos turnyras“, – tvirtino LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

„Niekada nemaniau, kad nacionalinės pirmenybės taps tretiniu turnyru, o komercinė lyga – antriniu. Toks sprendimas būtų smūgis visam Lietuvos krepšiniui“, – tuomet nuoskaudos neslėpė LKL prezidentas Šarūnas Kliokys.

Iki šiol Lietuvoje ilgalaikę A licenciją ir garantuotą vietą Eurolygoje turėjo „Žalgirio“ klubas, o LKL čempionui atitekdavo B licencija, suteikianti galimybę vieną sezoną žaisti Eurolygoje. Jeigu LKL čempionu tapdavo „Žalgiris“, tuomet antrąją vietą užėmęs klubas įgydavo teisę dalyvauti Eurolygos atrankos turnyre.

Po antradienio sprendimo paskelbta, kad ši tvarka nebus pakeista ir kelialapiai į svarbiausią Europos klubų krepšinio turnyrą bus dalijami nacionaliniuose čempionatuose.

„Svarbiausias šio sprendimo tikslas – integruoti VTB Vieningosios lygos turnyrą į Europos klubinių varžybų struktūrą ir garantuoti nacionalinių čempionatų augimą ir tobulėjimą, – teigiama Eurolygos pranešime. – Pagal naujausią planą, kelialapių į Eurolygą skirstymo nacionaliniuose čempionatuose sistema išliks, tačiau patekti į Eurolygą bus galima ir iš VTB Vieningosios lygos.“

Skirs vieną vietą?

Sprendimas, kiek vietų VTB Vieningajai lygai bus skirta Eurolygoje, kol kas dar nepriimtas, tačiau neoficialiai teigiama, kad teisė dalyvauti atrankos varžybose atiteks tik turnyro nugalėtojui.

Tokiu atveju, jei VTB Vieningosios lygos nugalėtoja taptų Maskvos CSKA, kuri turi Eurolygos A licenciją, kelialapis į atrankos turnyrą greičiausiai atitektų antrąją vietą užėmusiai ekipai arba tai komandai, kuri neturi garantuotos licencijos.

Pasak VTB Vieningosios lygos generalinio direktoriaus Andrejaus Širokovo, galutinis sprendimas ir tvarka dėl ekipų pateikimo į Eurolygą turėtų paaiškėti iki gegužės 20-osios – tuomet planuojamas VTB Vieningosios lygos valdybos posėdis.

Eurolygos pranešime taip pat teigiama, kad derybos su VTB Vieningąja krepšinio lyga bus tęsiamos toliau, stengiantis, kad klubų tvarkaraščiai būtų sudėlioti taip, jog jie galėtų sklandžiai dalyvauti tiek Eurolygos turnyre, tiek VTB Vieningoje lygoje ir nacionaliniuose čempionatuose.

Rodyti komentarus
Atrinkti (4) Visi (13)
justas987URA URA URA!!!Manau kitais metais reiketu atsisakyti lost BBL, nes jisai nieko neduoda, MVP zaidejui - dviratis:///.Geriau zaist Europoj, LKL'e ir VTB turnyre kur yra stipriu komandu.


Kai House'as gavo MVP bbl-e, tai dovanu gavo dulikiu siurbli, zvenge jis tada :) dviratis cia dar gerai :) tobuleja bbl-as
2012-05-04
+1
Atsakyti
justas987aciu tau, kad issamiai apie sitas salis parasei, as jas paminejau, nes jie geografiskai siejasi su Baltijos jura. Mano nuomone tiek Minskas tiek Triumphas neturetu but Baltijos lygoje, nors jie ir yra stiprus. Galetu nebent pabandyt Sankt Peterburgo komanda, tai yra Spartakas i BBL'a. Nes kai komandos is saliu kurios nesiejasi su Baltijos jura yra gal nelabai grazu, pvz. siais metais issukio taurej zaide Kazachstano klubas.Bet dabarciai VTB daugiau sveria, o BBL'as galetu but stiprus kai ten sutiktu lost Zalgiris, Rytas, VEfas, gal Asseco nuo regulariaus sezono pradzios.


Spartakui nereikia BBL, jie turi VTB kur ir dabar galėjo susitikti su Žalgiriais ir Rytais. O šiaip ir stiprios rusų lygos plius EuroCup jiems pilnai užtenka.

Aš tą ir kalbėjau, kad atsisakytų VTB ir žaistų BBL nuo reguliaraus sezono pradžios. Pvz jei VTB lyga plėsis kaip ir žadėjo, plius jei Žalgiris patenka į TOP-16 kur 8 rungtynėms padaugėtų, tai tikrai jiems nebeliks laiko LKL. Manau ne tik LKL ir LKF to nenori, bet ir patys grandai (neskaitant buratino), todėl galėtų BBL (su lietuvių, latvių, estų lygų bei federacijų palaiminimu) pasiūlyti tiems keturiems klubams šį variantą.
2012-05-03
Atsakyti
Andriusssasas nesuprantu, kodel negali padaryt NBA principu. tipo ale rytu (VTB)- vakaru ale senoji EL ar kita pavadinima. Viso po kokias 16 komandu (taip daugiau komandu patektu kurios jauciasi "eurolygos lygio). Issidauze sitose grupese stipriaus po kokias 6 komandas eina jau i viena grupe atkrintamuju ir jau po tikruoju eurolygos zenklu. Taip gal butu imanoma kadanors ir EL visu zvaigzdziu diena pamatyt ir komandoms varzybu butu perakis, nereiktu pradzioje sezono 5 lygose isirasyt, paskui verkt kad idemptas grafikas


Nusišnekėjai visiškai. Jo, Eurolyga sutiks būti lygiaverte VTB partnere ir puse savo komandų atiduoti VTB lygai... mastyk, genijau.. Niekam nebūtų naudinga. Pagal tavo formatą tai jei pvz Žalgiris ar Rytas neišeitų iš grupės tai taip ir niekada nesusitiktų su ACB lygos komandomis, Montepaschi ir t.t.
2012-05-03
-1
Atsakyti
Andriusssasas nesuprantu, kodel negali padaryt NBA principu. tipo ale rytu (VTB)- vakaru ale senoji EL ar kita pavadinima. Viso po kokias 16 komandu (taip daugiau komandu patektu kurios jauciasi "eurolygos lygio). Issidauze sitose grupese stipriaus po kokias 6 komandas eina jau i viena grupe atkrintamuju ir jau po tikruoju eurolygos zenklu. Taip gal butu imanoma kadanors ir EL visu zvaigzdziu diena pamatyt ir komandoms varzybu butu perakis, nereiktu pradzioje sezono 5 lygose isirasyt, paskui verkt kad idemptas grafikas


problema yra tame, kad Vakaru- Pietu komandos yra ryskiai stipresnes nei Rytu. Sitas variantas manau visiems tiktu ir butu patogus. Bet tai gal padarys po keleta metu.
2012-05-03
Atsakyti
Serbentautasjustas987nebent jei salis aplink Rusija atisakys zaist VTB lygoj, tada galima bandyt BBL'e lost, bet is jos irgi reikia kazko naudingo gaut (reitingo tasku ar vieta atrankoj i Eurolyga ir panasiai) jei bus tokie apdovanojimai, tai tada galima bus tiketis is Lenkijos pora komadu, gal dar kokia salis noretu lost, pvz. Svedija, Suomija. O veliau kas ten zino, gal kokia Vokietija net prikviestu BBL'as.Vokietijos, Lenkijos, Švedijos ir Suomijos lygų formatai tokie, kad jiems užtenka ir vietinių pirmenybių. Jie nacionalinėse pirmenybėse sužaidžia po 40 varžybų. Vokiečius priimti nėra realu, jie turi savo pakankamai pajėgų čempionatą su daug komandų ir daug varžybų ir jiems pakanka.Lenkų stipresniems klubams gal ir praverstų kažkiek mūsų BBL, bet tada lenkų lyga turėtų ir jiems leisti žaisti tik nuo atkrintamųjų (kaip ir Prokomui), bet jie tikrai to nedarys.Po daug metų tik vienintelis Dolphins išlindo iš visų švedų ekipų į tarptautinę areną. Suspėjo sudalyvauti ir BBL ir EuroChallenge, bet iš kitų komandų didelio noro nesimato. Ir pas juos vykti reiktų keltu arba lėktuvu, papildomos išlaidos lygai, o abejoju ar švedų komandos yra tokio pajėgumo, kad lygai apsimokėtų.Su suomiais dar prasčiau. Neturi stiprių komandų, vietinis čempionatas RKL lygio. Nėra reikalo juos kviestis.Iš strategiškai patogių ir bent šiek tiek tinkamo lygio likusių komandų gal tik būtų vienintelė Minsk-2006, bet ji jau prisiplakė prie rusų.


aciu tau, kad issamiai apie sitas salis parasei, as jas paminejau, nes jie geografiskai siejasi su Baltijos jura. Mano nuomone tiek Minskas tiek Triumphas neturetu but Baltijos lygoje, nors jie ir yra stiprus. Galetu nebent pabandyt Sankt Peterburgo komanda, tai yra Spartakas i BBL'a. Nes kai komandos is saliu kurios nesiejasi su Baltijos jura yra gal nelabai grazu, pvz. siais metais issukio taurej zaide Kazachstano klubas.

Bet dabarciai VTB daugiau sveria, o BBL'as galetu but stiprus kai ten sutiktu lost Zalgiris, Rytas, VEfas, gal Asseco nuo regulariaus sezono pradzios.
2012-05-03
Atsakyti
as nesuprantu, kodel negali padaryt NBA principu. tipo ale rytu (VTB)- vakaru ale senoji EL ar kita pavadinima. Viso po kokias 16 komandu (taip daugiau komandu patektu kurios jauciasi "eurolygos lygio). Issidauze sitose grupese stipriaus po kokias 6 komandas eina jau i viena grupe atkrintamuju ir jau po tikruoju eurolygos zenklu. Taip gal butu imanoma kadanors ir EL visu zvaigzdziu diena pamatyt ir komandoms varzybu butu perakis, nereiktu pradzioje sezono 5 lygose isirasyt, paskui verkt kad idemptas grafikas
2012-05-03
+1
Atsakyti
justas987nebent jei salis aplink Rusija atisakys zaist VTB lygoj, tada galima bandyt BBL'e lost, bet is jos irgi reikia kazko naudingo gaut (reitingo tasku ar vieta atrankoj i Eurolyga ir panasiai) jei bus tokie apdovanojimai, tai tada galima bus tiketis is Lenkijos pora komadu, gal dar kokia salis noretu lost, pvz. Svedija, Suomija. O veliau kas ten zino, gal kokia Vokietija net prikviestu BBL'as.


Vokietijos, Lenkijos, Švedijos ir Suomijos lygų formatai tokie, kad jiems užtenka ir vietinių pirmenybių. Jie nacionalinėse pirmenybėse sužaidžia po 40 varžybų. Vokiečius priimti nėra realu, jie turi savo pakankamai pajėgų čempionatą su daug komandų ir daug varžybų ir jiems pakanka.

Lenkų stipresniems klubams gal ir praverstų kažkiek mūsų BBL, bet tada lenkų lyga turėtų ir jiems leisti žaisti tik nuo atkrintamųjų (kaip ir Prokomui), bet jie tikrai to nedarys.

Po daug metų tik vienintelis Dolphins išlindo iš visų švedų ekipų į tarptautinę areną. Suspėjo sudalyvauti ir BBL ir EuroChallenge, bet iš kitų komandų didelio noro nesimato. Ir pas juos vykti reiktų keltu arba lėktuvu, papildomos išlaidos lygai, o abejoju ar švedų komandos yra tokio pajėgumo, kad lygai apsimokėtų.

Su suomiais dar prasčiau. Neturi stiprių komandų, vietinis čempionatas RKL lygio. Nėra reikalo juos kviestis.

Iš strategiškai patogių ir bent šiek tiek tinkamo lygio likusių komandų gal tik būtų vienintelė Minsk-2006, bet ji jau prisiplakė prie rusų.
2012-05-03
Atsakyti
SerbentautasLenkai sakė neleis Prokomui dalyvaut VTB, Ukraina sakė taip pat jų klubai nežais atvirajame rusijos čempionate. Nieko iš tos lygos neliks. VTB dar minėjo, kad bandys integruot Rumuniją.. Kas per nesąmonė? Liks rusų komandos, kazachstanas, estai, latviai, baltarusai, rumunai, lietuviai?Aš kaip visada liksiu prie savo nuomonės apie BBL: Žalgiris, Rytas, Assecco Prokom (nes jiems reiks aukšto lygio krepšinio), VEF, Šiauliai, Rūdupis, Ventspils, Kalev, Pieno Žvaigždės, Lietkabelis... Aukšto lygio turnyras - 3 eurolygos lygio komandos, 4 EuroCup lygio komandos, likusios kitąmet tikrai neblogai pasirodytų ir EuroChallenge..


nebent jei salis aplink Rusija atisakys zaist VTB lygoj, tada galima bandyt BBL'e lost, bet is jos irgi reikia kazko naudingo gaut (reitingo tasku ar vieta atrankoj i Eurolyga ir panasiai) jei bus tokie apdovanojimai, tai tada galima bus tiketis is Lenkijos pora komadu, gal dar kokia salis noretu lost, pvz. Svedija, Suomija. O veliau kas ten zino, gal kokia Vokietija net prikviestu BBL'as.
2012-05-03
+1
Atsakyti
Lenkai sakė neleis Prokomui dalyvaut VTB, Ukraina sakė taip pat jų klubai nežais atvirajame rusijos čempionate. Nieko iš tos lygos neliks. VTB dar minėjo, kad bandys integruot Rumuniją.. Kas per nesąmonė? Liks rusų komandos, kazachstanas, estai, latviai, baltarusai, rumunai, lietuviai?

Aš kaip visada liksiu prie savo nuomonės apie BBL: Žalgiris, Rytas, Assecco Prokom (nes jiems reiks aukšto lygio krepšinio), VEF, Šiauliai, Rūdupis, Ventspils, Kalev, Pieno Žvaigždės, Lietkabelis... Aukšto lygio turnyras - 3 eurolygos lygio komandos, 4 EuroCup lygio komandos, likusios kitąmet tikrai neblogai pasirodytų ir EuroChallenge..
2012-05-03
+1
Atsakyti
URA URA URA!!!

Manau kitais metais reiketu atsisakyti lost BBL, nes jisai nieko neduoda, MVP zaidejui - dviratis:///.

Geriau zaist Europoj, LKL'e ir VTB turnyre kur yra stipriu komandu.
2012-05-03
-2
Atsakyti
Jordi
Tegu dziaugiasi Lietuvos Rytas,bus dar viena galimybe iskovot kelialapi.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-03
Atsakyti
Nu tai aišku kad ne... Čia gi apie B licenzijas kalbėjo
2012-05-03
+1
Atsakyti
Žalgiriofane
Tai tipo neatims iš Žalgirio A licencijos ?
2012-05-03
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 13

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.