VILNIAUS KREPŠINIO ELITO Lygoje - finišo tiesioji. Pristatome Jums FINAL 4 etapo, kuris vyks jau šį savaitgalį prognozes ir dalyvių mintis. Ar pasiteisins komandų lūkesčiai, ar teisingai spės rungtynių favoritus kitų VKL ELITO Lygos ekipų atstovai ? Visa tai - šiame straipsnelyje.


VKL  ELITO  LYGA

     Prieš VKL ELITO grupės FINAL-4 etapą dauguma ekipų nusiteikę kovingai ir nieko keisto - liko po dvi pačias svarbiausias sezono dvikovas. Nugalėtoją šiemet prognozuoti sunku, kaip niekada. Būtent todėl dauguma simpatijų ir balsų pasiskirsto bene po lygiai.
    VILNIAUS KREPŠINIO LYGOS FINAL - 4 laikai ir varžybų vieta:

Gegužės 5d. (šeštadienis)

17:00val.: (pusfinalis) TEGRA - STAMPERIJA;
19:00val.: (pusfinalis) ŠVYTURYS - FOKUS PICA.

Gegužės 6d. (sekmadienis)

13:00val.: rungtynės dėl 3-iosios vietos;
15:00val.: FINALAS.

Adresas: Vilniaus kolegija, didžioji sporto salė, Didlaukio g. 49 (Baltupiai).
      VKL prognozė (sudaryta pagal apklaustus kitų ekipų žaidėjus):
 
 
 
 
 1. Tegra  2. Švyturys
 3. Fokus pica
 4. Stamperija
 (39%)  (22%)  (22%)  (17%)


 
Gytis Sušinskas (Tegra). Kokios Jūsų komandos galimybės FINAL-4 etape ?
 -
Tiksliai galimybes vertinti sunku. Čempionatą baigėme ne pirmojoje vietoje, todėl nesame favoritai. Tačiau tikime, jog galime tapti čempionais, tai ir stengsimės įrodyti. Žinoma, niekas nepasiduos ir neleis lengvai laimėti - teks pergales išsikovoti sunkiai. Komandos,  esančios finaliniame ketverte tikrai labai stiprios, bus sudėtinga ir įdomu. Bet kokiu atveju, jau nėra kam taupytis ir reikia paaukoti visas jėgas.
Tikslai FINAL-4 metu ? - Tikslas vienintelis, manau kaip ir visų komandų - pirmoji vieta.
Pagrindinis konkurentas kaunantis dėl 1-osios vietos ? - Išskirti kažkurios komandos negalėčiau, visos yra pajėgios laimėti viena prieš kitą. Galbūt kai kurių ekipų žaidimo stiliai skiriasi, tačiau visur vyraus greitas krepšinis bei vyks įnirtinga kova dėl kiekvienos pozicijos.
PAŽADAS: ką padarytumėte, jei taptumėte VKL čempionais ? - Pažadame atšvęsti kaip priklauso.
       TEGRA - komanda, kuri jau kelintą sezoną turi puikią sudėtį, daug gerų krepšininkų, tačiau viltys pasidabinti bet kokios spalvos medaliais jau kelintame čempionate sudūžta į varžovų komandų sienas. Šiemet rezultatai ir vėl banguoti - pirmoji pozicija komandiniame reitinge pagal naudingumą rungtynėse (+110.21 balo) bei pagal pelnomus taškus (po 93.05 taško per rungtynes). Pusfinalyje ekipos laukia gynybinį krepšinį propaguojanti ir pavydėtiną formą įgijusi pernykštė VILNIAUS KREPŠINIO ELITO LYGOS čempionė - Stamperija. Įtampa slėgs abi komandas, nes pralaimėjimo pusfinalyje atveju abiejose komandose būtų dideli nuostoliai - prarastas VKL čempiono titulas arba dar vienas tuščias krepšinio sezonas. "Tegra" gali pasigirti išskirtinio ūgio vidurio puolėju T. Šablinsku, kuriam rasti atsvarą "Stamperijai" bus labai sudėtinga. Jeigu Tadui seksis, jis, kartu su ekipos snaiperiu A. Dzeranovu bei H. Šliogeriu gali tapti neįmenama mįsle varžovams. "Stamperijos" ginklas - kibi gynyba ir kantrybė kaunantis dėl kiekvieno kamuolio. Būtent taip pernai pasisekė įveikti žvaigždžių perpildytą "Daprejos" komandą, tačiau vien noro gali nebepakakti. Puikiai užsirekomendavęs trenerio pozicijoje A. Plaipa turės itin rimtą konkurentą - LKL žaidimo patirties turintį ir krepšinio strategu dabar tapusį "Statybos" krepšininką R. Knyzą. Pagrindinis "Stamperijos" koziris - sezono perliuku tapęs Žymantas Armonas, be kurio komandos žaidimas jau nebeįsivaizduojamas.
Galbūt VKL ELITO Lygos FINAL-4 metu pamatysime tikrąją "Tegros" galybę
 
Tomas Steikūnas (Švyturys). Kokios Jūsų komandos galimybės FINAL-4 etape ?
 -
viskas yra mūsų rankose ir pergalės priklausys tik nuo nusiteikimo ir susikaupimo artėjantiems mačams.
Tikslai FINAL-4 metu ? - tikslas tik vienas ir jis nekito nuo pat pirmųjų sezono varžybų - 1 vieta.
 Pagrindinis konkurentas kaunantis dėl 1-osios vietos ? - Tegra. Šiemet su šia komanda susitikome keturis kartus dvejose lygose ir pasidalinome po dvi pergales. "Tegra" žino, kaip žaidžiame mes, tad pasiruošimas šioms varžyboms bus ypatingai svarbus.
PAŽADAS: ką padarytumėte, jei taptumėte VKL čempionais ? - Galiu tik pažadėti jais tapti (šypsosi).

        ŠVYTURYS - sezono metu pateikė ne vieną staigmeną: ne tik abu kartus nugalėjo vieną pagrindinių konkurentų - "Tegrą", tačiau ir tapo reguliariojo čempionato nugalėtoja. Tiesa, ketvirtfinalio serija prieš LEU "Time Team - Šviesos" ekipą buvo labai nelengva, nors ir laimėta 2:0. Tačiau prisiminus, jog ir reguliariajame sezone studentams "Švyturys" pralaimėjo dar kartą tai, greičiausiai, neparankaus varžovo faktorius. Startinis ekipos penketukas neišsiskiria vienu lyderiu, todėl ekipa stipri būdama vieninga. Kuomet aikštelę puikiai mato T. Steikūnas, po krepšiu galingai kaunasi J. Baciuška, taikliais metimais varžovus terorizuoja D. Jovaiša ir L. Kirlys - "Švyturys" gali nuversti kalnus. Pusfinalyje laukia konkurencinga "Fokus Picos" komanda, su kuria juokauti negalima nė vienam varžovui. Kuomet vienų rungtynių kaina tampa itin svarbia, nutikti gali bet kas. Aišku viena, jog reguliariojo čempionato nugalėtojų titulas pelnytas ne veltui, tačiau jis virs niekuo, jeigu čempionatas pasibaigs ties pusfinalio riba.
"Švyturys" jau du kartus parklupdė "Tegrą". Trečias susitikimas gali tapti lemiamu

 
Gasparas Kazlauskas ("Fokus pica"). Kokios Jūsų komandos galimybės FINAL-4 etape ?
 -
Apie galimybes kalbėti, manau, net neverta. Naujas etapas, viskas spręsis vienose rungtynėse, todėl aš esu įsitikinęs, kad visų keturių komandų galimybės absoliučiai lygios.
Tikslai FINAL-4 metu ? - Prieš sezoną kėliau tikslą patekti į Final 4 - šis tikslas jau įvykdytas. Esame atsipalaidavę, neforsuojami nuveikti kažko dar daugiau, todėl manau, kad tai nors ir nedidelis, tačiau mūsų pliusas. Žinoma, priartėjus prie pačios viršūnės taip arti visada norisi į ją užlipti - tą ir pabandysime padaryti.
Pagrindinis konkurentas kaunantis dėl 1-osios vietos ? - Mano subjektyvia nuomone, mūsų komandos pusfinalio varžovas - "Švyturys" visą sezoną žaidžia patį kokybiškiausią ir gražiausią krepšinį visoje VKL ELITO lygoje. Jokiu būdu vienareikšmiškai neteigiu, kad jie tikrai stipriausia lygos komanda, bet man asmeniškai jų žaidimas labiausiai patinka. Todėl būtent pusfinalis su "Švyturiu" mums jau bus kaip finalas. Labai tikiuosi, kad bus geros rungtynės, nes su "Švyturiu" lemiamuose etapuose kovojame jau antri metai ir tos kovos būdavo labai intriguojančios - norėtųsi, kad ne ką mažiau intrigos būtų ir šį kartą.
PAŽADAS: ką padarytumėte, jei taptumėte VKL čempionais ? - Tokių pažadų niekada  stengiuosi nedalinti, nes nelabai matau tame prasmės. Jei kas ir bus daroma, tai tikrai nesutarus ir nesurepetavus iš anksto, o padedant ekspromtui bei improvizacijai.
Linkiu sėkmės visoms finalio ketverto komandoms.

        FOKUS PICA - kitame miesto fronte ši ekipa pernai tapo vicečempione. Rezultatai VILNIAUS KREPŠINIO ELITO Lygoje taip pat buvo banguoti - nuo pakankamai vidutiniško starto iki solidžios sportinės formos atkrintamųjų varžybų metu žaidžiant prieš "Pirtyje.lt". Tiesa, varžovai tuomet nesusirinko ir nesukovojo taip, jog galima būtų daryti rimtas išvadas. Pusfinalyje "Fokus Picos" laukia reguliariojo čempionato nugalėtojas - "Švyturys". Sezono metu komandų keliai susikirto 2 kartus ir abi pergales - 78:68 ir 100:61 iškovojo "Fokus picos" varžovai. Revanšas pusfinalyje nubrauktų visas iki tol buvusias nesėkmes, o tam bus itin svarbus kelių komandos lyderių žaidimas. Komandos puolimui greičiausiai ir vėl diriguos D. Aukštuolis arba rezultatyvių perdavimų meistras - T. Purlys. Nemažai įtakos rezultatams turės ir R. Pociaus, R. Kutkos bei M. Sakalausko galimybė dalyvauti komandos žaidime. Pagal sudėtį ekipa beveik nenusileidžia "Švyturiui", tačiau, kaip ne kartą minėjo "Fokus Picos" žaidėjai, būtent šį priešininką jie laiko pačiu galingiausiu ir pavojingiausiu lygoje.
"Fokus picai" ir jos lyderiui M. Sakalauskui - šansas pasidabinti VKL ELITO lygos medaliais

 
Arnoldas Plaipa (Stamperija). Kokios Jūsų komandos galimybės FINAL-4 etape ?  - Lygiai tokios pačios, kaip ir likusiųjų 3 ekipų. Žaidžiama po vieną mačą, tad labai daug kas priklauso nuo tos dienos nusiteikimo, pataikymo, sėkmės ir dar daugelio smulkmenų, iš kurių ir susideda pergalė.
Tikslai FINAL-4 metu ? - pasirodyti kuo geriau. O konkrečiau, tai dabar tikslas kautis ir įveikti "Tegrą", kitos dienos tikslas bus nugalėti kitą varžovą. 
Pagrindinis konkurentas kaunantis dėl 1-osios vietos ? - pirmiausia "Tegra", nes su jais žaidžiame pusfinalyje, vėliau "Švyturys" arba "Fokus pica".
PAŽADAS: ką padarytumėte, jei taptumėte VKL čempionais ? - Zylia (red. pastaba - Laurynas Žilinskas) sušoks šokį pagal populiariąją Michel Telo "Ai se eu te pego" - ir mes bandysime prisijungti prie jo (šypsosi)."

     STAMPERIJA - sezono pradžia, kuomet iš 5-ių rungtynių komanda laimėjo vos vienerias liko kaip tolimas košmaras. Dabartinė 10-ties pergalių iš paskutinių 11-os rungtynių serija atrodo daugiau, nei įspūdingai. Nors su "SK Nemenčine" ketvirtfinalyje nebuvo lengva, taip atsitiko tik antroje dvikovoje, o pirmojoje "Stamperija" laimėjo triuškinančiai. Reguliariajame sezone su "Tegros" vyrais ekipa pasidalino po pergalę, todėl ir pusfinalis bus labai įdomus. Tiesa, diskvalifikuoto A. Aniulio nebuvimas gali sukelti didelių galvos skausmų jaunajam "Stamperijos" strategui A. Plaipai, tačiau būdų, kaip sustabdyti priešininkų lyderius treneris neabejotinai atras. Kitas klausimas, kaip juos pavyks įgyvendinti. Laimėti čempionatą visuomet yra lengviau, nei šį titulą apginti ir būtent tai savo kailiu patirs "Stamperija". Šansai - jų rankose, o kokie bus rezultatai - pamatysime jau šį savaitgalį.
Įspūdingas Ž. Armono (su kamuoliu) sezonas - vienas iš "Stamperijos" pergalių garantų

Ką apie VKL ELITO Lygos FINAL - 4 galvoja kiti čempionato dalyviai ?
 
Rimvydas Beržonskis ("Sadolin"):

 "-
Manau, jog turėtų nugalėti "Švyturys", nes komanda visą sezoną demonstravo gerą žaidimą, o dabar yra puikioje formoje. Jų privalumai - susižaidimas, greitis ir tolimi metimai."
 Julius Plytnykas ("SK Nemenčinė"):

 "- Favorite matau "Stamperiją". Tai komanda, kuri žaidžia labai greitą krepšinį ir kiekvieną priešininko klaidą paverčia taškais. Nors neturi išskirtinės priekinės linijos, puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių. Taip pat norėčiau išskirti Ž. Armoną - žmogų "turbiną", kurio problemą turės išspręsti kiekvienas varžovas, bent kažkiek norintis pagalvoti apie pergalę. Praeitų metų čempionai, mano nuomone, ir yra FINAL - 4 favoritai."
 
 
Ignas Bakėjus ("Keliones.lt - Lemona"):

 -"Manau, jog favorite bus "Tegra". Jie - labai gerai sukomplektuota komanda su geru strategu priešakyje. Nors "Švyturys" būtų mano draugai ir būtų smagu, jeigu laimėtų būtent jie, "Tegra" bus stipresnė. "Stamperija" abejoju, ar pakartos pernykštį triumfą, o "Fokus pica" kris prieš "Švyturį". Bus įdomu stebėti, kaip kausis dvi pajėgiausios sezono komandos, nors, prisimenant pernykštį sezoną, prognozės buvo paneigtos. Linkiu sėkmės mano minėtoms komandoms."

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (1)
fd
idomu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-12-03
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.