Eitutavičius: apie čekišką alų, gandus, numerius, traumą ir rinktinę

2012-05-06 09:26
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas
Arvydas Eitutavičius sezoną pradėjo Čekijoje, tačiau baigė Ukrainoje
Arvydas Eitutavičius sezoną pradėjo Čekijoje, tačiau baigė Ukrainoje
Nuotr. bkprostejov.cz
Tinklalapis „BasketNews.lt“ toliau tęsia pažintinį ciklą su užsienyje rungtyniaujančiais krepšininkais ir pristato sekmadieninę rubriką „Po pasaulį su krepšinio kamuoliu“. Šią savaitę mūsų pašnekovu tapo šį sezoną Čekijos ir Ukrainos krepšinio paragavęs Arvydas Eitutavičius.

29 metų lietuvis kaip krepšininkas subrendo JAV, kur mokėsi Vašingtono „American“ universitete ir įgijo tarptautinės rinkodaros diplomą.

Grįžęs iš už Atlanto, gynėjas persikėlė į Ispaniją ir sudarė sutartį su Tijolos „Promobys“ komanda. 2008 m. atakų organizatorius grįžo į gimtinę ir sukirto rankomis su Klaipėdos „Neptūnu“ bei buvo vienas iš komandos lyderių.

Vieni sėkmingi metai vijo kitus. Po sezono Lietuvoje Eitutavičius nutarė išbandyti Prancūzijos virtuvę ir gynė Šolė „Basket“ ekipos garbę su kuria tapo šalies čempionu.

Po triumfo Prancūzijoje į Eitutavičių dėmesį atkreipė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūrą, tačiau tuomet įžaidėją pradėjo persekioti nelaimės – Eitutavičiui plyšo šlaunies raumuo, todėl Kemzūra privalėjo atsisakyti jo paslaugų.

Tuo viskas nesibaigė – gynėjas nusprendė rungtyniauti agresyviais sirgaliais pasižyminčioje Graikijoje ir pasirašė kontraktą su Salonikų „Iraklis“ klubu. Komanda per sezoną pakeitė net tris trenerius, krepšininkai protestavo dėl vėluojančių atlyginimų, fanai sukeldavo riaušes, o ekipa rinkdavo vieną pralaimėjimą po kito.

Šį sezoną Eitutavičius pradėjo Čekijos lygoje rungtyniaujančioje „Prostejov“ komandoje ir vidutiniškai pelnydavo po 9,7 taško, atkovodavo po 2,4 kamuolio bei atlikdavo po 2,5 rezultatyvaus perdavimo. Vasario mėnesį gynėjas persikėlė į Ukrainą, kur sulaukė Južno „Chimik“ komandos pasiūlymo. Ukrainos pirmenybėse jis rinkdavo po 8,4 taško, atkovodavo po 0,5 kamuolio ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus.

– Anksti persikėlėte į JAV ir rungtyniavote „American“ universitete. Ką pasisėmėte iš tų ketverių metų, praleistų „American“ universiteto komandoje? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Eitutavičiaus.
– Į JAV išvykau dar būdamas 18 metų. Buvo sunku palikti tėvynę ir artimuosius, tačiau tvirtai nusprendžiau, kad tai teisingas žingsnis mano gyvenime. JAV mokslai ir krepšinis yra labai gerai suderinti. Tuo pačiu metu gali žaisti aukšto lygio krepšinį NCAA studentų lygoje ir baigti aukštąjį išsilavinimą. Per ketverius metus praleistus „American“ universitete pažinau JAV kultūrą, susipažinau su daug žmonių ir įgijau tarptautinės rinkodaros diplomą. Tuo pačiu išmokau daug krepšinio subtilybių, subrendau kaip krepšininkas ir praėjau JAV krepšinio mokyklą.

– Baigęs universitetą žaidėte penkiose skirtingose šalyse. Kuri iš šalių labiausiai įsiminė?
– Nesigailiu, jog per karjerą teko rungtyniauti įvairių šalių komandose. Kiekviena šalis ir krepšinio lyga yra savaip savotiška, todėl buvo malonu jas pažinti. Komandų kaitą lėmė susidariusios aplinkybės – kiekvienais metais keičiasi legionierių limitas, komandų biudžetai ir t.t. Šalis, kuri labiausiai įsiminė, manau, yra Prancūzija. Visgi tais metais su Šolė „Basket“ komanda tapome Prancūzijos čempionais. Tie metai mano karjeroje buvo įsimintiniausi. 

– Šią vasarą teigėte, jog norite grįžti į Lietuvą, bet nutarėte išbandyti jėgas Čekijoje ir sudarėte sutartį su „Prostejov“Ar konsultavotės su Benu Veikalu ir Andriumi Šležu, kurie čia žaidė anksčiau?
– Taip, visada buvau savo šalies patriotas ir turiu prioritetą žaisti Lietuvoje. Tačiau kartais finansiniai ir kiti niuansai nusveria mano norus. „Prostejov“ komanda žaidė Europos taurės turnyro kvalifikaciniame etape, tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl atsidūriau Čekijoje, nes visgi pati Čekijos lyga yra gana silpna. Su Veikalu ir Šležu nesikonsultavau, tiesiog iš kitų žmonių girdėjau, kad komandos vadovybė laikosi savo finansinių ir buitinių įsipareigojimų. 

– Čekijoje praleidote visą reguliarųjį sezoną, o „Prostejov“ su 21 pergale ir 5 pralaimėjimais liko antroje vietoje. Kaip įvertintumėte sezoną čia?
– Komanda kiekvienais metais yra iškėlusi tikslą patekti į finalą ir apžaisti savo amžiną varžovą – Nymburko ČEZ klubą. Kaip ir minėjau, Čekijos krepšinio lygis nėra pats aukščiausias, palyginus su šalimis, kuriose buvau žaidęs praėjusiuose sezonuose. Todėl buvo sunku visose rungtynėse susikoncentruoti šimtu procentu, kai žinai, kad laimėsi 40-50 taškų skirtumu. Todėl ir asmeniniai rezultatai buvo nepastovūs, nes, pavyzdžiui, su Nymburko ekipa žaisdavau visas rungtynes, o prieš silpnus varžovus treneris leisdavo į aikštelę atsarginius žaidėjus ir pagrindinius tiesiog patausodavo. 

– Jūsų žaidimas šį sezoną itin banguoja – vienose rungtynėse pelnote 6 taškus, o kitose jau 29. Kokios tokio nestabilaus žaidimo priežastys?
– Žinoma, jeigu žinočiau priežastis, tokio bangavimo nebūtų. Visgi po kelių gerai sužaistų rungtynių varžovai tave išanalizuoja ir po to tampa tik dar sunkiau įveikti jų gynybą. 

– Prostejovas yra dvigubai mažesnis ir turi trigubai mažiau žmonių už Jūsų gimtąją Klaipėdą. Kaip jautėtės tokiame mažame mieste atvykęs iš šurmulingų Salonikų? 
– Prostejovas labai tylus ir ramus miestelis. Tačiau mes su drauge Ieva rasdavome, ką nuveikti per laisvesnį laiką, dažniausiai vykdavome į artimiausią didesnį miestą Olomoucą. Beje, maži miesteliai turi ir savo privalumų – nėra mašinų spūsčių, lieka daugiau laiko poilsiui ir visa koncentracija į krepšinį. Prostejovas – gražus vidurio Europos miestelis, tuo tarpu Južne jaučiasi posovietinė dvasia. Apskritai, Ukraina labai atsilikusi šalis, lyginant su Lietuva ir Čekija. 

– Čekija garsėja savo alumi. Ar teko paragauti jo?
– Čekijos alus – vienas garsiausių pasaulyje. Taip, teko išbandyti kelias rūšis ir tikrai nenusivyliau. Tačiau pasakysiu, kad savas alus vis tiek skanesnis. Galbūt dėl to, jog jis lietuviškas. 

– Vidury sezono, vasario mėnesį, nusprendėte palikti Čekiją ir persikelti į Ukrainą. Kas lėmė tokius pokyčius?
– „Prostejov“ komanda nepateko į kitą etapą „FIBA Europe“ Iššūkio taurės turnyre, staiga keli rėmėjai atsisakė toliau remti ekipą. Komanda tapo finansiškai nestabili, klubo vadovai norėjo apkarpyti žaidėjų algas. Todėl gavęs pasiūlymą iš Ukrainos, nedelsdamas priėmiau jį. Galiu pasakyti, kad su „Prostejov“ komanda išsiskyrėme gražiuoju. Labai nepatiko gandai, kurie pradėjo plisti po mano išvykimo iš Čekijos, neva norėjau išsigydyti traumas Lietuvoje, tai yra tikras melas.

– „Chimik“ reguliarųjį sezoną baigė ketvirtoje vietoje ir ketvirtfinalyje turėjo namų aikštelės pranašumą, tačiau ketvirtfinalyje „sausu“ rezultatu 0-3 nusileido Zaporožės „Ferro-ZNTU“ krepšininkams. Kodėl taip nesėkmingai susiklostė sezono pabaiga?
– Sunku pasakyti pralaimėjimų priežastis, tiesiog „Ferro-ZNTU“ buvo stipresnė komanda. Sirgaliai ir klubo vadovai į tai reagavo, žinoma, neigiamai. Niekas nebuvo patenkintas tokiu greitai pasibaigusiu sezonu. 

– Sezono nebaigėte dėl traumos. Kas nutiko?
– Taip, pačioje reguliaraus sezono pabaigoje patyriau traumą. Trūko čiurnos raiščiai. Nemanau, kad tai atsilieps mano žaidimui ateityje. Sunkiai dirbu kiekvieną dieną, jog atsistatyčiau. Reabilitacija vyksta sklandžiai. 

– JAV ir Ukrainoje žaidėte su 21 numeriu pažymėtais marškinėliais, Lietuvoje ir Čekijoje – tryliktu, tačiau Prancūzijoje ir Graikijoje atitinkamai rinkotės aštuntą ir aštuonioliktą numerį. Jums ką nors reiškia šie skaičiai?
– Nesu prietaringas numeriams. Mano mėgstamiausias numeris yra tryliktas, tačiau, jei komandoje jau šis numeris paimtas, renkuosi kitą. 

– Ar tiesa, kad legionieriaus duona kartesnė?
– Taip, iš legionierių visada tikimasi daugiau. Reikia rodyti stabilų ir gerą žaidimą. 

– 2010 m. vasarą pirmą kartą sulaukėte kvietimo į Lietuvos rinktinės stovyklą ir tuomet pareiškėte „dabar arba niekada“. Tai reiškia, kad kito kvietimo nebesitikite gauti?
– Niekada nesakau „ne“ rinktinei. Vienas dalykas yra svajoti, kitas dalykas – būti realistu. Dar neturėjau po rinktinės gero sezono, žaidimas bangavo, kamavo traumos, todėl laukti kvietimo į rinktinę tiesiog būtų naivu ir kvaila. Tik viena skaudina, kad dar iki šiol visi pamiršta, jog rinktinėje žaidžiau su plyšusiu šlaunies raumeniu ir tikrai negalėjau parodyti visko, ką sugebu. 

– Ką dabar veiksite, pasibaigus sezonui?
– Galvoje tik vienas dalykas – reabilituotis po traumos. 

– Trys būdvardžiai, apibūdantys Jus.
– Užsispyręs, motyvuotas, pozityvus.
 
– Tradicinis rubrikos klausimas: Ką žmonės kalba apie Lietuvos krepšinį?
– Lietuvos krepšinis visada yra aukštumoje. Girdėjau tik gerus atsiliepimus.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (9)
pau
Maladec, sekmes jam pasirenkant klubus ateityje.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-06
+1
Atsakyti
mad
baikit su tuo delnu šiandien pamatysim ko vertas delninis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-06
+1
Atsakyti
ti sharmass
Delnas ne zvaigzde , bet bet kurioj komandoj isskyrus Ryta jis butu lyderis neabejotinas . Tiesiog musu lyga silpna , pvz ispanijos paskutineje komandoje jis buvo 10 - 12 zaidejas ir graikijoje labai geru irgi nebuvo , tik ukrainos cempe jis buvo zvaigzde . Tas pats su Salenga , jis buvo atsarginis ispanijos 10 komandoje , bet lietuvoje ziba .
2012-05-06
Atsakyti
to to durneli, zaide delnas ir ispanijoj ir grakkijoj ir nieko nepadare ten. O jei kalbi apie kita komanda,apie koki lietkabeli tai primestu tu tasku bet kas is to.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-06
-1
Atsakyti
Anonimas
To durneli. Nejuokink, jei delnas žaistu ne žalgiri, o kitoj komandoj kur gautu normaliai žaisti, tai turėtu dideli tašku vidurki, juk žalgiri net lowsonas buvo suolo šildytojas, kai tuo tarpu nba jis varo po 40min ir dažniausiai sužaidžia labai gerai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-06
Atsakyti
Anonimas
Ką žmonės kalba apie Lietuvos krepšinį?*– Lietuvos krepšinis visada yra aukštumoje. G irdėjau tik gerus atsiliepimus.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-06
+2
Atsakyti
durnelisuz delininkaiti tai tikrai kad geresnis jis.


Zinai tu ten geresnis ar ne...
2012-05-06
-1
Atsakyti
saunuolis, daug dirba
2012-05-06
Atsakyti
durnelis
uz delininkaiti tai tikrai kad geresnis jis.
2012-05-06
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.