Šį savaitgalį toliau tęsiasi „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ finalo ketvertai. Vilniuje kovėsi keturios geriausios Jaunučių (gim. 1996 m.) vaikinų A krepšinio čempionato „Manija“ komandos.

Aukso medaliais pasipuošė aikštės šeimininkai Vilniaus Šarūno Marčiulionio akademijos „Blancomet“ krepšininkai. Jie finale ganėtinai lengvai 91:62 nugalėjo Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro auklėtinius.

Lygi kova vyko tik pirmąjį kėlinį, po kurio vilniečiai pirmavo trimis taškais, tačiau jau antrojo kėlinio pabaigoje prabilę „marčiulioniukų“ snaiperiai privertė nerimauti „Katos grupės“ trenerį Dalių Lubį. Trečiajame kėlinyje vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir susikrovė solidžią persvarą, o ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas.

„Prieš rungtynes akcentavome gynybą, – teigė nugalėtojų treneris Gintaras Razutis. – Nors skirtumas didelis, tačiau rungtynės buvo sunkios. Prieš metus šiai komandai buvome pralaimėję pusfinalyje, todėl jautėsi psichologinė įtampa. Svarbiausia buvo nusiteikti kovai. Vaikinai išpildė visus mano pageidavimus ir šventėme pergalę.“

„Kai pralaimi tokiu dideliu skirtumu neturi ko kaltinti, tik save, – po rungtynių sakė „saboniukų“ treneris Lubys. - Pirmojo mačo dalyje nebuvau patenkintas teisėjais. Atrodo, jėgų turėjome, tačiau žaidėme prastai, prastai gynėmės.

Nugalėtojų gretose 21 tašką pelnė ir 10 kamuolių sugriebė Domantas Pavlovskis. 16 taškų surinko Dominykas Zupkauskas, 13 – Vilius Nausėda.

A.Sabonio KC „Katos grupė“ komandoje 12 taškų įmetė Justas Vazalis, 11 – Deividas Žemgulis, 10 – Juozas Petkus.

Bronzos medalius iškovojo A.Sabonio KC „Vytautas“ komanda. Kauniečiai rungtynėse dėl trečiosios vietos po pratęsimo 78:75 įveikė Mažeikių sporto mokyklos auklėtinius.

Nugalėtojus į priekį vedė 23 taškus pelnęs ir 13 kamuolių atkovojęs Ignas Fiodorovas, 19 surinko Lukas Kriščiūnas.

Mažeikių sporto mokyklos gretose pasižymėjo Rokas Zibertas, pelnęs 27 taškus.

Pirmame pusfinalyje įvyko dviejų Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro komandų mūšis. A.Sabonio KC „Katos grupė“ komanda 67:51 (17:12, 21:7, 14:19, 15:13) įveikė A.Sabonio KC „Vytautas“ krepšininkus.

Daliau Lubio vadovaujama „Katos grupės“ ekipa visas problemas išsprendė jau pirmoje rungtynių dalyje, po kurios pirmavo jau devyniolikos taškų skirtumu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 21 tašką pelnęs Justas Vazalis. 14 įmetė Kristupas Žemaitis, po 8 Devidas Žemgulis ir Juozas Petkus. „Vytauto“ gretose Lukas Kriščiūnas įmetė 15 taškų ir po krepšiais sugriebė 6 atšokusius kamuolius. 8 taškus įmetė Antanas Krimelis, 7 – Andrius Aleksanvičius.

Antrosiose „Manijos MKL“ Jaunučių vaikinų A čempionato pusfinalio rungtynėse savo jėgą įrodė Vilniaus Šarūno Marčiulionio akademijos „Blancomet“ komanda. Aikštės šeimininkai 93:65 (29:16, 21:14, 16:16, 27:19) nepaliko vilčių Mažeikių sporto mokyklos atstovams.

Uraganiniu greičiu rungtynes pradėję vilniečiai per pirmą kėlinį pelnė 29 taškus ir išsiverpė į priekį 29:16. Antrojo kėlinio metus skirtumą padidino iki dvidešimties taškų. Nors trečiajame kėlinyje komandos kovojo lygiai, ketvirtajame vėl dominavo „marčiulioniukai“, kurie iškovojo užtikrintą pergalę ir kelialapį į finalą.

Nugalėtojų gretose Audrius Karvelis pelnė 19 taškų. Kasparas Krasauskas surinko 16, o Marius Matekonis – 14.

Mažeikių sporto mokyklos komandoje pasižymėjo lyderis Edvinas Rupkus. Šešiolikmetis krepšininkas pelnė 20 taškų ir po krepšiais sugriebė 10 atšokusių kamuolių. Mantas Šidlauskas įmetė 15 taškų, o Mindaugas Motuzas – 11.

Naudingiausių žaidėjų penketuke du čempionai Zupkauskas ir Paliukėnas, kauniečiai Fiodorovas ir Vazalis bei mažeikiškis Zibertas.