Fynikso „Suns“ pergale pradėjo Vakarų konferencijos pusfinalio seriją su kita Los Andželo komanda. Pirmosios dvikovos nepavyko laimėti namie žaidusiai Majamio „Heat“ ekipai, kuri turėjo pripažinti Naujojo Džersio „Nets“ pranašumą.

Per pirmąjį kėlinį varžovus į nokdauną pasiuntę „Nets“ krepšininkai laimėjo pirmąją dvikovą išvykoje 100:88 (38:21, 26:25, 20:18, 16:24) ir įgijo savo aikštės pranašumą.

„Nelaimi ar nepralaimi serijos po pirmųjų rungtynių, tačiau tai mums neabejotinai yra svarbi pergalė, – po dvikovos pareiškė Richardas Jeffersonas. – Turime taip pat žaisti per antras rungtynes, kadangi Majamis bus pasiruošęs grįžti. Turime likti agresyvūs ir atakuoti krepšį. Negalime džiaugtis vien šia pergale“.

Per pirmąją rungtynių pusę „Heat“ gynyba buvo bejėgė prieš varžovų puolimą. Per du kėlinius „Nets“ pelnė 64 taškus – tai didžiausias taškų skaičius, kokį per pusę atkrintamųjų varžybų rungtynių praleido „Heat“ per visą klubo istoriją.

Per pirmąjį kėlinį „Heat“ suklydo devynis kartus, o Shaquille'as O'Nealas per pirmas penkias minutes užsidirbo dvi pražangas puolant. Majamio ekipos aukštaūgis vėl susidūrė su pražangų problemomis.

Shaqas dar dvi pražangas gavo per pusketvirtos minutės trečiojo kėlinio pradžioje. Jam atsisėdus ant suolelio, „Nets“ pelnė 13 taškų be atsako. Aukštaūgis dvikovą baigė su 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių – daugiausia šie skaičiai padidėjo per ketvirtąjį kėlinį.

Rungtynėse „Heat“ pirmavo tik po pirmojo taiklaus mačo metimo. Netrukus „Nets“ į tai atsakė iš eilės pelnę 12 taškų ir niekuomet nebeatsilikinėjo. Per pirmąjį ketvirtį svečiai pataikė 19 metimų iš 25 ir įgijo solidžią 17 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje dešiniosios kojos traumą patyrė vienas „Nets“ lyderių Jeffersonas, kuris į aikštę negrįžo. Tyrimai rimtų sužeidimų nenustatė, tad tikimasi, kad Jeffersonas galės rungtyniauti per antrąją komandų dvikovą.

„Heat“: Dwyane'as Wade'as 25 taškai, Shaquille'as O'Nealas 20 (10 atk. kam.), Jasonas Williamsas 12, Udonis Haslemas 10.

„Nets“: Vince'as Carteris 27 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Jasonas Kiddas 22 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Richardas Jeffersonas 20, Nenadas Krstičius 11.

•

Įspūdingo rezultatyvumo rungtynėse triumfavo Fynikso „Suns“ ekipa. Pirmajame etape įveikę Los Andželo „Lakers“, Vakarų konferencijos pusfinalį „Suns“ pradėjo pergale prieš kitą šio miesto ekipą „Clippers“ – 130:123 (29:25, 27:36, 37:30, 37:32).

Į pergalę šeimininkus vedė naudingiausias šio sezono NBA krepšininkas Steve'as Nashas, kuris ne tik pelnė 31 tašką, tačiau atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Kanadiečio puikus vadovavimas komandai leido „Suns“ ekipai pataikyti 12 tritaškių – tai viena pergalės priežasčių.

Net 74 taškus per antrąją susitikimo dalį pelnę Fynikso krepšininkai laimėjo ketvirtą dvikovą iš eilės. Pergalių seriją iki penkerių rungtynių „Suns“ pratęsti gali ketvirtadienį, kai vyks antrosios šios serijos rungtynės.

„Suns“ rezultatyvumas nustelbė Eltono Brando pasirodymą. „Clippers“ puolėjas pataikė 18 iš 22 metimų ir pelnė 40 taškų. Po aukštaūgio dvitaškio rezultatas likus 8 minutėms 33 sekundėms buvo lygus 101:101. Brandui tuo metu buvo suteiktos mažiau nei 2 poilsio minutės, tačiau to šeimininkams pakako – „Suns“ laimėjo atkarpą 19:6 ir įgijo lemiamą persvarą.

„Suns“: Steve'as Nashas 31 (12 rez. perd.), Raja Bellas 22 (4/8 tritaškių), Shawnas Marionas 20 (15 atk. kam.), Borisas Diaw 19, Leandro Barbosa 17, Timas Thomasas 12.

„Clippers“: Eltonas Brandas 40 (9 atk. kam., 4 blk.), Samas Cassellas 28, Corey Maggette 20, Shaunas Livingstonas 10 (6 atk. kam., 9 rez. perd.).

abieju megstamiausiu komandu pergales labai dziugina taip or toliau go go suns ir nets go
2006-05-09
dziaugiuosi uz nets,jee...noreciau nets komanda matyt finale...vince'as carteris tai nba lygos dievas!!!