Vilniaus krepšinio elito lygoje – fantastiško ir reto atkaklumo dvikovos. Visose keturiose dvikovose nugalėtojai paaiškėjo tik pačią paskutinę rungtynių ar net papildomo laiko minutę. 2011-2012 metų čempionais tapo "TEGRA", antrieji liko - "Švyturys", o  bronzos medaliais pasidabino "Fokus Pica". Pernykštė čempionė - "Stamperija" finišavo ketvirtoje pozicijoje.
   VKL FINAL 4  emocijos ir kiti kadrai
Pusfinaliai

TEGRA - Stamperija 71:66 (24:9, 10:20, 16:25, 21:12).


Pirmasis pusfinalis prasidėjo prognozuotos poros favoritės "Tegros" spurtu. "Stamperija" tiesiog pramiegojo varžybų startą, pasirinko kiek netradicinę sudėtį varžybų pradžiai ir pirmajame ketvirtyje nesugebėjo nieko priešpastatyti galingam "Tegros" arsenalui. Skirtumas tolygiai didėjo, kol kėlinio pabaigoje galiausiai pasiekė net 15-os taškų ribą - 24:9.

Tačiau skeptikai, nebesitikėję intrigos, turėjo nusivilti. "Stamperija" susikaupia ir pradeda vis grėsmingiau artėti. Nemažai įtakos sėkmingai atkarpai suteikė puikus A. Dakinevičiaus spurtas, po kurio metimų rezultatas sušvelnėjo 27:18. Sėkminga atkarpa įkvėpė ir Arvydo komandos draugus, o kai sėkmingai į žaidimą įsijungė nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Ž. Armonas pasidarė dar įdomiau. Tiesa, iki didžiosios pertraukos "Stamperijai" pavyko tik sušvelninti atsilikimą, tačiau tapo aišku, jog kova toliau bus itin įnirtinga - 34:29.

Ž. Armono (su kamuoliu) žaidimas "Stamperijai" laimėti nepadėjo

Pasibaigus ilgajai pertraukai pernykščiai čempionai dar labiau padidino apsukas. Prie anksčiau minėtų komandos draugų prisijungė dar ir L. Žilinskas, kuris taikliu savo tritaškių pirmą kartą persvėrė rezultatą "Stamperijos" naudai - 38:39. "Tegra" nepasidavė ir keliomis greitomis atakomis sugebėjo palaikyti apylygį rezultatą, tačiau tuomet sekė dar vienas "Stamperijos" spurtas, kuomet po J. Kepežinsko dvitaškio komanda įgijo rekordinį pranašumą - 41:46. Kad ir kaip stengėsi, "Tegros" vyrai nesugebėjo atsitiesti iki trečiojo ketvirčio pabaigos ir prieš lemiamas dešimt minučių jau buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje - 50:54.

Tačiau viską į vietas sudėliojo ketvirtasis kėlinys, kurį "Tegra" pradėjo gerokai labiau susikaupusi. Pradėdami žaidimą nuo sėkmingos gynybos trenerio R. Knyzos auklėtiniai spurtavo 10:0 taip ir vėl pabėgdami pirmyn. Varžovai nepasimetė ir dar kelis kartus bandė organizuoti spurtą, tačiau jis pasibaigdavo sulaukus sėkmingo A. Dzeranovo atsakymo. Likus minutei iki rungtynių pabaigos "Stamperija" po taiklaus T. Brazio tritaškio su pražanga prisivijo - 68:65, tačiau sėkmingai nuo baudų metimo linijos atakavusi "Tegra" atsilaikė ir šventė pergalę - 71:66. 

ŠVYTURYS - Fokus pica 78:75 (19:31, 17:14, 19:23, 23:7).

Rungtynes, kurias pusfinalyje pralaimėjo, "Fokus pica" prisimins matyt dar ilgai. Taip apmaudžiai išbarstyta persvara komandai kainavo bent jau sidabro medalius, tačiau nusisukusi sėkmė nuo komandos į ją veidu atsigręžė mažajame finale. Tačiau iki tol pusfinalyje "Fokus pica" užtikrintai pradėjo susitikimą. Kuomet pirmojo kėlinio viduryje ekipos pranašumas tapo net 22:9, nejuokais sunerimo visas "Švyturio" komandos atsarginių žaidėjų suolelis bei trenerių štabas. O bijoti tikrai buvo ko, nes bent jau rungtynių pradžioje atrodė, jog reguliariojo čempionato nugalėtojai atėjo pasiimti kelialapio į finalą, tačiau staiga dėl jo teko išeikvoti visas turėtas jėgas. "Fokus picos" gretose varžovų gynybą nuolat ardė patyrę M. Sakalauskas ir R. Pocius, todėl pirmajam kėliniui pasibaigus nebuvo nieko keisto, jog šių krepšininkų ekipa buvo priekyje net 31:19.

Po šalto dušo bandė prabusti ir "Švyturio" vyrukai. Laikinai lyderio vaidmens imasi V. Petrauskas, kuomet pataikęs kelis metimus sugeba sušvelninti atsilikimą iki vienženklio. Tačiau labiau priartėti komandai neleidžia T. Steikūno užsidirbta techninė pražanga. "Fokus pica" šią dėkingą situaciją išnaudoja kuo puikiausiai ir vėl trukteli pirmyn - 38:26. Pagaliau "Švyturio" gretose prabyla toliašaudė artilerija. Tritaškius pataiko V. Petrauskas bei K. Jonuška ir kėlinio pabaigoje skirtumas kiek aptirpsta - 45:36.

Kuomet sėkmė atsuka nugarą... (R. Viščinis "Fokus pica")

Toks įspėjimas kiek sujudino ir "Fokus picos" stovyklą, kurios gretose prie ekipos kolegų pagaliau taikliais šūviais prisijungė ir D. Aukštuolis bei R. Kukta. Skirtumas ir vėl netruko išaugti iki 55:43, taip pasiųsdamas į dar vieną nokdauną "Švyturį". Visa laimė, jog pastarosios ekipos gretose lyderio vaidmens ėmėsi K. Jonuška, kurio inicijuoto spurto dėka skirtumas sumažėjo iki 4 taškų, tačiau dar iki ketvirčio pabaigos "Fokus picos" vyrai atsako tuo pačiu ir pirmauja 68:55. 

Kas "Fokus picai" nutiko ketvirtojo kėlinio metu pasakyti, greičiausiai, gali tik patys žaidėjai. Viso ketvirčio metu puolime pelnyti vos 7 taškai suteikė "Švyturiui" paskutinį šansą, kuriuo komanda ir pasinaudojo. Iki tol sėkmingai veikęs "Fokus picos" komandos mechanizmas akivaizdžiai pavargo ir tai pajautę varžovai spurtavo. Skirtumas sumažėjo iki 6-ių taškų, bet R. Kuktai pataikius dvitaškį atrodė, jog tai dar vienas nesėkmingas priešininkų bandymas perlaužti rungtynių eigą. Lemiamu momentu tapo 39 ir 40-ta rungtynių minutė, kuomet po itin didelių pastangų taškus iš po krepšio pelnė V. Petravičius bei J. Baciuška, o K. Jonuška taikliomis baudomis pagaliau persvėrė rezultatą savo ekipos naudai. Atsakomoje atakoje krepšį netaikliai atakuoja M. Sakalauskas ir prie baudų metimo linijos stoja T. Steikūnas. Tiesa, iš 4-ių bandymų Tomas pataiko vos du, taip suteikdamas paskutinį šansą varžovams, kurių metimas likus nepilnoms dviems sekundėms deja, tačiau skrieja pro šalį. Įspūdingai išplėšta pergalė leidžia "Švyturiui" žengti į finalą, o taip ir nesupratusius, kas įvyko "Fokus picos" vyrus palieka už išsvajoto tikslo ribos - bent jau šiam sezonui...
Dėl 3 vietos:
FOKUS PICA - Stamperija 75:74 (22:10, 16:12, 9:27, 19:17, 9:8)(po prat.)
       
Dvikovoje dėl bronzos nugalėtojui išaiškinti prireikė net 45 minučių kovos. Pralaimėjusios pusfinalius abi ekipos į kovą stojo itin rimtai nusiteikusios. Jau tradiciškai FINAL-4 metu susitikimą geriau pradėjo "Fokus Pica", po R. Kuktos tritaškio išsiveržusi pirmyn 13:5. "Stamperija" iš karto bandė gesinti beįsiplieskiančią ugnį, tačiau pirmajame ketvirtyje to padaryti nepavyko. Rimgaudas dar kartą pataikė iš toli ir privertė pernykščius čempionus po pirmojo ketvirčio atsilikinėti 22:10.

Antrajame kėlinyje "Stamperijos" padėtis dar labiau suprastėjo. Atrodė, jog iš to kovingo kolektyvo, kurį matėme rungtynių išvakarėse, neliko beveik nieko.  "Fokus pica" ir toliau pagirtinai žaidė gynyboje, kartu nepamiršdami ir puolimo. Puikų savo pasirodymą ir toliau tęsė R. Kukta, kuriam kartais talkindavo ir R. Pocius. Tuo tarpu varžovų gretose neatsirado nė vieno krepšininko, kuris būtų galėjęs inicijuoti spurtą. Rungtynėms įpusėjus skirtumas daugiau, nei akivaizdus - 38:22.

"Fokus picos" vyrams - VKL ELITO Lygos bronza

Pertraukos metu žiūrovai tarsi juokais linkėjo "Fokus picos" vyrams nepakartoti vakarykščio scenarijaus, tačiau visos linksmybės išgaravo kartu su palinkėjimu. Košmariškas trečiasis kėlinys priminė pusfinalį, kuomet komanda atrodė visiškai beviltiškai. Skirtumas tik tas, jog čia pralaimėjus trečiąjį ketvirtį dar buvo proga pasitaisyti. Pajautusi galimybę spurtui "Stamperija" nesnaudė ir Ž. Rubliausko, A. Dakinevičiaus bei Ž. Armono vedina neprabėgus nei 7-nioms minutėms persvėrė rezultatą savo naudai -  40:41. Kelias atakas po to abi ekipos apsikeičia rezultatyviomis atakomis ir prieš ketvirtą kėlinį nežymi, tačiau labai svarbi "Stamperijos" persvara - 47:49.
            
Susirinkusiems žiūrovams abi komandos nusprendė padovanoti ne tik atkaklią kovą, tačiau ir pratęsimą. Tačiau dar iki jam prasidedant galimybes laimėti turėjo abi komandos. Pirmieji pirmyn truktelėjo "Stamperijos" vyrukai, kurie po M. Stefanovič ir J. Kepežinsko metimu pabėgo pirmyn - 55:60. Tačiau į šią situaciją šaltakraujiškai sureaguoja taikliai baudas metęs D. Aukštuolis ir 61:60 priekyje jau "Fokus pica". Pagrindiniu rungtynių akcentu galėjo tapti nesportinė Ž. Armono pražanga, kuri likus 34 sekundėms leido R. Viščiniui (Fokus pica) stoti prie baudų metimo linijos. Deja, tikslą tepasiekė vienas baudos metimas ir rezultatas tapo tik lygiu - 66:66. Dar vienas R. Viščinio bandymas tikslo nepasiekė, o sėkmingai apsigynusi "Stamperija" laiko atakai jau nebeturėjo.
              
Pratęsimo metu jau vyko loterija. Bene visas 5 minutes matėme lygią kovą, tačiau nežymiai didžiąją laiko dalį pirmavo "Stamperija". Gera pradžia dažnai tebūna pusė darbo ir lemiamų sekundžių metu kiek labiau pasisekė "Fokus picai". Pagrindinį vaidmenį šioje situacijoje suvaidino idealiai gynyboje sužaidęs M. Sakalauskas (Fokus pica), ne tik blokavęs Ž. Armono metimą, tačiau ir pataikęs pirmąją baudą iš dviejų mestų. Žaisti tebuvo likusios 2 sekundės, todėl po antrojo netaiklaus šūvio atkovotas bei per visą aikštelę paleistas "Stamperijos" kamuolys tikslo nebepasiekė - po fantastiškos kovos laimėjo ir bronzą rezultatu 75:74 iškovojo "Fokus pica".
FINALAS
TEGRA - Švyturys 70:68 (18:14, 11:19, 19:21, 22:14).

Nė trupučio atkaklumo atžvilgiu nuo kitų dvikovų neatsiliko ir VKL ELITO Lygos finalas. Jame nugalėtojas paaiškėjo paskutinę sekundę pataikius taiklų metimą nuo lentos. Tačiau dar iki jo buvo ilgas bei įdomus kelias. Pirmajame kėlinyje "Tegra" nuo pirmųjų minučių bandė imtis iniciatyvos ir pabėgti į priekį. Tačiau tai padaryti pasisekė tik kėliniui einant į pabaigą, kuomet po A. Dzeranovo taiklių baudos metimų persvara pasiekė 6 taškus. "Švyturio" puolimas pirmajame ketvirtyje atrodė tarsi bedantis ir laimė, jog varžovai puolime nerungtyniavo taip galingai, kaip galbūt galėtų, nes skirtumas galėjo būti gerokai didesnis - 18:14 priekyje "Tegra".

Tarsi apsipratę su žaidimo ritmu bei išnagrinėję paruoštus "Tegros" namų darbus jų varžovai atkuto antrajame kėlinyje. Jam įpusėjus K. Jonuška pagaliau persvėrė rezultatą "Švyturio" naudai - 22:24 ir ilgam paliko varžovus užnugaryje. Puolime "Tegra" nežibėjo, tačiau po krepšiu tiesiog karaliavo H. Šliogeris, vos sužaidus 16 minučių sugebėjęs jau atkovoti 10 kamuolių. Toks žaidimo epizodas nuolat suteikdavo komandai antrąsias galimybes, tačiau krepšys buvo tarsi užrištas. Paskutinėmis kėlinio minutėmis kiek geriau atrodė "Švyturys", kuris dvikovai įpusėjus pirmavo 29:33.

Iki čempionų titulo "Švyturiui" pritrūko vieno taiklaus metimo

Trečiasis kėlinys ir vėl geriau sekėsi reguliariojo čempionato nugalėtojams. "Tegra" po savo milžino T. Šablinsko buvo persvėrus rezultatą savo naudai 37:36, tačiau tuomet įkrito į gilią duobę.  Dviejų minučių atkarpą komanda pralaimėjo net 2:11 ir "Švyturys" labai pavojingai pabėgo į priekį. Keli besivejančia tapusios komandos metimai dar pasiekė tikslą ir tai leido šiek tiek aptirpdyti atsilikimą - 48:54 po trečiojo kėlinio pirmauja "Švyturys".

VILNIAUS KREPŠINIO ELITO LYGOS čempionė - TEGRA

Įsprausti į kampą "Tegros" vyrai sugebėjo išsikapanoti ir tai padarė beveik stebuklingu būdu. Dar iki įpusėjant lemiamam ketvirčiui pasisekė atsverti rezultato svarstykles, o likusio laiko metu nugalėtoją greičiausiai nulėmė sėkmė. Žinoma, nemaža dalis nuopelnų tenka ir sumaniai ekipai vadovavusiam treneriui R. Knyzai, kuris kritiniais susitikimo momentais nesutriko ir viską atliko taip, kaip reikėjo. Tą patį padarė ir komanda. Likus 28 sekundėms dvitaškiu "Tegrą" pirmyn išvedė aukštaūgis T. Šablinskas - 68:66. Labai gerai paruoštas "Švyturio" stratego R. Niparavičiaus atsakymas taip pat buvo sėkmingas, kuomet dvitaškiu atsakė V. Želvys. Čia pat "Tegra" prašo minutinės pertraukėlės tam, kad likusias 7 sekundes paverstų sėkminga pabaiga. Pirmasis bandymas išsimesti kamuolį nepavyksta ir R. Knyzai tenka kviesti saviškius dar vienam pasitarimui. Vos sekunde sumažėjęs laiko tarpas šį kartą buvo pakankamas pergalingam metimui. A. Dzeranovas šiek tiek pajudėjęs į šoną išmeta dvitaškį metimą ir PATAIKO NUO LENTOS !!! "Švyturio" sąskaitoje jau nebebuvo minutinės pertraukėlės, todėl desperatiškas bandymas likus 1 sekundei atsakyti dar vienu fantastišku šūviu nepavyko. Finalinė sirena ir į orą pakyla ne tik pergalę išplėšusio A. Dzeranovo, tačiau ir komandos draugų rankos, ant kurių netrukus jau mėtomas ir vyriausiasis treneris - R. Knyza.

VKL ELITO Final 4 MVP prizas atiteko pergalingo metimo autoriui - A. Dzeranovui (Tegra)

Viso sezono darbą ir pergalę nulėmęs metimas "Tegros" krepšininkui A. Dzeranovui atneša FINAL-4 MVP žaidėjo titulą ir dar kartą įrodo, koks nenuspėjamas bei stebuklingas gali būti krepšinis.

Turnyrą laimėjusiai "Tegrai" atitenka ne tik Stiklopaslaptis.lt meistrų rankų darbo gamybos įspūdinga taurė, tačiau ir kelialapis į LKF (Lietuvos Krepšinio Federacijos) Taurės kvalifikacines varžybas, kurių mokestį padengs VILNIAUS KREPŠINIO LYGA. Taip pat ekipa galės džiaugtis nemokamu seminaru, kurį dovanoja VKL bičiuliai - Sportininkų mokymo centras, bei naujutėlaitėmis "RIND" aprangomis, kuriomis komanda galės pasipuošti išskirtinėmis sąlygomis.

VILNIAUS KREPŠINIO LYGA dėkoja visiems ELITO grupės dalyviams, jog šiemet pasirinkote mus. Tikimės susitikti ir kitame sezone, kuomet ir vėl būsime pasiruošę pateisinti Jūsų pasitikėjimą. Ačiū, jog esate kartu su VILNIAUS KREPŠINIO LYGA !

VKL dėkoja rėmėjams bei FINAL-4 prizų steigėjams:
  

  

   

  
 
 
 
 

     Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (3)
jei bobute butu su kiaushais - butu diedukais. Ivyko taip kaip ivyko. Faktas

Sveikinimai prizininkams!
2012-05-09
Atsakyti
Fanas
Jeigu Stamperija ir Tegra butu pilna sudetim, tada kas butu?;)))
2012-05-09
+1
Atsakyti
Gedas
Jei Focus pica butu turejusi ilgesni ligeverciu zaideju suoleli butu tapusi cempionais pagrindiniai zaidejai zaisdami po 40min nebeistempe komandos iki galo.
2012-05-08
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.