Europos krepšinio deimantai spindės Stambule (2 video, foto)

2012-05-11 11:04
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas
Du serbai „Olympiakos“ strategas Dušanas Ivkovičius ir „Barcelona“ aukštaūgis Kosta Perovičius visuomet ras apie ką pasikalbėti Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Ar Kosta Perovičius moka žongliruoti kamuoliais? Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Efstratios Perperoglou atlieka raumenų tempimo pratimus Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Chuckas Eidsonas yra vienintelis „Barcelona“ ekipos krepšininkas, Eurolygos finalo ketverto turnyre kovosiantis antrus metus paeiliui – praėjusį sezoną dėl čempionų taurės jis grūmėsi vilkėdamas Tel Avivo „Maccabi“ komandos marškinėlius Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Fotoobjektyviai dažnai nukreipiami į ryškiausią Eurolygos žvaigždę Andrejų Kirilenką Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Du serbai „Olympiakos“ strategas Dušanas Ivkovičius ir „Barcelona“ aukštaūgis Kosta Perovičius visuomet ras apie ką pasikalbėti Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Ar Kosta Perovičius moka žongliruoti kamuoliais? Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Efstratios Perperoglou atlieka raumenų tempimo pratimus Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Chuckas Eidsonas yra vienintelis „Barcelona“ ekipos krepšininkas, Eurolygos finalo ketverto turnyre kovosiantis antrus metus paeiliui – praėjusį sezoną dėl čempionų taurės jis grūmėsi vilkėdamas Tel Avivo „Maccabi“ komandos marškinėlius Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Fotoobjektyviai dažnai nukreipiami į ryškiausią Eurolygos žvaigždę Andrejų Kirilenką Nuotr.: RIA Novosti/Scanpix
Atėnų „Panathinaikos“, Pirėjo „Olympiakos“, Maskvos CSKA ir „Barcelona“ ekipų žaidėjai šiandien užmirš visas problemas, treneriai braižys paskutinius derinius, o sirgaliai mėgausis aukščiausio lygio krepšiniu.
 • Akimirkas iš finalo ketverto dalyvių treniruočių rasite fotogalerijoje.
Eurolygos sezonas pasiekė finišo tiesiąją ir komandos Stambule stos į lemiamas dvikovas dėl išsvajotojo trofėjaus. Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia pusfinalio poras ir ekipų galimybes žengti į finalą.

Maskvos CSKA – Atėnų „Panathinaikos“

Ramūnas Šiškauskas Eurolygoje yra triumfavęs tiek su Maskvos CSKA, tiek su Atėnų „Panathinaikos“ ekipomis
Ramūnas Šiškauskas Eurolygoje yra triumfavęs tiek su Maskvos CSKA, tiek su Atėnų „Panathinaikos“ ekipomis
Nuotr. AFP – Scanpix
Dvi tituluočiausios finalo ketverto dalyvės surems ginklus jau pusfinalyje. Abiejų komandų keliai praėjusį sezoną pasuko visiškai skirtingais keliais. Maskvos CSKA pirmą kartą po aštuonerių metų pertraukos nepateko į pusfinalį ir neprasibrovė net į „Top 16“ etapą. Tuo tarpu Atėnų „Panathinaikos“ nužygiavo iki finalo ir iškovojo šeštąjį trofėjų.

Visgi po tokio nokdauno CSKA nenuleido rankų ir kilo žingsnis po žingsnio. Į vyriausiojo trenerio postą Joną Kazlauską pasikvietę rusai apgynė Rusijos čempionų vardą ir kitą sezoną pasitiko kaip reikiant pasikeitę. Centrinis armijos sporto klubas prisipirko gausybę žvaigždžių ir šį savaitgalį stengsis nuplauti gėdą, patirtą praėjusiais metais.

„Panathinaikos“ ekipai šis mačas bus „gyvenk arba mirk“, kadangi tai paskutinis šansas priversti klubo savininkus – brolius Giannakopoulus pakeisti savo sprendimą. Farmacijos verslo magnatai nebeketina švaistytis milijonais ir dėl krizės Graikijoje žada parduoti klubą jau šiais metais.

Atėnų ekipa šiandien sieks nutraukti šešerius metus trunkančią tradiciją. Nuo 2006 m. „Panathinaikos“ į Eurolygos finalą patenka tik kas dvejus metus, o remiantis šia tendencija Željko Obradovičiaus auklėtiniai finalo šiemet pasiekti neturėtų. Tačiau per pastaruosius keturis kartus, kuomet jie patekdavo į finalą, visuomet jame ir triumfuodavo. CSKA komandai tai bus devintasis finalo ketvertas per pastaruosius dešimt metų.

Tarpusavio susitikimai

Šios dvi komandos tarpusavyje varžosi nuo 1981 m., o Eurolygos finale jų keliai susikirto du sykius ir abukart pergalę šventė „Panathinaikos“.

2007 m. Atėnų ekipą į pergalę vedė 20 taškų ir 30 naudingumo balų surinkęs Ramūnas Šiškauskas, o 2009 m. estafetę iš jo perėmė Šarūnas Jasikevičius (10 tšk., 12 n.b.).

Atkakliausios rungtynės tarp Rusijos ir Graikijos grandų įvyko 2005 m. gegužės 8 d., kuomet jos susitiko Eurolygos mažajame finale. Tuomet Mike'as Batiste'as surinko solidų dvigubą dublį (28 tšk., 10 atk. kam.), o „Panathinaikos“ iškovojo trečią vietą.

Šį sezoną „Panathinaikos“ ir CSKA taip pat buvo susitikusios reguliariame sezone, o abi pergales pasiekė rusai. Šiuose susitikimuose Šiškauskas pelnydavo dviženklį taškų skaičių, o priešingoje barikadų pusėję buvęs Jasikevičius surinko -1 ir 2 naudingumo balus. Įdomu tai, jog antrąjį mačą CSKA gana lengvai (91:75) laimėjo ir be Andrejaus Kirilenkos pagalbos.

CSKA  „Panathinaikos“  83:80 1981-1982 m. sezonas 
„Panathinaikos“  CSKA  87:83  1981-1982 m. sezonas 
CSKA  „Panathinaikos“  77:70  1994-1995 m. sezonas 
„Panathinaikos“  CSKA  101:77  1994-1995 m. sezonas 
CSKA  „Panathinaikos“  71:81  1995-1996 m. sezonas 
CSKA  „Panathinaikos“  69:57  2000-2001 m. sezonas 
„Panathinaikos“  CSKA  89:81  2000-2001 m. sezonas 
CSKA  „Panathinaikos“  85:91  2001 m. spalio 18 d. 
„Panathinaikos“  CSKA  83:80  2001 m. gruodžio 20 d. 
„Panathinaikos“  CSKA  58:69  2003 m. lapkričio 26 d. 
CSKA  „Panathinaikos“  75:68  2004 m. sausio 28 d. 
„Panathinaikos“  CSKA  73:85  2004 m. lapkričio 10 d. 
CSKA  „Panathinaikos“  75:72  2005 m. sausio 5 d. 
CSKA  „Panathinaikos“  91:94  2005 m. gegužės 8 d. 
„Panathinaikos“  CSKA  92:82  2005 m. lapkričio 9 d. 
CSKA  „Panathinaikos“  84:89  2006 m. sausio 4 d. 
„Panathinaikos“  CSKA  93:91  2007 m. gegužės 6 d. 
„Panathinaikos“  CSKA  73:71  2009 m. gegužės 3 d. 
„Panathinaikos“  CSKA  74:60  2010 m. spalio 28 d. 
CSKA  „Panathinaikos“  68:72  2010 m. gruodžio 1 d. 
„Panathinaikos“ CSKA  76:78 2011 m. lapkričio 10 d. 
CSKA  „Panathinaikos“  91:75  2011 m. gruodžio 14 d. 

Iš viso: 22 mačai – 9 CSKA pergalės, 13 „Panathinaikos“ pergalių. CSKA vidutiniškai įmesdavo po 78,5 taško, praleisdavo – 79,5 taško.

Kelias iki finalo ketverto

CSKA iki finalo ketverto nužygiavo gana lengvai ir patyrė penkiais pralaimėjimais mažiau nei „Panathinaikos“. Sezoną jie pradėjo net trylika pergalių paeiliui. Graikijos čempionai pirmus tris laimėjimus pasiekė vidutiniu 19 taškų skirtumu, kol prieš juos nestojo CSKA puolimo mašina...

Po nesėkmės prieš rusus kitą savaitę buvo patirtas pralaimėjimas ir Bambergo „Brose Baskets“ žaidėjams (76:79), o dar kitą savaitę CSKA vos išsigelbėjo Malagoje (77:76). Visgi tiek CSKA, tiek „Panathinaikos“ „Top 16“ etape atitinkamai E ir G grupėse užėmė pirmąsias vietas.

Ketvirtfinalyje CSKA eliminavo Eurolygos išsišokėlę Bilbao „Gescrap BB“ (3-1), o graikams teko rimtesnis išbandymas – praėjusio sezono finalo dalyvė – Tel Avivo „Maccabi“. Nors vienu metu „Panathinaikos“ buvo praradusi namų aikštės pranašumą, tačiau galiausiai šventė pergalę (3-2).

Komentarai

Jonas Kazlaus
kas
(Maskvos CSKA komandos vyr. treneris): „Labai smagu po tiek metų sugrįžti į Eurolygos finalinį ketvertą. Čia susirinko keturios pačios geriausios Europos komandos, o Stambulas tam puikiai tinkantis miestas. Esu įsitikinęs, kad mano žaidėjai yra pajėgūs laimėti šį turnyrą. Daugelis kinų palaiko CSKA. Jeigu jie už mus sirgs – tai bus papildoma motyvacija. Čia yra keturios labai geros komandos, o trofėjus – tik vienas.“

Andrejus Kirilenka (Maskvos CSKA komandos vyr. treneris): „Esu labai laimingas būdamas čia. Bus labai sunku iškovoti trofėjų, bet mes šį sezoną atlikome puikų darbą ir esame verti čia būti. Esu įsitikinęs, kad visos keturios komandos galėtų kautis NBA atkrintamosiose. Ten yra kitos taisyklės bei žaidėjai, tačiau čia mes turime čempionų širdis. Krepšinio įgūdžiai yra reikalingi, tačiau tai, ką turi turi galvoje ir širdyje – svarbiausia.“

Željko Obradovičius (Atėnų „Panathinaikos“ komandos vyr. treneris): „CSKA, tai komanda, kuri žaidžia kokybišką krepšinį ir turi daug potencialo. Ji puldama dažniausiai naudoja paprastus derinius, bet visi žaidėjai puikiai supranta krepšinį, todėl turime visus juos uždengti ir neleisti pelnyti lengvų taškų. CSKA – puiki komanda, tačiau čia tik vienerios rungtynės.“

Šarūnas Jasikevičius (Atėnų „Panathinaikos“ komandos gynėjas): „Esame trejus metus senesni. Bet gal trejais metais  protingesni – ką gali žinoti. Manau, jie yra favoritai. CSKA visą sezoną žaidžia tolygiau. Jie labai atletiški, aukšti, daug pasiekia. Visi ilgomis rankomis, gerai pataiko. Bet sakau, kad finalo ketvertas – ne tas turnyras, kuriame favoritų etiketes reikėtų kreipti dėmesį. Pusfinalyje žaidžiame prieš absoliutų Eurolygos favoritą. Stengsimės drausmingai vykdyti savo žaidimo planą. Žinome, kur jų skausmingos vietos, ir bandysime pateikti staigmeną“, – tinklalapiui „lrytas.lt“ pasakojo lietuvis.


 STRATEGAI
Nors Kazlauskas už Obradovičių yra vyresnis penkeriais metais, tačiau lietuvis tik dabar pradeda kurti CSKA renesanso laikotarpį, kuomet serbas su „Panathinaikos“ jau yra viską pasiekęs.

Už Obradovičių kalba jo pasiekimai. 51 metų strategas yra daugiausiai titulų laimėjęs treneris Eurolygos istorijoje. Jis taurę į viršų kėlė su Belgrado „Partizan“ (1992 m.), Badalonos „DKV Joventut“ (1994 m.), Madrido „Real“ (1995 m.) ir „Panathinaikos“ (2000, 2002, 2007, 2009, 2011 m.).

Obradovičius taip pat yra vienintelis strategas, laimėjęs Eurolygą net su keturiomis skirtingomis komandomis. Jis dalyvaus jau tryliktame finalo ketverto turnyre. Be jau aukščiau išvardintų komandų, serbas į finalo ketvertą atvedė Trevizo „Benetton“ krepšininkus.

Tuo tarpu Kazlauskas finalo ketverte yra dalyvavęs vos sykį, tačiau tas kartas buvo lemtingas. Jo treniruojama Kauno „Žalgirio“ ekipa 1999 m. pirmą kartą istorijoje užkariavo Europą.

Jeigu CSKA šiemet triumfuotų, Kazlauskas taptų didžiausios pertraukos tarp iškovotų titulų rekordo autoriumi (13 metų). Iki šiol šis rekordas priklauso Aleksandrui Gomelskiui, kuris jis su Rygos ASK klubu aukso medaliais pasidabino 1960 m. ir su CSKA – 1971 m.

Per savo karjerą šie treneriai susitiko keturiolika kartų ir net dešimt pergalių šventė Obradovičius. Lietuvis dvi pergales pasiekė Graikijos lygoje, treniruodamas Pirėjo „Olympiakos“ klubą, o dar dvi – šiemet.

Istorija

Laimėti titulai: CSKA – šeši, „Panathinaikos“ – šeši.
Paskutinį kartą tapo čempionais: CSKA – 2008 m., „Panathinaikos“ – 2011 m.
Praėjusį sezoną: CSKA pasitraukė po reguliaraus sezono, „Panathinaikos“ tapo čempionais.

Įdomūs faktai
 • Aleksandras Kaunas turi progą tapti penktuoju krepšininku, kuris yra laimėjęs tiek Eurolygą, tiek NCCA čempionatą. Į šį sąrašą dar patenka ir Drew Nicholas, Tony Delkas, Tyusas Edney bei Jiri Zidekas.
 • Kaunas Eurolygos istorijoje yra nepralenkiamas pagal dvitaškių pataikymo procentą. Aukštaūgis per 50 rungtynių pataikė 115 dvitaškius iš 163 bandymų (70,55 proc.).
 • Tuo tarpu tritaškių kategorijoje pirmauja Aleksejus Švedas. Gynėjas pataiko kas antrą tolimą šūvį – 41 metimas iš 82 bandymų (50 proc.).
 • Šiškauskas yra vienas iš trijų žaidėjų, kurie Eurolygoje triumfavo dvejus metus iš eilės. Jis tai padarė 2007 m. su „Panathinaikos“ ir 2008 m. su CSKA. Tik Dejanas Bodiroga ir Jasikevičius taip pat gali pasigirti tokiu pasiekimu.
 • Darjušui Lavrinovičiui tai bus pirmasis Eurolygos finalo ketvertas, nors jo brolis Kšištofas su Sienos „Montepaschi“ jame yra žaidęs jau du kartus (2008 ir 2011 m.).
 • „Panathinaikos“ pirmąsyk per pastarąjį dešimtmetį finalo ketverte žais antrus metus paeiliui. Nors ji tapo čempione 2002, 2007 ir 2009 m., tačiau anksčiau po pergalingo sezono niekuomet nenužygiuodavo iki pusfinalio.
 • Dimitris Diamantidis gali trečią kartą tapti naudingiausiu finalo ketverto žaidėju ir pavyti tris tokius apdovanojimus pelniusį Tonį Kukočą.
 • Aleksandras Maričius yra vienintelis krepšininkas, kuris dalyvavo trijuose pastaruosiuose finalo ketverto turnyruose. 2010 m. jis tai padarė su Belgrado „Partizan“, 2011 ir 2012 m. – su „Panathinaikos“.
 • Nickas ir Patas Calathesai gali tapti pirmaisiais broliais, kurie laimės Eurolygą kaip žaidėjai nuo 1985 m.. kuomet tai padarė broliai Draženas ir Aleksandras Petrovičiai.
Palyginimas


GM 2P% 3P% FT% REB AS ST TO BS PTS
CSKA 20 57.6 39.2 78.1 34.7 19.5 6.7 13.3 3.7 85.5
„Panathinaikos“
21 51.9 38.4 72.1 34.7 15.6 8.0 12.6 2.7 80.0

Prognozė

Abi ekipos yra labai priklausomos nuo tam tikrų veiksnių. CSKA žaidimas neabejotinai pasikeitė prisijungus Kirilenkai. Pastarasis savo kovingu žaidimu ne tik gelbsti komandą sunkiose situacijose, bet ir užveda ją bei rodo pavyzdį jauniesiems krepšininkams.

Tuo tarpu „Panathinaikos“ gali džiaugtis, jog nesuklydo pasirašę sutartį su antrą jaunystę išgyvenančiu Jasikevičiumi. Lietuvio ir Batiste'o dueto griaunamąją jėgą jau yra pajutę daugelis Europos grandų.

Rungtyniaujant šioms komandoms galima tikėtis rezultatyvaus ir efektingo mačo – tiek „alley-oop'ų“ ir juvelyrinių perdavimų iš Jasikevičiaus, tiek Švedo bei Kirilenkos dėjimų fiestos.

Klausimas: Jasikevičiaus ir Batiste'o duetas ar Kirilenkos solo šou?

BasketNews.lt“ prognozė: 72 proc. CSKA, 28 proc. „Panathinaikos“

CSKA sudėtis>>>
„Panathinaikos“ sudėtis>>>


Pirėjo „Olympiakos“ – „Barcelona“

Martynas Gecevičius ir Pirėjo „Olympiakos“ ketvirtfinalyje eliminavo aikštės pranašumą turėjusius Sienos „Montepaschi“ krepšininkus
Martynas Gecevičius ir Pirėjo „Olympiakos“ ketvirtfinalyje eliminavo aikštės pranašumą turėjusius Sienos „Montepaschi“ krepšininkus
Nuotr. AFP – Scanpix
Abi komandos nori pasikelti reputaciją savo gerbėjų akyse, todėl kova iki paskutinės minutės šiame pusfinalyje beveik garantuota. 

Praėjusį sezoną Barselonoje vykęs finalo ketvertas ketvirtą kartą iš eilės buvo be šeimininkų. Tuo tarpu „Olympiakos“ fanai jaučia tikrą titulų badą – paskutinį ir vienintelį kartą Eurolygoje „Olympiakos“ triumfavo 1997 m., o Graikijos pirmenybėse jie titulo negali iškovoti jau devynerius metus paeiliui.

Pirėjo ekipai Stambulas šį sezoną nebuvo itin svetingas. „Olympiakos“ teko susidurti tiek su „Fenerbahce Ulker“, tiek su „Anadolu Efes“, tiek su „Galatasaray“ ekipomis ir iš trijų mačų Turkijoje pasiekė vos vieną pergalę, po atkaklios kovos palaužusi „Anadolu Efes“ krepšininkus (67:65). Pirmose dvejose rungtynėse graikai suklupo (70:86 ir 77:78).

„Barcelona“ šiais metais Stambule žaidė vos sykį ir iš ten pavyko parsivežti pergalę. Ji išvykoje 70:66 parklupdė „Galatasaray“ klubą. „Olympiakos“ du kartus žaidė ir prieš dar vieną Ispanijos ekipą – Vitorijos „Caja Laboral“. Abi komandos pasidalino po vieną pergalę tokiu pačiu skirtumu (81:79 ir 84:82).

Tarpusavio susitikimai

Paskutinį kartą, kai šios ekipos buvo susitikusios, ant parketo liejosi šampanas, bet aikštelę nuleistomis galvomis paliko Lino Kleizos atstovaujama „Olympiakos“.

Tąkart 2009-2010 m. sezono finale „Barcelona“ graikams net neleido pagalvoti apie pergalę (86:68) ir revanšavosi už patirtą pralaimėjimą 1997 m. finale, kuomet katalonai 58:73 neprilygo Pirėjo ekipai.

Per pastaruosius penkioliką metų „Olympiakos“ Barselonos komandą įveikė vos sykį, o tai padarė prieš daugiau nei septynerius metus.

„Barcelona“  „Olympiakos“  73:69  1994-1995 m. sezonas 
„Olympiakos“  „Barcelona“  82:64  1994-1995 m. sezonas 
„Olympiakos“  „Barcelona“  99:78  1995-1996 m. sezonas 
„Barcelona“  „Olympiakos“  79:64  1995-1996 m. sezonas 
„Olympiakos“  „Barcelona“  73:58  1996-1997 m. sezonas 
„Barcelona“  „Olympiakos“  80:77  2003 m. kovo 20 d. 
„Olympiakos“  „Barcelona“  55:58  2003 m. balandžio 10 d. 
„Barcelona“  „Olympiakos“  86:70  2005 m. lapkričio 3 d. 
„Olympiakos“  „Barcelona“  80:68  2005 m. gruodžio 22 d. 
„Barcelona“  „Olympiakos“  76:72  2006 m. kovo 9 d. 
„Olympiakos“  „Barcelona“  67:74  2006 m. kovo 23 d. 
„Olympiakos“  „Barcelona“  79:95  2009 m. gegužės 3 d. 
„Barcelona“  „Olympiakos“  86:68  2010 m. gegužės 9 d. 

Iš viso: 13 mačų – 4 „Olympiakos“ pergalės, 9 „Barcelona“ pergalės. „Olympiakos“ vidutiniškai įmesdavo po 73,5 taško, praleisdavo – 75 taškus.

Kelias iki finalo ketverto

„Barcelona“ šį sezoną patyrė mažiausiai pralaimėjimų iš visų komandų ir pagal šį rodiklį pranoko net pačią CSKA ekipą. Katalonai neturėjo sau lygių nei pirmajame etape, nei „Top 16“ etape.

Tuo tarpu „Olympiakos“ tik per plauką įšoko į nuvažiuojantį „Top 16“ etapo traukinį ir tapo mažiausiai pergalių iškovojusia komanda, kuri pateko į kitą etapą. Nedaug trūko, jog Graikijos vicečempionai nepraeitų ir „Top 16“ etapo, kadangi surinko po tiek pat pergalių su „Galatasaray“.

Galų gale abi ekipos atsidūrė ketvirtfinalyje. „Barcelona“ gan lengvai iš tolimesnių kovų išmetė Kazanės „Uniks“ krepšininkus (3-0), o „Olympiakos“ tapo vienintele komanda iš šių keturių, kuri ketvirtfinalyje neturėjo aikštelės pranašumo. Tačiau tai nesutrukdė 3-2 nugalėti Sienos „Montepaschi“ klubo.

Komentarai

Dušanas Ivkovičius (Pirėjo „Olympiakos“ komandos vyr. treneris): „Esame susikoncentravę ties „Barcelona“ ir aš esu optimistas bei tikiu, jog mums pavyks prasibrauti į finalą. „Barcelona“ yra labai patyrusi komanda, kuomet „Olympiakos“ yra kupina energijos ir užsidegimo. Pirmiausiai mums reikia kontroliuoti rungtynių ritmą. „Barcelona“ taip pat yra subalansuota komanda, štai kodėl jie taip taikliai mėto metimus. Prieš tokį varžovą turime nedaug šansų laimėti žaidžiant penki prieš penkis, todėl turime numušti rungtynių ritmą.“

Martynas Gecevičius (Pirėjo „Olympiakos“ komandos gynėjas): „Gynyba yra pats svarbiausias dalykas rungtynėse. „Barcelona“ turi tikrai gerų krepšininkų, ilgą atsarginių žaidėjų suolelį, kiekvienas žaidėjas yra pavojingas, todėl gynyba bus svarbiausias dalykas mums. Vis dėlto, kaip jie turi pliusų, taip jie turi ir minusų. Bandysime jų rasti ir tuo pasinaudoti.“

Xavieras Pascualis („Barcelona“ komandos vyr. treneris): „Pusfinalis su „Olympiakos“ nebus lengvas, tačiau mes žinome, kad galime nugalėti. Jie turi puikų trenerių štabą, patyrusius žaidėjus. Kas laimės, pamatysime šiandien. Džiaugiuosi būdamas dalis „Barcelona“, kuri aukščiausiame lygyje yra ne vienoje sporto šakoje. Mes visi turime suprasti, kad futbolas ir krepšinis skirtingos sporto šakos, tačiau mes privalome nugalėti.“

Joe Inglesas („Barcelona“ komandos puoėljas): „Gynyba visus šiuos metus buvo mūsų pagrindinis raktas į pergales. Tai, ką mes darome ir kuo didžiuojamės. Spanoulis yra puikus žaidėjas ir jis šį sezoną tai jau įrodė. Tačiau manau, kad negalima susikoncentruoti tik ant vieno krepšininko. Jeigu mes skirsime dėmėsį tik jam, tai atsiras kitų vyrukų, kurie gali žengti žingsnį ir pelnyti taškus.“
 

 STRATEGAI
Save prie tituluočiausių Europos trenerių priskirti galintis Ivkovičius pirmą kartą susitiks su vieną apdovanojimą po kito renkančiu Pascualiu.

Pastarąjį dešimtmetį strategas iš Serbijos dirbo Rusijos komandose – Maskvos CSKA (2002-2005 m.) bei Maksvos „Dinamo“ (2005-2007), o į „Olympiakos“ grįžo prieš dvejus metus.

Prieš trejus metus 68 metų krepšinio specialistas grįžo prie Serbijos rinktinės vairo ir su ja 2009 m. Lenkijoje vykusiame Europos čempionate iškovojo sidabro medalius, 2010 m. buvo per plauką nuo medalių Pasaulio čempionate, o šį rudenį Lietuvoje vykusiame Europos čempionate liko tik aštuntoje vietoje.

Su Jugoslavijos rinktine Ivkovičius 1988 ir 1996 metais iškovojo olimpinių žaidynių sidabro medalius, 1989, 1991 ir 1995 metais tapo Europos čempionu, o 1990 metais iškovojo pasaulio čempiono titulą.

Tuo tarpu Pascualis dar tik pradeda kopti karjeros laiptais. 2009-2010 metų sezone ispanas buvo pripažintas geriausiu Eurolygos treneriu. Jis Katalonijos ekipai vadovauja jau penktą sezoną. Visą savo trenerio karjerą Pascualis praleido Ispanijoje.

2010 m. metais į Eurolygos sostą savo komandą nuvedęs ispanas tapo jauniausiu klubinės komandos treneriu, tapusiu geriausiu viso sezono strategu. Taip pat jis trečią kartą iš eilės buvo pripažintas ir geriausiu ACB metų treneriu.

Istorija

Laimėti titulai: „Olympiakos“ – vienas, „Barcelona“ – du.
Paskutinį kartą tapo čempionais: „Olympiakos“ – 1997 m., „Barcelona“ – 2010 m.
Praėjusį sezoną: „Olympiakos“ pasitraukė po ketvirtfinalio serijos, „Barcelona“ pasitraukė po ketvirtfinalio serijos.

Įdomūs faktai
 • Ivkovičius yra vienintelis treneris, kuris yra iškovojęs visus keturis pagrindinius titulus – Eurolygą (1997 m.), Europos taurę (2006 m.), Saportos taurę (2000 m.) ir du kartus Koračo taurę (1979 ir 1994 m.).
 • Jeigu Ivkovičius šiemet triumfuos Eurolygoje, jis, būdamas 68 su puse metų, gali tapti vyriausiu treneriu, pasidabinusiu stipriausio Senojo žemyno turnyro aukso medaliais.
 • Lazaros Papadopoulos yra vienas iš keturių žaidėjų, kurie laimėjo ir Eurolygą, ir Europos taurę. Tokį rezultatą dar pavykę yra pasiekti Robertui Javtokui, Antoniui Fotsiui ir Ricky Rubio.
 • Prie šios ketveriukės gali prisidėti ir Martynas Gecevičius bei Chuckas Eidsonas, kurie 2009 m. su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda triumfavo Europos taurės turnyre.
 • Juano Carlosas Navarro yra vienintelis krepšininkas „Barcelona“ gretose, kuris su Katalonijos komanda tapo čempionu ir 2003 m., ir 2010 m.
 • Marcelinho Huertas gali tapti vos antruoju brazilu, kuris laimėtų Eurolygą. Pirmasis tai padarė Andersonas Varejao. Pastarasis trofėjų į viršų 2003 m. kėlė taip pat su „Barcelona“ ekipa.
 • „Barcelona“ savo gretose turi ir aukščiausią (Kosta Perovičius – 217 cm.), ir žemiausią (Josepas Perezas – 183 cm.) finalo ketverto krepšininkus.
 • Eidsonas yra vienintelis „Barcelona“ žaidėjas, kuris žaidė praėjusio sezono finalo ketverte. Jis tai padarė su Tel Avivo „Maccabi“ ekipa.
Palyginimas


GM 2P% 3P% FT% REB AS ST TO BS PTS
„Olympiakos“
20 52.4 32.6 73.7 34.3 14.1 5.7 13.5 3.2 77.6
„Barcelona“
19 50.6 35.5 78.9 35.0 15.8 7.3 10.5 3.8 75.5

Prognozė

Dauguma krepšinio ekspertų teigia, jog su puolimu laimėsi rungtynes, tačiau su gynyba laimėsi čempionatus. „Olympiakos“ bandys pademonstruoti, kad sugeba ne tik pulti, bet ir gintis.

Barselonos ekipa šį sezoną 70 taškų ribą varžovams leido peržengti tik du sykius kartus, tuo tarpu Pirėjo komanda – net 14 kartų. Sunku tikėtis, kad „Barcelona“ žaidimo braižas taip kardinaliai pasikeis, žinant tai, kad abu kartus 70 taškų ribą jie leido peržengti žaidžiant prieš Italijos čempionus – Sienos „Montepaschi“ krepšininkus.

Visgi kortas aukštyn kojom gali apversti dviejų svarbių „Barcelona“ krepšininkų nebūvimas. Navarro ir Boniface'as N'Dongas gali praleisti pirmąsias pusfinalio rungtynes su „Olympiakos“. Ispanas turi problemų su kaulo atplaišomis pėdoje. Tuo tarpu senegalietis pasigavo žarnyno infekciją. Tačiau galbūt tai apgaulingas „Barcelona“ klubo vadovų ėjimas?

Klausimas: „Barcelona“ gynyba ar „Olympiakos“ puolimas?

BasketNews.lt“ prognozė: 39 proc. „Olympiakos“, 61 proc. „Barcelona“ 


Finalo ketverto pristatymas:


Finalo ketverto reklama:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (18)
gal kas transliacijos internetu nuorodą galit numest? dėkui
2012-05-11
Atsakyti
FREDIS
TURETU CSK. BET SIRKSIU UZ JASIKEVICIU

UZ Jacikeviciu
2012-05-11
+1
Atsakyti
nico
pastačiau už cska ir barca pergales 200 lt. Tikiuosi laimėsiu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-11
Atsakyti
to D.roseD.rose jei esi cska fanas taip ir sakyk, niekas cia neaisku kas laimes isikalk i savo durna galva, cia yra tik vienos rungtynes kam labiau seksis,kam labiau lys siandien tas ir laimes, tas pats buvo UEFA champions league visi bybius dave nukirst kad barsa laimes pries chelsea, o kaip buvo matem, o tie su bybiais po siai dienai vaiksto, tas pats ir su tavim ;))


apie futbola as nieko neismanau ir man vienodai sviecia, CSKA maciau visas varzybas sio sezono eurolygos ir pora PAO aisku daug sprest negaliu, bet prognuozuoju CSKA pergale.
2012-05-11
+1
Atsakyti
Tikiuos Barca laimes Eurolyga!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-11
-1
Atsakyti
tulu
2012-05-11
-1
Atsakyti
Kauno_Gaz_MiasZalgiris dalyvaus? :(


Ne, jis vietiniam fronte projekteli zagina...
2012-05-11
Atsakyti
tikiuosi CSKA laimės

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-11
+2
Atsakyti
to D.rose
D.rose jei esi cska fanas taip ir sakyk, niekas cia neaisku kas laimes isikalk i savo durna galva, cia yra tik vienos rungtynes kam labiau seksis,kam labiau lys siandien tas ir laimes, tas pats buvo UEFA champions league visi bybius dave nukirst kad barsa laimes pries chelsea, o kaip buvo matem, o tie su bybiais po siai dienai vaiksto, tas pats ir su tavim ;))
2012-05-11
-1
Atsakyti
nu bet tai
ledo ritulio pasaulio cempas. 13 europos komandu, 2 siaures amerikos ir 1 azijos.
2012-05-11
-1
Atsakyti
Teisingas komentarasTai galite pasakyti kada zais CSKA su PAO ??? Diena ir rungtyniu LAIKA?


tam yra siaip tvarkarasciai. zais siandien 05-11, 18:00 valanda.
2012-05-11
Atsakyti
anon„BasketNews.lt“ prognozė: 72 proc. CSKA, 28 proc. „Panathinaikos“graudus prognozuotojai :DDfinalo ketverte tokias prognozes tik durneliai detu, cia geriausiu atveju 55proc pries 45...


va taip tai tikrai kaip tu durneliai prognuozuoja, CSKA tikrais laimes ir nera cia ko speliot, nes sy sezona ginas CSKA geriausiai is visu klubu plius turi greitus ir atlektiskus krepsininkus.
2012-05-11
-2
Atsakyti
anon
„BasketNews.lt“ prognozė: 72 proc. CSKA, 28 proc. „Panathinaikos“

graudus prognozuotojai :DD

finalo ketverte tokias prognozes tik durneliai detu, cia geriausiu atveju 55proc pries 45...
2012-05-11
-1
Atsakyti
Teisingas komentaras
Tai galite pasakyti kada zais CSKA su PAO ??? Diena ir rungtyniu LAIKA?
2012-05-11
Atsakyti
Po teisybei
Na marketingas ten pas juos tai tragiskas... Ne vienos padorios reklamos nepadaro... Netgi turbut paciu turku darytas pristatymas (su tuo begiojanciu per vandeni) yra aiskesnis ir "itikinamesnis" nei tie rinktiniai epizodai - kuriu yra ir per daug ir kurie yra pavieniai, t.y. jokios istorijos, jokiu dideliu emociju nesukuria. Taigi apie Euroleagos marketinga galima pasakyti tik tiek - "shit happens... always..."
2012-05-11
+1
Atsakyti
Dimitris Diamantidis gali trečią kartą tapti naudingiausiu finalo ketverto žaidėju. Diamantidis ir Toni Kukočas yra vieninteliai žaidėjai, kurie šį apdovanojimą atsiėmė daugiau nei tris kartus.

Diamantidis gali tapti trecia karta, tai kodel rasot, kad Diamantidis ir Toni Kukočas yra vieninteliai žaidėjai, kurie šį apdovanojimą atsiėmė daugiau nei tris kartus??? kokius DAUGIAU NEI TRIS KARTUS, jei jis tik 2 kartus tokiu tapo, taisykit klaidas
2012-05-11
+1
Atsakyti
aisku CSKA iseis. tikiuosi Barsa kris,
2012-05-11
Atsakyti
Zalgiris dalyvaus? :(
2012-05-11
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.