Sakalauskas: LKL finale nėra intrigos, nes treneriai nepajėgūs ją sukurti (audio)

2012-05-09 09:41
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“

Šarūnas Sakalauskas pažėrė kritikos Lietuvos grandus treniruojantiems krepšinio specialistams iš Serbijos
Šarūnas Sakalauskas pažėrė kritikos Lietuvos grandus treniruojantiems krepšinio specialistams iš Serbijos
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Krepšinio specialistas Šarūnas Sakalauskas liko nusivylęs pirmosiomis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėmis. Anot jo, abiejų stipriausių šalies komandų treneriai nesugeba iš savo žaidėjų gauti maksimalios naudos.

BasketNews.lt radijo“ laidoje kalbėjusiam Sakalauskui nesuprantama, kodėl Vilniaus „Lietuvos rytas“ puolime neranda Jono Valančiūno, nors jis jau prieš dvejus metus, treniruojant Rimui Kurtinaičiui, keldavo daugiau grėsmės nei šiemet.

Kalbėdamas apie Kauno „Žalgirį“, Sakalauskas teigė, kad šioje komandoje taip pat nėra žmogaus, kuris sugebėtų iš žaidėjų išreikalauti maksimumą. 

Pasak krepšinio specialisto, stipriausias šalies komandos treniruojantys užsienio specialistai atima galimybes iš Lietuvos trenerių, kurie finale sukurtų kur kas daugiau intrigos.

– Šarūnai, VTB Vieningosios lygos finalo ketverte matėme puikiai žaidžiantį „Lietuvos rytą“. Kas, jūsų manymu, komandai atsitiko pirmose LKL finalo rungtynėse? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Sakalausko.
– Mano nuomone, LKL finalas turi žymiai didesnę vertę, nei VTB finalo ketvertas. Tapti Lietuvos čempionu – didelė garbė. Galbūt neseniai vykusios rungtynės vilniečiams turėjo įtakos. Be to, siekiant Lietuvos čempionų titulo, klubai patiria žymiai didesnį spaudimą, atsakomybę, nervingumą ir reikšmę, nei kovodami dėl VTB Vieningosios lygos taurės.

– Kas sekmadienį atsitiko „Lietuvos rytui“, kuris iš esmės atrodė beviltiškai?
 Visų pirma, komanda prastai gynėsi „du prieš du“. Šio derinio metu besiginantys vilniečiai nesulaukdavo pagalbos iš komandos draugų. Matėme, kad „Žalgiris“ lengvai pelnė daug taškų po tokio nesudėtingo derinio, kaip „du prieš du“. Tokio lygio komandai, kaip „Lietuvos rytas“, finale taip klysti negalima.

– Galbūt „Žalgirio“ komanda yra tiesiog stipresnė už „Lietuvos rytą“?
– Manyčiau, kad abi finalo komandos šiemet negali sukelti intrigos. Komandos veidą ir intrigą sukelia treneris. Nei vienoje, nei kitoje komandoje tos intrigos nėra. 

Prisiminkite, kokią intrigą sukėlė Kurtinaitis. Jam vadovaujant, gerai žaidė net mažai kam Europoje žinomi žaidėjai. Prisiminkite, kaip iš „medinio“ Arono Bayneso Kurtinaitis „nulipdė“ vidurio puolėją, kurį iškart nupirko kiti klubai. Dabar „Lietuvos ryte“ net ir Jonas Valančiūnas nėra svarbi žaidimo dalis. 

Manau, kad šis treneris (Aleksandras Džikičius, – aut. past.) nėra pajėgus sukurti intrigos. Lygiai tą patį galiu pasakyti ir apie „Žalgirį“. Kauniečiai turi gerų žaidėjų, bet nėra žmogaus, kuris įpūstų idėją, įkvėptų, sugalvotų, išreikalautų. Tuomet finalo serijoje būtų ir intriga. Finalas turėtų būti nenuspėjamas. Šiandien jis toks nėra. Finale nėra ir intrigos. Dėl to man labai gaila.

– Manote, kad antrosiose finalo serijos intrigos taip pat nebus?
– Apskritai, galvoju, kad šiame finale intrigos nėra. Ją, kaip minėjau, sukuria treneriai. Treneriai neatskleidžia žaidėjų, neišnaudoja jų stipriųjų pusių. Dėl šios priežasties laimi tiesiog geriau sukomplektuota komanda. Šį sezoną „Žalgiris“ yra geriau sukomplektuotas. Jis ir turėtų laimėti.

– Pirmose finalo rungtynėse, „Lietuvos rytui“ jau ėmus skęsti, Džikičius neprašė minutės pertraukėlių. Ar galite tai paaiškinti?
– Čia atsakymas negali būti gražus, todėl šioje vietoje patylėsiu.

– Kas turėtų pasikeisti vilniečių žaidime, kad ketvirtadienį nutrūktų „Žalgirio“ pergalių serija tarpusavio dvikovose?
– Žaidėjų veiksmuose turi atsirasti laisvė, o žaidime – planas. Turi būti aišku, ko komanda siekia – išnaudoti aukštaūgius, greitai pulti ar dažnai keisti krepšininkus. Kol kas vilniečių krepšinis yra nesuprantamas. Dar kartą grįžtu į laikus, kai „Lietuvos rytą“ treniravo Kurtinaitis. Jeigu į aikštelę išeidavo Gecevičius, jis iškart primesdavo tritaškių ir viskas tapdavo aišku. Aikštėje pasirodęs Jomantas turėdavo jam skirtą derinį – žaidėjas centruodavo ir pelnydavo taškus. Nors „Žalgiris“ ir žinodavo, kas bus, bet apsiginti negalėdavo. Kiekvienas derinys turėdavo po kelias galimybes ir besiginanti komanda nebūdavo tikra, kaip baigsis ataka. Tas pats Valančiūnas, dar būdamas visiškai žalias, pirmose tų metų finalo rungtynėse nesumetė baudų, o vėliau jo žaidimo lygis vis kilo ir kilo, kol galiausiai Jonas tapo svarbiu faktoriumi. Tas pats Lawrence'as Robertsas su Bo McCalebbu buvo esminiai Belgrado „Partizan“ krepšininkai, kuomet serbų klubas pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Dabar mes matome, kad Robertsas rungtyniauja visiškai kitaip. Manau, kad prasto „Lietuvos ryto“ žaidimo priežastys yra gilios. Reiktų peržvelgti komandos taktiką ir žaidimo koncepciją.

– Ar gerai suprantu tai, kad suabejojote ne tik Džikičiaus, bet ir „Žalgirio“ trenerio Aleksandro Trifunovičiaus sugebėjimais?
 Manau, yra eilė trenerių, kurie su šiomis komandomis pademonstruotų geresnį žaidimą ir LKL čempionate sukurtų intrigą.

– „BasketNews.lt radijo“ laidoje prieš finalo seriją LKL treneriai prognozavo „Žalgirio“ triumfą rezultatu 3-2. Jūs esate įsitikinęs svaresne „Žalgirio“ pergale?
– „Žalgiris“ yra stipresnė komanda ir ji turėtų nugalėti „Lietuvos rytą“. Nesiryšiu prognozuoti, rezultatas bus 3-2 ar 3-1, bet, kaip jau minėjau, intrigos šiame finale nematau.

– Ar tai, kad šalies superklubai pasikviečia diskutuotinos kokybės serbus, užuot samdę vietinius specialistus, nedaro žalos visam Lietuvos krepšiniui?
– Užduodamas klausimą, jūs pateikėte ir atsakymą. Aš galvoju lygiai taip pat, kaip jūs ir klausėte. Norėčiau pridurti, kad yra pajėgių trenerių, kurie galėtų treniruoti „Lietuvos rytą“ ir „Žalgirį“. Deja, jie dirba kituose klubuose. Jeigu jau mes patys turime trenerių, galbūt juos reikėtų ir susigrąžinti į Lietuvos superklubus. Juk jie savo darbu jau įrodė, ko yra verti. 

Tas pats Kemzūra, kuris fantastiškai parengė Lietuvos rinktinę pasaulio čempionatui Turkijoje. Jis sukūrė nenuspėjamą komandą. Tas pats Delininkaitis žaidė visai kitaip. Kalnietis irgi gerai atliko pagrindinio įžaidėjo funkcijas. Buvo parengta puolimo sistema, kuri tiko Kalniečiui ir matėme, kaip tuomet žaidė komanda. 

Visas interviu su Sakalausku:


Rodyti komentarus
Atrinkti (4) Visi (34)
Matosi, kad Sakalauskas truputi pavydi Lietuvos grandų treneriams.Todėl taip ir kalba . NEGRAŽU :(
2012-05-09
Atsakyti
artassssskad lietuviu keturi trenerei kemzura kazlauskas pacesas ir as,tai manau nieko gero nes tik pacesas laisvas treneris yra,nu dar kemzura,bet kemzura tik apie rinktine galvoja tai tegul ten ir lieka,tai turim tik pacesa o kiti tikrai negeresni uz musu serbus


Šmaikštuolis tu, Vladimirai :)
2012-05-09
Atsakyti
kad lietuviu keturi trenerei kemzura kazlauskas pacesas ir as,tai manau nieko gero nes tik pacesas laisvas treneris yra,nu dar kemzura,bet kemzura tik apie rinktine galvoja tai tegul ten ir lieka,tai turim tik pacesa o kiti tikrai negeresni uz musu serbus
2012-05-09
+1
Atsakyti
Kazlauskas, Kurtis, Pacesas, Chomicius, Kemzura ir Seskus - va visas svajoniu treneriu penketukas. Tikiu, kad betkuris is siu treneriu butu EL ejes toliau. Tikiuosi kad kita sezona jie treniruos musu super klubus!
2012-05-09
-1
Atsakyti
Labai gaila, kad Sakalauskas pavardėmis neįvardijo, kas yra tie stebuklingi lietuviai, kurie nuvestų abi komandas į aukštumas? Mano akim žiūrint, tai to pasirinkimo kaip ir beveik nėra. Kazlas, Kurtis - "broniruoti". kas lieka? Kemzūra ir Pačėsas, nes bent jau Žalgiriui, t.y. EL nelabai aš čia matau tų pasiruošusių lietuvių. Na, nebent Sakalauskas dar ir save mato tame tarpe, bet aš tai jo ten nematau.

Nu, tai dabar palukštenkim tuos, kurių čia kai kam atrodo pilna... Palaukim atrankos rezultatų, tada bus geriau matyti ar ne per daug pailsėjo Kemzūra (kad tik nebūtų kaip Seibučiui BBLo finaluose). Pačėsas... Sutinku, kad šitas galėtų imtis atsakomybės, nes turi patirties, gali ir moka rėkt (ko mūsų žaidėjams, manau tikrai reikia, nes normalios kalbos jie dažnai negirdi). Dar vienas pavyzdys - Šeškus. Rėkia, baubia, bet komanda, pripažinkit - lošia! Sutinku,kad tai nelabai pedagogiška, bet rezultatas teigiamas. Gal tai todėl, kad mus kaip kokius slunkius tik pakeltas tonas ir išjudina?

Dabar - apie serbus... Man šiek tiek keista, kad Džikičius iš garbinamo, staiga po truputį keikiamu tampa, nes labai jau uoliai užstojamas anksčiau buvo. Šiaip tai mano nuomonė apie jį visą laiką buvo ir yra pakankamai prasta, bet rodydamas bent kokią pagarbą savo priešininkams, nemačiau reikalo per daug jį per dantį traukti. Tiems, kam labai rūpi Rytas, tegul patys ir kutenasi...

Triufelis... Vidutiniokas, kuris šiemet nesugebėjo sutvarkyt komandos tada, kai to labiausiai reikėjo, bet Sakalausko kaltinimas dėl intrigos nebuvimo finaluose??? Atleiskit, gerb. treneri, o prie ko čia Trifunovičius? Kad nepasiduoda Rytui? Čia tai nieko nesupratau, nes straipsnio pavadinimas būtent ir sako, kad treneriai kalti tuo, kad finale nėra intrigos. Jeigu jos nėra, t.y. jeigu jos nebus, bent jau aš liksiu labai patenkintas Triufelio darbu, kas liečia pasiruošimą ir žaidimą finale.

Ar reikia mums trenerių lietuvių? Žinoma, kad reikia, tik kad rinktis tai aš nelabai matau iš ko. Gal dar Rytas kokį Gronskį ir galėtų pabandyti, bet labai abejoju, kad ryšis tokiam žingsniui. Šiaip tai įdomu būtų suskaičiuoti tuos, kurie, vardan GAL BŪT gero sezono už 2-3 metų, sutiktų kentėti trenerį, kurio komanda nuolat gautų EL ar Eurocupe? Taigi, prakeiktumėt tą trenerį paskutiniais žodžiais, jei kokiam Eurocupe iš grupės neišeitų... Šiaip, tai šitie dalykai, manau, yra atskira ir labai ilgos bei karštos diskusijos reikalaujanti tema.
2012-05-09
Atsakyti
Galetu paimnti virginiju sesku ir antana sereika kaip virginijaus seskaus padejaja ir verteja juolab kad abudu atsidave zalgiriui
2012-05-09
Atsakyti
Jo, Kurtinaitis buvo nebloga intriga sukures kai porakart finale pralose komandai be trenerio :DD
2012-05-09
Atsakyti
Cia gerai pavare Sakalauskas ant jugoslavu.

Su esminiais teiginiais galima sutikti, kad jugoslavai nera tokie geri, kokie atrodo.

Cia yra geras ivaizdzio kurimas ir savireklama.Paziurekite i Dzikiciu!ar jis panasus i paprasta , kuklu trneri, kaip koks Grigas ,ar Masalskis?ne!o geresnis uz nera.Tas pats Triufelis.Panasus i gestapa, bet danai paprastu, logisku sprendimu nebuvimas svarbiose EL macuose uzduoda man klausima, kodel tu nedaro to ir to? Jo, jugu pasitikejimas savimi yra didelis.Tai savybes del kuriu jie dominuoja pries

tuo nepasizymincius lietuvius.

Man , kaip megejui, irgi matosi daugybe ju trukumu.Ypac tas ribotumas ir laisves trukumas.

Su Zalgiriu viskas aisku.Jei ne Buratinas, cia tikrai dirbtu Kurtis, ar kitas geras lietuvis ir uz daug mazesne alga, bet turim, ka turim..
2012-05-09
+2
Atsakyti
Pasak krepšinio specialisto, stipriausias šalies komandos treniruojantys užsienio specialistai atima galimybes iš Lietuvos trenerių, kurie finale sukurtų kur kas daugiau intrigos.

Čia turbūt turi omenyje save=D Būtų labai geras specialistas nesėdėtų be darbo...
2012-05-09
Atsakyti
RibokasBuvau geresnės nuomonės apie Sakalauską. Sakyčiau nepadoru taip nepagarbiai atsiliepti apie savo kolegas trenerius. Akivaizdu, kad jis norėtų kitam sezone užimti vieno iš jų vietą. Padorūs žmonės tokiais metodais tokių tikslų nesiekia.


nu tu tai pastoviai sauni nesamones,prie ko cia vieta uzimt?juk tiesa pasake kaip pirstu i aki,jei jau kolegos tai reik visad banaliai mazintis nuo tiesioginio atsakymo ir girt nevertus to trenerius?saunuolis,kad taip pasake,nes dauguma yra bailaii ir isisisukineja nuo atsakymu tokiu ir nepasako teisybes apie prasta treneriu vadovavima,jam gal ne dzin,kad Lt klubu treneriai uzsienieciai neisnaudoja visu galimybiu komandu
2012-05-09
+1
Atsakyti
Kas tiesa, tas ne melas. Džikičius iš vis neaiški persona, o Trifunovičių visi matėm jau senai ir net fanai žino jo silpnąsias vietas, tad tikrai ne jam reikia patikėti ilgalaikės komandos lipdymą. Tačiau ką komandos turi, su tuo ir važiuoja.

Kas dėl intrigos, bent jau treneriškai, Trifunovičius turėdamas didesnį pasirinkimą bei kiek geresnę galvą ant pečių kažką bando daryti, kai Džikičius mieliau laukia kol žaidėjai suras rungtynių planą. Ir matėme ne kartą, jog Žalgiris šį sezoną gali atsitiesti, ne visada, bet trenerių štabas šiek tiek sugeba reanimuoti komandą, kai Lryto štabas dažnai tik rankom skėsčioja.

Tad ketvirtadienio rungtynės labai svarbios, laimėjus Žalgiriui jau aišku kad serija baigtusi 3-0, laimėjuis Lrytui ko gero tik eitu kalba jog ne sausai gavo šį sezoną. Pernelyg jau prastos kortos jų rankose, kad tikras stebuklas įvyktu.
2012-05-09
-2
Atsakyti
pagaliau nors vienas zmogus pasake teisybe kuri seniai bado akis.abu labu yra mulkiai,tiek storulis,tiek trifunas.rytas negali pasikviest gero trenerio kadangi negali pasiulyt auksciausio lygio komplektacijos(todel turetu susikoncentruot ties vietiniais treneriais) o i zalgiri nieks is normaliu nenori eit nes ten vyksta buratino show.
2012-05-09
-1
Atsakyti
koks dar "kases specas " jis ?? jai pats nieko gero nepasiekes tegu eina dirbt trneriu , totalus failas butu
2012-05-09
-1
Atsakyti
Yra nemazai tiesos zodziuose Lietuvos treneriai geriausi pasaulyje
2012-05-09
+1
Atsakyti
Sakalauskas pasake tiesa
2012-05-09
-1
Atsakyti
Kazlauskas, Kurtinaitis, Kemzūra, Butautas, Sakalauskas, Pačėsas, Sireika, Paulauskas.. tiek gerų trenerių... pusę jų šiuo metu neturi darbo.. nors ir jiems nepasisektų, vis tiek kai kurie sakytų "bent lietuvis". Iš užsieniečių trenerių reikia reikalauti maximumo, kaip ir iš užsieniečių žaidėjų.

Jau geriau matyti gerą trenerį lipdantį komandą iš vidutiniokų žaidėjų, negu prastą trenerį lipdantį "šudą" iš gerų žaidėjų..
2012-05-09
Atsakyti
Buvau geresnės nuomonės apie Sakalauską. Sakyčiau nepadoru taip nepagarbiai atsiliepti apie savo kolegas trenerius. Akivaizdu, kad jis norėtų kitam sezone užimti vieno iš jų vietą. Padorūs žmonės tokiais metodais tokių tikslų nesiekia.
2012-05-09
-2
Atsakyti
Pilnai sutinku, kam Rytui ar Zalgiriui reikalingi treciarusiai serbu treneriai? Kuo ju bus maziau, tuo mums bus geriau.
2012-05-09
-1
Atsakyti
TRUMPASreik susiprotet biski buratinuj ir imti kemzura arba pacesa ir bus tvarka.o rytuj matau serbai geriau nei lietuviai,kurti islomino is oro tai db turi beda,bet tai kai smagumas,kad toks asilas kaip dzikicius ryta treniruoja,su erbu u-20 rinktine aide antikrepsini,ryte nelogiskus sprendimus daro,savo Ego,principus iskelia auksciau savo komandos geroves.kazkas sako reik ilgiau trenerius laikyt,taip yra atveju kai reikia,bet nei rytui nei zalgiriui,triufelio su cepelinu pasilikt NEGALIMA,nu rytas gali,jei nori toliau neisnaudot zaideju,spardomas but zalgiro ir ne vieno titulo nelaimet per sezona.o triufelis tikrai ne eurolygos lygio yra.jokiu jiem sansu nereik,tegu varo atgal ui serbija.o trenirupoja lai Pacesas su kemzura Lt klubus,nes kazla su kurciu jau pramazino


aš čia sakiau kad reikia aukot sezonus. :D ta ir reiktu daryti,bet pritariu,ne su tokiais treneriais.
2012-05-09
-1
Atsakyti
reik susiprotet biski buratinuj ir imti kemzura arba pacesa ir bus tvarka.o rytuj matau serbai geriau nei lietuviai,kurti islomino is oro tai db turi beda,bet tai kai smagumas,kad toks asilas kaip dzikicius ryta treniruoja,su erbu u-20 rinktine aide antikrepsini,ryte nelogiskus sprendimus daro,savo Ego,principus iskelia auksciau savo komandos geroves.kazkas sako reik ilgiau trenerius laikyt,taip yra atveju kai reikia,bet nei rytui nei zalgiriui,triufelio su cepelinu pasilikt NEGALIMA,nu rytas gali,jei nori toliau neisnaudot zaideju,spardomas but zalgiro ir ne vieno titulo nelaimet per sezona.o triufelis tikrai ne eurolygos lygio yra.jokiu jiem sansu nereik,tegu varo atgal ui serbija.o trenirupoja lai Pacesas su kemzura Lt klubus,nes kazla su kurciu jau pramazino
2012-05-09
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.