Praėjusį sezoną Lietuvos moterų krepšinio A lygos (LMKAL) pirmenybėse trečiąją vietą užėmusios Kauno KM-87 krepšininkės šiemet įrodė, kad LMKAL čempionate joms nėra lygių. Pirmenybių finale kaunietės 79:59 nugalėjo „LKKA-Kauno-2" ekipą ir tapo LMKAL čempionėmis.

Kaune vykusiame Finalo ketverto turnyre sėkmingiau pasirodė abi šeimininkų ekipos. Studentės čempionato pusfinalyje 69:56 (9:17, 29:5, 11:21, 20:13) nugalėjo Vilniaus krepšinio mokyklos komandą, o KM-87 104:74 (27:17, 22:16, 25:22, 30:19) įrodė pranašumą prieš Panevėžio „Kolegijos-Naftėno" krepšininkes.

[image=6068 left LMKAL čempionės – Kauno KM-87 krepšininkės su trenere Birute Jankauskiene ir Kauno krepšinio mokyklos direktoriumi Algiu Pušinaičiu]Nors pirmąjį pusfinalį sėkmingiau pradėjusios viešnios iš Vilniaus pirmavo 17:9, kaunietės jau antrajame kėlinuke pasiuntė jas į nokdauną ir laimėjusios ketvirtį net 24 taškų skirtumu išsiveržė į priekį. Po šio smūgio KM ekipa nebeatsigavo, o pergalę šventusios studentės iškopė į finalą.

Tuo tarpu kitame pusfinalyje kaunietės dar iki pertraukos įgijo solidų pranašumą ir varžovėms iš Panevėžio rungtynių baigtimi suabejoti neleido.

Per rungtynes dėl trečiosios vietos Vilniaus Krepšinio mokyklos auklėtinės 99:62 (23:13, 23:17, 28:7, 25:25) nugalėjo Panevėžio „Kolegijos-Naftėno" krepšininkes, kurios Finalo ketverto turnyre liko ketvirtos. Panevėžiečių negelbėjo ir puikus komandos lyderės Nijolės Ridikienės, surinkusios 30 taškų ir atkovojusios 10 kamuolių, žaidimas.

Intrigos buvo sulaukta čempionato finale. Jame pergalę šventė Kauno Krepšinio mokyklos 87 krepšininkės, 79:59 (18:9, 19:19, 13:20, 18:22) įveikusios Kauno „LKKA-Kauno-2" krepšininkes.

Aikštės šeimininkės Krepšinio mokyklos žaidėjos iki didžiosios pertraukos buvo įgijusios dviženklį pranašumą, tačiau trečiajame ketvirtyje studentėms buvo pavykę pavojingai priartėti.

Vis dėlto po kelių iš eilės Gintarės Petronytės taškų bei studenčių klaidų, KM-87 ekipa susigrąžino turėtą persvarą ir iškovojo pergalę.

KM-87 komandą į pergalę atvedė Gintarė Petronytė. Ji pelnė 19 taškų, po krepšiais sugriebė 15 kamuolių ir blokavo net 8 varžovių metimus. Enrika Ramoškaitė surinko 13, o Neringa Bytautaitė (10 atk. kam.) ir Laura Šleževičiūtė pridėjo po 10 taškų.

Studentėms 16 taškų įmetė Julija Šarkauskaitė. Rasa Taučiūtė surinko 12 taškų.

Po finalinių LMKAL rungtynių vykusiame čempionato uždarymo vakare buvo apdovanotos į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką patekusios krepšininkės. Jomis tapo Gintarė Petronytė, Eglė Sarapaitė (KM-87), Laura Rakutytė („LKKA-Kaunas-2"), Laima Rickevičiūtė (KM) ir Rima Daunienė („Kolegija-Naftėnas").

LMKAL čempionato Mis buvo išrinkta Vilniaus krepšinio mokyklos puolėja Šarūnė Jasiunskaitė.