„Voluktė“ triumfavo KKML A lygoje
Nuotr. kkml.lt
KKML A lygos – Champion taurės nauji savininkai – „Voluktės“ krepšininkai. Stipriausios KKML lygos superfinale „Voluktė“ po pratęsimo 94:90 palaužė „Top Sport“ krepšininkus. Didžiąją rungtynių dalį dominavo „Voluktė“, tačiau paskutiniame kėlinyje „Top Sport“ ekipai pavyko sugrąžinti intrigą, ir ji buvo pratęsta papildomoms penkioms minutėms. Pratęsimo pabaigoje „Top Sport“ neišvengė klaidų, tuo pasinaudojo „Voluktės“ krepšininkai ir šventė auksinę pergalę.

„Galiu tik pasakyti, kad vyrai stengėsi dėl pergalės. Jais ir visa komanda didžiuojuosi. Smagu dalyvauti, smagu nugalėti tokioje lygoje. Ačiū ir organizatoriams, ir fanams, ačiū visiems“, – po triumfo puikios nuotaikos buvo naudingiausias didžiojo finalo žaidėjas Nerijus Karlikanovas.

„Voluktės“ vidurio puolėjas surinko 16 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį bei išprovokavo 4 pražangas.

„Voluktės“ aukštaūgis Mindaugas Sandonavičius atskleidė, jog pergalės norėjo labiau nei varžovai: „Galbūt rungtynių pradžioje labiau norėjome to medalio, todėl pavyko atsiplėšti nuo varžovų. Po to šiek tiek išgąsdino varžovų aukštas penketas, kuomet į aikštę žengė trys žaidėjai po du metrus dešimt centimetrų. Smagu, jog pavyko pasitempti svarbiausioms rungtynėms, nes sezono eigoje abukart nusileidome „Top Sport“ komandai, kartą suklupome ir prieš Birštoną. Prieš šią komandą turėjome ir sunkią pusfinalio seriją.“

„Voluktė“: N. Karlikanovas, R. Lukoševičius (3/5 trit.) ir P. Počiuipa po 16, D. Girdvila 13.

„Top Sport“: V. Jasikevičius 18, T. Rakauskas (10 atk. kam.) ir G. Rinkevičius po 12, V. Stiga 11.

Nerezultatyvioje kovoje dėl A lygos bronzos medalių pergalę 62:54šventė Birštono „Jazz-Diremta“ krepšininkai. KTU komandai šį sezoną Birštono ekipos barjeras liko neįveikiamas. Abi pralaimėtos  dvikovos sezono eigoje KTU komandos nemobilizavo ir šioms rungtynėms. Prastas pataikymo procentas bei pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių KTU komandai užtvėrė kelią link medalių.

„Klaidinga manyti, kad KTU komanda mums yra paranki. Su ja užtikrintai sužaidėme tik vienas rungtynes, o namuose vienu metu turėjome net minus dviešimt taškų. Esame jaunos, bet skirtingo stiliaus komandos. Jie mažesni ir vikresni. Rungtynių pradžioje, kol gynėsi asmeniškai, buvo viskas gerai. Tačiau rungtynių pabaigoje zonine gynyba privertė mesti tolimus metimus, o kai nepataikai, reikia veržtis link krepšio. Čia jau turėjo suveikti žaidėjų krepšinio supratimas. Buvo momentų labai gerų, ypač gynyboje. Manau, šiandien pergalę lėmė būtent gynyba. Ypač trečiojo kėlinio didžiąją dalį dengėmės labai gerai ir neleidome varžovams pelnyti taškų ilgą laiką“, –rungtynes analizavo Birštono „Jazz-Diremta“ treneris Marius Kiltinavičius.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo Birštono „Jazz-Diremta“ aukštaūgis Azeezas Oladimeji. Jis į KTU krepšį sumetė 10 taškų, atkovojo 15 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, 3 kartus perėmė kamuolį bei kartą blokavo metimą.

Birštono „Jazz-Diremta“: T. Mickavičius 11, A. Oladimeji 10 (15 atk. kam.), K. Kokoška 9.

KTU: G. Venclovas 14, M. Jakštas 10, K. Dmitrijevas 9.

Geriausi A lygos - Champion taurės 2011/2012 metų sezono žaidėjai:

Daugiausiai kamuolių atkovojęs ir daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas

Tautvydas Žioba (Prienų „Rūdupis-2“)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis žaidėjas ir taikliausias dvitaškių metikas