EYBL U16 Superfinalo varžybose Maskvoje Š.Marčiulionio KA I-BLANCOMET komanda, vadovaujama trenerio Gintaro Razučio, tapo čempione. Dominykas Zupkauskas išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju.

Gegužės 6-8 dienomis Maskvoje vyko Europos jaunių krepšinio lygos čempionato U16 amžiaus grupės Finalinis turnyras, kuriame dalyvavo aštuonios stipriausios šešiolikmečių komandos iš Rusijos, Ukrainos, Suomijos ir Lietuvos.

2011-2012 m. sezono pradžioje pirmame ir antrame EYBL U16 divizionuose startavo po 16 komandų, kurios rungtyniavo trijų turų varžybose. Į finalinio turo atkrintamąsias varžybas pateko 7 stipriausios I diviziono komandos ir II diviziono komanda-nugalėtoja.

Į EYBL Finalinį turą Maskvoje Š.Marčiulionio krepšinio akademijos šešiolikmečiai vyko kitą dieną po laimėto MKL Jaunučių čempionato. Gintaro Razučio auklėtiniai ketvirtfinalio susitikime nugalėjo Suomijos BC YMCA komandą 67:53, o po to pusfinalyje – ir Kauno Tornado ekipą – 67:59.

Finale po įtemptos kovos prieš Kauno Sabonio KC-Katos grupė ekipą pergalę 71:69 iškovojo Š.Marčiulionio KA I-BLANCOMET komanda ir tapo čempione.

Apie EYBL U16 Finalinio turo varžybas pasakoja Š.Marčiulionio KA I-BLANCOMET komandos treneris Gintaras Razutis.

„Į Maskvą vyko tie patys 12 žaidėjų, kurie tik ką žaidė MKL Finalo ketverto varžybose. Ketvirtfinalyje susitikome su Suomijos komanda. Tam susitikimui specialiai nesiruošėme, jautėmės stipresni, bet buvome truputį nesusikoncentravę, daugokai metimų skriejo pro šalį...  Ir žaidimas buvo toks be įtampos, bet gana banguotas. Laimėjome keturiolikos taškų skirtumu. Pusfinalyje susitikome su Kauno Tornado krepšininkais, kurie norėjo mums „įkąsti“, bet tai jiems nepavyko. Kai žaisdavo mūsų pagrindinė sudėtis, skirtumas padidėdavo, kai atsarginiai – sumažėdavo. Daviau pažaisti visiems savo vaikinams.

EYBL U16 Superfinalo rungtynėse vėl susitikome su Sabonio KC-Katos grupė komanda, kurie, gausiai palaikomi tėvų, Maskvoje buvo nusiteikę atsirevanšuoti. Mums svarbiausias buvo MKL čempionatas, todėl EYBL Superfinalo varžyboms specialiai nesiruošėme. Be to, nebuvo ir kada... Sunku žaisti labai gerai du finalus trijų dienų laikotarpyje, todėl džiaugiamės, kad laimėjome. Sudėtinga ir emociškai, ir psichologiškai susikaupti, nusiteikti ir laimėti du finalus iš eilės. Nors vaikinų akys nedegė, taip kaip MKL čempionato finalo metu Vilniuje, bet jie kovojo, stengėsi ir nugalėjo. Šįkart laimėjome geros gynybos dėka. Gerai sužaidė visas mūsų startinis penketukas, o Dominykas Zupkauskas išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju”.

Atrinkti (0) Visi (3)
2012-05-09
+1
2012-05-09
-1
jaunas
šita karta gera :) marčelos apskiritai šį sezoną pasitempė ir sabus reitinge tikriausiai dės į vietą, bet kažkaip negražu 94,95,96 metų final 4 Vilniuje vyko :)