Olimpinis atrankos turnyras Venesueloje gali neįvykti (video)

2012-05-14 13:45
Vaidotas Zajarskas, „BasketNews.lt“ korespondentas

Olimpinis atrankos turnyras Venesueloje gali ir neįvykti. Jeigu itin sunkiai sergantis Venesuelos Prezidentas Hugo Chavezas mirtų, į Karakaso gatves išeitų kariuomenė, o olimpinis atrankos turnyras paskubomis būtų perkeltas į kitą valstybę. 

Tokį scenarijų tinklalapiui „BasketNews.lt“ nupasakojo neseniai iš Karakaso grįžęs Lietuvos televizijos operatorius Stasys Petkus. Teigiama, kad tokiam posūkiui patyliukais ruošiasi ir turnyrą Venesuelai atidavusi Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA).

Tris savaites Venesueloje praleidęs lietuvis kūrė filmą apie garsią Lietuvos išeivę, žurnalistę ir visuomenės veikėją Jūratę Statkutę de Rosales.

„Venesueloje kalbama, kad olimpinis atrankos turnyras gali ir neįvykti, jeigu jų prezidentui atsitiktų pats blogiausias dalykas. Visi žinome, kad jis sunkiai serga. Jeigu, neduok Dieve, jam kas nors atsitiktų prieš turnyrą ar jam prasidėjus, į miestą būtų įvesta kariuomenė ir apie jokias krepšinio varžybas nebūtų net kalbos“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Petkus. 

Vietiniams krepšinis neįdomus

Šešiose olimpinėse žaidynėse dirbęs Petkus domėjosi ir liepos 2-8 d. Karakase vyksiančiu olimpiniu atrankos turnyru, kuriame dėl kelialapio į Londono olimpines žaidynes kausis ir Lietuvos rinktinė.

Vis dėlto papasakoti, kaip vyksta Karakaso arenos rekonstrukcija, žurnalistas negalėjo – mat iki turnyro pradžios likus vos dviems mėnesiams statybos darbai dar nebuvo pradėti.

Lietuviui jau grįžus į Vilnių pažįstami iš tolimosios Venesuelos jį informavo apie vietos žiniasklaidoje pasirodžiusią žinią apie arenos tvarkymo darbams valstybės skirtus 60 mln. JAV dolerių.

Apie olimpinį atrankos turnyrą vietos gyventojų klausinėjęs Petkus dažniausiai išvysdavo tik gūžčiojimą pečiais – karakasiečiai ne tik nežinojo apie vyksiančias varžybas, bet ir stebėjosi FIBA sprendimu turnyrą surengti futbolu ir beisbolu garsėjančioje šalyje.

„Buvo labai įdomu išgirsti vietinių nuomonę apie olimpinį atrankos turnyrą. Visų pirma jie buvo labai nustebę, kad FIBA teisę rengti šias varžybas suteikė Venesuelai. Ten karaliauja futbolas ir beisbolas, o krepšinis yra „šiaip sau“. Vietos gyventojai šio žaidimo neišmano, o dar prieš dvi savaites mieste nebuvo jokios informacijos apie būsimas varžybas, arena yra baisios būklės ir jos rekonstrukcijos darbai nevyko“, – pasakojo Petkus.

Šalis garsėja nusikalstamumu

Tiesa, Venesuela dar labiau nei futbolu garsėja nusikaltimais. Praėjusiais metais šalyje užfiksuota per 21 tūkst. nužudymų – daugiau nei po 40 per parą. Pagal šiuos skaičius Lotynų Amerikos valstybei neprilygsta nė viena pasaulio šalis.

Mūsų šalies žurnalistui Venesueloje gyvenantys išeiviai iš Lietuvos pasakojo, kad vien Karakase kiekvieną dieną įvyksta po keliolika ar keliasdešimt susišaudymų, o greitkeliuose žioplių tyko juos apiplėšti ketinantys nusikaltėliai – jie imituoja automobilio gedimą ir stabdo mašinas, neva prašydami pagalbos.

Dėl itin prastos kriminogeninės situacijos per tris Karakase praleistas savaites Petkus nė karto nebuvo išėjęs į miestą – žurnalisto iš akių neišleisdavo jį pasikvietusi Lietuvos išeivių šeima. Geresnių namų kvartalus nuo pašalinių juosia net 6 metrų aukščio betoninės tvoros, kurių viršuje – spygliuota viela.

„Vykdamas ten neturėjau supratimo, ką reiškia „nesaugi šalis“. Iš pirmo žvilgsnio man nieko neatsitiko, tačiau per visą laiką niekaip negalėjau suprasti, kodėl negaliu vežtis savo technikos pasifilmuoti Karakaso vaizdų. Kriminalinė padėtis šalyje yra nestabili. Vietiniai sako, kad vos sutemus visi kaip tarakonai ar vorai išlenda į gatves ir bet kuris iš jų tau gali prie smilkinio prikišti pistoletą bei pareikalauti pinigų“, – pasakojo Petkus. 

Per tris savaites nesilankė restorane

Baimindamasis pavojų Petkus per tris savaites taip ir neapsilankė restorane, bare ar Karakaso senamiestyje, o visus Venesuelos sostinės vaizdus fiksavo pro važiuojančio automobilio priekinį stiklą.

Jį globoję vietos lietuviai stebėjosi, kad į Venesuelą palaikyti mūsų šalies krepšininkų ketina atvykti kone šimtas aistruolių. Anot vietinių, nusikalstamumu garsėjančiame Karakase sirgaliams paprasčiausiai nebus ką veikti – po rungtynių jie veikiausiai negalės nueiti į barą atsigerti alaus, nes tamsiu paros metus užsieniečiai net neišleidžiami iš viešbučių.

„Pabuvęs ten neįsivaizduoju ką sirgaliai veiks po rungtynių. Visoje Europoje fanai yra įpratę eiti į barus ir ten pažymėti pergales ar pralaimėjimus. Neįsivaizduoju, kaip jie tą galės padaryti“, – svarstė Petkus.

Prieš kelionę į Pietų Ameriką pavojais netikėjęs Lietuvos televizijos operatorius dabar tvirtina, jog į Venesuelą nieku gyvu nevyktų net gavęs dovanų lėktuvo bilietus. 

„Šią šalį lietuviai pažįsta iš turistams puikiai pritaikytos Margaritos salos. Tuo tarpu pavojingame Karakase apsilanko tik vienetai. Iš pradžių nemaniau, kad čia taip nesaugu, tačiau pabendravęs su vietiniais ir išvydęs su savigynai išduotais ginklais nesiskiriančius pensininkus supratau, kad jaustis saugiai čia negalima net viešbutyje“, – teigė Petkus.

Rodyti komentarus
Atrinkti (5) Visi (75)
yg
Uz tat pigus benzas ... tik 3 cnt uz lt ...

Vensuela keista valstybe ... Salyje yra diktatura ... bet tvarkos nera ... nors cia pagrindinis diktaturos privalumas ... Paprastai kai demokratija nesugeba uzkirsti kelio nusikalstamumui , organizuotoms gaujoms ir kitai neleistinai veiklai , zmones griebiasi drastisku priemoniu - prievartos ir karines padeties ... bet si valstybe to nedaro .... Kas tera tam Chavezui ivesti i miesta armija ir karine padeti ... ramu butu naktimis ...

Tuo labiau si Lotynu Amerikos valstybe nepatenka i pagrindinius narkotiku tranzito kelius ...

Va Meksika , Salvadoras ir kitos Centrines Amerikos valstybes per kurias keliauja narkotikai is Kolumbijos i JAV ... turi dideliu problemu ... salyje veikia narkotiku karteliai kuriu gretose didzioji dalis gyventoju ( lengvi , greiti pinigai , savotiskas saugumas ) ...Ir kur valstybes tikraja to zodzio prasme pradejusios kara ... kuris siek tiek panasus vos ne i pilietini kara ...

Na bet jai Meksikoje praejo ne vienas didelis tarptautinis turnyras tai ir Vensueloje gal problemu nebus ... gal tures proto turnyro metu ivesti armija kad garbingiems , turtingiems sveciams is uzsienio nebutu problemu ir gedos neprisidarytu ...

Va Brazilija ... dar 2 metai iki Pasaulio futbolo cempionato ... armija jau pries 1 metus pradejo valyti San Paulo miesto gatves ir getus ... nori nenori narkomanai , nusikalteliai ir visokie kitokie krinimaliniai elementai isrukomi is miesto i dziungles ... nenori ... tam armija turi ginklus kurie gali priversti ... Aisku problemos tai neissprendzia , tik ja nustumiai i sona , uzmaskuoja ... po cempo tie narkomanai tikriausia gris atgal i miestus bet bent kuriam laikui saugu zmonems bus ...

Ne valstybes ten o parodijos ... jai Salvadore vienintelis ramaus gyvenimo garantas ir vaiku saugumas yra 2 didziausiu narkotiku karteliu susitarimas nekariauti kuri laika ir mokyklas paskelbti neutraliomis teritorijomis ...tai viska pasako ... ne valstybe tvarka uztikrina o patys nusikalteliai ...
2012-05-15
+1
Atsakyti
Tomas
Duok Dieve, kad turnyras įvyktų ten, kur buvo pinigais nuspręsta, o jeigu ne, tai duok Dieve, kad lietuviai nesugalvotų prisiimti tos garbės.Jeigu jie nuo mūsų nusisuko, tai kokiu reikalu mes turim būt kaip pastumdėliai eilinį kartą.Tegul ieškos tada kitos šalies, nes neabejoju, kad tik lietuviai galėtų tinkamai pasiruošti ekstra atveju.Dar gebėtų ir Vokietija, tačiau jai visiškai nėra reikalo ruoštis, kadangi nei patys dalyvauja, nei būtų pas juos tai populiaru.Žodžiu, linkiu kuo didžiausios gėdos fibai ir lietuvių principingumo.
2012-05-15
+2
Atsakyti
Rokas
Kad fanu nusaus tai jau daugiau nei aisku, bet jei zaidejus issaudys tai isvadas FIBA tures padaryt. Primeskit, kokie Lietuviai nupisa vietinius ir ziuri, kad kokio Kleizos ar Valanciuno neber tarp gyvu, va tas ziauriausia butu, nekalbu vien apie musiskius, kalbu is visu rinktiniu puses, kazkiek patys zaidejai pasidomeje jauciu bijo net
2012-05-15
+1
Atsakyti
KARKA
KIAOP MANE UZPISA KAT DARO TOKUS TURNIRUS TOKOSE SALISE KUR KREPSINIS NIEKAM NEIDOMU
2012-05-15
+1
Atsakyti
cirkas
Negaliu ziuret i ta cirka. sugalvojo surengti uzkampyje kazkokiam. Turi viena sale per visa sali ir ta pati sugriuvusi ir dar neparuosta. SUPERFIBA gavo lemu nemazai uz tai. tai pats Sovetske galejo surengti, gal koki suluzusi angara butu rade, kur ale galetu veliau arena uz 60 milijonu irengti, absurdas
2012-05-15
+1
Atsakyti
Venesuela
"Praėjusiais metais šalyje užfiksuota per 21 tūkst. nužudymų – daugiau nei po 40 per parą."

40 nuzudymu per para. Šalyje gyvena 25 375281 gyventojų. Lietuvoje 2011 metu pradzioje gyveno 3 mln. 244 tūkst. 509 žmonės. Atliekame skaiciavimus, gauname, kad Lietuvoje gyventoju gyvena 7,82 karto maziau. Jei Venesueloje gyventu tiek, kiek Lietuvoje, nuzudymu proporcingai butu 40:7,82=5,13. Butu mazdaug 5 nuzudymai per diena. Taigi, yra sansu isgyventi.
2012-05-15
Atsakyti
Venesuela
Stai ka raso apie sia sali viena kelioniu agentura, kviecianti keliauti i sia sali:

Venesuela – Pietų Amerikos šalis, besididžiuojanti aukščiausiais kriokliais, ilgiausia gyvate, trečia pagal dydį upe pasaulyje. Tai tikrasis egzotiškosios augmenijos ir gyvūnijos lobynas, kontrastingiausių kraštovaizdžių ir atradimų šalis. Nuotykiai, įspūdžiai, nuostaba - garantuoti palydovai kelionėje po šią tropikų šalį...

Nuotykiai, ispudziai, nuostaba - garantuoti!
2012-05-15
+1
Atsakyti
donatello
Nelabai suprantamas sprendimas iš FIBA pusės, juk jog ta šalis nesaugi aišku nebe pirma diena, tai kodel jie vardan populiarumo rizikuoja rinktiniu zaideju ir sirgaliu saugumu, nes iš to turnyro pinigu nelabai surinksi. Paskaičius straipsni tai ten keliauti yra kaip mirties nuosprendis. Baisu..
2012-05-15
Atsakyti
tai kad jau laiko nera keisti shalies... cia nemazhai rungtyniu bus zaidziama, o arenose suplanuoti renginiai... kazkaip sunkiai as isivaizduoju kazkoky tai perkelima i kita shaly.
2012-05-15
+1
Atsakyti
kokia dar atsakomybė? Pirstelėjo FIBA ir viskas, niekas negali garantuoti jog ir Vilniuje naktį kokios Nigerijos fano kas nepridubasintu. Jei rinktinę užpultu, tada būtu kitas reikalas.
2012-05-14
Atsakyti
Na ir šalelė, kaip ir kas paskyrė ten? FIBA sufailino juodai. Matyt reikėjo pinigus tarp sąskaitų pastumdyt.
2012-05-14
+1
Atsakyti
Bet jei pvz taip atsitiktu, kad koks nors ten Karakaso gangsteris nusautu koki sirgaliu... Juk ant FIBA visa atsakomybe eitu manau..
2012-05-14
+1
Atsakyti
Pasirodo puikiai surengtas EČ Lietuvoje FIBA'i įspūdžio nepadarė. Čia dar Zanolino atleidimas, neabejotinai jis pasisakė prieš atrankinių surengimą Venesueloje. Venesuela gal kalašais sumokėjo :D Kvailiau ir negali būt... Laukiam naujienų, tikiuosi atranka bus surengta Lieuvoje, iš bėdos bent jau saugioje šalyje. Sėklai ir co tikriausiai jau reikėtų atšaukinėti bilietus :)
2012-05-14
+1
Atsakyti
Fiba rimtai prašovė su ta Venesuela.
2012-05-14
+4
Atsakyti
lithuania11O taip, FIBA nepagalvojo, kad suteikdama teisę Venesuelai rizikuoja žmonių gyvybėmis:DDDDD


O kokls FIBAi reikalas ??? Gavo kokius 20mln dolerių ir viskas. Tegu zuva zmonės, jiems kas iš to?? Ta FIBA sakau, greit suirs....

Kas toliau ?? 2018 FIBA pasaulio čempionatas Afganistane gal ???
2012-05-14
-1
Atsakyti
raimiukzzGeriausiai butu lietuvoj surengt. Zalgirio arenoj arba siemens.


Zalgirio arenoj tikrai nea, nes kaiptik tokiu metu Žalgirio arenoj bus Pasaulio U17 čempionatas
2012-05-14
+2
Atsakyti
Kokie debilai toj FIBA dirba suteikia valstybej rengti krepsinio turnyra , kurie apie krepsini neismano Venesuelos zmones , tenajus futbolas ir beisbolas !As tikiuosi mane ir FIBA priims dirbti zynau valstybes kurios garseja krepsinio tradicijomis ir turi visas galymes rengti tokius turnyrus !
2012-05-14
Atsakyti
Geriausiai butu lietuvoj surengt. Zalgirio arenoj arba siemens.
2012-05-14
+1
Atsakyti
:D nejuokinga net :D as trai nevaryciau budamas krepsininku bbd nereikia cia man kad nusautu arba pagrobtu ir uz komanda ispirkos paprasytu :D
2012-05-14
+1
Atsakyti
VenesuelaKas ketina važiuoti į Venesuelą gerai dėl to pagalvokit... Va video apie Venesuelą... Kraupūs kadrai (ypač nuo ~1:25)...


Omg.. Jau tokia apgailėtina šalis ,galvojau ,kad nebus taip . Ten gydymas žiaurai žemo lygio ,pažiūrėjęs ,kad žmogus net atsistoti negali , o tie gydytojai net pakelti nepadeda , o tas policininkas irgi ir kelia taip žiaurai kaip kokį nusikaltelį net Lietuvoj su neblaiviu žmogum taip policininkai nesielgia , o dar kiti verkia ,kad Lietuvoj blogai , Lietuvoj pilna chuliganų , vagių . BAISU . Tikiuosi ,kad turnyras bus perkeltas į kitą valstybę ...
2012-05-14
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 75

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.