Majamio „Heat" ekipos superžvaigždė Dwyane'as Wade'as toliau veda savo komandą NBA finalų link. Penktadienį (05.12) „Heat" ekipa Rytų konferencijos pusfinalyje išvykoje 103:92 (27:27, 27:22, 18:23, 31:20) įveikė Naujojo Džersio „Nets" krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Mačo didvyriu tapo Wade'as. Per paskutines 4 su puse ketvirtojo kėlinio minutės jis pelnė net 15 taškų ir „Nets" krepšininkams nepaliko jokių vilčių. Iš viso Wade'as surinko 30 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius.

„Tai labai unikalus žaidėjas. Jis viską padaro taip, jog atrodo, kad bus lengva, tačiau aš žinau, kokia ši serija labai sunki", – po mačo ekipos lyderį gyrė vyriausiasis Majamio komandos treneris Patas Riley.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 4 su puse minutės priekyje minimaliu skirtumu (81:80) dar buvo „Nets" krepšininkai, tačiau netrukus prasidėjo Wade'o pasirodymas. Jis pataikė tritaškį, o kamuolį perėmęs Gary Paytonas pelnė lengvus taškus iš po krepšio. Netrukus Wade'as pridėjo 4 baudas padėjo savo ekipai atitrūkti 89:81.

Nuo to laiko Naujojo Džersio krepšininkams Wade'as neleido sumažinti skirtumo labiau negu iki 6 taškų.

„Heat" vidurio puolėjas Shaquille'as O'Nealas po mačo pareiškė, kad Majamio klubas per sekmadienį (05.14) vyksiantį ketvirtąjį serijos mačą tikisi iš „Nets" atimti dar vieną pergalę ir į Naująjį Džersį nebegrįžti.

„Nets": Vince'as Carteris 43, Richardas Jeffersonas 17, Jasonas Kiddas 10 (12 rez. perd., 8 atk. kam.).

„Heat": Dwyane'as Wade'as 30 (10 rez. perd.), Shaquille'as O'Nealas 19 (9 atk. kam.), Antoine'as Walkeris 16).

•

Fynikso „Suns" krepšininkams pavyko reabilituotis po triuškinančios nesėkmės savo aikštėje. Nuvykę į Los Andželą jie įveikė vietos „Clippers" 94:91 (26:28, 22:20, 24:15, 22:28) ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Pergalę „Suns" krepšininkams atnešė sėkmingai sužaista paskutinioji ketvirtojo kėlinio atkarpa ir puikus Shawno Mariono žaidimas. Likus žaisti 3 minutes „Clippers" dar turėjo 3 taškų pranašumą (85:82), tačiau iš toli pataikęs Marionas atstatė pusiausvyrą (85:85).

Netrukus „Suns" krepšininkai pataikė kelias baudas, o po dar vieno Mariono tritaškio, likus žaisti 49 sekundes, Fynikso ekipa turėjo jau 6 taškų pranašumą.

Vis dėlto Los Andželo ekipa taip lengvai nepasidavė. Po Eltono Brando tritaškio ir Quintono Rosso baudų „Suns" pranašumas sumenko iki minimumo. Rungtynes išgelbėjo naudingiausiu NBA krepšininku neseniai pripažintas Fynikso ekipos įžaidėjas Steve'as Nashas. Iki tol pataikęs vos 3 metimus iš 9 jis drąsiai atakavo krepšį iš baudos aikštelės prieigų ir šis dvitaškis pasiekė tikslą.

Per likusias 3,6 sekundės tikslios atakos „Clippers" krepšininkai suregzti nebesugebėjo.

Viena iš svarbiausių „Suns" ekipos pergalės priežasčių buvo visiškas Los Andželo komandos lyderio Samo Cassello izoliavimas nuo komandos. „Clippers" lyderį dengęs Marionas tvirtino, kad beveik visa galva žemesnio Cassello priežiūra jam nesudarė jokių sunkumų.

„Samas yra vienas NBA veteranų. Aš stengiausi prie jo veido nuolat laikyti ranką ir niekur jo nepaleisti. Gintis visada yra sunkiau, kai aukštas žaidėjas dengia žemesnį, tačiau man nesvarbu ką dengti. Aš prisitaikau prie visų", – po mačo pareiškė Marionas.

„Clippers": Eltonas Brandas 20 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Vladimiras Radmanovičius 18, Cuttino Mobley 14, Chrisas Kamanas 11, Quintonas Rossas 10.

„Suns": Shawnas Marionas 32 (19 atk. kam.), Timas Thomasas 19 (14 atk. kam.), Steve'as Nashas 14 (10 rez. perd.), Brianas Grantas 12, Borisas Diaw 11 (7 rez. perd.).