LeBrono Jameso sėkmingas žaidimas namie padėjo Klivlendo „Cavaliers“ klubui sušvelninti Rytų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą. Vakarų konferencijoje sėkminga Dalaso „Mavericks“ rungtynių pabaiga atvedė ją į pergalę prieš NBA čempionus.

Jamesas atliko trigubą dublį, o Detroito „Pistons“ priversti suklupti pirmą kartą pusfinalio serijoje. „Cavaliers“ žvaigždė pelnė 21 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o jo komanda 86:77 (18:17, 18:25, 17:14, 33:21) įveikė reguliariojo sezono čempionus.

Po trijų ketvirčių Jamesas savo sąskaitoje turėjo vos 6 taškus, tačiau per lemiamą kėlinį „Cavaliers“ žvaigždė vėl sužibo. Jis pelnė 15 taškų, o nerezultatyviausias rungtynes per šių metų atkrintamąsias varžybas sužaidusi „Pistons“ buvo priversta pripažinti šeimininkų sėkmę.

„Turėti 4 taškus ir 7 rezultatyvius perdavimus įpusėjus rungtynėms ir tuomet jis pasiekia trigubą dublį antrajame atkrintamųjų varžybų etape prieš, veikiausiai, pajėgiausią lygos komandą, – po dvikovos džiaugėsi „Cavaliers“ treneris Mike'as Brownas. – Sakau tai nuolat: jis ypatingas“.

Svarų indėlį į pergalę pridėjo prastai rungtyniaujantį Žydrūną Ilgauską keičiantis brazilas Andersonas Varejao. Jis įmetė 16 taškų ir privertė Detroito ekipą pralaimėti pirmą kartą po 4 iš eilės laimėtų dvikovų.

„Vis dar ketiname laimėti šią seriją, – optimistiškai kalbėjo Rasheedas Wallace'as. – Neleisime, kad vienerios rungtynės atimtų iš mūsų drąsą“.

Jamesas nepelnė nė taško per antrąjį kėlinį ir vos kartą pataikė į krepšį per trečiąjį ketvirtį. „Pistons“ po trijų kėlinių pirmavo 56:53. Po 4 iš eilės Jameso taškų „Cavaliers“ likus 2 minutėms 20 sekundžių išsiveržė į priekį 76:70. Varžovai priartėjo iki 74:78, tačiau tuomet Jamesas pataikė iš tolį, o per kitą ataką po tikslaus jo perdavimo taikliai krepšį iš trijų taškų zonos atakavo Damonas Jonesas. Įgijusi 10 taškų pranašumą „Cavaliers“ tapo nebepavejama.

Nugalėtojams Žydrūnas Ilgauskas per 22 minutes pelnė 8 taškus (4/6 dvitaškių), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, prarado 2 kamuolius ir 2 sykius prasižengė bei blokavo metimą.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 21, Andersonas Varejao 16, Ronaldas Murray 13, Donyellas Marshallas 9.

„Pistons“: Richardas Hamiltonas 22, Chauncey Billupsas 20, Rasheedas Wallace'as 11, Tayshaunas Prince'as 10.

•

Dalaso „Mavericks“ pergalių namie nešvaisto. Dirko Nowitzki taškai dvikovos pabaigoje leido šeimininkams švęsti pergalę prieš NBA čempionus – 104:103 (27:18, 26:30, 20:21, 31:34). Serijoje iki 4 pergalių „Mavericks“ pirmauja 2-1.

Ekspertai neabejoja – tai buvo vienos geriausių atkrintamųjų rungtynių per visą lygos istoriją. Per paskutines 8 minutes su puse komandas nuolat skyrė vienas metimas. Per paskutines minutes rezultatas 3 kartus buvo lygus, o pirmaujanti ekipa keitėsi begalę sykių.

Nowitzki pelnė 27 taškus ir atkovojo 15 kamuolių. Vokiečio vedama komanda buvo pranašesnė už Timo Duncano – jis surinko 35 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, tačiau dėl išnaudoto pražangų limito per lemiamas akimirkas padėti ekipai negalėjo.

Likus 21 sekundei iki dvikovos pabaigos Emanuelis Ginobili išvedė savo ekipą į priekį 103:102. Lemiamos iniciatyvos ėmėsi Jerry Stackhouse'as, bet jo metimas tikslo nepasiekė. Visgi kamuolį puolant sugriebęs Nowitzki išprovokavo eilinę varžovų pražangą. Iki tol 19 baudų iš 22 per rungtynes pataikęs vokietis realizavo abu metimus ir likus 7,9 sekundės jo ekipa pirmavo 104:103.

„Spurs“ prarado kamuolį, bet Stackhouse'as nepataikė abiejų baudų. Visgi „Mavericks“ galėjo džiaugtis – Roberto Hoory metimas skriejo pro šalį.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 27 (21/24 baudų, 15 atk. kam.), Devinas Harrisas 24 (10/11 baudų), Jasonas Terry 19, Joshas Howardas 12, Jerry Stackhouse'as 10.

„Spurs“: Timas Duncanas 35, Emanuelis Ginobili 24, Tony Parkeris 15.

taigi stackhouse'sas maveriksu zaidejas,ko jam liudet !!!susivelei cia truputi :DDD niu bet naujokams taip buna juk :p
2006-05-14
main_event ko jam grauztis? juk jo komanda laimejo :)))
2006-05-14
Aisku dziugu kad Cavs iskovojo bent viena pergale pries geriausia reguliaraus sezono komanda. Bet nemanau kad daugiau laimes bent wiena. O del Maverick tai labai dziaugiuosi, nes taip ir turejo but. Nowizki mano manymu yra geriausias wisu laiku europos krepsininkas.