Donatas Motiejūnas tikisi įsitvirtinti NBA lygoje
Donatas Motiejūnas tikisi įsitvirtinti NBA lygoje
Nuotr. Fotodiena.lt/K.Kavolėlis
Lenkijos lygos finale besikaunantis Donatas Motiejūnas bando padėti Gdynės „Asseco Prokom“ komandai padėti iškovoti dar vieną trofėjų. Priklausomai nuo to, kaip ilgai užtruks finalo serija, gali priklausyti ir lietuvio galimybės atstovauti gimtajai šaliai.

Lenkijos laikraščio „Przeglad Sportowu“ žurnalistas pakalbino perspektyvųjį Motiejūną apie jo sprendimą Italiją iškeisti į Lietuvos kaimyninę šalį, NBA planus ir vietą rinktinėje.

– Prisimenant praėjusius metus, ar galite teigti, kad sprendimas keltis į Lenkiją buvo teisingas? – žurnalistas paklausė Motiejūno.
– Norėjau būti komandoje, kurioje turėčiau svarbų vaidmenį ir galėčiau parodyti, ką moku, bei tobulėti. Nesitikėjau gauti tiek laisvės. Esu dėkingas treneriams, kurie man padėjo.

– Ar sezono eigoje turėjote pasiūlymų keisti komandą? Ypač, kuomet iškritote iš Eurolygos ir VTB Vieningosios lygos.
– Taip, turėjau. Tariausi su savo šeima, tėčiu. Kitą sezoną kelsiuosi į NBA, todėl keisti komandą dėl 3 mėnesių nebūtų buvusi protinga mintis. Aš puikiai susižaidžiau su „Asseco Prokom“ komanda, žinau šiuos vyrukus, todėl norėjau likti. Tiesiog nemačiau priežasties, kodėl turėčiau palikti Lenkiją.

– Ar nemanote, kad persikėlimas į NBA bus sudėtingas? Visgi skirtumai tarp Lenkijos ir NBA lygų yra milžiniški.
– NBA žaidžia atvirą krepšinį. Lenkijoje varžovai žino kaip žaidžiu aš, todėl kiekvienos rungtynės tampa vis sunkesnės ir sunkesnės. Oponentai dvigubina, net trigubina gynybą prieš mane. Šiuo metu Lenkijoje žaisti net sunkiau nei NBA. Nereikia manyti, kad žaidžiu tik Lenkijos lygoje. Rungtyniavau Eurolygoje su geriausiais krepšininkais. Lenkijos pirmenybės trunka tik 2 mėnesius sezono pabaigoje.

– Kokie yra jūsų kelių savaičių ateities planai? Ketinate atstovauti rinktinei?
– Šiuo metu turiu tam tikrų problemų susijusiu su rinktine ir NBA. Kęstutis Kemzūra nori, kad aš būčiau rinktinėje. Nenoriu per 2 ar 3 savaites prarasti visos savo gyvenimo svajonės. Tai priklauso ir kuomet aš baigsiu Lenkijos čempionatą. Jeigu laimėsime 4-0, tuomet turėsiu daugiau laiko. Jeigu serija baigsis 4-3, turėsiu 2 savaites susitvarkyti draudimo reikalus. Tai ir yra didžiausia problema.

Ieškome būdų, kaip galėtumėme išspręsti šią problemą. Aš labai noriu būti rinktinėje ir treneris mane supranta. Noriu treniruotis ir dirbti su geriausiais krepšininkais. Kas būtų, jeigu kas nors nutiktų? Kas pasirašys sutartį su manimi? Kam reikia traumuotų krepšininkų? Niekam. Jonas Mačiulis turėjo sveikatos problemų ir Milano „Armani Jeans“ su juo sutarties nepratęsė.

– Jeigu praleisite vasarą be rinktinės, kas tuomet?
– Vyksiu keletai savaičių į Italiją. Dirbsiu ten su asmeniniu treneriu. Tikiuosi, susitiksiu ir su Hiustono „Rockets“ atstovais, nes jie bus Europoje.

– Kaip klostosi reikalai su „Rockets“? Ar jau pasakėte, kuomet atvyksite?
– Sutartį pasirašyti galiu tik nuo liepos 1 dienos. Kuomet pasirašysiu kontraktą, tuomet ir galėsiu vykti.

– Ar esate įsitikinęs 100 proc., kad žaisite NBA?
– Tai nėra 100 proc. Aš jiems pasakiau, jeigu manęs nemato žaidžiančio, nenoriu ten vykti. Nebūsiu tas, kuris sėdės ant suolelio nuolatos. Aš geriau vykčiau į pajėgią Eurolygos komandą ir ten kovočiau dėl vietos aikštėje. „Rockets“ teigė, kad mane mato savo planuose, tačiau jiems turiu įrodyti, kad galiu žaisti.

– Kuomet buvote mažas, ar „Rockets“ buvo mėgstamiausia komanda?
– Tuo metu Lietuvoje visi žiūrėdavo kaip žaidžia Arvydas Sabonis Portlando „Trail Blazers“ komandoje. Man patiko, kaip jis žaidė. Kai paaugau, pradėjau daugiau žiūrėti Eurolygos kovas. Man labai patiko Luisas Scola, kaip jis žaidė nugara į krepšį. 

– Ar Sabonis buvo tas žaidėjas į kurį lygiavotės?
– Kuomet buvai vaikas – taip. Kuomet užaugau, pradėjau žiūrėti į dar žaidžiančius krepšininkus, ko galiu išmokti iš jų. Toks žaidėjas bus Scola.

– Scola žaidžia „Rockets“ komandoje, taigi kitą sezoną išsipildys jūsų svajonė?
– Tikiuosi to. Jeigu nieko nenutiks iki sezono pabaigos, tuomet taip ir įvyks.

– Ar esate kada susitikęs su Scola?
– Turėjau galimybę padaryti tai pernai, kuomet vyko naujokų birža. Buvau papietauti Hiustone su „Rockets“ atstovais. Scola tuo metu gydėsi traumą ir buvo Hiustone, tad ten jį ir sutikau.

– Daug jaunų lenkų išvyksta į Italiją. Ar tai geras sprendimas?
– Tai priklauso, kokią komandą pasirinksi ir ar ta komanda mato tą žaidėją savo ateities planuose. Taip pat priklauso kaip pasiruošęs ten nuvažiuosi. Trevizo „Benetton“ buvo nustebę, kuomet pamatė mane. Sakė, kad joks žaidėjas tokio amžiaus neturi tokių įgūdžių, kuriuos turėjau aš. Tuomet aš dar neturėjau patirties, nes Lietuvos lyga ženkliai skiriasi nuo Italijos.

Manau, kad savo šalį turi palikti kuo greičiau. Užsienyje tave žmonės mažiau atpažįsta. Prieš išvykdamas Lietuvoje turėjau gerą sezoną ir maniau, kad esu geras krepšininkas, tačiau nuvykęs į Italiją susidūriau su sunkumais. Visgi aš juos įveikiau.

– Taigi manote, kad jaunasis Mateuszas Ponitka padarė klaidą, kad sudarė ilgalaikę sutartį su „Asseco Prokom“?
– Jis žais Eurolygos komandoje ir turės galimybe savo parodyti kitais metais. Viskas priklauso tik nuo jo. Aš dirbau labai sunkiai. Mateuszas turi daryti tą patį. Psichologiškai yra sunkiau būti kitoje šalyje – tu neturi šeimos, draugų, esi vienas. Bet iš kitos pusės taip tik stiprėji.

Girdėjau iš kitų komandos draugų, kad Ponitka yra vienas talentingiausių Lenkijos krepšininkų. Negaliu sakyti, kad jis toks nėra, tačiau jis turi suprasti, kad reikia sunkiai dirbti. Čia yra Lenkija, o ne Ispanija. Turi dirbti kiekvieną dieną ir galbūt vieną dieną tave kas nors pamatys ir galėsi kilti aukščiau.

– Jeigu išvyksite į NBA, kas padarytų jus laimingą?
– Būti geriausiu metų žaidėju. Suprantate, aš noriu kuo labiau patobulėti. Visgi tapti geriausiu žaidėju būnant naujoku yra neįmanoma. Aš niekuomet nebūnu patenkintas savo žaidimu, nes jeigu būčiau toks, tai reikštų, kad nebeturiu kur kilti. Nemanau, kad galima sužaisti tobulas rungtynes.

– LeBronas Jamesas neseniai pelnė 40 taškų, atkovojo 18 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.
– Tai nutinka kartą per sezoną. Kuomet buvau vaikas, sakydavau, kad noriu būti geriausias krepšininkas pasaulyje. Žmonės iš manęs juokėsi. Jie tai daro netgi dabar, sako, kad aš kvailas. Taigi, kodėl aš negaliu pabandyti būti geriausiu? Niekas negalės sakyti jog aš kvailas, nes bandau.

– Manote, kad šį sezoną patobulėjote?
– Nežinau. Žmonės iš šalies sako, kad patobulėjau ženkliai, tačiau aš nejaučiu itin didelio skirtumo. Esu laimingas, kad žmonės šnekėjo, jog aš negaliu atkovoti kamuolių. Italijoje to nepavyko padaryti, tačiau šiemet savo kritikams įrodžiau, kad aš galiu.
Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (60)
prognozes.page.tl
prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!
2012-05-27
+1
Atsakyti
Tomas123ciakmastersalemListasabcmano manymu,donatui motiejunuituretu buti palikta vakantine vieta.jei butu panasus dalykas su linu kleiza,manau,butu butent suteikta kleizai vakantine vieta,kai viska susitvarkys,kad prisijungtu prie rinktines.nzn kodel su motiejunu taip nera elgiamasi,kodel pvz sarase tokie zaidejai kaip klimavicius,kuzminskas,jankunas??kodel javtokas taip saugiai gali jaustis??zodziu,viskas priklauso,ko nori is tikruju kestutis kemzura,ir kaip jis isivaizduoja siu metu rinktines zaidimo modeli.as suteikciau motiejunui vieta rinktineje.o paskui ziureciau,jei zaidzia gerai,ir stipresnis uz ta ar kita krepsininka,tai palikti,jei ne imti i jo vieta stipresni.gerai,kad nors brolius lavrinovicius nepakviete,juos persekioja traumos,o sia vasara jau reikia labiau aiskumo.zinoma,gaila del petraviciaus,kad jamliga sumaise visas kortas jo krepsininko karjeroje.bet dziugu,kad atsiranda nauju talentu,kaip kad dulkys,kuris manau,ya energingas,pajegus nukonkuruoti ne viena krepsininka savo pozicijoje rinktineje,turintis taiklia ranka,labai idomu,kaip jis zais rinktineje.taip noretusi,kad issautu jis kaip reikia.o siaip,manau,kad rinktine praeis olimpiados atranka,ir pakovos del medaliu olimpiadoje.paprastai,tai rinktine sekmingai kaunasi olimpiadose,pries tai labai gerai pasiruosia,buna geros stovyklos.Gal nelyginam Motiejuno su Kleiza.Kodėl nelyginam?Kleiza šiuo metu pajėgiausiai šalies SF, o Donatas - PF. Čia be jokių abejonių.matai,kleiza tiktai nba stato sf. olimpiake,LT rinktineje jis PfOlimpiada tau ne Eurolyga. Suvalgys jį JAV PF. Kleizos bėda ir yra, kad jis yra per žemas būti PF, bet per lėtas būti SF.


lygini su JAV...jav suvalgis,niekas kitas neuzdengs.reik manyt. taip buvo turkijoi.
2012-05-26
Atsakyti
prognozes.page.tl
prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!
2012-05-26
+1
Atsakyti
tiesaTikėkimės nepasikartos Ilgausko istorija .Dabar Motiejūnas dėl Kemzūros kaltės sunkiai prasimuša kelią į rinktinę ,o įsitvirtines NBA ,nenorės padėti rinktinei. Patrauklesnė yra Marčiulionio istorija ,kuomet sunkiai patekęs į TSRS riktinę ,jis tapo geresniu krepšininku.


Issiblaivyk.
2012-05-26
+1
Atsakyti
DonatuiPakalbek su Dulkiu, gal ipus motyvacijos. Bachuras jokios sutarties neturi ir rizikuoja savo perspektyva. O cia lenkas su sutartimi verkslena ir kliedi NBA. Nebus is taves rimtas NBA grajokas! Vafliu gimes, tortu nebusi!


Dulkys į NBA neis ir didžiulių kontraktų dabar tikrai neturės. Jeigu tau ant klaustuko kabėtų ~20-25 milijonų DOLERIŲ kontraktas, tai ir tėvus ir draugus atiduotum už jį, jau nekalbant apie trysčiojimą dėl rinktinės.
2012-05-26
Atsakyti
"Šiuo metu Lenkijoje žaisti net sunkiau nei NBA."

Kaip galima lyginti ten net nežaidus. Gaus savo stogų porciją ir pakeis nuomonę.
2012-05-26
-1
Atsakyti
Donatui
Pakalbek su Dulkiu, gal ipus motyvacijos. Bachuras jokios sutarties neturi ir rizikuoja savo perspektyva. O cia lenkas su sutartimi verkslena ir kliedi NBA. Nebus is taves rimtas NBA grajokas! Vafliu gimes, tortu nebusi!
2012-05-26
Atsakyti
tiesa
Tikėkimės nepasikartos Ilgausko istorija .Dabar Motiejūnas dėl Kemzūros kaltės sunkiai prasimuša kelią į rinktinę ,o įsitvirtines NBA ,nenorės padėti rinktinei. Patrauklesnė yra Marčiulionio istorija ,kuomet sunkiai patekęs į TSRS riktinę ,jis tapo geresniu krepšininku.
2012-05-26
Atsakyti
tiesa
Tikėkimės nepasikartos Ilgausko istorija .Dabar Motiejūnas dėl Kemzūros kaltės sunkiai prasimuša kelią į rinktinę ,o įsitvirtines NBA ,nenorės padėti rinktinei. Patrauklesnė yra Marčiulionio istorija ,kuomet sunkiai patekęs į TSRS riktinę ,jis tapo geresniu krepšininku.
2012-05-26
Atsakyti
komsomolkaDonce tiesiog privalo buti pakviestas i rinktine. Aisku kontraktas draudimai ir panasiai turi buti sutvarkyti. Mane tik erzina, kad jis be seimos pasitarimo net nusisvilpt negali. Gal jau truputi suaugti laikas...--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


jeigu Kemzura nepaims Donces, tai bus tikras spjuvis visiem krepsinio fanams!!!
2012-05-26
-1
Atsakyti
Donce tiesiog privalo buti pakviestas i rinktine. Aisku kontraktas draudimai ir panasiai turi buti sutvarkyti. Mane tik erzina, kad jis be seimos pasitarimo net nusisvilpt negali. Gal jau truputi suaugti laikas...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-26
-1
Atsakyti
ValisJto Listasnemanau kad kazkuris LR ar Z komandu fanas priestarautu motiejuno buvimui rinktineje. PF pozicijoj Donce dbr vienas is geriausiu pasirinkimu, kartu su Kleiza. Dar koki Janki paemus, 3 PF per akis.


Pasimokyk skaityti, ''dalis cia besirenkanciu zmoniu nepatenkinti, kad Kemzura paeme/nepaeme kazkuri Zalgirio/Ryto zaideja'', cia turiu omeny tuos kurie verkia del Klimaviciaus, Kuzminsko, Katelyno, Delininkaicio.
2012-05-26
-1
Atsakyti
Tomas123DangisNesuprantu aš Motiejūno - juk tiek jo, tiek Valančiūno padėtis dėl NBA yra visiškai vienodos - abu turi sutartis su Europos klubais ir abiejų draudimo bei kitos problemos yra analogiškos, bet vienas - Valančiūnas - pasakė, kad žais rinktinėje, jei tik jį paims, o kitas išsidirbynėja ir paisto bile ką - kaip darė BIG-Z... Jei nori žaisti rinktinėje - žaisk, jei pinigai ir kontraltas svarbiau - važiuok į stovyklą, lįsk subinėn skautams ir kitiems, bet pasakyk tiesiai, o ne taip kaip dabar, o jeigu, tai jeigu...Valančiūno kontraktas yra draudžiamas kaip Lietuvos Ryto žaidėjo ir jokių bėdų nėra. Motiejūnas vis dar priklauso Benneton, bet buvo paskolintas Prokom. Benneton jo drausti visiškai nenori, nes jis pas juos daugiau jau nebežais, Prokom - taip pat.


Jonas ir Donatas dar turi kontraktus su Europos klubais, taciau kontraktai visada yra draudziami krepsinio federacijos, o ne klubu.
2012-05-26
-1
Atsakyti
Greiciausiai jo nebus rinktineje.Lieka 18 zaideju.Zinoma Klimavicius,Kavaliauskas ir dar vienas zaidejas turetu atkristi greitai,o kiti tegul parodo per kontrolines kas ko vertas ypac mazi zaidejai neskaitant izaideju.Tikrai dar neskubeciau atkabinti Kuzminsko,Juskeviciaus cia idomus zaidejai nuo trenerio gali priklausyti ju rezultatai.Kaukenas,Pocius liks rinktineje,o stai dar vienas tai klaustukas didelis ar mvp LKL Delininkaitis,Adas,Dulkis,o gal net ir Seibutis gali likti rinktineje.
2012-05-26
+1
Atsakyti
Kemzura
Manau nepateks jis i rinktine, as galvoju kad bus taip.

PG: Jasikevicius, Kalnetis

SG: Pocius, Kaukenas, Seibutis

SF: Jasaitis, Maciulis

PF: Kleiza, Jankunas, Songaila

C: Javtokas, Valanciunas

Nebent Kemzura paimtu 14 zaideju tai manyciau dar paimtu Motiejuna ir Delininkaiti
2012-05-26
+1
Atsakyti
Visu pirma Motiejunui reiktu garantiju,kad pateks y pagrindine sudeti,o ne palakstyt po palangos saligatvius...,teisingai vaikis masto ,dabar jo svarbiausi zingsniai karjeroj,jaigu pavyks suderint su ringtine tai valio,jai ne tai svarbiau jo kontraktas,jai federacija neuz....kaip Z,tai gal ir pamatysim veliau ji ringtinej ir dar geresni nei yra dabar,sekmes tau Donce...
2012-05-26
-1
Atsakyti
Tomas123,

O tai valanciunas Ryte dar zais??

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-26
Atsakyti
to Dangis
O Valančiūnas dar neturi 1y kontrakto su Rytu? Tu kaip fanas turėtum žinoti, jog jam patogiau buvo pasilikti dar vieną sezoną Ryte ir pigiau išeiti 2012-2013 sezonui ;)
2012-05-25
Atsakyti
DangisNesuprantu aš Motiejūno - juk tiek jo, tiek Valančiūno padėtis dėl NBA yra visiškai vienodos - abu turi sutartis su Europos klubais ir abiejų draudimo bei kitos problemos yra analogiškos, bet vienas - Valančiūnas - pasakė, kad žais rinktinėje, jei tik jį paims, o kitas išsidirbynėja ir paisto bile ką - kaip darė BIG-Z... Jei nori žaisti rinktinėje - žaisk, jei pinigai ir kontraltas svarbiau - važiuok į stovyklą, lįsk subinėn skautams ir kitiems, bet pasakyk tiesiai, o ne taip kaip dabar, o jeigu, tai jeigu...


Valančiūno kontraktas yra draudžiamas kaip Lietuvos Ryto žaidėjo ir jokių bėdų nėra. Motiejūnas vis dar priklauso Benneton, bet buvo paskolintas Prokom. Benneton jo drausti visiškai nenori, nes jis pas juos daugiau jau nebežais, Prokom - taip pat.
2012-05-25
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 60

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.