Vladimiras Romanovas nepatenkintas neištesėtais savivaldybės pažadais
Vladimiras Romanovas nepatenkintas neištesėtais savivaldybės pažadais
Nuotr. Fotodiena/R.Dačkus
Kauno „Žalgirio“ komandos savininkas Vladimiras Romanovas išplatino pranešimą, kuriame teigia norintis sulaukti daugiau miesto paramos. Pateikiame jo neredaguotas mintis.„Žalgirio“ arenoje nuolat vyksta įvairūs sporto, kultūros ir pramogų renginiai, todėl daugeliui atrodo, kad „Žalgirio“ krepšinio klubo namų arena yra gana pelninga. Tuo spekuliuojant nuolat mažinama parama „Žalgirio“ klubui.

Arena sužavėjo įžymybes

Jeigu norime turėti garsų krepšinio klubą ir vieną moderniausių arenų Europoje, jų ateitį turime spręsti bendromis pastangomis su miesto savivaldybe ir vyriausybe.

Žvilgtelėkime į kelis skaičius. Per 25 metus vien „Žalgirio“ komandos finansavimas sudarys daugiau nei 1 mlrd. litų. „Žalgirio“ arena miestui kainavo per 170 mln. litų. Į ją „Žalgirio“ klubas papildomai investavo apie 25 mln. litų. Kaunas turi modernią aukšto techninio lygio areną, galinčią tapti žymiu Europos kultūros centru. Joje – visos galimybės organizuoti kokybiškiausius renginius.

„Jūsų arena prilygsta geriausioms pasaulio salėms“, – statinio Nemuno saloje akustika, scena ir kitomis techninėmis galimybėmis liko sužavėtas vienas garsiausių mūsų laikų dirigentų Valerijus Gergijevas, vadovaujantis įžymiojo Sankt Peterburgo Marijos teatro orkestrui.

Maskvos Didžiojo teatro baletmeisteris Andris Liepa netikėjo, kad Kaunas turi puikią areną ir nenorėjo į ją atvežti „Šimtmečio baletų“ su pasaulinio lygio baleto žvaigždėmis tokiomis kaip Nikolajus Ciskaridzė, Julija Machalina, bet, apsilankęs „Žalgirio“ arenoje, jai negailėjo komplimentų.

Labai gerai areną įvertino ir Vokietijos roko muzikos grupė „Rammstein“.

Toks įvertinimas atveria kelią organizuoti aukščiausio lygio renginius, kviesti ir kitas ryškiausias pasaulio meno žvaigždes, bet jų koncertai brangiai kainuoja – vienam renginiui papildomai reikia maždaug milijono litų. Vieno mecenato paramos neužtenka – miestas turi gerokai daugiau investuoti į didžiąją kultūrą.

Tačiau viskas vyksta priešingai.

Kas sumokės skolą?

Visame pasaulyje arenos yra nuostolingos, todėl jos finansuojamos savivaldybių ir vietos bendruomenių lėšomis. Tokiai arenai išlaikyti su keliais per vienus metus aukšto meninio ir kultūrinio lygio renginiais reikėtų ne mažesnio kaip 5 mln. litų koncesijos mokesčio, bet „Žalgirio“ arenai tenka dvigubai mažiau. Be to, miesto politikai skyrė 300 tūkst. litų žemės mokesčio, kuris prasilenkia su bet kokia verslo logika.

Tad kasmet „Žalgirio“ arena gaus tik po 2,2 mln. litų. Nepalanki valdžios diktuojama mokesčių politika žlugdo sporto komandas, mažina kultūros renginių kiekį ir kokybę.

Aukštos kokybės renginiams organizuoti reikia papildomų lėšų, todėl ir miestas turi investuoti į juos, nes parduoti bilietai neatperka išlaidų (reikia nepamiršti žmonių perkamosios galios). Per vienus metus savivaldybė turėtų finansuoti nors 10 tokių renginių. Jei miestas investuotų į aukšto lygio kultūros renginį nors kartą per mėnesį, tai tebūtų tik 25 proc. to, ką koncesininkas investuoja į kultūros ir sporto renginius.

Per trejus metus „Žalgiriui“ yra išleista per 100 mln. litų – daugiau kaip pusė tiek, kiek kainavo arena. To reikalauja konkurencijos principai ir tai – net trečdalis to biudžeto, kurį turi Europos krepšinio grandai. Nepaisydami to, miesto politikai šiais metais sumažino finansavimą „Žalgirio“ krepšinio klubui 2,1 mln. litų. Dar 2 mln. litų buvo žadėta už arenos operatoriaus darbą.

Kaip planuoti veiklą, jei valdžia nevykdo savo pažadų? Iš viso trūksta 4,1 mln. litų. Šiemet mes skolingi „Žalgiriui“. Kas sumokės šią skolą? Savivaldybė iš žadėtų 5 mln. litų teskyrė tik 2,9 mln. litų – tai mažiau, negu per metus klubas sumokėjo mokesčių savivaldybei.

Davė ir pasiėmė

2011 m. „Žalgiris“ gyventojų pajamų mokesčio pavidalu sugrąžino 4,358 mln. litų į Kauno miesto savivaldybės biudžetą. Be to, klubas sumokėjo 1,527 mln. litų mokesčių į „Sodros“ ir valstybės biudžetą, tad iš viso 5,885 mln. litų mokesčių. Pridėkime koncesininko įmonių sumokėtus dar 43 mln. litų mokesčių. Viena ranka davė, o kita – paėmė 20 kartų daugiau!

Be žaidėjų atlyginimų, „Žalgirio“ klubas sumoka už komandos keliones, viešbučius, sporto bazės išlaikymą, algas biuro darbuotojams ir t. t. Tai – toji nematoma krepšinio pusė, kuri sukuria galimybę visai Lietuvai džiaugtis ir didžiuotis žaidimu, papildyti biudžetą. Tai labiau kelių žmonių entuziazmo rezultatas nei valstybės ar savivaldybių parama sportui. Mums reikia išlaikyti ne tik „Žalgirį“ ir kultūrą, bet ir neveiklius politikus.

Ateinantį sezoną „Žalgiris“ norėtų pasikviesti Darjušą Lavrinovičių, Šarūną Jasikevičių ir kitus garsius Lietuvos krepšininkus.

Be to, reikia išlaikyti perspektyvų „Žalgiriui“ priklausantį jaunimą – Vytenį Lipkevičių, Žygimantą Janavičių, Arną Butkevičių, Adą Juškevičių, Tomą Dimšą, Marių Grigonį, Vaidą Kariniauską, Artūrą Gudaitį, Simoną Kymantą, Justą Tamulį, Taurą Jogėlą, Rolandą Jakštą, Žygimantą Skučą, Kasparą Vecvagarą, Edgarą Ulanovą, Vytenį Čižauską. Jie bręsta, kad laikui bėgant įsilietų į pagrindinę komandą, be kurios nebus „Žalgirio“ ateities. Dabar šis „Žalgirio“ išlaikomas jaunimas žaidžia kituose klubuose ir stiprina Lietuvos krepšinio lygą, o ne ieško darbo užsienyje.

Reikia suprasti, kad be sporto ir kultūros valstybė egzistuoja tik formaliai. Kaunas turi ne tik tesėti pažadus legendinei „Žalgirio“ komandai, bet ir protingai sudėlioti kultūros prioritetus. Jei nebus „Žalgirio“, arenos Kaunui nelabai reikės. Kaip Alytuje.

Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (71)
kaunietis
as irgi noriu buti savininkas jei visus pinigus sumokes uz mane savivaldybe

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-26
-1
Atsakyti
Anonimassupraskit, kad RYTAS YRA EUROLYGOS VIDUTINIOKAS IR EUROCUP FAVORITAS, O ZK YRA EUROLYGOS AUTSAIDERIS. Galite loti ka norite, bet vistiek jus visada isliksite lopais kaip VISI KAUNO ZALGIRIO FANAI.bet cia tai luzau belekaip :DDD ritas - eurolygos vidutiniokai :DDD palaukit, o tai kaip jums siemet Eurolygoj sekes? Iki kokio etapo buvot nueje? Tiksliai, juk jus net i Eurolyga nepatekot, o atrankoj praloset TOP16 patranku mesai Galatasaray :DDD rasydami, kad Zalgiris Eurolygos autsaideriai pagalvokit apie save pirma miltanosiai


as zinok itariu kad cia Vainauskas milteliu prisiuostes eilini karta rasineja, nes tokius kosmosus tai net girtas nepezetu, ka ten Galatasarajus jie nuo Prokom gavo kuris grupes o ne TOP 16 patranku mesa buvo, o ka jau ten kalbet kaip juos ju vadinamas autsaideris si sezona duchino :D sezono rezultatas 6-0 jei ne daugiau :D
2012-05-26
+2
Atsakyti
Anonimas
supraskit, kad RYTAS YRA EUROLYGOS VIDUTINIOKAS IR EUROCUP FAVORITAS, O ZK YRA EUROLYGOS AUTSAIDERIS. Galite loti ka norite, bet vistiek jus visada isliksite lopais kaip VISI KAUNO ZALGIRIO FANAI.

bet cia tai luzau belekaip :DDD ritas - eurolygos vidutiniokai :DDD palaukit, o tai kaip jums siemet Eurolygoj sekes? Iki kokio etapo buvot nueje? Tiksliai, juk jus net i Eurolyga nepatekot, o atrankoj praloset TOP16 patranku mesai Galatasaray :DDD rasydami, kad Zalgiris Eurolygos autsaideriai pagalvokit apie save pirma miltanosiai
2012-05-26
+1
Atsakyti
prognozes.page.tl
prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!

prognozes.page.tl Patikimos sporto prognozės su aprašymais už simbolinę kainą!!!
2012-05-26
Atsakyti
50centuburatinas, matyt, kaip nafikauskas geriausiais laikais, nepaskaiciuodamas tratyja purvinus savo pinigus per daug greitai, tai nusprende paverkti viesai:D matai legendos biudzetas tik trecdali sudaro europos grandu, va jejai, kaip baisu, geriau atimt turbut finansavima is svietimo ir soc.apsaugos, bet kad tik zalgiriukui milijonai plauktu:) nevykeliai, susiremontuokit gatves pirmiau savo, bo neimanoma pervaziuot per ta kolonele nesugadinus masinos, pastatai apgriuve, kaip koks bomzynas..."sukuria galimybę visai Lietuvai džiaugtis ir didžiuotis žaidimu" cia turbut turejo omenyje paskutinius 10 metu eurolygoj, eilini 0-6 ir -50 nuo pao ir lokomotyvo:D


Paziurek gaidy i wilno tabora, tikrai uz prasciausia slabotkes landyne baisiau atrodo.
2012-05-26
+1
Atsakyti
darko2Realiai Zalgiri galetu remti ir Vilniaus savivaldybe.Juk visi mato per Zalgirio ir ryto rungtynes apie puse Siemens angaro sirgaliu palaiko Zalgiri ir pats Zuokas jam patinka Zalgiris.Nupjovus nuo ryto puse pinigu nieko cia neatsitiktu visgi Eurolyga ne antrarusis turnyras Eurocup kur garsiu klubu ten nezaidzia.Zinau Vilnius skesta skolose,bet jei duodi kazkokiam rytui,o Zalgiriui ne kazkas negerai


Nereikia Zalgiriui Vilniaus investiciju!!! Ir taip wilniowski (nekalbu apie vilniecius), kazkuriam cia portale, bande irodineti, kad 1999 metais, Zalgiris nugalejo EL, tik lietrycio investiciju deka :DDD
2012-05-26
+2
Atsakyti
SAABTROLLRibokasJau tik ne mužikui iš Rusijos gilumos apie kultūrą sapaliot.Paradoksas bet tas : " muzikas is Rusijos gilumos " Lietuvos kulturai dave N kartu daugiau nei tu su visa savo gimine ....


Kuo šitas ruskis jau taip Lietuvos kultūrai nusipelnė? Gal savo keiksmažodžiais tiesioginiam etery, ar savo šizofreniškais eilėraščiais? Tu, kaip ištikimas jo kareivėlis, tikriausiai mintinai juos kali?
2012-05-26
-4
Atsakyti
to ABCD
"

Na jei Kaune kulturos nera tai vadinasi Lietuvoj jos nera

Skaitykite daugiau: http://www.basketnews.lt/news-50983-roma... "

O be Vilniaus dar yra kur nors kultura?Nes aplankes dauguma LT miestu irmiesteliu, kultura randu tik Vilniuje. Kai suaugsi, atvaziuosi studijuoti i Vilniu ar dirbti, tada tavo jaunatviska mastysena greitai pasikeis. Jau mano 3 bendradarbiai kaunieciai perkasi butus Vilniuje ir visa laisvalaiki leidzia tik Vilniuje, net tevus atsiveze i si miesta, nors jiems viso labo 28-33metai...Matyt tai KAZKA sako.

O tie patys kaunieciai puikiai yra karta pasake : Vilniuje krepsinis yra eiline pramoga..is daugumos. Ir jie patys suprato, kad visa tai - tik eiline pramoga. Taid dauguma Vilnieciu dziaugiasi, kad nakcia centre gali ramiai vaikscioti, tusintis daugybjej baru-kaviniu-klubu, kurios, beje, savo kokybe nenusileidzia, o ir lenkia kai kuriu uzsieniu saliu miestus (esu lankesis Izraelyje, studijavau 4 metus Londone, ir isnarses dauguma GB vietu, nekalbu apie kitas EU valstybes,kurias per atostogas pos esijos lankydavome (Anglijoje tai normlaus reiskinys) taigi, vidurines kalses anglas sau negali leisti eiti i tokius barus kaip Studio 9, nes jam ten kainuotu per brangiai, o musu analogiskos uzeigos niekuo nenusileidzia nei meniu, nei publika, nei interjeru)

taigi,klausimas kas labiau ir geriau apibudina Lietuva (ir Vilniu) - kokybiskas miestas su didele ivairove ar niekam pasualyje neidomus krpesinis?
2012-05-26
-2
Atsakyti
ZZZZir isvis neprisimenu kada jusu apgailetina komanda laimejo pries Zalgiri 14-1 gaunat , va cia tai vieni vartai . Bet pagalvojus , ka noreti is kibiriuko vidutinioku DDD


Stai dabar, kaip pasake "ABCD", tai yra tikrai niekam nereikalinga statistika. Geriau taip pasigirtum eurolygos reitingu.
2012-05-26
-3
Atsakyti
ABCD_VLP_ABCD_VLP_Vemaleknes_VLP_Paskaicius kowno muzhiku komentarus darosi juokinga. Iskrypeliu kareiviu fanatikai svajoja kad ju Lietuvos geda kowno butu geresnis miestas nei Lietuvos sirdis Vilnius. Dar gal pasvajokit, kad garliava yra geresne uz Londona. Jusu zk iki ryto yra labai toli, o as jau nekalbu apie kowna ir Vilniu.aha, pamenu kaip jus ta atstuma visa sezona irodinejot pries zk, tiesiog traishkete zelionke home and away... :DNieko tu nesupranti krepsinyje. Pajeguma reikia irodinet ne tarpusavio rungtynese, o pasirodyme europos turnyruose. Eurolygos reitingas viska parodo : http://www.in-the-game.org/?page_id=7895... suaugk , kazkokio atsilupelio bloga su be rysio skaiciuojamais taskais cia siuntineji kaip Eurolygos reitinga :D Cia neturint ka veikti tokiu niekiniu reitingu galim pakurti kur ryto nei 100 nebus .Zinok, tai yra oficialus EL reitingas, kuri gali pamatyti ne tik siame bloge, bet ir kituose daug svarbesniuose straipsniuose. Butent pagal si reitinga yra ziurima pries eurolygos burtu traukimo ceremonija.DDD Zinok kad tavo kiemo draugu nuomone man neidomi :>


O dabar as matau tikraji zk fana! Iki tol, kai kawenskiai buvo pastatyti pries fakta (eurolygos reitinga) zalios padlos miltanosiai jautesi kaip ereliai, bet kaip jie pamate, kad neverta gincytis su eurolygos reitingu, iskart pradeda visokias nesamones rasinet. Gerbiami krepsinio (NE ZALIU ISKRYPELIU-KAREIVIU) fanai, nekreipkite demesio i kowno pedofilus, nes tapsite buki kaip VISI KAUNO ZALGIRIO FANAI.
2012-05-26
-3
Atsakyti
PrasikaltesSAABTROLLRibokasJau tik ne mužikui iš Rusijos gilumos apie kultūrą sapaliot.Paradoksas bet tas : " muzikas is Rusijos gilumos " Lietuvos kulturai dave N kartu daugiau nei tu su visa savo gimine ....Koliotis už ekrano, net nepažinodami savo oponentų, tai viskas, ką sugeba kaimiečiai iš kauno?


Matai nebutum tamsus runkelis zinotum kiek jis atveze ivairiu daininiku , baleto trupiu ir tttt . Daugumai "grynakrauju Lietuviu " milijonieriu is jo dar daug ko galetu pasimokiti
2012-05-26
+6
Atsakyti
Aye
SAABTROLLRibokasJau tik ne mužikui iš Rusijos gilumos apie kultūrą sapaliot.Paradoksas bet tas : " muzikas is Rusijos gilumos " Lietuvos kulturai dave N kartu daugiau nei tu su visa savo gimine ....


Koliotis už ekrano, net nepažinodami savo oponentų, tai viskas, ką sugeba kaimiečiai iš kauno?
2012-05-26
-5
Atsakyti
RibokasJau tik ne mužikui iš Rusijos gilumos apie kultūrą sapaliot.


Paradoksas bet tas : " muzikas is Rusijos gilumos " Lietuvos kulturai dave N kartu daugiau nei tu su visa savo gimine ....
2012-05-26
+4
Atsakyti
Aye
ZZZZPrasikaltesDeimaZinoma kaunieciai neturi netik kulturos bet ir atminties.Kaip pavizdi nurodyciau kad Kurtinaitis buvo sutiktas svilpimu nors gal kaunieciai jau pamirso kiek metu jis zaide uz Zalgiri ir kiek pergaliu iskovojo jiems prie CSKA ,Real,cibona ir pan.Arba kai Rytas traiškė žalgirį ~20 taškų skirtumu jų pačių aikštėje, tuomet kauniečiai pradėjo mėtyt visokias alaus skarbonkes į aikštę ir neleido baigt varžybųistorike tu, jus 3 metus nelaimejot Kaune DDD


prie ko čia? fakto juk nepaneigsi, kad tie kaimiečiai mėtė skarbonkes į aikštę :D
2012-05-26
-9
Atsakyti
Jau tik ne mužikui iš Rusijos gilumos apie kultūrą sapaliot.
2012-05-26
-7
Atsakyti
ir isvis neprisimenu kada jusu apgailetina komanda laimejo pries Zalgiri 14-1 gaunat , va cia tai vieni vartai . Bet pagalvojus , ka noreti is kibiriuko vidutinioku DDD
2012-05-26
+6
Atsakyti
PrasikaltesDeimaZinoma kaunieciai neturi netik kulturos bet ir atminties.Kaip pavizdi nurodyciau kad Kurtinaitis buvo sutiktas svilpimu nors gal kaunieciai jau pamirso kiek metu jis zaide uz Zalgiri ir kiek pergaliu iskovojo jiems prie CSKA ,Real,cibona ir pan.Arba kai Rytas traiškė žalgirį ~20 taškų skirtumu jų pačių aikštėje, tuomet kauniečiai pradėjo mėtyt visokias alaus skarbonkes į aikštę ir neleido baigt varžybų


istorike tu, jus 3 metus nelaimejot Kaune DDD
2012-05-26
+8
Atsakyti
Aye
DeimaZinoma kaunieciai neturi netik kulturos bet ir atminties.Kaip pavizdi nurodyciau kad Kurtinaitis buvo sutiktas svilpimu nors gal kaunieciai jau pamirso kiek metu jis zaide uz Zalgiri ir kiek pergaliu iskovojo jiems prie CSKA ,Real,cibona ir pan.


Arba kai Rytas traiškė žalgirį ~20 taškų skirtumu jų pačių aikštėje, tuomet kauniečiai pradėjo mėtyt visokias alaus skarbonkes į aikštę ir neleido baigt varžybų
2012-05-26
-11
Atsakyti
DeimaZinoma kaunieciai neturi netik kulturos bet ir atminties.Kaip pavizdi nurodyciau kad Kurtinaitis buvo sutiktas svilpimu nors gal kaunieciai jau pamirso kiek metu jis zaide uz Zalgiri ir kiek pergaliu iskovojo jiems prie CSKA ,Real,cibona ir pan.


Esu Klaipedietis bet 100% pritariu Zalgirio fanam kad nusvilpe staliu .Gal tu pamirsai kai jis siule hales langus uzkalti ? Stalius turetu pirma galvoti paskui sneketi , saunuoliai fanai
2012-05-26
+7
Atsakyti
Aye
ką tu čia nusišneki abcd :D
2012-05-26
-8
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 71

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.