Lavrinovičius: „Būtų malonu sugrįžti į „Žalgirį“ (audio)

2012-05-29 13:39
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt radijas“

 

Darjušas Lavrinovičius šiemet tapo Rusijos čempionu
Darjušas Lavrinovičius šiemet tapo Rusijos čempionu
Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix
Šešerius pastaruosius metus užsienyje rungtyniaujantis Darjušas Lavrinovičius būtų nieko prieš sugrįžti į gimtinę. Sezoną Rusijoje pabaigęs krepšininkas sako girdėjęs pareiškimą, kad Kauno „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas norėtų jį matyti Laikinosios sostinės klube, tačiau oficialaus pasiūlymo dar negavęs.

31 metų Lavrinovičius „Žalgiryje“ rungtyniavo 2003-2006 metais. Jis tikina paskutiniais metais sulaukdavęs daug dėmesio iš kauniečių ir šiemet būtų nieko prieš sugrįžti. Jeigu CSKA nepratęs su juo sutarties, Darjušas taps laisvuoju agentu.

Kalbėdamas laidai „BasketNews.lt radijas“, Lavrinovičius taip pat atskleidė tai, kad pagalvoja apie karjeros pabaigą, kaip reagavo Maskvos CSKA vadovai po pralaimėjimo Eurolygos finale ir kokių sankcijų žadėjo imtis prieš jo medalį pavogusį žmogų.

– Darjušai, ar stebėjote Euroviziją? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Lavrinovičiaus.
– Taip, stebėjau. Žinoma, kad man labiausiai patiko lietuvių daina. Be abejonės už juos ir balsavau. Iš savo rusiško numerio išsiunčiau septynias žinutes už juos. Man buvo svarbiausia, kad lietuviai gautų taškų.

– Ar jau spėjote grįžti į Lietuvą?
 Taip. Neseniai parvažiavau ir jau ilsiuosi. Važinėjame po visą Lietuvą ir aplankėme gimines, tėvus ir draugus. Dar ne visus spėjau aplankyti, bet stengiuosi.

– Kokie artimiausi planai, kuomet vasara nusimato lyg ir be krepšinio?
– Be krepšinio, bet vis tiek reikės palaikyti formą ir treniruotis. Vis tiek sportuosiu. Neatsimenu tokios vasaros, kad tiek mažai krepšinio nusimatytų.

– Sezonas Rusijoje baigėsi gana linksma gaida. Kokiomis nuotaikomis išsiskirstėte?
– Viskas neblogai. Aišku, nuoskauda po pralaimėto Eurolygos finalo liko, bet Rusijos čempionato auksas truputį paguodžia. Tai leido pasimiršti.

– Kiek apmaudu, kad asmeniškai pats praradote šansą pirmą kartą laimėti Eurolygą?
– Be abejonės labai apmaudu. Ypač kai žinai, kad esi tikrai stipresnis, bet pergalę paleidi iš savo rankų. Labai skaudu. Jei mus būtų nuo pat pradžių triuškinę 20 taškų, tada pasakyčiau, taip, mes grybai, ir čia nieko baisaus. Kai žinai, kad esi tikrai stipresnis, o pergalę jau praktiškai turėjome savo rankose, tai žinote... Galime kaltinti nebent patys save.

– Kaip į šią nesėkmę reagavo CSKA vadovai?
– Jie reagavo labai protingai. Vadovai mūsų nekritikavo, velnių nedavė, nespaudė, o kaip tik palaikė. Po dviejų dienų jau grįžome žaisti Rusijos čempionato rungtynes. Dėl to CSKA vadovai pasielgė labai taktiškai, o mes Rusijos čempionate tikrai nesusmukome. Į aikštelę išėjome pakelta galva ir gana lengvai laimėjome šalies pirmenybes. Galima pasakyti, kad finale su „Chimki“ išpylėme visą susikaupusį pyktį.

– Ar tiesa, kad kažkas pavogė jūsų Eurolygos vicečempiono medalį?
– Taip. Nežinau, kas tai padarė, bet nušvilpė konkrečiai... Greitai ir nepastebimai. (juokiasi)

– Kur jūs jį palikote?
– Rūbinėje kiekvienas krepšininkas turėjo atskirą spintelę. Iškart po rungtynių medalį ten ir padėjau, šalia telefono ir piniginės. Tada nuėjau į dušą, o kol prausiausi, į rūbinę užėjo žurnalistai, apie 30 žmonių. Krepšininkų, kurie buvo duše, niekas neperspėjo, kad taip bus. Išėjau iš dušo, pamačiau, kad aplink sukasi daug žurnalistų, o medalio jau nėra.

– Taip išeina, kad medalį pavogė žurnalistai?
– Nežinau. Ten daugiau lyg ir nebuvo žmonių, ne iš mūsų klubo.

– Ar ten buvo lietuvių žurnalistų?
– (juokiasi) Buvo, bet aš atmetu jūsų teoriją. Niekas daugiau nedingo, tik medalis. Matyt, labai svarbus kažkam jis buvo.

– Ar jis buvo svarbus jums?
– Be abejonės svarbus. Kiekvienas medalis labai svarbus. Nesvarbu, koks jis bebūtų. Man pasisekė, kad savo medalį man atidavė komandos vadovas. Jis pamatė, kaip aš supykau, puoliau į paniką ir kokį vėją pakėliau. Jis manęs paprašė nesinervinti ir ilsėtis. Pažadėjo atiduoti savo medalį, taip ir padarė.

– Kokį ten vėją pakėlėte rūbinėje?
 O vėją pakėliau tokį. Juk medalis negalėjo kažkur pats nuplaukti. Kojyčių gi neužsidėjo ir nepabėgo, teisingai? Pasakiau: „Dabar taip! Prie išėjimo kiekvieną sustabdyti ir patikrinti visų kišenes! Iki triusikų!“

– Taip ir padarė?
– Ne, bet būtų padarę. Kai man komandos vadovas pažadėjo, kad atiduos savo medalį, tai aš pasakiau: „Gerai. Tada nekeliam bangų“.

– Jūsų komandos draugas Ramūnas Šiškauskas po sezono baigė profesionalią karjerą ir pareiškė, kad apsisprendęs buvo dar sezono viduryje. Ar jūs apie tai jau žinojote ankščiau?
– Ne, iš tikrųjų nežinojau. Daug bendravau su juo, bet Ramūnas net nebuvo minėjęs apie tai. Iškart po sezono apie tai sužinojau ir man pačiam širdyje buvo nemalonu. Toks žmogus, tokia asmenybė, toks krepšininkas… Ramūnas krepšinyje iš tiesų daug reiškia, o dabar viskas atsitiko taip staiga. Juo labiau, žinau, kad jis dar tikrai gali žaisti, o baigė karjerą. Tikrai buvo liūdna. Juk su Ramūnu mes praktiškai vienodo amžiaus.

Kiekvieną sezoną pašnekame apie tai, kiek dar tęsis mūsų karjera, kiek dar žaisime, bet čia viskas buvo taip staigiai ir netikėtai. Žinau jo fizines galimybes, talentą, krepšinio profesionalumą. Jis dar galėtų žasti ir žaisti.

– Ar toks Šiškausko sprendimas nepaskatino pagalvoti, kad vieną dieną ir pačiam teks baigti karjerą?
– Be abejonės. Apie tai galvoju visą laiką. Krepšininkai karjerą baigia kiekvienais metais. Suprantate, aš labai myliu krepšinį. Man patinka šio sporto atmosfera, bendravimas su komandos draugais, kovingumas aikštelėje, kova už vienas kitą. Ateis laikas, kai man reikės baigti karjerą, bet kol noriu rungtyniauti ir kojos dar traukia, žaisiu.

– Tai ar dar traukia kojos?
– Traukia, ir dar kaip! Maratono gal ir nelaimėčiau, bet tikrai prabėgčiau. Su sveikata man viskas gerai.

– Kalbant apie kitą sezoną, ar turite kontraktą su CSKA?
– Taip, turiu, bet tai jau CSKA pasirinkimas. Jie turi teisę mane pasilikti arba atsikratyti.

– Ką galvojate apie Kauno „Žalgirio“ savininko Vladimiro Romanovo pareiškimą, jog jis norėtų kitą sezoną jus matyti savo komandoje?
– Labai malonu, kad esu laukiamas „Žalgiryje“. Galvoju, kad Romanovas nejuokavo ir malonu, kad nori mane matyti komandoje. „Žalgiris“ mano viena pirmųjų komandų, kur pradėjau tikrą profesionalo karjerą ir krepšinyje pakilau į kitą lygį. Visada malonu ten grįžti, juo labiau, kai žinai, kad esi ten laukiamas. Kiekvienais metais sulaukiu „Žalgirio“ pasiūlymų.

– Ar šiais metais buvo?
– Konkrečių pasiūlymų dar negirdėjau. Žmonės tik pasakojo apie tą pono Romanovo pareiškimą. Žiūrėsime, kaip bus. Dar daug kur tęsiasi nacionaliniai čempionatai, todėl reikia laukti visų sezonų pabaigos.

– Ar į Venesuelą nevažiuosite?
– Kol kas dar neapsisprendžiau. Kaip žiūrovas nevažiuosiu, nebent – kaip žaidėjas. (juokiasi) Juokauju, žinoma. Apsispręsiu ateityje. Priklausys nuo to, ar bus laiko.

Visas interviu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (41)
fanatnr01
Darjusas Lavrinovicius ir Robertas Javtokas sie 2 centrai kita sezona Zalgiryje atrodytu tikrai ispudingai,nes abu mate silto ir salto,tik zaidima tektu tobulinti komandos,kad nebutu kaip pastaraji,jei Trifunovicius lieka, tai jam ponas Romanovas duoda sansa pasitaisyti,ypac manau Eurolygoje Trifunoviciui linkeciau idegti per vasara nauju ziniu is trenerio puses.O Tado Klimaviciaus neatsisakyciau,ir pratesciau sutarti ,nes pabaigoje sezona parode,kad turi kiausus sis zaidejas,ir komandai tiktu 2012-2013 sezone.
2012-05-30
-1
Atsakyti
fanatnr01
Darjusas Lavrinovicius ir Robertas Javtokas sie 2 centrai kita sezona Zalgiryje atrodytu tikrai ispudingai,nes abu mate silto ir salto,tik zaidima tektu tobulinti komandos,kad nebutu kaip pastaraji,jei Trifunovicius lieka, tai jam ponas Romanovas duoda sansa pasitaisyti,ypac manau Eurolygoje Trifunoviciui linkeciau idegti per vasara nauju ziniu is trenerio puses.O Tado Klimaviciaus neatsisakyciau,ir pratesciau sutarti ,nes pabaigoje sezona parode,kad turi kiausus sis zaidejas,ir komandai tiktu 2012-2013 sezone.
2012-05-30
-2
Atsakyti
to minter
Kai Eurolygoj zaide pries Makabi - "mazasis Shaqas" per galva deliojo, po to rungtyniu buvo, neatsimenu kazkoks juodis irgi dejo per ta tavo Javtoka, paskutinese eurolygos rungtynese Javtokas tokiu bloku gavo kad graudu ziuret buvo i ji. Medis tas Javtokas jis kaip antras centras gal ir px bet kaip pirmas tai jau atleiskit.
2012-05-30
-1
Atsakyti
mineriui
minter (0)

Negrįžk į Lietuvą! Čia Nieko nepasieksi ir tobulėjimo bus nulis!

Tau kur jam tobulet? 31metai jis pasieke kas jo galimybems buvo juk zaide galingiausioje europos komandoj,kur jam da tobulet? nba jau svajonese ir teliks jam dbr reik komandos kur galetu rodyti savo zaidima kaip zalgiris
2012-05-30
+1
Atsakyti
Anonimas
minter (0)

Negrįžk į Lietuvą! Čia Nieko nepasieksi ir tobulėjimo bus nulis!

Tau kur jam tobulet? 31metai jis pasieke kas jo galimybems buvo juk zaide galingiausioje europos komandoj,kur jam da tobulet? nba jau svajonese ir teliks jam dbr reik komandos kur galetu rodyti savo zaidima kaip zalgiris
2012-05-30
-2
Atsakyti
pizalyzaper javtoka kas kaip nori taip ir deda dar viena pencininka nusiperkam ir musu priekine linija bus viena is lieviausiu eurolygoj pas ji ta nugara subirejusi visiskai nemanau kad jis zalgiriuj reikalingas y ryta ta gaidy.


Ir kas per Javtoką jau taip deda ? ^^ Nejuokinam :) Galbūt jis metimo neturi, nėra toks greitas kaip kiti, bet, kad varžovą nustumti gali, tai turite pripažinti! Nebent parodytum vaizdelį, kaip per Javtoką įdeda, nes tikrai norėčiau pasižiūrėti :))
2012-05-30
+5
Atsakyti
Lmgda
Žalgiriui reikia nupirkti Deivida Bušma, jis jaunas ir gerai žaidžiantis centras. Ir dar viena amerikietį aukštaūgį, panašų į Tanoka Berdą, kuris gerai žaisdavo tiek kraštu tiek centru. O įžaidėju imti Jasikevičių be kalbų.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-30
Atsakyti
Zalgiriui tikrai reikia gero centro ir dar vieno pF Jankunui i pagalba.Klimavicius gali buti kai rezervas.

Maziukas tikrai vienas bus is NBA cia 100%, arba Weemsas jei negaus gero kontrakto
2012-05-29
Atsakyti
pizalyza
per javtoka kas kaip nori taip ir deda dar viena pencininka nusiperkam ir musu priekine linija bus viena is lieviausiu eurolygoj pas ji ta nugara subirejusi visiskai nemanau kad jis zalgiriuj reikalingas y ryta ta gaidy.
2012-05-29
Atsakyti
Kaip Zalgirio fanas sakau kad sito tai mum reikia vengti kaip nezinia ko... Jau Javtokas ne pirmos jaunystes bet i pabaiga sezono savo atrado ir tikekimes dar suzais geru pora sezonu kaip gynybinis centras, taciau antra senuka imti i centrus jau butu virs visko... Kaina jo zveriska, visa sezona nei traumuotas nei sveikas, gynybos nulis, puolime kaip uzplaukia taip suzaidzia, zaidimo lygis tikrai nekils, nebent jau tik kris. Sutikciau kad ji nebent i Klimaviciu mainytu bet tik uz toki pat atlyginima koki Klimas gauna, bet aisku to niekada nebus... Zalgiriui antro centro reikia jauno greito ir atletisko juoduko, su Javtoku butu puikus derinys vienas patyres ir gerai gynyboje pastovetu, kitas jaunas greitas ir puolime draskytusi... Betka gali Zalgiris pirkti bet tik jau ne broli, gerbiu uz viska ka jis del LT padares, bet jei Zalgiris ji nusipirks tai parodys kad skautais visiski debilai dirba ir tik pinigus svaisto...
2012-05-29
+1
Atsakyti
:)
butu saunu kad jis lostu zalgiryje, vietoj klizmos tarkim. Paimtu centra gera, dar juskeviciu reikimt, o janaviciu lauk, nes stabdis didziausias, dar du rimtesni zaidejai sg/sf ir ramu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-05-29
Atsakyti
Anonimas
Kodel anksciau lenka keiket o kai kilo kalbos kad gali i zlagiri ateit tau jau dievas.
2012-05-29
+1
Atsakyti
Saunuolis Zalgiris, kad domisi tokiu patriotu kaip jis! Bus neeilinis ispudingas pirkinis Europos mastais! Ir vel visa kita sezona triuskinsim Rytuka ant 50-60 tasku! :)))
2012-05-29
+4
Atsakyti
džiaugemės džiagemės, poto bus kaip su javtoku, grybiaus betkaip
2012-05-29
-2
Atsakyti
vidas5minterNegrįžk į Lietuvą! Čia Nieko nepasieksi ir tobulėjimo bus nulis!Tai kur jam dar tobuleti? Paziurek kiek jam metu ir kokios pas ji traumos. Stogas jau jo tobulejimui.


Niekada nevėlu tobulėti! :)
2012-05-29
+4
Atsakyti
minterNegrįžk į Lietuvą! Čia Nieko nepasieksi ir tobulėjimo bus nulis!


Tai kur jam dar tobuleti? Paziurek kiek jam metu ir kokios pas ji traumos. Stogas jau jo tobulejimui.
2012-05-29
Atsakyti
to: atsiputes
prie ko cia tavo toks komentaras?? niekas neskaiciuoja svetimu pinigu,tik yra sakoma,kad darjuso lavrinoviciaus kontrakto pinigai dideli.plius dar,jeigu nezinai,kauno miesto savivaldybe skiria ne viena milijona litu kauno zalgirio komandai.savivaldybes pinigai - tai mokesciu moketoju pinigai.tai jei ,nemoki mokesciu,tai geriau nieko ir nekarksek.geriau normalu komentara parasyk,o ne siaip,bytik nusipersti..

kodel darjusui lavrinoviciui turi buti skirti milijonai uz toki zaidima,kuris nevertas - kiek traumu,ir panasiai.jau zymiai geriau siuos pinigus skirti muzikos mokykloms,krepsinio mokykloms ir panasiai,padalinti pinigus.mano tokia nuomone.
2012-05-29
Atsakyti
atsiputes
nesuprantu ko jus cia skaiciuojat ne savo pinigus?
2012-05-29
Atsakyti
Faktas
Nu zinant jo alga Cask,tai geriau nereik jai tokius pinigus tektu moket.
2012-05-29
Atsakyti
kd
gal tiekto...
2012-05-29
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 41

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.