Jonas Valančiūnas iš savo kišenės „Lietuvos rytui“ turės sumokėti daugiau nei 5 mln. litų
Jonas Valančiūnas iš savo kišenės „Lietuvos rytui“ turės sumokėti daugiau nei 5 mln. litų
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Karjerą NBA pradėsiantis Jonas Valančiūnas nemenkai papildys Vilniaus „Lietuvos ryto“ biudžetą. Oficialios NBA svetainės internete žurnalistas Scottas Howardas-Cooperis teigia, kad lietuvio išpirkos suma – 2,4 mln. JAV dolerių (6,76 mln. litų).

Anot pranešimo, Valančiūnas ir klubas pradėjo derybas dėl paleidžiamojo rašto. Tai – ženklas Toronto „Raptors“ komandai, kad kitąmet lietuvis tikrai žais Kanadoje.

Pernai prieš NBA naujokų biržą pasirodė pranešimų, kad Valančiūno kontrakte nenumatyta išpirkos suma. Tai galėjo pakenkti lietuvio biržos šaukimo numeriui, tačiau jis buvo pasirinktas penktasis.

Howardas-Cooperis skelbia, kad klubas su žaidėju pasirašė kontraktą, pagal kurį šiemet gali išvykti į NBA, jei sumokės 2,4 mln. JAV dolerių išpirką. 550 tūkst. iš šios sumos padengs „Raptors“ klubas, todėl Valančiūnui iš savo kišenės teks sumokėti 1,85 mln. JAV dolerių (5,2 mln. litų).

Pagal NBA taisykles, Valančiūnas NBA galės pasirašyti sutartį, pagal kurią pirmaisiais metais uždirbs 2,8 mln. JAV dolerių (7,9 mln. litų).


Rodyti komentarus
Atrinkti (3) Visi (86)
Nemazai pinigu :D
2012-06-06
+4
Atsakyti
Su dideliu nekantrumu ilgai lauktas Jono Valančiūno debiutas stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje gali kitą sezoną ir neįvykti. Šaltinių JAV duomenimis, kelią jaunajam krepšinio talentui gali užkirsti naujoji kolektyvinė darbo sutartis tarp žaidėjų asociacijos ir NBA klubų savininkų, kuri ženkliai apkarpė ir NBA naujokų algas. Pagal naująją sutartį, J.Valančiūno atlyginimas už keturis sezonus sumažėtų daugiau nei vienu milijonu JAV dolerių. Tuo tarpu krepšininko ir „Lietuvos ryto“ susitarimas dėl išpirkos buvo pasirašytas dar iki naujosios NBA darbo sutarties. Skaičiuojama, kad maksimalus Jono Valančiūno atlyginimas pagal NBA lygos nustatytas taisykles ateinančio sezono metu gali siekti ne daugiau nei 3,375 mln JAV dolerių neatskaičius mokesčių. Kadangi kanadiečiams tenka didesnė mokesčių našta nei amerikiečiams, Jono Valančiūno atlyginimas Toronte „į rankas“ geriausiu atveju tesieks apie 1,7 mln JAV dolerių. Naujoji kolektyvinė darbo sutartis NBA klubams suteikia galimybę sumokėti 550 tūkst. JAV dolerių dydžio išpirką. Tad, jeigu tikėti žiniasklaidos priemonėse minimu 2,4 mln JAV dolerių išpirkos dydžiu, kurio reikalauja Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, likusi išpirkos našta, t.y. 1,85 mln JAV dolerių, gultų ant jaunojo krepšininko pečių. Nereikia būti dideliam matematikui norint suskaičiuoti, jog 1,7 mln. yra mažiau už 1,85 mln. Šaltiniai JAV pažymi, kad susiklosčius esamoms aplinkybėms, perspektyviajam vidurio puolėjui duris į NBA gali atverti tik „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo savininkų sprendimas prisiimant dalį atsakomybės už naująją kolektyvinę NBA darbo sutartį ir žaidėjui nepakeliamą išaugusią išpirkos naštą, bei sumažinant išpirką. Tačiau net ir sumažinus išpirką, tarkime, nuo 2,4 iki 2,2 mln JAV dolerių, žaidėjui teliktų 15 tūkst. JAV dolerių visam sezonui, ko vargu, ar pakaktų išgyvenimui viename brangiausių Šiaurės Amerikos miestų Toronte. Neatmetamas ir toks variantas, kad „Lietuvos ryto“ klubo savininkams nesutikus bendradarbiauti pasidalijant išaugusią išpirkos naštą, J.Valančiūnas bus priverstas likti Lietuvoje dar dviems sezonams, o „Lietuvos rytas“ netektų rekordinės išpirkos, turinčios padėti klubui išbristi iš finansinės krizės, užgriuvusios klubą bankrutavus vienam pagrindinių klubo rėmėjų bankui „Snoras“.
2012-05-30
Atsakyti
Rytfaniu_vadas kaip ka tik pranese LNK zinios , jei RK nesumazins ispirkos sumos Jonas liks :) Pagal agenta ir Jona jam neuztektu viso kito sezono algos sumoketi tiem ...... ispirkos


nu,kad jie jau planuoja biudzeta pridedami ispirkos suma, nebemato Jono savo komandoj. Paleis ir uz mazesne ispirka kai pamatys,kad gali likti be pinigu.
2012-05-30
-1
Atsakyti
Zilvis_1Rytfaniu_vadasTrečiadienį (05-30) Lietuvos krepšinio žiniasklaidoje nuvilnijo žinia apie vieno talentingiausių šalies krepšininkų Jono Valančiūno situaciją. Vilniaus "Lietuvos ryto" vidurio puolėjui, persikėlus į NBA lygoje rungtyniaujančią Toronto "Raptors" ekipą, dabartiniam klubui teks pakloti bemaž 7 milijonų litų kompensaciją. Krepšininko agentas Šarūnas Broga pripažino, kad su Vilniaus ekipa bus vedamos derybos siekiant sumažinti didžiulę sumą. "Pasikeitus kolektyvinei sutarčiai tarp NBA asociacijos ir klubų, sumokėjus tokią sumą, Jonas pirmąjį sezoną liktų be atlyginimo. Todėl su klubu vesime derybas šiuo klausimu", - krepšinio naujienų portalui "Tritaškis.lt" kalbėjo agentas. Š.Broga taip pat pridūrė, kad šios derybos gali lemti, ar J.Valančiūnas kitamet persikels į stipriausią planetos krepšinio lygą. "Jeigu pavyks susitarti su "Lietuvos ryto" klubu, Jonas kitamet tikrai persikels į NBA", - pripažino atleto agentas.na RK gali likti is vis be nieko , tik su jonu :) Jei agentas ir Jonas eitu principingai, tai rytas nusileistu iki tiek, kiek jiems pasiulytu Raptors, nes kitu atveju jie ne tai,kad nieko negautu, bet ir patys Jonui dar moket turetu tas kapeikas viena sezona.


kaip ka tik pranese LNK zinios , jei RK nesumazins ispirkos sumos Jonas liks :) Pagal agenta ir Jona jam neuztektu viso kito sezono algos sumoketi tiem ...... ispirkos
2012-05-30
Atsakyti
Rytfaniu_vadasTrečiadienį (05-30) Lietuvos krepšinio žiniasklaidoje nuvilnijo žinia apie vieno talentingiausių šalies krepšininkų Jono Valančiūno situaciją. Vilniaus "Lietuvos ryto" vidurio puolėjui, persikėlus į NBA lygoje rungtyniaujančią Toronto "Raptors" ekipą, dabartiniam klubui teks pakloti bemaž 7 milijonų litų kompensaciją. Krepšininko agentas Šarūnas Broga pripažino, kad su Vilniaus ekipa bus vedamos derybos siekiant sumažinti didžiulę sumą. "Pasikeitus kolektyvinei sutarčiai tarp NBA asociacijos ir klubų, sumokėjus tokią sumą, Jonas pirmąjį sezoną liktų be atlyginimo. Todėl su klubu vesime derybas šiuo klausimu", - krepšinio naujienų portalui "Tritaškis.lt" kalbėjo agentas. Š.Broga taip pat pridūrė, kad šios derybos gali lemti, ar J.Valančiūnas kitamet persikels į stipriausią planetos krepšinio lygą. "Jeigu pavyks susitarti su "Lietuvos ryto" klubu, Jonas kitamet tikrai persikels į NBA", - pripažino atleto agentas.na RK gali likti is vis be nieko , tik su jonu :)
Jei agentas ir Jonas eitu principingai, tai rytas nusileistu iki tiek, kiek jiems pasiulytu Raptors, nes kitu atveju jie ne tai,kad nieko negautu, bet ir patys Jonui dar moket turetu tas kapeikas viena sezona.
2012-05-30
+2
Atsakyti
Tai ir bus visas ateinancio sezono ryto biudzetas...
2012-05-30
+1
Atsakyti
Trečiadienį (05-30) Lietuvos krepšinio žiniasklaidoje nuvilnijo žinia apie vieno talentingiausių šalies krepšininkų Jono Valančiūno situaciją. Vilniaus "Lietuvos ryto" vidurio puolėjui, persikėlus į NBA lygoje rungtyniaujančią Toronto "Raptors" ekipą, dabartiniam klubui teks pakloti bemaž 7 milijonų litų kompensaciją. Krepšininko agentas Šarūnas Broga pripažino, kad su Vilniaus ekipa bus vedamos derybos siekiant sumažinti didžiulę sumą. "Pasikeitus kolektyvinei sutarčiai tarp NBA asociacijos ir klubų, sumokėjus tokią sumą, Jonas pirmąjį sezoną liktų be atlyginimo. Todėl su klubu vesime derybas šiuo klausimu", - krepšinio naujienų portalui "Tritaškis.lt" kalbėjo agentas. Š.Broga taip pat pridūrė, kad šios derybos gali lemti, ar J.Valančiūnas kitamet persikels į stipriausią planetos krepšinio lygą. "Jeigu pavyks susitarti su "Lietuvos ryto" klubu, Jonas kitamet tikrai persikels į NBA", - pripažino atleto agentas.

na RK gali likti is vis be nieko , tik su jonu :)
2012-05-30
-1
Atsakyti
arnsH2O_nesuprantu kam cia vel pumpuojama ta neapykanta,uztenka su garliava zurnalistai ispute iki begalybes,o kas liecia ispirka tai juk rubio mokejo is savo kisenes,berots ir gasolis mokejo barsai,todel nieko nuostabaus,juk klubas duoda zaidejui arena ir jis pasirode visu grazumu, pirma metu alga sumokes eks klubui,bet uztat po to pinigus kastuvais kas,ko galejo ir visai nebuti paziurejus i kitu talentu likimusšiaip visiem senai galvas draskė klausimą, koks debilas atstovavo Valančiūno interesus. Jis su Rytu pasirašė sutartį jau tada, kai apie kvietimą į NBA visi viešai svarstė, tad logiška buvo nesirašyti ilgo kontrakto. Krūva visiškai senų ir netalentingų žaidėjų, savo sutartyse, įprastai nurodo kad jei pakviestu NBA klubas, būtu jiems pirmenybė ir t.t. Akivaizdžiai kažkas pažaidė su jaunuoliu, dėl ko ne tik NBA naujokų birža nenusisekė (kas žino, gal jei ne tokios klubinės problemos, jis būti tarp 3 pirmųjų pašauktas?). Savo kišenę turi kratyti kad susimokėtu "už sutarties netesybas".Kas dėl Rubio, tai pamirštat jog suo ilgalaikis kontraktas buvo pasirašytas dar tada kai jam tebuvo 15 metų, ir nors buvo talentingas, tai buvo itin rizikingas sprendimas, ir klubas daug investavo jog ne vienerius metus žaidėjas tobulėtu. Kai Valančiūnas ir be šito ilgo kontrakto jau viską turėjo ir galėjo bet kur sužaisti tą 1 sezoną iki NBA naujokų biržos.


na rytas su jonu pasirase kontrakta gana senai ,Jonui buvo penkiolika metu,juk kontrakto trukme buvo 6 metai,kontrakto ispirkos suma yra normali ir rytas be problemu ja gautu europoje is tos pacios barsos cska ar realo,bet esme ta kad jis sieja visa savo ateiti tik su nba,o ten yra ispirkos lubos

p.s. vargu ar kas mane ,kad jonas tokiu greicu tobules ir jau 19 metu belsis i nba,rytas apsidraude ir riebiai islos,bet ir pats jona tikrai nera praloses,jei jis sedetu ant suolo ir butu nerodes greitu rezultatau tai niekas jo taip aukstai ir nebutu pasauke,o zemesnis numeris tai yra zemesne naujoko alga,be to rytas realos naudos is jono taip ir negavo gi pats jonas gavo,todel manau kompensacija uz zaidejo sklandu iliejima i vyru krepsini rytas nusipelne
2012-05-30
+1
Atsakyti
ℱuℒℯℱuℒℯKrepsinio_DievasEina sau kokios prastos naujienos... Vel sutve parsidaveliu apvoge visos Lietuvos numyletini Valanciuna... Visa Lietuva dabar dar labiau nekes Rytuko del tokiu pedofilisku uzmoju!Vieninteli dalyka ka pasiekiai savo vaikiskais komentarais tai blokas kokiai savaitei -_-Beje kodel tame kaune visos snekos,ir skaldalai tik apie pedofilija??Kada ten jus spejot tapt tokiai iskrypeliais?


Pats tu toks , jei pas tave visos mintis tokios :)
2012-05-30
+1
Atsakyti
H2O_nesuprantu kam cia vel pumpuojama ta neapykanta,uztenka su garliava zurnalistai ispute iki begalybes,o kas liecia ispirka tai juk rubio mokejo is savo kisenes,berots ir gasolis mokejo barsai,todel nieko nuostabaus,juk klubas duoda zaidejui arena ir jis pasirode visu grazumu, pirma metu alga sumokes eks klubui,bet uztat po to pinigus kastuvais kas,ko galejo ir visai nebuti paziurejus i kitu talentu likimus


šiaip visiem senai galvas draskė klausimą, koks debilas atstovavo Valančiūno interesus. Jis su Rytu pasirašė sutartį jau tada, kai apie kvietimą į NBA visi viešai svarstė, tad logiška buvo nesirašyti ilgo kontrakto. Krūva visiškai senų ir netalentingų žaidėjų, savo sutartyse, įprastai nurodo kad jei pakviestu NBA klubas, būtu jiems pirmenybė ir t.t. Akivaizdžiai kažkas pažaidė su jaunuoliu, dėl ko ne tik NBA naujokų birža nenusisekė (kas žino, gal jei ne tokios klubinės problemos, jis būti tarp 3 pirmųjų pašauktas?). Savo kišenę turi kratyti kad susimokėtu "už sutarties netesybas".

Kas dėl Rubio, tai pamirštat jog suo ilgalaikis kontraktas buvo pasirašytas dar tada kai jam tebuvo 15 metų, ir nors buvo talentingas, tai buvo itin rizikingas sprendimas, ir klubas daug investavo jog ne vienerius metus žaidėjas tobulėtu. Kai Valančiūnas ir be šito ilgo kontrakto jau viską turėjo ir galėjo bet kur sužaisti tą 1 sezoną iki NBA naujokų biržos.
2012-05-30
+1
Atsakyti
nesuprantu kam cia vel pumpuojama ta neapykanta,uztenka su garliava zurnalistai ispute iki begalybes,o kas liecia ispirka tai juk rubio mokejo is savo kisenes,berots ir gasolis mokejo barsai,todel nieko nuostabaus,juk klubas duoda zaidejui arena ir jis pasirode visu grazumu, pirma metu alga sumokes eks klubui,bet uztat po to pinigus kastuvais kas,ko galejo ir visai nebuti paziurejus i kitu talentu likimus
2012-05-30
Atsakyti
na siaip ar taip galetu likti ryte kitam sezonui.... bet jam tai neapsimoka, nes ryte jis tikrai neuzhdirbs 1limono doleriu per sezona... taip kad cia niekur nesides, tures dalintis savo pinigais su zmonemis kurie ji prieme po raudona veliava. Konkurencija yra toks dalykas,nebepajegi "pjauti" konkurentu, tada ateina laikas "pjauti" savus.... rytas jau viena koja duobeje.
2012-05-30
Atsakyti
Krepsinio_DievasEina sau kokios prastos naujienos... Vel sutve parsidaveliu apvoge visos Lietuvos numyletini Valanciuna... Visa Lietuva dabar dar labiau nekes Rytuko del tokiu pedofilisku uzmoju!


Vieninteli dalyka ka pasiekiai savo vaikiskais komentarais tai blokas kokiai savaitei -_-
2012-05-30
-1
Atsakyti
Visa Lietuva melsis, kad sitas projektelis iskristu i Eurochallenge!!! O dar geriau - bankrotuotu!
2012-05-30
Atsakyti
VG3Vardenis_Aferistai suknisti.. Visą laiką ir taip žaidė už centus, o čia pyst ir užsiprašė kaip už kokį Irvingą ar panašiai. Tikiuosi Jonas nebus toks kvailas ir neskubės mokėti visų pinigų iškart tiems iškrypėliams, nes nesėkmingai susiklosčius karjerai NBA tie 5 mln. skaudžiai kirs per Jono kišenę visam gyvenimui.GotiVisa sezona ant savo peciu trauke Vilniaus klubeli i prieki,zaide uz dyka, kita sezona tures islaikyti Jomanta,Babrauska,Makedona,Dzikiciu uz savo pinigus?:DDD Po tokiu prikolu daugelis zaideju susimastys ar verta su rytu pasirasyti ilgalaiki kontrakta.Iš kur jūs įšlinde? ;DDD Skaičiuoja pinigus svetimus... Koks jūsų reikalas, jai nežinote NBA taisyklių, tai geriau patylėki, protingiau atrodysite...


Prie ko tos NBA taisyklės čia? :D Lenkas lietuviškai nebesupranti? Kai kalba eina apie Žalgirį, tai pirmi kažką tai pasakyt, pakritikuot, dabar jau žliumbiat choru, kad kažkas liūdną tiesą pasako? Man vienodai koks ryto biudžetas, man tik dėl Jono gaila, kai gaudamas 5-10 kartų mažesnį atlyginimą, dabar dar turės pats mokėti tokius pinigus. Jokio dėkingumo ir savigarbos iš Vainausko pusės. Nieko, tie milijonai nepadės rytui laimėti LKL, galės toliau draskytis Eurocup'e..
2012-05-30
+1
Atsakyti
Jo jo, talentingasis Delašas nesuprato kad jis brangus žaidėjas ir niekas su juo net nesitarė, išsiuntė visiškai bet kur paatostogaut :D Jei jis pats, net per tas kelias minutes aikštelėje, nesiplėšo, tai ir nereikia tikėtis kad jį kas pastebės. Čia sportas ir čia dėl rezultatų kovojama. pirmaisiais metais Žalgiryje jis gaudavo laiko tik nerodė. paskolino Cibonai, bet net joje nesugebėjo įsitvirtinti, o kai klubas ėmė bankrutuoti, susigražino ir paskolino Šiauliams, pakenčiamo pajėgumo klubui, be priekinės linijos žaidėjų. Ir ten nei gynyboje nei puolime nieko neparodė. Ko dar reikia suprasti, kad čia ne trenerio, ne klubo, o pačio žaidėjo parodymas jog jis daugiau nei vaikų lygis, šiuo metu nepatraukia?
2012-05-30
-1
Atsakyti
Uz milijona pirmus metus turetu pragyventi. :D
2012-05-30
+1
Atsakyti
buvo nebuvo tas jonas, bus dar tu jonu..svarbiausia kad rytas gera piniga prasuko
2012-05-30
Atsakyti
VG3
Vardenis_Aferistai suknisti.. Visą laiką ir taip žaidė už centus, o čia pyst ir užsiprašė kaip už kokį Irvingą ar panašiai. Tikiuosi Jonas nebus toks kvailas ir neskubės mokėti visų pinigų iškart tiems iškrypėliams, nes nesėkmingai susiklosčius karjerai NBA tie 5 mln. skaudžiai kirs per Jono kišenę visam gyvenimui.


GotiVisa sezona ant savo peciu trauke Vilniaus klubeli i prieki,zaide uz dyka, kita sezona tures islaikyti Jomanta,Babrauska,Makedona,Dzikiciu uz savo pinigus?:DDD Po tokiu prikolu daugelis zaideju susimastys ar verta su rytu pasirasyti ilgalaiki kontrakta.


Iš kur jūs įšlinde? ;DDD Skaičiuoja pinigus svetimus... Koks jūsų reikalas, jai nežinote NBA taisyklių, tai geriau patylėki, protingiau atrodysite...
2012-05-30
Atsakyti
normaliai cia rytas prasisuko. +7 mln lt :o
2012-05-30
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.