Sabonis: Europos futbolo čempionate sirgsiu už ispanus ir anglus

2012-06-05 16:11
Marius Bagdonas, „Kauno diena“
Pirmąją savo metinę ataskaitą perskaitęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis šio įvykio nesureikšmino ir teigė, jog per pastaruosius metus nuveikti darbai yra ne jo, o darniai veikusios komandos nuopelnas.

– Kaip jautėtės dalyvaudamas pirmojoje savo ataskaitinėje metinėje konferencijoje? – žurnalistai paklausė Sabonio.
– Vertinti darbą kol kas dar sunku, kadangi šiose pareigose esu tik šešis mėnesius. Stiprus įdirbis buvo padarytas žymiai anksčiau. Dabar yra tik keletas nedidelių projektėlių. Darbas man kiek neįprastas. Skaityti metinę ataskaitą tikrai nebuvo lengva. Kalbėti daug niekada nemėgau (šypsosi).

– Konferencijos metu buvo patvirtinti nauji legionierių LKL ir LMKL klubuose limitai. Kaip galėtumėte pakomentuoti šiuos sprendimus?
– Viskas išliko beveik nepasikeitę. LKL lygos legionierių limitas bus toks pats, moterų komandoms leisime turėti viena užsieniete daugiau. Reikėtų pažymėti, kad LKL taikomas legionierių limitas galioja praktiškai tik dviem ekipoms – Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Lietuvos rytui“. Tiesa, šiuo metu dar Pasvalio „Pieno žvaigždės“ turi daugiau užsieniečių, tačiau kitoms ekipoms tai neaktualu. Moterų lygos vadovai prašė, kad limitas būtų padidintas iki keturių legionierių ir visi vienbalsiai tam pritarėme. Šioje lygoje jaunos žaidėjos dar tik auga. Šis LMKL sezonas buvo išskirtinis ir pasižymėjo ypatinga kova. Panašu, kad komandos tą lygį norėtų išlaikyti pasikviesdamos dar po vieną papildomą žaidėją iš kitų šalių. Priėmėme šį sprendimą ne dešimčiai metų. Kitąmet galėsime viską persvarstyti iš naujo, jei matysime, kad judame neteisingu keliu. Niekas nenori, kad mūsų klubuose rungtyniautų dešimt užsieniečių ir pora lietuvių. Viliamės, kad šie metai galbūt viską pakeis į gerą pusę, galbūt mūsiškės jaunos krepšininkės kaip tik galės labiau pasitempti ir progresuos šalia pajėgių žaidėjų.

– Vis dar nerimsta aistros dėl ateinančio LKL sezono. Dėl intensyvaus tvarkaraščio grandai išreiškė norą galbūt žaisti šalies pirmenybėse tik nuo atkrintamųjų varžybų etapo. Ką jūs apie tai manote?
– Norisi, kad visiems būtų gerai. Puikiai suprantame ir didžiuosius šalies klubus, ir mažiukus. Vis dėlto, jei reikėtų pasakyti savo nuomonę, tai viskas, iki ko LKF gali nusileisti – kad didieji klubai reguliaraus sezono rungtynių nežaistų namuose. Tačiau esu įsitikinęs, kad per visą Lietuvą jie turi pervažiuoti ir aplankyti visus LKL komandas turinčius šalies miestus. Jei jie nori nuskriausti savo sirgalius, tai jau jų reikalas, tačiau kitų klubų interesus mes turime apginti.

– Nemažai diskusijų sulaukė ir vaikų iš vienos mokyklos į kitą perėjimo klausimas. Ar manote, kad kompensacija mokama pereinant perspektyviam žaidėjui iš vienos mokyklos į kitą yra išeitis?
– Manau, kad visur turi būti tvarka ir šį sprendimą palaikau. Mokykla, praradusi perspektyvų žaidėją, gautų kompensaciją. Suprantu, kad lengva tikrai nebus, tačiau turėjome kažkada pradėti. Iš savo patirties žinau, kaip būna. Buvo daugybė atvejų ir mano krepšinio mokykloje, kai vaikai tai ateidavo, tai išeidavo, ir niekas nieko. Kažkokius sprendimus turėjome priimti.

– Kaip vertinate Lietuvos nacionalinių rinktinių šansus?
– Turime labai jauną moterų rinktinę, tačiau tikime, kad po kelių metų iš šių perspektyvių žaidėjų išaugs pajėgus kolektyvas. Norėtume, kad komanda įveiktų atrankos varžybas ir patektų į 2013-ųjų metų Europos čempionatą Prancūzijoje. Kalbant apie vyrų rinktinę, viskas aišku – norėtųsi, kad tradicija nebūtų sulaužyta ir mes įveiktume atranką Venesueloje ir dalyvautume Londono olimpinėse žaidynėse.

– Netrukus Ukrainoje ir Lenkijoje prasidės Europos futbolo čempionatas. Ar turite savo favoritus?
– Esu dviprasmiškoje situacijoje. Iš vienos pusės reikėtų sirgti už Ispaniją, nes turiu nemažai patarėjų šiuo klausimu (juokiasi). Kita vertus, visuomet palaikiau Anglijos komandą, nors šie visuomet daug šneka ir galiausiai nieko nesigauna. Tikrai žinau, už ką nesirgsiu. Nežinau kodėl, tačiau nuo senų laikų nedraugauju su italais ir vokiečiais.

Rodyti komentarus
Atrinkti (5) Visi (39)
gustisVokietija yra stipri šalis, todėl užseniečiai plūsta į Vokietiją. didžioji dalis tavo vardintų žaidėjų gimę ar bent augo Vokietijoje. Portugalija turi brazilą Pepe, italai turėjo Thiago Motta. prie italiukščių dar žaidžia negras Balotelli, turintis afrikietškų šaknų. pavardė, vardas itališki. beveik kekvienoj komandoj galima rast tų šaknų iš užsienio


Bet ne dauguma komandos :)
2012-06-06
-1
Atsakyti
Tik uz Vokietija!!
2012-06-06
-2
Atsakyti
aa
pzdc draugelis prajuokino :DDDDD
2012-06-06
Atsakyti
dffdSirk nesirges - vistiek olandai laimes :D


sutinku
2012-06-06
Atsakyti
nekenciu ispanu nes jiem teisejai nuolaidziauja
2012-06-06
Atsakyti
Ispanija :)
2012-06-06
-1
Atsakyti
FUliakas
Anglu W.Rooney arba Olandu A.Robben!!! Go teams!!!
2012-06-05
+1
Atsakyti
Aš tik už ispanus sirgsiu, jie žaidžia gražiausią futbolą pasaulyje :)
2012-06-05
+1
Atsakyti
Anglija #1 Gaila, kad Lampard nebus.
2012-06-05
Atsakyti
djLukas
palaikiau ir palaikysiu tik vokiecius!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-05
Atsakyti
draugelis
gal kas zino kur gaut gera samagona? Po kiek,y pm

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-05
-1
Atsakyti
abc
tai kad vokieciai nelabai giriasi,jei laimi.vat,jei pavyktu laimeti euro 2012 prancuzams,tai tada jie sakytu,kad jie viska turi - ir ekonomika,ir pramone,ir mados industrija ir futbola.prancuzai yra labai dideli pagyrunai.taciau,pati prancuzijos komanda bus stipri,surinkta nebloga rinktine,yra perspektyviu jaunu zaideju ir patyrusiuju komanda,treneris laurent blancbuvo geras zaidejas,ir kaip treneris sumanus.

vokieciai bus vieni is favoritu.apskritai,tai vokieciu itin jauna komanda,ir jie labiau ziuri ne i si euro 2012,o i pasaulio cempionata.juk lyginant su 2010 pasauliocempionatu,vokieciu rinktineje yra 9 nauji futbolininkai,tai daug ka pasako,ir kuriems nuo 19 iki 22 metu.tai ir schuerlle,ir goetze,ir hummels,ir gundogan(etninis turkas),ir reus,ir stegen(kaip vartininkas),ir t.t visu siu zaideju nebuvo 2012.tai jei ziureti i 2014 pasaulio cempionata,tai vokietija dar atras ne viena jaunaji talenta.vokietija visad turi geru futbolininku,geros mokyklos,tinkamas finansavimas-is cia ir rezultatai!!
2012-06-05
+1
Atsakyti
123
ANGLAI ARBA ISPANAI IMA!!! Visiskai SABAI sutinku su tavim!! Linkiu hansam net is grupes etapo neiseit! FUCK GERMANY!
2012-06-05
Atsakyti
SerbentautasGarnysTamsta ryškiai atitrūkęs, nes papostinai praeitame čempionate žaidusių kilmę, o ir pateiktųjų nemaža dalis vienas iš tėvų vokiečiai.Cavau, Trochowskis, Tasci, Aogo, Marinas šiemet nežais, taigi?Taigi vis tiek kilmės ne tik vokiečių :) o neabejoju, kad jis ir pernai sirgo už tuos pačius vokiečius su mano išvardintais žaidėjais :)


Vokietija yra stipri šalis, todėl užseniečiai plūsta į Vokietiją. didžioji dalis tavo vardintų žaidėjų gimę ar bent augo Vokietijoje. Portugalija turi brazilą Pepe, italai turėjo Thiago Motta. prie italiukščių dar žaidžia negras Balotelli, turintis afrikietškų šaknų. pavardė, vardas itališki. beveik kekvienoj komandoj galima rast tų šaknų iš užsienio
2012-06-05
Atsakyti
ZalgiriuksZNuo vaikystės tik už Vokietiją! Atėjo laikas tapti čempionais.


as irgi tik uz Vokietija!!! turiu nuojauta, kad siemet gerai ir prancuzai pasirodys..
2012-06-05
-2
Atsakyti
To erik nekisk cia savo kvailokos ir siauros nuomones. kas uz ka nori uz ta ir serga.
2012-06-05
Atsakyti
erikas
TIk ne uz Vokecius,,o tai jai jie laimes tai ir girsis kokius 10 metu kad mes geseusi,,bus taspats kaip ir su Rankiniu laimejo2002 europos cempionata tai ir dar dabar sako stipreuse liga pasaulije turim,,,,,,uz Olandija pas ju zole gereuse
2012-06-05
+1
Atsakyti
abc
ispanai,vokieciai,olandai,anglai,italai,prancuzai daznausiai priskiriami prie ar tai europos,ar tai pasaulio cempionato favoritu visada.taciau,sis stereotipas jau nelabai funkcionuoja,futbolas yra labai nenuspejamas,svarbu,kokia karta atejusi,ir dar priklausonuo to,ar zaidejai su teisejais yra saziningi,ar nesusije su lazybu kontoromis.

italu futbola krato skandalas po skandalo,susijusio su lazybu kontoromis ir zaidejais bei treneriais bei komandu savininkais. italu rinktine isgyvena nepergeriausius laikus,jau dabar yra italu rinktinei sunkus metas,o po triju metu bus dar prastesne situacija,nes nera geros futbolininku kartos,italijos cempionate pagrindini vaidmeni zaidzia uzsienieciau,pvz milano interkomandoje zaidzia,berods,tik vienas italas,o visi kiti legionieriai.zodziu,italai,tikrai siemet toli nenukeliaus europos cempionate,vargu,ar iseis is pogrupio,greiciau vietoj ju is pogrupio iseis kroatai.

ispanai,bene,stipriausi favoritai siame europos cempionate bus.taciau,ispanai irgi iveikiami.

vokieciai,kaip visada,yra labai pajra pajegus,ir kovojantys tik del medaliu.yra posakis: visi zaidzia futbola,o laimi vokieciai.:)taciau,kad ir kokia jauna bei stipri bebutu vokietijos rinktine dabar,vokieciai turi labai dideliu problemu gynyboje,ir tikrai bus idomu paziureti,kaip vokieciai sustyguos sava gynyba.vokietija-viena is favoriciu.

olandai,irgi stiprus ,kaip visada,bet turi taip pat gynyboje problemu.taciau,olandai visad zaidzia labai patrauku ir miela futbola akiai.

anglai tikrai nera jokie favoritai,anglu rinktine jau daugelimetu yra gilioje krizeje,keiciasi treneriai,daug traumuotu zaideju,ir zaidimas chaosiskas bei neidomus.anglai toli nenueis siame europos cempionate.

gali maloniai nustebinti prancuzai,kurie tikrai atsigauna,kai treneriu tapo blanc.turetu pakovoti del medaliu.

turtubuti ir siurprizu euro 2012 - tai kroatai,rusai,gali dar ir lenkai issauti.

zodziu,laukia idomus euro 2012.:)isivaizduoti tik galima,kaip verda darbas lazybu kontorose.:)
2012-06-05
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 39

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.