LKF apdraudė Motiejūno kontraktą, tačiau jis delsia apsispręsti

2012-06-07 10:35
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Donato Motiejūno galimybės atvykti į Lietuvos rinktinę lieka neaiškios, tuo tarpu Jonas Valančiūnas treniruojasi nepaisant to, kad gali prarasti kur kas pelningesnį kontraktą
Donato Motiejūno galimybės atvykti į Lietuvos rinktinę lieka neaiškios, tuo tarpu Jonas Valančiūnas treniruojasi nepaisant to, kad gali prarasti kur kas pelningesnį kontraktą
Lietuvos krepšinio sirgalių viltys išvysti Donatą Motiejūną nacionalinėje komandoje blėsta. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) tarptautinėje bendrovėje apdraudė būsimą Motiejūno kontraktą su NBA klubu, tačiau 21 metų 213 cm ūgio krepšininkas pateikti savo atsakymą dėl atvykimo į rinktinę delsia. 
 
„Suradome Motiejūnui draudimą, kuris padengtų visą būsimą kontraktą su NBA klubu. Lygiai tokiomis pat sąlygomis apdraudėme ir būsimą Jono Valančiūno kontraktą su Toronto „Raptors“ klubu, o jo atstovai ir agentai tokiu draudimu liko patenkinti. Vakar baigėsi Lenkijos čempionatas, o mes laukiame Donato grįžtant ir galutinai apsisprendžiant“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas
 
Vakar Lenkijos žiniasklaidai Motiejūnas tvirtino, kad dar nėra apsisprendęs dėl žaidimo rinktinėje ir teigė, kad derybas su federacija veda jo tėvas Vidas. 
 
Tačiau jis tinklalapiui „BasketNews.lt“ ketvirtadienio rytą paklausus apie sūnaus galimybes žaisti Lietuvos rinktinėje, tvirtino „nieko nežinantis ir nelabai norintis kalbėti šia tema.“
 
Motiejūno galimybėmis atvykti į nacionalinę komandą, prieš kelias savaites paskelbdamas galutinį kandidatų sąrašą abejojo ir rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra. Anot trenerio, Motiejūnas teigė nenorintis rizikuoti į rinktinę atvykti be sutarties su Hiustono „Rockets“ klubu. 
 
Prieš metus NBA naujokų biržoje 20-uoju numeriu pasirinktas Motiejūnas šią vasarą turėtų sudaryti kontraktą su „Rockets“, tačiau pagal NBA taisykles, pasirašyti sutartis galima tik nuo liepos 1 d. Tuo tarpu Lietuvos rinktinės krepšininkai treniruotėse pluša jau nuo gegužės 31 d., o olimpinis atrankos turnyras Venesueloje startuos liepos 2 d. 
 
Tuo tarpu kitam Lietuvos jaunajam talentui Jonui Valančiūnui nepasirašytas kontraktas netrukdo antrą vasarą paeiliui apsivilkti rinktinės marškinėlius. 
 
Penktuoju numeriu NBA naujokų biržoje pakviestas Valančiūnas rizikuoja pustrečio karto didesniu kontraktu, nei Motiejūnas, tačiau tai jo neatgraso nuo noro apsivilkti rinktinės marškinėlius.
 
Pagal NBA taisykles Valančiūnas per pirmąjį sezoną uždirbs 2,812 milijono JAV dolerių, o Motiejūnas – 1,134 milijono tokia pat valiuta.
 
Vakar 23 taškus pelniusio ir 11 kamuolių atkovojusio Motiejūno vedama Gdynės „Asseco Prokom“ ekipa 76:68 nugalėjo Sopoto „Trefl“ krepšininkus ir laimėjusi finalo seriją 4-3 iškovojo Lenkijos čempionės titulą.
Komentarai:
HaidisDangisSiųsti toliau Motiejūną reikia su tokiu požiūriu - nenori ir tegu valina sau, ten kur geriau, kur pinigai ir pan. Negi dabar šoks visi pagal vieno dūdelę? Jau Kleiza, Jaska ir N kitų - daugiau pasiekę ir yra didesni žvaigždūnai, bet taip nesilaužo, kaip šitas... Ar Motiejūnas geras? - visi atsakytų, kad į dvyliktuką turėtų patekti, bet ar jis tokio lygio, kad lemtų rinktinės pasirodymą ir žaidimą? - abejočiau... - 50/50... Sakyčiau taip, kad jei iki pirmadienio konkretaus atsakymo neduoda - pasiųsti jį ant trijų raidžių ir tiek... Jau geriau toks, kuris nori žaisti, nei tas, kuris stato savo sąlygas...Pasiuntėm Ilgauską, po to maldavom grįžti ir verkėm kad negrįžta.


nemaldavom ir nemanau, kad verta maldauti - tai kiekvieno žaidėjo reikalas. Sakyčiau tai lyg savotiška duoklė jį išugdžiusiems treneriams, palaikantiems tėvynainiams ir aplamai savo šaliai...
2012-06-08
Atsakyti
DangisSiųsti toliau Motiejūną reikia su tokiu požiūriu - nenori ir tegu valina sau, ten kur geriau, kur pinigai ir pan. Negi dabar šoks visi pagal vieno dūdelę? Jau Kleiza, Jaska ir N kitų - daugiau pasiekę ir yra didesni žvaigždūnai, bet taip nesilaužo, kaip šitas... Ar Motiejūnas geras? - visi atsakytų, kad į dvyliktuką turėtų patekti, bet ar jis tokio lygio, kad lemtų rinktinės pasirodymą ir žaidimą? - abejočiau... - 50/50... Sakyčiau taip, kad jei iki pirmadienio konkretaus atsakymo neduoda - pasiųsti jį ant trijų raidžių ir tiek... Jau geriau toks, kuris nori žaisti, nei tas, kuris stato savo sąlygas...


Pasiuntėm Ilgauską, po to maldavom grįžti ir verkėm kad negrįžta.
2012-06-08
Atsakyti
AST
Ko jus stumiat ant Kemzuros? Du kartus nepaime ir jau uzsisiko NBA karalaitis. Pirmais metais tikrai nemanau, kad pats tikejo, kad paims. Antrais metais as pats norejau, kad paimtu ir siek tiek nesupratau, kodel nepaime kaip 11 ar 12 zaideja. Bet taip norejau tik del to, kad greiciau butu itrauktas. Prisiminkit koks buvo pries patenkant pas Pacesa. Tai buvo Kemzuros sprendimas, o jis rinktines treneris ir ne tik nusimano uz mus visus kartu sudejus, bet ir turi savo vizija.
2012-06-08
Atsakyti
nusisneka tie, kurie stumia ant Kemzuros. Jei pats Motiejunas myzcioja, tai jo problemos. Uz rankuciu i rinktine niekas nevedzioja. Arba apsisprendzia tvirtai, arba ne.
2012-06-08
-4
Atsakyti
atsiputes
pilnai suprasiu donata jei atsisakys zaisti uz lt. du kartus jo nepaeme nors buvo tikrai geresnis uz kitus, i pc paeme sosyska kuris zaide apie 5min per visa cempionata ir klimaviciu kuris neaisku ka ten veike ir ka dabar stovykloj veikia...pernai buvo daug aukstu ir is dalies suprantama, kad nepaeme, bet donatas buvo issiustas namo pats pirmas ir beveik negavo sanso parodyti ka sugeba, as taipat isizeisciau tokioj situacijoj. be to dar neaisku ar siemet paims i pagrindine sudeti, nes bent jau man nesuprantama pagal kokius kriterijus kemzura renkasi zaidejus, aisku tik tai, kad delnas tikrai bus, nes matosi, kad draugai su kemzura yra...
2012-06-08
-8
Atsakyti
fpiz-2
edzilla (0)

Pasiskaičius jūsų supranti jog joks idiotas už jus nežaistu, gėda.


Pats taikliausias komentaras :D
2012-06-08
+6
Atsakyti
Siųsti toliau Motiejūną reikia su tokiu požiūriu - nenori ir tegu valina sau, ten kur geriau, kur pinigai ir pan. Negi dabar šoks visi pagal vieno dūdelę? Jau Kleiza, Jaska ir N kitų - daugiau pasiekę ir yra didesni žvaigždūnai, bet taip nesilaužo, kaip šitas... Ar Motiejūnas geras? - visi atsakytų, kad į dvyliktuką turėtų patekti, bet ar jis tokio lygio, kad lemtų rinktinės pasirodymą ir žaidimą? - abejočiau... - 50/50... Sakyčiau taip, kad jei iki pirmadienio konkretaus atsakymo neduoda - pasiųsti jį ant trijų raidžių ir tiek... Jau geriau toks, kuris nori žaisti, nei tas, kuris stato savo sąlygas...
2012-06-08
Atsakyti
edzillaPasiskaičius jūsų supranti jog joks idiotas už jus nežaistu, gėda.


Visiška tiesa.
2012-06-08
-4
Atsakyti
Man tai kažkodėl išvis keista, kodėl mes taip kalbam...trauma, trauma...jaunas vyras...visi jau taip isitikine, kad bus trauma....juk ne stiklinis
2012-06-08
+7
Atsakyti
Anonimas 222
Kantrybes tik reikia ir suzinosim koks jo pasirinkimas. Taip charakteris jo itartinas, bet ka padarysi. Rinktine jis tikrai sustiprintu.

O ant Ilgausko manau varyt nereiketu, o prisiminti , kad pagrindine priezastis kodel jis nezaide rinktineje tai buvo Garastas(pdrstas) Kuris apskritai yra manau ne zmogus, o pasaulio abominacija. Dabar jo nebera tai galim tiketis geresniu laiku.
2012-06-08
-1
Atsakyti
takim2
Lai eina velniop nenori ir nereikia ot patrijotas mat atsirado. Zaisk nba sekmes tau.
2012-06-08
+9
Atsakyti
tarkim
Dar karta zmogaus komentara apibendrinsiu ir savo nuomone imesiu prie to pacio. Na geras zaidejas tikrai nesigincinu bet velniam jo reikia jeigu jis myzscioja noriu nenoriu.. na nenori tai velniam taves reik sedek tada tam nba dirbk savo darba ir tau gerai ir mums sirgaliams ramu. Gausiu daug visokiu neigiamu komentaru apie kemzura kad neime ar dar kazkas iskart atsakysiu kad ramiau butu nu ir saunuolis kad neime tuo metu nebuvo pajegus arba neatitiko strategijos nepaime o dabar kai nori imti matai jis jau nenori na tada ir nereikia neik ir nezaisk.
2012-06-08
+1
Atsakyti
Nius
Man tai atrodo, kad dauguma čia pamiršta apie Motiejūno situaciją NBA. Jis nebuvo pašauktas nei 1-u numeriu ir net į 10-uką nepateko... Ką tai reiškia? O gi tai, kad niekas apie jį komandos nelipdys ir vis dėlto iškart svarbus žaidėjas nebus, ypac žinant, kad Rocketsuose ir taip PF pozicijos žaidėjų pilna. Taigi ir vilčių prasimušti NBA yra tik žaidžiant ten ir žaidžiant gerai. Dabar taip, jeigu Motiejūnas gauna traumą ir ypač rimtesnę, kažin ar jį ims Rocketsai šį sezoną, sakys geriau dar pažaisk Europoj, atsigauk po traumos, taigi sezonas nuplaukia, vėlgi priklausant nuo traumos ir atsigavimo spartos, priklausytu ar Rocketsai pasišauktų jį vėliaul į komandą, žinoma, tai neužveria jokių durų į NBA, (tas pats Scola nuėjo į NBA labai vėlai ir rodo gerą formą) tačiau gali atitolinti, o tuo pačiu atitolini ir pinigus, kurie galbūt Donatui yra prioritetinis klausimas (galbūt ir ne)... Žodžiu situacija nėra tokia pati kokia Valančiūno, kurio laukia išskėstom rankom ir žada jam būti svarbia komandos dalimi, taip, kad lyginti juos tai čia absurdiška. Kitas atvėjis, pačio žaidėjo nusiteikimas, svajonė yra svajonė, bet kodėl žaisti už rinktinę ir dalyvauti olimpiadoje nėra svajonė? Ir koks čia apsisprendimo klausimas, laiko buvo pilna, arba nori į rinktinę ir darai viską, kad į ją patektum arba nenori ir nėra čia ko vilkint laiko su savo neaiškiais sprendimais, o priedo jeigu nelabai nori, matyt, nelabai jo ir reikia rinktinėje, jeigu yra tokių, kurie nori.
2012-06-08
+1
Atsakyti
tarkim
Zmiejus nepakeisciau nei zodzio labai taikliai pastebeta.
2012-06-08
-1
Atsakyti
Lietuva
Mes tves laukiame rinktineje!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-08
-2
Atsakyti
KOSMINAIInu paskaiciau cia pora lapu komentaru... baisoka, vyrai, baisoka.. konkreciai sakau. bicas baige kalt lenkuose pries kelias dienas, jau norit, kad jis charteriniu reisu prip*ises jack danielso uz tapdamas chempu jau lakstytu po klaipedos smiltynes pleza su LT NT? mastykit, jofana..


Tu jauti skirtuma tarp atvaziavimo i rinktine ir apsisprendimo ar atvaziuos ? Niekas is jo nereikalauja siandien pat atvaziuot, tik pasakyt ar atvaziuos.
2012-06-08
+16
Atsakyti
aukse
Ir dar kuris kasioras priminkit buvo pasauktas draftuose 20 numeriu

Jankunas?

Larvrikas?

Songaila?
2012-06-08
+1
Atsakyti
aukse
Teisingai daro. Jeigu ji ismeta dvi vasaras is eiles, o paima silpnesnius zaidejus senius tokius kaip Songaila lavrikai, ka jie parode cempionate, ogi nieko, per Songaila dar ir pralosem Makedonam

Kemzura treneris kiemo lygio jeigu jis nemato kas akivaizdziai geresnis. Jeigu turi daug entuziazmo nereiskia kad blogas esi
2012-06-08
-1
Atsakyti
Anonimas
kai Kaukenas dejo skersa ant rinktines poto kai Sireika i EC 2003 paeme ne ji,o Gusta visi kazkaip pamirso kad Rimas poto eile metu atsisakydavo atvaziuot i rinktine.ar kas is tu kurie cia loja ant Donces loja ir ant Kaukeno kad tas pasikeles isdavikas?o juk situacija tai praktiskai ta pati,ir ten,ir ten treneris paeme silpnesnius zaidejus,uz borto palikdamas stipresnius taip izeisdamas ju savigarba.ir visai normalu kad po tokio izeidimo turintis savigarbos zmogus nelabai nores kad tai pasikartotu,nevisi megsta kai jiems sika ant galvos.pasikeitus treneriui,Kaukenas sugryzo i rinktine.kaip bus su Motiejunu neaisku,reikia tiketis kad Kemzura perlips per savo uzsispyrima ir principus ir zmogiskai pakalbes su Donatu apie jo role komandoje nes netekti tokio zaidejo butu tikrai skaudu.
2012-06-08
+2
Atsakyti
Pasiskaičius jūsų supranti jog joks idiotas už jus nežaistu, gėda.
2012-06-08
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.