Sietlo gyventojai nori susigrąžinti NBA komandą į savo miestą
Sietlo gyventojai nori susigrąžinti NBA komandą į savo miestą
Nuotr. AP – Scanpix
Keli tūkstančiai žmonių praėjusią naktį susirinko Sietlo centre, kur išreiškė savo palaikymą planams statyti naują areną. Tai padėtų į miestą susigrąžinti NBA komandą.

Verslininkas Chrisas Hansenas siūlo miesto valdžiai statyti 490 mln. JAV dolerių vertės areną. 290 mln. iš šios sumos skirtų verslininkai, likusios dalies prašoma miesto.

Audringai šį siūlymą remiantys krepšinio gerbėjai į palaikymo akciją atėjo apsirengę „SuperSonics“ marškinėliais. Tarp įvairiausių kartų marškinėlių šmėžavo ir Šarūno Marčiulionio pavardė – jis Sietle rungtyniavo 1994-1995 metais.

Sietlas neteko krepšinio komandos 2008 metais, kai klubą nusipirkę verslininkai jį perkėlė į Oklahomą ir pervadino „Thunder“.

Iki tol Sietlas garsėjo kaip vieną ištikimiausių krepšinio gerbėjų būrį turinčių miestų. 

Tarp ketvirtadienį palaikymo akcijoje dalyvavusių žmonių buvo ir anksčiau „SuperSonics“ atstovavę Gary Paytonas, Shawnas Kempas, Detlefas Schrempfas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (34)
NBA yra verslas, todėl komandos ir migruoja. Pas mus komandos atstovauja savo šalį, o ten tik miestą. Todėl niekam nėra taip svarbu.
2012-06-15
Atsakyti
Nėrkonori
lieva, kai komandos keičia miestus ir pasilieka senus pavadinimus ir pvz Los Andžele žaidžia Lakers.. Tipo Ramusis vandenynas yra ežeras? ne ble, ežerų juk buvo Minesotoj iki 1959 ar kurių ten, kai sugalvojo perpirkę komandą perkelt į LA. o Juta (pamaldūs mormonai su ūsais ir bakenbardais) bei Džiazas? Absoliuti nesamonė! buvo gi kažkada New Orleans Jazz ir viskas ok, bet jau Jutoje tai sorry.. o keisti pavadinimus normalu? čia kaip lkl daro hidruva-atletas-policija-techasas- alita ir t.t. tai nors pateisinama tuo, kad atėjo nauji investitoriai ir nori, kad reklamuotų. Pvz Bolonijoje Italijoje irgi buvo komanda nuo makaronų iki bealkoholio alaus ir nuo rūbų iki žvejų firmos turėjusi pavadinimą. Bet kai buvę Bullets tampa Wizards, arba tie patys Kings (Karaliai) buvo kažkada Roylals (Karališkieji ar Kilmingieji, net nežinau kaip tiksliau).. o pats apgailėtiniškiausias (abejoju, ar lietuvių kalboj yra toks žodis) atvėjis, kai SuperSonics tapo Thunder.. na taip pakeitė miestą, atseit paliko galimybę kokiai nors kitai komandai, žaisiančiai tame mieste toliau vadintis Viršgarsiniais. tai taip, Žaibai juk irgi Viršgarsiniai, o tuo labiau, kad persikėlę iš Boing gamyklų į indėnų rezervacijas, kur žaibas yra daugumos genčių totemas, kaip ir normalu vadintis tuo vardu. Bet pavyzdys utopinis ir keistas iš serijos kas būtų jeigu būtų.. 1988 metų Sovietų Sąjungos Centrinio Armijos Sporto Klubo taryba neapsikentusi pralaimėjimų Žalgiriui iš Maskvos perkelia savo komandą į Kauną ir pavadiną CSKA (Caras (tipo karalius) Skomantas Kryžiuočius Atakuoja), o savo ruožtu Žalgiris perkeliamas į Maskvą ir pavadinamas Zelionyje Lesy (Žal (ia) - giri s (a))...Fantastika, ar ne? Utopija alogiškumas ir chamizmas.. kaip taip galima, jomajo... o vat NBA taip daroma. Ir gana neretai. Nors ir pasitaiko aukų, bet tai juk tik sirgaliai, ar ne?
2012-06-15
Atsakyti
to Vaflarijus
MJ gimtasis miestas New York, tiesiog jis ten gyveno ir lanke koledžą.
2012-06-15
Atsakyti
tomas
Jei perkels Sacramento "Kings" į Seattle, tai komanda garantuotai bus pervadinta į "SuperSonics". Kai senąją komandą perkėlė į Oklahom'ą, tai naujieji savininkai buvo priversti pervadinti tą komandą į "Thunder", nes Seattle'o miestas pasiliko galimybę kokią nors kitą komandą pasikviesti ateityje ir duoti jau "SuperSonics" vardą. Taigi, jei kas persikels į Seattle, tai ta komanda vadinsis tiktai "SuperSonics". O kiek skaičiau blog'ų pačiam nba.com (D. Aldridge dažniausiai ta tema rašė), tai didžiausia tikimybė ir bus ta, kad Sacramento "Kings" pas juos pereis, nes nors ir buvo sutarta po labai ilgų diskusijų statyti naują, erdvesnę areną Sacrament'e, bet "Kings" savininkai (broliai Malloof) paskutinę dieną nutraukė visus susitarimus ir nepadėjo parašų ant sutarties (tai Sacramento meras labai sutrikęs buvo per spaudos konferenciją). Taip kad tikrai tikėtina, kad artimiausiu metu matysim "Kings" perkelta į Seattle ir atgimstančią "SuperSonics", nes sirgaliai Seattle suneš daugiau pinigų nei kad dabar suneša Sacramento sirgaliai. Beje, nuo 2017m. Golden State "Warriors" taip pat persikels - į San Franciso miestą.
2012-06-15
Atsakyti
Anonimas
Seattle Kings, neblogai skamba.
2012-06-15
Atsakyti
Galetu manau tikrai Kings perkelti tenai arba pabandyti grazinti i Seatla pacius Thunder. Variantas butu, kad palikti Thunder pavadinima arba ji keisti, bet tada jau sunkiau biski darosi...Aisku cia nera pats paprasciausias dalykas, bet tikrai imanoma ir manau to Seatlas tikrai nusipelne. Anksciau Seatlas buvo greito ir efektingo NBA krepsinio atsipndys su Kempu ir Paytonu priekyje :) linkiu, kad Seatlas vel atsidurtu NBA zemelapyje
2012-06-15
Atsakyti
a NEKEISTA TAI KAD TEN LAMKOMUMAS SMUKO KAI SS visai buvo nusivaziave, o db kai OKC ausciausiame lygyje, tai nori juos susigrazinti, bet kiek ilgam, nes tu jaunu talentu komandos kontraktai po poros metu baigenesis, ir jie tikrai nezais uz Mid Level sumas, siaip nemanau kad kokio miesto komanda noretu pereiti i ten ir siaip fanai jokie nenori prarasti savo team is savo miesto... Iseitis viena - kurti nauja komanda po senu pavadinimu "" Seattle Supper Sonics", galetu legenda sugryzti...
2012-06-15
Atsakyti
Tie kurie galvoja kad bobcats eis kitur ne - Charlotte MJ gimtasis miestas.
2012-06-15
Atsakyti
To Mamba81:
OKC - naujas klubas, perkeltas is Sietlo, tad pavadinimas laisvas. VICI irgi savinasi Kibirsties istorija ir ka? Abu vardai LT rinkoje egzistuoja.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-15
Atsakyti
Mamba81Supersonics pavadinimo tikrai nebus nes OKC tesia sios komandos istorija!


Paytonas to nepripažįsta.
2012-06-15
-1
Atsakyti
geras
ot tai buvo kada tai komandele,Kemp ir Payton duetas vare varzovus i nevilti,apskritai Kemp savo laiku buvo tikra dejimu masina,taip dedancio krasto dar neesu mates,grifinui iki jo toli
2012-06-15
Atsakyti
bazaskings juk sake kad jau prades statyti arena


Deja, su miesto valdzia derybos nutruko.
2012-06-15
+1
Atsakyti
Bbz to Mamba81
Seniau buvo 29 komandos ir jokiu problemu nebuvo.30-oji komanda atsirado Bobcats. Tad jei butu NBA 31 komanda,manau,kad vadovybe susitvarkytu su tuo.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-15
Atsakyti
bazas
kings juk sake kad jau prades statyti arena
2012-06-15
-1
Atsakyti
Kiesa500lal123Haidislal123Nejuokauk,MJ Bobcats neatiduos. Realiausi pretendentai tai butu Kings. Is visu komandu maziausias lankomumas,be to,buvo nekart kalbeta apie issikelima is SAC.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltMJ sakė parduos komanda, jei rezultatai nepagerės.Komanda yra atsatymo procese, daugybe geru,jaunu zaideju dabar ten zaidzia, + dabartinis 2nd pick'as. Micheal'as nedurnas, jiem tik reikia truputi laiko priaugt NBA lygi pilnai ir gero trenerio kuris koordinuotu komandos darba.Greiciausiai griebs Big Man'a A.Drummond'a,turi future Star'a K. Walkeri kuris manau gali priaugti elite scorerio lygi, nes tam tikrai turi potencialo. Dar yra Biyombo kuris gal nebus star'as,taciau bent padorus startinis zaidejas, yra Augustin'as kuris gali buti stiprus startinis PG. Tas pats G. Henderson'as tikrai dar tobules,taigi,Bobcats turi nemazas perspektyvas,todel netikiu,jog MJ ryztusi tokiam zingsniui.Dabar atidziai paziurek i kiekviena nba komanda.visos komandos turi geresnius zaidejus,dauguma ju-net perspektyvesnius.man asmeniskai bobo kates-be perspektyvos pokolkas atrodo


Cia kitas reikalas, kaip zaidejas sugeba priaugt NBA lygi. Buna,kad koks dekim 8 ar 12 pick'as geriau atrodo nei 2 arba 3. Visur yra jaunu, geru zaideju, taciau ne visi priauga. As manau,jog Bobcats yra zaideju kurie priaugs auksta lygi.
2012-06-15
+1
Atsakyti
lal123Haidislal123Nejuokauk,MJ Bobcats neatiduos. Realiausi pretendentai tai butu Kings. Is visu komandu maziausias lankomumas,be to,buvo nekart kalbeta apie issikelima is SAC.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltMJ sakė parduos komanda, jei rezultatai nepagerės.Komanda yra atsatymo procese, daugybe geru,jaunu zaideju dabar ten zaidzia, + dabartinis 2nd pick'as. Micheal'as nedurnas, jiem tik reikia truputi laiko priaugt NBA lygi pilnai ir gero trenerio kuris koordinuotu komandos darba.Greiciausiai griebs Big Man'a A.Drummond'a,turi future Star'a K. Walkeri kuris manau gali priaugti elite scorerio lygi, nes tam tikrai turi potencialo. Dar yra Biyombo kuris gal nebus star'as,taciau bent padorus startinis zaidejas, yra Augustin'as kuris gali buti stiprus startinis PG. Tas pats G. Henderson'as tikrai dar tobules,taigi,Bobcats turi nemazas perspektyvas,todel netikiu,jog MJ ryztusi tokiam zingsniui.


Dabar atidziai paziurek i kiekviena nba komanda.visos komandos turi geresnius zaidejus,dauguma ju-net perspektyvesnius.man asmeniskai bobo kates-be perspektyvos pokolkas atrodo
2012-06-15
-1
Atsakyti
to Anonimas
Tada viena is 16 arciausia rytu esanciu miestu/komandu perkeltu i rytu konferencija ir viskas. Jau buvo panasus atvejis, ar ne New Orleanas is rytu i vakarus perkeltas buvo (nors pats miestas tai prie Atlanto/Meksikos ilankos, tai logiska kad prie rytu jis labiau).
2012-06-15
+1
Atsakyti
Haidislal123Nejuokauk,MJ Bobcats neatiduos. Realiausi pretendentai tai butu Kings. Is visu komandu maziausias lankomumas,be to,buvo nekart kalbeta apie issikelima is SAC.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltMJ sakė parduos komanda, jei rezultatai nepagerės.


Komanda yra atsatymo procese, daugybe geru,jaunu zaideju dabar ten zaidzia, + dabartinis 2nd pick'as. Micheal'as nedurnas, jiem tik reikia truputi laiko priaugt NBA lygi pilnai ir gero trenerio kuris koordinuotu komandos darba.Greiciausiai griebs Big Man'a A.Drummond'a,turi future Star'a K. Walkeri kuris manau gali priaugti elite scorerio lygi, nes tam tikrai turi potencialo. Dar yra Biyombo kuris gal nebus star'as,taciau bent padorus startinis zaidejas, yra Augustin'as kuris gali buti stiprus startinis PG. Tas pats G. Henderson'as tikrai dar tobules,taigi,Bobcats turi nemazas perspektyvas,todel netikiu,jog MJ ryztusi tokiam zingsniui.
2012-06-15
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 34

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.