Po banguoto sezono Ispanijoje – proga reabilituotis rinktinėje

2012-06-25 08:55
Jonas Miklovas, specialiai „BasketNews.lt“ iš Hjustono (JAV)

Martynas Pocius pasitikėjimą savo jėgomis tikisi atgauti Lietuvos rinktinėje
Martynas Pocius pasitikėjimą savo jėgomis tikisi atgauti Lietuvos rinktinėje
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Istoriniai klubai lydi Martyną Pocių. Nuo mokslų vieną garsiausių krepšinio programų turinčiame universitete iki žaidimo „karališkajame“ klube. 26 metų krepšininkas per paskutinius kelis sezonus galėjo pajusti aukščiausio lygio organizacijų darbą.

Ketverius metus praleidęs Djuko universitete, treniruojamas dabartinio JAV rinktinės trenerio Mike'o Krzyzewskio, Pocius vėliau dvejus metus žaidė Kauno „Žalgiryje“ – garsiausiame Lietuvos klube.

Praėjusią vasarą Pociaus karjeros kreivė šovė aukštyn, kai jis sudarė dvejų metų sutartį su Madrido „Real“ komanda. Pirmieji metai Ispanijoje buvo banguoti – solidžias rungtynes keisdavo blankesni pasirodymai, trenerio pasitikėjimas atsirasdavo ir vėl išnykdavo.

Po to, kai „Real“ Ispanijos čempionate liko antri, šios šalies spaudoje pasirodė pranešimų, kad Pocius kitą sezoną komandoje gali nebelikti. Tačiau pats lietuvis tikisi, kad situacija išsispręs taip, kad jis turės progą toliau rungtyniauti „Real“ komandoje.

Norėčiau likti. Ir gyvenimo sąlygos, ir klubas, ir treneriai paliko labai gerą įspūdį. Ten esu labai laimingas“, – interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Pocius.

Madride jis vėl pradėjo domėtis futbolu. Turėdamas progą, Pocius ne kartą lankėsi „Santiago Bernabeu“ stadione, kur stebėjo aukščiausio lygio futbolo rungtynes. Su šiuo stadionu susijusi ir įsimintiniausia jo sezono akimirka – pagerbimas kovo pradžioje, kai „Real“ po 19 metų pertraukos iškovojo Ispanijos taurę.

Prieš futbolo rungtynes krepšininkai buvo pagerbti stadiono viduryje, fanams giedant „Campeones, Campeones“.

„Tas vakaras, tos pora minučių, įsimins ilgam. Tai vienas, jei ne pats maloniausias, labiausiai neišdildomą įspūdį palikęs įvykis. Širdis spurdėjo, atrodė, kad esi sapne“, – prisiminė Pocius.

BasketNews.lt“ – Pociaus pokalbis iš Hjustono apie praėjusį sezoną, futbolą ir pokyčius asmeniniame gyvenime.

– Martynai, pastarosios kelios dienos pačiam buvo sudėtingos – kelionė iš Ispanijos į Lietuvą, netrukus iš Lietuvos – į Hjustoną. Kaip į tai reaguoja organizmas? – „BasketNews.lt“ paklausė Pociaus.
– Kūnas tikrai tai jaučia. Daug kam iš mūsų taip yra. Savijauta sunki, aikštelėje bėgant kvėpavimas „nepramuša“, kojos šiek tiek apsunkusios, dar ne visiškai išmokau derinius. Dar yra barjeras, bet geriau apie tai negalvoti, nes kuo daugiau galvoji, tuo morališkai sunkiau. Stengiesi eiti į priekį ir tikėtis, kad viskas bus gerai.

– Ar anksčiau yra taip buvę, kad tik pasibaigus klubiniam sezonui, reikia iš karto skubėti į rinktinę?
– Ne, savo kailiu tai pajusti tenka pirmą kartą.

– Bet kai žinai, kad reikės iš karto vykti į rinktinę, gal lengviau pasiruošti psichologiškai, nei kad tokia žinia nukristų iš dangaus?
– Taip. Žinojau, kad taip reikės daryti, savęs neguodžiau ir negailėjau. Nuo tada, kai sužinojau, kad taip bus, buvau morališkai pasiruošęs.

– O fiziškai kaip?
– Dar sunku pasakyti. Fiziškai nesijaučiu gerai, bet labai tikiuosi, kad tai priklauso nuo aklimatizacijos. O po klubinio sezono sunkiausia morališkai, fiziškai tikiuosi bus vis lengviau.

Pasitikėjimas grįžta greitai

– Ispanijos lygos finale su Madrido „Real“ pirmavote 2-1, pralaimėjote 2-3. Ko pritrūko iki titulo?
– Trūko, kad pirmose rungtynėse jie nebūtų pataikę iš vidurio. Tai labai pakeitė visą eigą. Nors ir pirmavome 2-1, „Barcelona“ labai gerai taktiškai sužaidė ketvirtąsias rungtynes. Paprastai jie greitai bėga, kibiai asmeniškai ginasi, o ketvirtose rungtynėse pakeitė absoliučiai viską. Kai trečias rungtynes jie pralaimėjo beveik 30 taškų skirtumu, kitame mače beveik viską padarė atvirkščiai. Atsistojo gintis aikšte, nebėgo į puolimą, ramiai žaidė atakuodami. Tai mus labai išderino, praradome savo ritmą. Mūsų snaiperiai metė iš toli, bet nepataikė. Nebeturėjome gero ritmo ir pralaimėjome. O penktos rungtynės Barselonoje... Ten žaisti nėra lengva. Rungtynių pabaigoje pritrūko jėgų.

– Ar šios dvikovos tarp „Barcelona“ ir „Real“ yra principinės ir krepšinyje, galima jas vadinti „El Classico“? Ar tai neprilygsta futbolo komandų neapykantai?
– Sakyčiau, kad arti to. Aišku, futbolas yra visiškai kitas lygis, visas pasaulis žiūri šias rungtynes ir jų lyginti negalima. Bet kas liečia krepšinį, jį žiūri visa Ispanija, apie tai kalba, todėl jaučiame didesnį dėmesį nei prieš bet kurias kitas rungtynes. Tarp abiejų klubų yra trintis, buvo ir apsistumdymų, ir pykčių. 

– Pats dabar jau manai esąs „Real“ narys visam gyvenimui, į „Barceloną“ neitumei?
– Sunku pasakyti. Krepšinyje taip jau yra, renkiesi tą klubą, kuris pateikia geresnį pasiūlymą, pasiūlo geresnes sąlygas. Bet dabar „Real“ yra tikrai arti širdies. Organizacija labai puiki, labai patiko administracija, ir komanda super. Kol kas – visa širdimi „Real“.

– Karjerą pradėjai Djuko universitete, tai taip pat didelė organizacija. Po to žaidei Kauno „Žalgiryje“, legendinis klubas, dabar atstovauji „Real“, apskritai vienam žinomiausių pasaulio klubų. Kuo skiriasi „Real“ organizacija nuo to, ką matei anksčiau?
– Tai labai aukšto lygio organizacija. Tau nereikia absoliučiai niekuo rūpintis – netgi tokiomis smulkmenomis, kad važiuodamas į rungtynes neturi vežtis nei batų, nei kojinių, nei aprangų. Viskas tau duota, tereikia susikaupti rungtynėms. Djuke taip pat buvo labai aukšto lygio organizacija, gal net pati geriausia, kokią esu matęs. Ten tokios tradicijos. Daugiau vadybininkų nei žaidėjų. Vos ne iki tokio lygio, kai aikštę valo žmonės, dėvintys kostiumus. Ir ten, ir ten yra pliusų bei minusų, bet tai tiesiog aukštas lygis. 

– Pačiam sezono pradžia ir vidurys buvo labai neblogi, ir daug žaisdavai, ir buvai rezultatyvus. Sezono pabaigoje tekdavo mažiau žaidimo laiko, kartais rungtyniavai tik epizodiškai. Kodėl taip nutiko?
– Ir pats nelabai žinau. Galbūt keičiasi trenerio idėjos. Teko prisitaikyti, nors tai sunku, nes kiekvienas krepšininkas nori žaisti ir pelnyti taškų. Galbūt sumažėjo keitimų skaičius, gal treneris kažką matė kitaip. Dabar jau reikia tai pamiršti, visą dėmesį skirti rinktinei, atgauti pasitikėjimą, jėgas ir žiūrėsime, kaip bus kitąmet. Tikiuosi, kad kitą sezoną pavyks geriau įsilieti į komandos žaidimą.

– Dėl to, kad mažiau žaidei pastaruoju metu, nebus sunkiau rinktinėje?
– Ne. Ir kai Djuke mažai žaidžiau visi sakė, kad bus sunku Europoje. Krepšininkas nepamiršta krepšinio, rungtyniauji, kaip anksčiau žaisdavai. Tuomet grįžta pasitikėjimas savo jėgomis. Čia savaitės reikalas. 

Patirtis universitete nekelia sentimentų

– Paties asmeniniame gyvenime įvyko pokyčių (Pocius išsiskyrė su sužadėtine Tara ir pradėjo draugauti su šokėja Viktorija Kunauskaite). Ar šie pokyčiai turėjo teigiamos įtakos krepšiniui?
– Nenoriu daug kalbėti apie asmeninį gyvenimą, bet tikrai manau, kad viskas tik į teigiamą (šypsosi). Nemanau, kad nuo to labai priklauso krepšinis, bet esu laimingas.

– Tavo draugė Lietuvoje dalyvavo ne viename televizijos šokių projekte ir buvo itin mėgstama žiūrovų. Gal vieną dieną ir Martynas Pocius su ja šoks kokiame projekte?
– Ne, tikrai nesiruošiu, to nereikia, liekame ties krepšiniu (juokiasi).

– Hjustone sportuojate universiteto arenoje, akademinėje aplinkoje. Ar negrįžta prisiminimai apie Djuko universitetą?
– Galbūt prisimeni, kas būdavo, bet tikrai nejaučiu nostalgijos Djukui. Žmonės manęs ir šiaip klausia, ar pasiilgstu viso to. Nelabai. Kai esi krepšininkas, nori žaisti, o kai ketverius metus žaidžiau mažai, ta patirtis nebuvo pati maloniausia. To neprisimenu su džiaugsmu. Visą laiką norėjau žaisti ir būdavo morališkai sunku. Aišku, ir pernai grįžau į Djuką, aplankiau trenerius, santykiai geri, bet NCAA ar universiteto tikrai nesu pasiilgęs.

– O pati Amerika kelia sentimentus?
– Taip, vis tik pragyvenau čia šešerius metus, pripratau prie kultūros, pasiėmiau dalelę jos sau. Trumpam laikui tikrai smagu grįžti. Čia jaučiuosi komfortiškai, savaitei atvažiuoti čia atostogų yra labai smagu.

Greta futbolo žvaigždžių

– Grįžtant prie Ispanijos ir „Real“. Ar metai, praleisti šiame klube, pakeitė požiūrį į futbolą?
– Taip, futbolu labai domėjausi prieš išvažiuojant į Ameriką, tačiau ten nėra galimybių jį žiūrėti, niekas juo nesidomi, todėl nutolau nuo futbolo. Dabar Madride visi apie tai kalba ir nori nenori prie to sugrįžti. Vėl labai pamėgau futbolą ir kai tik buvo proga, nueidavau pasižiūrėti rungtynes. Juolab, kad buvo proga susipažinti su futbolininkais, kai kurie tikrai labai faini žmonės. Kai yra proga, o žaidėjai tokio aukšto lygio, būtų nuodėmė nesidomėti. 

– Kurie tie faini futbolo žaidėjai?
– Teko susipažinti su Kaka, labai šaunus vyras. Ir jų kapitonas Ikeras Casillasas labai savas. Nesakau, kad daug bendravome, bet kai buvo proga susitikti, pastebi, kad jie faini, normalūs žmonės.

Christiano Ronaldo, vienas žinomiausių pasaulio futbolininkų, taip pat atstovauja „Real“ komandai. Ar su juo teko bendrauti?
– (šypsosi). Labai minimaliai. Yra stereotipas, kad jis pasikėlęs, bet sunku pasakyti. Jis daug nebendrauja. Porą kartų pasisveikinau ir tiek.

– Kai laimėjote Ispanijos taurę, pagerbimas vyko „Santiago Bernabeu“ stadione prieš futbolo rungtynes. Ar „Real“ komanda taip kuria savotišką šeimą, kurioje futbolas ir krepšinis eina kartu?
– Galbūt, bet vis tiek krepšinis priklauso futbolui. Krepšinio klubas ilgai nebuvo laimėjęs taurės, todėl padarė tokį pagerbimą. Tas vakaras, tos pora minučių, įsimins ilgam. Tai vienas, jei ne pats maloniausias, labiausiai neišdildomą įspūdį palikęs įvykis. Širdis spurdėjo, atrodė, kad esi sapne. Kai visi fanai, 80 tūkst. žmonių, dainuoja „Čempionai, čempionai“, visi ošia ir dainuoja... Tai tikrai širdelę suspaudžia.

– Buvo kalbų, kad kitą sezoną gali palikti „Real“. Ar jau aiškėja tavo ateitis?
– Nežinau. Buvo vienas gandas, tiek pat ir pats girdėjau. Kiek kalbėjau su agentais ir treneriu, lyg ir viskas normaliai dėl kitų metų. Turiu sutartį. Tikėkimės, kad tai buvo tik antis. Pats norėčiau likti Madride. Ir gyvenimo sąlygos, ir klubas, ir treneriai paliko labai gerą įspūdį. Ten esu labai laimingas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (25)
to zali i prieki
tu matyt labai "atidziai" skaitai Pociaus interviu - jis niekada jokiame interviu nera niekuo skundesis - jei jam kur nors kas nors ir nepatinka, niekada apie tai garsiai niekur nera pasakes - va tokie kaip tu ir paleidzia visokius gandus ir neteisybes...

jis yra isismokslines labai kulturingas ir visiskai nepasikeles sportininkas- va kad daugiau tokiu butu...
2012-06-26
Atsakyti
zali i prieki
ziuriu jam tas suolas visai tinka, galejo ir neuzsimint apie ronaldo pasikelima ir pns, nes pats taip pat atrodo amzinai viskuo nepatenkintas. o kodel martynai nepaminejai zalgirio organizacijos? kuom ji tau bloga?
2012-06-26
-1
Atsakyti
Justas
Pritariu. Похуй, gal jie kartais ir prastai sužaidžia ar ką, bet jie juk geriausi MŪSŲ šalyje ir kovoja už MŪSŲ šalį, tai gerbkim ir palaikykim juos tokius, kokie jie yra, o nekritikuokim jų kiekvieną nusibezdėjimą.
2012-06-25
+1
Atsakyti
Anonimas
Pritariu. Похуй, gal jie kartais ir prastai sužaidžia ar ką, bet jie juk geriausi MŪSŲ šalyje ir kovoja už MŪSŲ šalį, tai gerbkim ir palaikykim juos tokius, kokie jie yra, o nekritikuokim jų kiekvieną nusibezdėjimą.
2012-06-25
Atsakyti
to anonimas
kokias pazintis, debile tu....Idomu, pagal tave kas dar rinktineje turi toki prasiverzima ir inesa va tokios energijos, kaip Pocius?...

baikit viena karta varyti ant musu zaideju....geriau palaikykit, jie juk gins musu sali...pavyduoliu tauta!
2012-06-25
Atsakyti
Anonimas
per pazintis visur prastumtas bepigu psichologiskai gerai jaustis.
2012-06-25
Atsakyti
Martynas Pocius

"Real Madrid" #7.

Christiano Ronaldo "Real

Madrid" #7. :)

joo, šitas tai geras. Jų automobilių numeriai net panašūs pociaus - MP7, o Ronaldo - CR7 :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-25
Atsakyti
Martynas Pocius

"Real Madrid" #7.

Christiano Ronaldo "Real

Madrid" #7. :)

joo, šitas tai geras. Jų automobilių numeriai net panašūs pociaus - MP7, o Ronaldo - CR7 :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-25
-1
Atsakyti
Martynas Pocius "Real Madrid" #7.

Christiano Ronaldo "Real Madrid" #7. :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-25
+1
Atsakyti
Justas
Ten jam norkotikų Madrido "Real" sušėrė, tai dabar jis, kad ir sėdėdamas ant suoliuko ten liks. Kaip ir su visais kitais. :-D
2012-06-25
-1
Atsakyti
Justas
Ten jam norkotikų Madrido "Real" sušėrė, tai dabar jis, kad ir sėdėdamas ant suoliuko ten liks. Kaip ir su visais kitais. :-D
2012-06-25
-2
Atsakyti
Martynas Pocius - vienas mėgstamiausių mano lietuvių krepšininkų. Ko gero ne tik todėl, kad jis turi taiklią ranką, milžinišką šuolį, puikų prasiveržimą. O dar ir todėl, (kaip kažkas čia jau minėjo) kad yra paprastas, kultūringas, protingas žmogus :) Tikiu, kad jis atsigaus, ir rinktinėje parodys tai, ką geriausiai sugeba! Pirmyn, Martynai, mes su Tavimi! :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-25
+3
Atsakyti
Sekmes jam, tik ziurek kad nebutu Macijausko likimas.
2012-06-25
Atsakyti
Anonimas
lenku kibicai mus lenkia. vtb-league saite balsuojam uz LIETUVOS komandas.!!! Praneskit ir draugams. ;)

Adminai, netrinkit posto, visgi uz Lietuva reik balsuot, kad galetu isbandyt jegas Rudupis, Siauliai ar Neptunas pries stipresnio lygio varzovus.
2012-06-25
Atsakyti
as
Saunuolis Martynas, labai mielas, kulturingas zmogus ir krepsininkas. Visokeriopos Tau sekmes pirmiausia rinktineje, o paskui ir tolimesniame sportiniame kelyje.

Reikia tik dziaugtis juo, o ne varyt is pavydo visokiais zodziais...
2012-06-25
-2
Atsakyti
jur
Ne rinktineje reikia farma taisyti , o klube . I rinktine visais laikais buvo kvieciami zaidejai tureja geriausia forma , bet dabar tik pagal pavardes .
2012-06-25
-1
Atsakyti
Anonimas
Vasara pakils forma, o po to vel smuks klubiniame sezone.
2012-06-25
-1
Atsakyti
2good
Taip auksciausio lygio organizacijos.Duko Realo.Pats Pocius paminejo.Reikia sutikti
2012-06-25
+2
Atsakyti
Jam svarbiausia morališkai atsigauti po nelabai kokio sezono :) ir jei žais vėl, kaip prieš patekdamas į Realą, tai klubas jo nenorės paleisti :)
2012-06-25
-2
Atsakyti
Anonimas
manau jam paciam i nauda tept slides is Real nes kai gryz Rudy tai jis isvis nepakils nuo suolo
2012-06-25
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 25

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.