„Neptūnui“ džiūgaujant, „Rūdupis“ ir „Šiauliai“ nestokoja apmaudo

2012-06-26 19:02
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ korespondentas

„Šiauliai“ ir „Rūdupis“ kovojo dėl trečiosios LKL vietos, bet nesulaukė VTB Vieningosios lygos vadovų dėmesio
„Šiauliai“ ir „Rūdupis“ kovojo dėl trečiosios LKL vietos, bet nesulaukė VTB Vieningosios lygos vadovų dėmesio
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Klaipėdos „Neptūnas“ yra vienintelis Lietuvos kandidatas dalyvauti VTB Vieningosios lygos atrankos turnyre, nors praėjusį sezoną nacionaliniame čempionate liko šeštas.

Dėl bronzos kovojusios Prienų „Rūdupio“ ir „Šiaulių“ komandos liko prie suskilusios geldos – šie klubai net nesulaukė pakvietimo varžytis dėl patekimo į tarptautinį turnyrą.

Ypatingai nusivylę liko „Rūdupio“ atstovai. Prienų komanda antrus metus iš eilės iškovojo LKL bronzos medalius, tačiau nesulaukė jokio VTB Vieningosios lygos vadovų dėmesio.

Tuo tarpu pernai atrankoje dalyvavę „Šiauliai“ šiemet atsisakytų kvietimo varžytis dėl vietos pagrindiniame VTB Vieningosios lygos turnyre.

Šios lygos vykdantysis direktorius Tomas Pačėsas leido suprasti, jog norėdami dalyvauti atrankoje patys klubai turėtų pareikšti norą.

Pakvietė uostamiesčio ekipą

„Neptūnas“ po aštuonerių metų pertraukos gali grįžti į tarptautinį turnyrą. Uostamiesčio ekipa nusiuntė prašymą dalyvauti atrankos turnyre.

Jei Klaipėdos klubas įgyvendins reikalavimus, jis bus įtrauktas į atrankos turnyro dalyvių sąrašą. Maža to, kvalifikacinis turnyras gali vykti Klaipėdoje. Pernai toks turnyras buvo organizuojamas Šiauliuose.

Anot „Neptūno“ direktoriaus Osvaldo Kurausko, dar pernai klubas patraukė VTB Vieningosios lygos vadovų dėmesį. „Šiemet iš jų sulaukėme pasiūlymo ir pateikėme prašymą“, – patikino Kurauskas.

Uostamiesčio klubas yra vienintelis, kuris sulaukė siūlymo varžytis VTB Vieningosios lygos atrankoje. Praėjusį sezoną už „Neptūną“ sėkmingiau nacionalinėse pirmenybėse pasirodžiusios ekipos liko nusivylusios.

Sportinis principas – ne svarbiausias

VTB Vieningosios lygos vadovai ignoruoja „Rūdupį“. Tokios nuomonės laikosi klubo direktorius Aurimas Bartuška. Jis neslepia apmaudo, jog dvejus metus iš eilės tik grandams Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Lietuvos rytui“ nusileidžianti komanda nesulaukia tokio dėmesio, kokį gauna silpnesnės LKL ekipos.

„Matyt, jiems sportinis principas nėra svarbiausias, – svarstė Bartuška. – Turime modernią salę, kuri atitinka gyventojų skaičių, du kartus užėmėme trečią vietą, sėkmingai pasirodėme Europos taurės turnyre. Esame matoma ir neuždara komanda, bet kažkodėl esame ignoruojami“.

„Rūdupio“ vadovas svarstė, jog 10 tūkst. gyventojų turintys Prienai nėra naudingas miestas lygai. Be to, koją pakišti gali ir maža arena – tūkst. žiūrovų talpinančioje salėje pernai „Rūdupis“ negalėjo žaisti Europos taurės turnyro rungtynių.

Sužinojęs naujieną, kad pakvietimo į VTB Vieningąją lygą sulaukė „Neptūnas“, Prienų klubą užjautė ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

„Prienai irgi nusipelnė dalyvauti VTB Vieningoje lygoje, tačiau joje ne visada sportiniai argumentai svarbiausi, – sakė vienas LKF vadovų. – Prienai liko nuskriausti. Lyga orientuojasi į didelius miestus ir dideles sales. Pati lyga turėtų apibrėžti savo plėtros kriterijus“.

Siūlytis turi pačios komandos?

VTB Vieningosios lygoje dirbantis Pačėsas leido suprasti, jog pačios komandos turi siūlytis dalyvauti atrankoje.

„Paklauskite Prienų, kodėl jie nedalyvaus“, – teigė Pačėsas. Anot jo, VTB Vieningoji lyga pasigedo „Rūdupio“ vadovų noro.

Tačiau Bartuška atšovė, jog net nežino į ką kreiptis. „Gal man Ivanovui (lygos prezidentas, – Red.) skambinti? Lietuvos krepšinio federacija sako, kad jie nieko nežino. Iki šiol net nežinojau, kad Pačėsas už tai atsakingas“, – teigė „Rūdupio“ direktorius, pažadėjęs artimiausiu metu paskambinti Pačėsui ir paklausti, kodėl jo komanda nesulaukia dėmesio.

Bartuška patikino, jog „Rūdupis“ tikrai dalyvautų atrankos varžybose, jei tik sulauktų kvietimo. Bet kokiu atveju, Prienų ekipa turi bilietą į tarptautinį turnyrą – laimėję LKL bronzą, jie įgijo teisę atstovauti Lietuvai Europos taurės turnyre.

Keičiasi „Šiaulių“ tikslai

Prie pernai VTB Vieningoje lygoje Lietuvai atstovavusių „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ ekipų prisijungti bandė „Šiauliai“. Jie rengė atrankos turnyrą, tačiau prasibrauti į pagrindines varžybas nesugebėjo.

„Šiaulių“ direktorius Adomas Klimavičius atviravo, jog šiemet pasiūlymo varžytis atrankoje nebesulaukė. Tačiau net jei komanda ir būtų pakviesta, tuo pasinaudota nebūtų.

„Tai daug kainuoja, tad nėra ten ko lįsti, jei nesi garantuotas, jog baigsi sezoną be skolų, – sakė Klimavičius. – Turime ne vienų metų programą. Sudarėme sutartį su jaunu treneriu, bursime perspektyvią komandą ir žiūrėsime į ateitį“.

Pastarąjį dešimtmetį „Šiauliai“ dažniausiai būdavo trečia Lietuvos komanda, dalyvaujanti tarptautiniame turnyre. Tačiau pirmadienį sudarę sutartį su 27 metų treneriu Gediminu Petrausku, šiauliečiai kuriam laikui atidėjo mintis varžytis tarptautinėje arenoje.

Keliami aukšti reikalavimai

„Neptūnui“ teks atitikti VTB Vieningosios lygos keliamus reikalavimus norint dalyvauti atrankos varžybose.

Uostamiesčio klubas turi naują ir talpią areną, miestas yra trečias pagal dydį Lietuvoje, yra daugybė aukštos klasės viešbučių. Tačiau didžiausią klausimą kelia susisiekimas.

„Reikia bendrauti su Palangos oro uostu ir prašyti, kad jie galėtų priimti komandų lėktuvus, – vieną iš „Neptūnui“ skirtų darbų nurodė Pačėsas. – Be to, šeimininkas turi pasirūpinti televizijos signalu. Galiausiai – sportinis principas, tačiau tam ir reikalinga atranka – jei ją įveiks, komanda įrodys, kad yra pajėgi kautis turnyre“.

Pačėsas žadėjo, jog atrankos turnyro dalyvės turėtų paaiškėti per artimiausias 10 dienų.


Rodyti komentarus
Atrinkti (2) Visi (51)
Viga
Taigi viskas aišku. Tikis Klaipėdą pilnai palenkt kaip rusišką miestą, o su likusiais jau po to - domino kauliukų principu. Ten dar imperijom žaist neatsimušė. Idėja lygos gera, tik kad ją pildo raudoni kremliniai, kuriems visur būtina kištis su savo geopolitika.
2012-06-27
+2
Atsakyti
faktas to 2 faktas
Gaidys tai tavo tevo sunus kugeli.
2012-06-27
Atsakyti
to faktas
Kadangi esi visą žinantis ir mėtaisi garsiais lozungais, gal gali pasakyti su kuriais krepšininkais jau yra sudarytos sutartys?? Aš nežinau, todėl tyliu, tu matyt žinai, nes kitu atveju pavadinčiau tave gaidžiu.
2012-06-27
+1
Atsakyti
joo
Prienai prajuokino. negi patys neatsimena kaip praitais metais kartais komandoje likdavo tik 7 sveiki zaidejai ? jei siemet zaistu 3 rimtuose turnyruose reiktu tureti bent 14-15 normaliu zaideju. is kur jie tiek paims ? praitais metais man atrodo turejo gal 5-6 , kiti romkai svilptelejus tai palikdavo komanda tai sugryzdavo atgal. tai kad tegul tik suzaidzia normaliai eurocupe, koks dar vtb
2012-06-27
+2
Atsakyti
Anonimas
Jokiu sansu patekti i pagrindini turnyra
2012-06-27
Atsakyti
faktas
Bet Siauliu vadovas Klimavicius sneka jau EN metu tapati per tapati.Ar nelaikas butu keist poziuri,nes ambicijiu kaska nuveikt daugiau pas Siaulius nera ir su tokiais vadovais nebus.I tema Neptunui ten ner ka veikt,nu jai nori pajuokint kitus ir nuzemint save,tai tada pirmyn.
2012-06-27
+1
Atsakyti
To klaipeda90
Praejo tie laikai kai Zalgiris skolina Prienams zaidejus, dabar Romanov skolins Lietkabeliui.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-27
+1
Atsakyti
klaipeda90
bet pagalvojus jaj Rudupis patektu i VTB, tai Zalgiris priskolintu savp zaideju ir.... tegu dauzosi.... tik aisku gaila kad Sales neturi ir ziurowu
2012-06-27
+1
Atsakyti
e
Beje emocijas į šalį, juk atrankoje dalyvaus Neptūnas ir tiek
2012-06-27
-2
Atsakyti
e
Juokingi komentarai kas vertas VTB, o kas ne. Juk visi turi alimybę siųsti paraišką dalyvauti, o jei esi kvailas ir neorganizuotas, tai kiti reikalai. Reikia sutikti, kad Rūdupis tai siurblys, siurbiantis visus Žalgirio trupinius, galbūt užtenka jiems ir LKL. Klaipėdos klausimas yra atviras ir tik laiko klausimas, kada čia atsiras stipri komanda, kadangi klubo vadyba nauja ir atrodo pradėjo rimtai dirbti, o tai svarbiausia. Linkiu sekmės visiems ir žinoma Neptūnui, juk Klaipėda tikrai pagėji turėti stiprią komandą.
2012-06-27
-2
Atsakyti
Rūdupis turi dideli minusą - yra dukterinė žk komanda, kurios sudėtis sezono metu kinta taip dažnai kaip oras lauke - šios komandos žaidėjai tai paimami, tai atiduodami, tai dar kas su jais nutinka. Tai geriausia iliustravo praeitas sezonas, kai tas pats Butkevičius, buvęs Prienų lyderiu prieš svarbias sezono varžybas buvo paimtas į žk, kur tik prarado formą ir tiek. Kam VTB reikalinga tokia dukterinė komanda, kuri negali net garantuoti, kad viduryje sezono nesubyrės (pvz žk vėl pasiėmus paskolintus 2-4 lyderius) kaip komanda ir netaps patrankų mėsa?
2012-06-27
Atsakyti
Kodėl jūs kalbat apie komandos pajėgumą, nors dar net komplektacija neprasidėjo? Seniau buvo kalbų, kad Neptūnas galvoja rinkt 5 milijonų litų biudžetą, už tokią sumą galima tikrai neblogą komandą suburt. Paimt kokį Sireiką, su geresniais žaidėjais pratęst sutartį, nusisamdyt porą legionierių + paimt kelis lietuvius žaidžiančius užsienyje arba geresnius iš LKL. Iš palyginti nebrangių ir gan aukšto lygio lietuvių, manau visai tiktų - Andriuškevičius, Lukauskis, Gailius, Rutkauskas, gal Lydeka, nes po šio sezono baigiasi sutartis. Taip pat galimas daigtas, kad Žalgiris nepratęs sutarties su Klimavičium, su Delininkaičiu irgi nežinoma kaip bus, visgi klaipėdietis. Gal Rytas sutiktų paskolint Dylį...

PG: Legionierius. Dainys

SG: Delininkaitis. Runkauskas. Mažeika.

SF: Lukauskis. Danys. Rutkauskas.

PF: Mikalaukas. Dilys. Legionierius.

C: Legionierius. Andriuškevičius.

Visai neblogai būtų
2012-06-27
+2
Atsakyti
kns
Neptunas nevertas net Europos isukio taures, ka jau cia bekalbeti apie kova su Eurolygos lygio komandom VTB lygoj, juokingiausia tai kad jie eile metu net nesugeba patekti į BBL elito diviziona gaudami nuo nagliu, sakalu ir estu vidutinioku.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-06-27
Atsakyti
Nezinau, kazkoks vaiku darzelis, kitaip nepavadinsi...

Vienas dejuoja, kad nepakviete, nors vis tiek nebutu ejes. Kitas klubo vadovas aiskina, kad labai norejo, bet... nezinojo, i ka kreiptis! Jis ka, idiotas?? Reikejo bet kurio kasio megejo paklausti, butu parodes pirstu Pacesa – lietuvi, kuris VTB lygos valdzioj! Jei nori – pasiskambini arba susitinki, issiaiskini visus kriterijus, galimybes ir gal net “povandenines sroves”. Bet ne, sedesiu ir lauksiu, VTB mat turi maloningai prasyti, kad Prienu komanda teiktusi prisijungti prie kitu svarbiausiu ekipu, kaip CSKA, Uniks, Zalgiris, LR, Prokom ir pan. Anekdotas, daugiau nieko...

Tiesa sakant, manau viskas labai paprasta. Klaipedoje atsirado nauju veikliu zmoniu, kurie ir biudzeta renka, ir komanda rupinasi, ir bando prasimust dalyvauti visur, kur tik yra bent menkiausia galimybe. Kiti tuo tarpu uzsiima pavydo scenu iskelinejimu. Labai lietuviska.
2012-06-27
+1
Atsakyti
X Menas
Ner ko dziaugtis ! Su tokia komanda toli nenuvaziuosi, Klaipeda turi trigubinti biudzeta, isigyti labai geru zaideju, jei nori pradeti dalyvauti atrankoje, tureti ilgamete stipraus klubo vizija, o ne svajoti !!!
2012-06-27
+2
Atsakyti
lietuvis
Lietuvai reikalinga tavo pagalba,prisijunk prie sLietuvos bendruomenes.http://e-sim.org/profile.html?id=53168 ir tapk dalimi zmoniu susivienijusu bendram tikslui ;)
2012-06-27
Atsakyti
Pilnai pritariu Kesha55 argumentams, kad kas nori tas randa. Nedrasu skambinti Ivanovui? APie tai kokias pareigas VTB lygoj nuo sezono vidurio užėmė lietuvis T. Pačėsas žinojo net eilinis krepšinio portalų lankytojas, tad kokios problemos pasiteirauti "kas ten pas jus girdėt dėl kito sezono?".

Aišku sportinis principas gerai, bet jei jau chebra atvirai deklaruoja, kad nori jog mus pakviestu, bet mes šiaip jau atsisakysim (nes auginsim komandą, europa pirmiau ir t.t.), tai ir prašom ir neburbėti. Negi kitą uolų drąsų reikia nusitempti paskui save? Prienai gavo Uleb, tai ko piktintis jog Neptūnas nori VTB?
2012-06-26
+2
Atsakyti
Zergas (+0.09)

palauk... tai jeigu jis neužtikrintas, tai tegul ir nevapa, kad nežinojo kam ar kada skambint. Tegul kad ir taip, kaip tu sakai, bet argi tai keičia esmę? Nors aš nesu toks jau tikras, kad ir tu pataikei. Jeigu Rūdupis sako, kad nesulaukė VTB vadovų dėmesio, tai tu pavadintum neužtikrintumu? Aš tai ne! Tai elementari pasipūtusio žmogaus žmogaus poza. Tiesa, Bartuškos aš nepažįstu, todėl neteigiu, kad jis toks yra iš tikrųjų. Tačiau jo pasakyti žodžiai labai jau perša tokią nuomonę. Tiesa, yra dar viena galimybė - trečias brolis...
2012-06-26
-1
Atsakyti
kaunas
nemanau kad neptunas patektu jei issukio taures turnyre nieko gero neparode gautu nuo visu tik lesu svaistymas.
2012-06-26
Atsakyti
Jauciu su sireika antis
2012-06-26
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 51

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.