Anthony Davisas NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas pirmasis
Anthony Davisas NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas pirmasis
Nuotr. Reuters – Scanpix

Kentukio universitetas tapo didžiausiu 2012 metų NBA naujokų biržos laimėtoju. Du šio universiteto žaidėjai buvo pasirinkti dviem pirmaisiais šaukimais, o iš viso savo pavardes išgirdo net 6 šio universiteto auklėtiniai. Iki šiol nieko panašaus NBA naujokų biržoje buvo užfiksuota.

Pirmuoju šaukimu pasirinktas Anthony Davisas ir dėl šio pasirinkimo niekas neabejojo. 208 cm ūgio puolėjui piešiama itin šviesi ateitis. Universitete jis per rungtynes vidutiniškai blokuodavo net po 4,7 kamuolio, pasižymi puikia kamuolio kontrole.

Naujojo Orleano „Hornets“, kuri pasirinko Davisą, iš karto jam paruošė vietą komandoje. Prieš kelias dienas ši ekipa išmainė Emeką Okaforą.

„Hornets“ naujokų biržoje 10 šaukimu pasirinko Austiną Riversą – Bostono „Celtics“ vyriausiojo trenerio Doco Riverso sūnų. „Hornets“ sieks pratęsti sutartį su atakuojančiu gynėju Ericu Gordonu ir aplink šiuos tris krepšininkus formuoti savo komandą ateities pergalėms.

Antroji naujokų biržoje besirinkusi Šarlotės „Bobcats“ pakvietė Daviso komandos draugą Kentukio universitete – Michaelą Kiddą-Gilchristą. Taip pirmą kartą NBA istorijoje du vieno universiteto krepšininkai buvo pasirinkti pirmais dviem šaukimais.

Kiddas-Gilchristas buvo taip šokiruotas šio pasirinkimo, kad iš pradžių net negalėjo atsakyti į nė vieną žurnalisto klausimą. Kiek vėliau, emocijoms nuslūgus, puolėjas prisipažino nesitikėjęs tokio aukšto šaukimo.

„Aš buvau šokiruotas. Tikrai to nesitikėjau. Tikrai“, – sunkiai žodžius rinko Kiddas-Gilchristas.

Vėliau buvo pakviesti dar keturi Kentukio, kuris šį sezoną tapo NCAA čempionu, krepšininkai.

Ne mažiau spindėjo iš Šiaurės Karolinos universiteto žvaigždė. Net keturi šios aukštosios mokyklos žaidėjai buvo pasirinkti per pirmus 17 šaukimų.

Naujokų biržoje buvo pasirinkti 9 europiečiai, tačiau vos vienas – pirmajame rate. Anksčiausiai savo pavardę išgirdo prancūzas Evanas Fournier, kurį dvidešimtuoju šaukimu pasirinko Denverio „Nuggets“.

Davisas pasirinktas pirmuoju šaukimu:

Visi šaukimai: 

NBA naujokų biržos pirmasis ratas
Nr. Komanda Pasirinkimas Komentaras
1 „Hornets“ Anthony Davisas
19 metų
208 cm
100 kg
Tai, kas buvo aišku. Kentakio universiteto pirmakursis pakviestas pirmuoju numeriu ir žais „Hornets“ komandoje. Greitis, šoklumas, kova dėl kamuolių, blokuoti metimai ir geras taiklumas – tokį sunkųjį krašto puolėją gauna Naujojo Orleano klubas. Davisas tapo antruoju krepšininku nuo 1966-ųjų, kuris buvo pakviestas pirmuoju tais pačiais metais, kai laimėjo NCAA titulą ir buvo išrinktas metų krepšininku. Kas kitas? Kareemas Abdul-Jabbaras. „Noriu daryti geriausia, ką sugebu. Darysiu tai, ko iš manęs norės treneris ir tikiuosi būti komandos lyderis“, – po pasirinkimo sakė Davisas.
2 „Bobcats“ Michaelas Kiddas-Gilchristas
18 metų
201 cm
103 kg
Tai jau istorija. Pirmą kartą NBA istorijoje pirmi du naujokų biržos pasirinkimai atvyksta iš to paties universiteto. Kiddas-Gilchristas kartu su Davisu rungtyniavo Kentukio universitete. Kiddas-Gilchristas atrodo šokiruotas Šarlotės klubo sprendimu. 
„Wizards“ Bradley Bealas
19 metų
196 cm
94 kg
Trečiasis šaukimas – 19-ojo gimtadienio dovana Floridos universiteto pirmakursiui. Bealui buvo prognozuotas antrasis šaukimas, prieš biržą jį daugelis ekspertų laikė talentingiausiu žaidėju po Daviso. Tai pirmasis kartas NBA naujokų biržos istorijoje, kai pirmi trys šaukimai baigė vos vieną kursą universitetuose.
„Cavaliers“ Dionas Waitersas
20 metų
193 cm
100 kg
Ši naujokų birža – viena labiausiai pašėlusių. Ketvirtuoju numeriu „Cavaliers“ pasirinko Syrakūzų universiteto antrakursį, kuris praėjusį sezoną nė vienų rungtynių nepradėjo starto penkete. 
„Kings“ Thomasas Robinsonas
21 metų
206 cm
111 kg
Kanzaso universiteto trečiakursis neabejotinai buvo lengviausias pasirinkimas po Anthony Daviso. Robinsonui kai kurie ekspertai žadėjo antrą šaukimą.
„Blazers“ 
(iš „Nets“)
Damianas Lillardas
21 metų
191 cm
88 kg
Vėberio valstybinio universiteto įžaidėjas papildys „Blazers“ gretas. Krepšininkas per paskutinį sezoną universitete vidutiniškai rinko beveik po 25 taškus. Pernai Lillardui buvo prognozuojamas šaukimas antrajame rate, tačiau sunkus darbas ir galingas sezonas Vėberio valstybiniame universitete pakylėjo jį iki šeštojo šaukimo.
„Warriors“  Harrisonas Barnesas
20 metų
203 cm
103 kg
Vidutiniškai 17 taškų per dvejus metus Šiaurės Karolinos universitete. Lengvasis krašto puolėjas, galintis atakuoti iš toli, – būtent tai, ko reikėjo „Warriors“ komandai. 
„Raptors“ Terrence'as Rossas
21 metų
198 cm
88 kg
Siurprizas? Šioks toks. Jono Valančiūno ir Lino Kleizos komanda pasirinko lengvąjį krašto puolėją iš Vašingtono universiteto. Ekspertai kalba: jei Valančiūnas bus toks stiprus, kaip apie jį kalba, Andrea Bargnani žais sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje ir Rossas taps puikiu jų padėjėju.
„Pistons“ Andre Drummondas
18 metų
212 cm
127 kg
Konektikuto universiteto pirmametis, žaidžiantis vidurio puolėjo pozicijoje, keliasi į Detroitą.
10  „Hornets“ 
(iš „Timberwolves“)

Austinas Riversas
19 metų
196 cm
92 kg
Djuko universiteto antrakursis ir „Celtics“ vyriausiojo trenerio Doco Riverso sūnus tapo antruoju „Hornets“ pasirinkimu šįvakar. „Jis man daug padėjo, – tėvo svarbą gyvenime pabrėžė krepšininkas. – Be jo nebūčiau čia, nežinau, kur išvis būčiau“. Prieš 29 metus biržoje pakviestas sportininko tėvas ir „Celtics“ treneris teigė: „Tai kažkas, ką sunku apibūdinti. Tikiuosi, kad jis geresnis už mane. Jis myli krepšinį ir nori laimėti“.
11  „Blazers“  Meyersas Leonardas
20 metų
216 cm
111 kg
Dar vienas aukštaūgis. Jis dvejus metus praleido Ilinojaus universitete po to, kai išgyveno kelis gyvenimo nuopuolius. Būdamas dvejų Meyersas buvo įvaikintas, o kai būsimam krepšininkui buvo šešeri, jo tėvas, profesionalus golfo žaidėjas, žuvo autoavarijoje.
12  „Rockets“ 
(iš „Bucks“)
Jeremy Lambas
20 metų
196 cm
84 kg
Konektikuto universiteto pirmakursis neslėpė, kad didžiausią įtaką gyvenime jam padarė tėtis. Klausydamas sūnaus žodžių, buvęs krepšininkas sunkiai valdė ašaras. „Rockets“ gavo atakuojantį gynėją, nors dauguma ekipos aistruolių įsitikinę, jog komandai tarpsezoniu labiausiai reikia vidurio puolėjo.
13  „Suns“  Kendallas Marshallas
20 metų
193 cm
88 kg
Pirmasis iš pakviestų krepšininkų, nedalyvaujančių naujokų biržoje. Šiaurės Karolinos universiteto įžaidėjas, anot šaltinių, itin patiko „Suns“ klubo treneriams dalyvaudamas šios ekipos treniruotėse.
14  „Bucks“ 
(iš „Rockets“)
Johnas Hensonas
21 metų
211 cm
100 cm
Antras iš eilės Šiaurės Karolinos atstovas biržoje. Kieta gynyba pasižymintis puolėjas po pasirinkimo pareiškė: „Atnešiu tai į „Bucks“ komandą“.
15  „Sixers“  Moe Harklessas
19 metų
204 cm
99 kg
Lengvasis krašto puolėjas per vienintelį sezoną Švento Jono universitete rinko 15,5 taško ir 8,6 kamuolio. Harklesas yra pirmasis iš šiemet pakviestų krepšininkų, kurie į biržą atvyko visiškai vieni.
16  „Rockets“ 
(iš „Knicks“)
Royce'as White'as
21 metų
203 cm
122 kg
Ajovos universitete White‘as pastarąjį sezoną rinko 13,4 taško ir 9,3 atkovoto kamuolio. Sunkusis krašto puolėjas nepasižymi geru metimu, tačiau nestokoja energijos kovodamas po krepšiu.
17 „Mavericks“  Tyleris Zelleris 
(išsiųstas į „Cavaliers“)
22 metų
213 cm
112 kg
„Mavericks“ pasirinko Šiaurės Karolinos universiteto krepšininką, tačiau panašu, kad ne sau – mainais Zelleris netrukus turėtų keltis į „Cavaliers“.
18  „Rockets“ 
(iš „Jazz“)
Terrence'as Jonesas
20 metų
206 cm
114 kg
Jonesas tapo trečiu NCAA čempiono Kentukio universiteto atstovu šių metų biržoje. Dvejus metus universitete praleidęs sunkusis krašto puolėjas prisijungia prie Donato Motiejūno.
19  „Magic“  Andrew Nicholsonas
22 metų
206 cm
109 kg
„St. Bonaventure“ universiteto absolventas pastarąjį sezoną rinko po 18,4 taško ir 8,5 kamuolio ir tapo „Rockets“ nariu. Nicholsonas tapo penktu aukščiausiai NBA naujokų biržoje pakviestu kanadiečiu lygos istorijoje.
20  „Nuggets“  Evanas Fournier
19 metų
198 cm
91 kg
Pirmasis užsienietis šių metų biržoje. Prancūzas Fournier pakviestas anksčiau nei tikėtasi – jam žadėta vieta pirmojo rato pabaigoje. Pernai Fournier iškovojo bronzos medalį Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate. Prieš metus vykusioje biržoje vien per pirmus septynis šaukimus buvo pakviesti keturi užsieniečiai. „Turiu kaip įmanoma greičiau išmokti prancūzų“, – sužinojęs apie „Nuggets“ pasirinkimą sakė šios komandos įžaidėjas Ty Lawsonas.
21  „Celtics“  Jaredas Sullingeris
20 metų
206 cm
120 kg
Ohajo valstybinio universiteto antrakursis, kuris žaidžia sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, per metus prarado reitingus. Pirmą sezoną dominavęs universiteto krepšinyje, Sullingeris antrus metus nebuvo toks pastebimas, tačiau dabar galės įrodyti savo jėgą Bostone.
22  „Celtics“ 
(iš „Clippers“)
Fabricio de Melo
22 metų
213 cm
116 kg
Po dvejų metų Syrakūzų universitete Brazilijos krepšininkas nutarė keltis į NBA. Melo yra antrasis „Celtics“ pasirinkimas iš eilės.
23  „Hawks“  Johnas Jenkinsas
21 metų
193 cm
100 kg
Atakuojantis gynėjas trejus metus praleido Vanderbilto universitete. Ekspertų nuomonė: tai geriausias metikas iš visų šių metų biržos dalyvių. O metiko Atlantos komandai itin reikėjo.
24  „Cavaliers“ 
(iš „Lakers“)
Jaredas Cunninghamas
(išsiųstas į „Mavericks“)
21 metų
193 cm
88 kg
„Cavaliers“ biržoje pakvietė trejus metus Oregono valstybiniame universitete žaidusį įžaidėją. Tačiau šį krepšininką pasirinko „Mavericks“ – ji dėl šį vakarą įvykusių mainų įgijo teisę į tris „Cavaliers“ šaukimus. Tai buvo pirmasis iš trijų. Įžaidėjas išsiskiria greičiu ir perimtais kamuoliai – praėjusį sezoną Cunninghamas vidutiniškai perimdavo 2,5 kamuolio per mačą.
25  „Grizzlies“  Tony Wrotenas
19 metų
198 cm
93 kg
Vašingtono universiteto įžaidėjas, kuris į NBA nusprendė žengti jau po pirmojo sezono. Vienintelių metų NCAA rezultatai – 20,8 taško, 8,7 atkovoto kamuolio ir 3,8 rezultatyvaus perdavimo.
26  „Pacers“  Milesas Plumlee
23 metų
211 cm
109 kg
Djuko universiteto absolventas. Sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose žaidžiantis Plumlee per ketverius metus universitete dažniausiai pradėdavo rungtynes nuo suolelio.
27  „Heat“  Arnettas Moultrie
(išsiųstas į „Sixers“)
21 metų
211 cm
113 kg
„Heat“ krepšininką rinkosi ne sau. Čempionai atliko mainus su Filadelfijos klubu – Majamio ekipai atiteks šių metų „Sixers” 45-asis šaukimas ir šios ekipos kitų metų pirmojo rato šaukimas. Moultrie, Misisipės valstybinio universiteto puolėjas, keliasi į Filadelfiją.
28  „Thunder“  Perry Jonesas
20 metų
211 cm
107 kg
Beiloro universiteto puolėjas buvo rimtas kandidatas į pirmąjį dvidešimtuką. Tačiau prieš biržą pasklidus kalboms apie jo kojos traumą, Jonesas buvo pakviestas tik 28 numeriu. Aukštaūgis nuo šiol priklausys NBA vicečempionams. „Sveikinimai Perry Jonesui! Smagu turėti jį savo gretose“, – „Thunder“ naujoką pasveikino būsimas komandos draugas Kevinas Durantas.
29  „Bulls“  Marquisas Teague
19 metų
188 cm
86 kg
Įžaidėjas tapo ketvirtu Kentukio universiteto krepšininku, pakviestu šių metų biržos pirmajame rate. Teague į NBA nusprendė pasukti po vienintelio sezono NCAA, per kurį tapo lygos čempionu. Jis jau pirmą sezoną gali tikėtis daug laiko aikštėje – „Bulls“ žvaigždė Dereckas Rose‘as dėl traumos praleis maždaug pusę ateinančio sezono.
30  „Warriors“ 
(iš „Spurs“)
Festusas Ezeli
22 metų
211 cm
120 kg
Paskutiniu pirmojo rato pasirinkimu tapo aukštaūgis iš Nigerijos. Ezeli mokėsi Vanderbilto universitete ir per ketvirtą sezoną vidutiniškai rinko po 10 taškų ir 5,5 atkovoto kamuolio.
NBA naujokų biržos antrasis ratas
Nr. Komanda Pasirinkimas Komentaras
31 „Bobcats“  Jeffrey Tayloras Ketvirtakursis puolėjas kilęs iš JAV, tačiau užaugo Švedijoje, kur profesionaliai rungtyniavo jo tėtis. Jis vertinamas dėl savo sugebėjimų puolime ir atletiškumo.
32  „Wizards“  Tomašas Satoransky Prie „Wizards“ rungtyniaujančio čeko Jano Vesely prisijungs kitas čekas. Dvimetrinis gynėjas tapo antru biržoje pašauktu gynėju, tačiau į „Wizards“ atvyks ne anksčiau nei po sezono ar dviejų.
33  „Cavaliers“ Bernardas Jamesas Vyriausias (27 metai) NBA naujokų biržos krepšininkas. Jis šešerius metus praleido kariuomenėje ir į NBA atvyksta jau būdamas subrendęs. Jam kylant ant pakylos, salė skandavo „USA, USA“ – karininkai Amerikoje itin gerbiami.
34  „Cavaliers“ 
(iš „Hornets“)
Jae Crowderis Puolėjas vertinamas dėl savo kieto žaidimo ir darbo etikos. Baigė Marquette universitetą.
35 

„Warriors“ 
(iš „Nets“)

Draymondas Greenas Puolėjas iš Mičigano valstybinio universiteto.
36  „Kings“ (išmainė „Pacers“ komandai) Orlando Johnsonas Gynėjas iš Santa Barbaros universiteto.
37  „Raptors“  Quincy Acy Stiprus ir atletiškas puolėjas buvo išrinktas į geriausiai besiginančių krepšininkų penketuką savo konferencijoje.
38  „Nuggets“ 
(iš „Warriors“)
Quincy Milleris  Antras iš eilės vaikinas, vardu Quincy, ir iš to paties Bayloro universiteto.
39  „Pistons“  Khrisas Middletonas Puolėjas iš Teksaso A&M universiteto.
40  „Blazers“ 
(iš „Timberwolves“)
Willas Bartonas Gynėjas iš Memfio universiteto.
41  „Blazers“  Tyshawnas Tayloras Šis šaukimas turėtų atitekti Naujojo Džersio „Nets“ komandai.
42  „Bucks“  Doronas Lambas Penktasis Kentukio universiteto krepšininkas, pasirinktas šių metų biržoje. 192 cm ūgio gynėjas.
43  „Hawks“ 
(iš „Suns“)
Mike'as Scottas Sunkusis krašto puolėjas, pabaigęs Virdžinijos universitetą.
44  „Pistons 
(iš „Rockets“)
Kimas Englishas Misūrio universiteto atakuojantis gynėjas.
45  „Sixers“ (išmainytas į „Heat“) Justinas Hamiltonas Vidurio puolėjas, vertinamas dėl savo jėgos ir gynybos.
46  Naujojo Orleano „Hornets“ Darius Milleris Šeštas Kentakio universiteto atstovas, pasirinktas naujokų biržoje. Tai pirmas toks atvejis per visą NBA istoriją.
47  „Jazz“  Kevinas Murphy Tenesio technikos universitetą baigęs ketvirtakursis gynėjas pelnydavo po 21 tašką ir yra vertinamas dėl savo sugebėjimų puolime.
48  „Knicks“  Kostas Papanikolaou Pirėjo „Olympiakos“ komandos puolėjas Eurolygoje šį sezoną per rungtynes pelnydavo po 6,1 taško ir į NBA greičiausiai kitą sezoną dar nesikels.
49  „Magic“  Kyle'as O'Quinnas Vidurio puolėjas iš Norfolko valstybinio universiteto.
50  „Nuggets“  Izeetas Turkylmazas Puolėjas iš Turkijos.
51  „Celtics“  Krisas Josephas Syrakūzų universiteto puolėjas.
52  „Warriors“ 
(iš „Hawks“)
Ognjenas Kuzmičius Bosnis, priklausantis Malagos „Unicaja“ komandai.
53  „Clippers“  Furkanas Aldemiras Dar vienas turkas, pasirinktas antrajame rate.
54  „Sixers“ 
(iš „Grizzlies“)
Tornike Šengelija  Gruzijos rinktinės puolėjas tapo penktu europiečiu per paskutinius septynis šaukimus.
55  „Mavericks“ 
(iš „Lakers“)
Darius Johnsonas-Odomas „Mavericks“ išmainė vieną Odomą, tačiau per naujokų biržą gauna kitą.
56  „Raptors“ 
(iš „Pacers“)
Tomislavas Zubčičius Dar vienas europietis – šįkart iš Kroatijos.
57  „Nets“ 
(iš „Heat“)
Ilkanas Karamanas Europiečių invazija tęsiasi – šis puolėjas tapo trečiu turku antrajame naujokų biržos rate.
58  „Timberwolves“
(iš „Thunder“)
Robbie Hummelis Puolėjas iš Purdue universiteto.
59  „Spurs“  Marcusas Denmonas Gynėjas iš Misūrio universiteto.
60  „Lakers“ 
(iš „Bulls“)
Robertas Sacre'as 213 cm ūgio vidurio puolėjas iš Gonzagos. 

Biržos eiga:

0:04. Likus dviem valandoms iki biržos pradžios, lygoje – karščiausias gandų metas. „Yahoo!“ šaltiniai skelbia, kad Fynikso „Suns“ yra rimtas kandidatas įsigyti laisvąjį agentą Ray Alleną. Bet tai – iš kitos operos. Paliekame Alleną ir jo norinčias komandas kitai dienai. Šiandien viskas skirta naujokų biržai.

0:08. Bene įdomiausias klausimas prieš naujokų biržą – ką su antru šaukimu darys prasčiausia praėjusio sezono NBA komanda. „Bobcats“ neslepia norinti atlikti mainus. Šaltinių teigimu, Šarlotės klubas sulaukė penkių pasiūlymų. Michaelo Jordano valdoma „Bobcats“ anksčiau tikino norinti gauti kelis pirmojo rato šaukimus vietoje vieno, tačiau itin aukšto šaukimo. Vienas variantų – Šarlotės klubas už antrąjį šaukimą iš Klivlando „Cavaliers“ gauna ketvirtą ir 24-tą šaukimus. Kitas – už antrą šaukimą ekipą papildytų Memfio „Grizzlies“ lyderis Rudy Gay.

0:23. Kol kas ne oficialu, bet panašu, kad rankos sukirstos. Dalaso „Mavericks“ sutiko išsiųsti Lamarą Odomą į Los Andželo „Clippers“. Mainuose dalyvauja trys komandos. „Clippers“ savo įžaidėją Mo Williamsą atiduos Jutos „Jazz“ klubui, o šis perleis „Mavericks“ komandai neliečiamybę mainuose. Tokiu būdu „Mavericks“ sutaupys 8,5 mln. JAV dolerių, kuriuos būtų reikėję mokėti Odomui.

0:32. Kol laukiate naujokų biržos, siūlome pasigrožėti Anthony Daviso žaidimo epizodais iš pirmųjų ir vienintelių jo metų NCAA. Ekspertai tikina, kad šis krepšininkas – geriausias naujokų biržos dalyvis per pastarąjį penkmetį.

0:48. Šiųmetinėje naujokų biržoje europiečių pavardžių turėtų būti maža. Geriausiai vertinamos prancūzo Evano Fournier galimybės. 1992-ųjų gimimo 198 cm ūgio gynėjas pastaruosius du sezonus žaidė „Poitiers Basket“ komandoje aukščiausioje Prancūzijos lygoje.

0:57. Puikiai dabartinę situaciją NBA įvardijo Kanados dienraščio „National Post“ krepšinio žurnalistas Ericas Koreenas.

Ericas Koreenas (@ekoreen)
Yra pranešimų apie mainus, kurie įtrauks 30 komandų. Likite prisijungę.

1:09. Anthony Davisas yra šios naujokų biržos deimantas. Tačiau per pastaruosius metus tokių buvo ir daugiau, bet jų karjera susiklostė taip, jog dabar jie laikomi vienais prasčiausių pirmųjų pasirinkimų naujokų biržos istorijoje. Pateikiame kelis pastarųjų metų nusivylimus.

2007 metai – Gregas Odenas. Jis buvo tarsi antžmogis rungtyniaudamas valstybiniame Ohajo universitete. Tačiau atvykęs į „Blazers“ jis daugiau laiko praleido su ramentais nei aikštėje. Daugybė operacijų privertė jį baigti karjerą ir dabar Odenas neturi komandos, nors jam tik 24-eri. Vėliau tais metais pakviesti žaidėjai: Kevinas DurantasAlas Horfordas.

Pastarųjų metų pirmieji NBA naujokų biržos šaukimai

2011: Kyrie Irvingas – „Cavaliers“
2010: Johnas Wallas – „Wizards“
2009: Blake‘as Griffinas – „Clippers“
2008: Derrickas Rose‘as – „Bulls“
2007: Gregas Odenas – „Blazers“
2006: Andrea Bargnani – „Raptors“
2005: Andrew Bogutas – „Bucks“
2004: Dwightas Howardas – „Magic“
2003: LeBronas Jamesas – „Cavaliers“
2002: Yao Mingas – „Rockets“

2001 metai – Kwame‘as Brownas. Jis atvyko tiesiai iš mokyklos ir panašu, kad jam žengti į profesionalų pasaulį buvo per anksti. Visą karjerą jis ginčijosi su komandos draugais ir kariavo su įstatymais. Vėliau pakviesti žaidėjai: Pau GasolisZachas Randolphas.

1998 metai – Michaelas Olowokandi. Jis buvo geriausias žaidėjas mažame Ramiojo vandenyno universitete ir įgūdžiai neatitiko NBA lygio. Jis baigė karjerą 2007 metais, vidutiniškai pelnydamas 8,3 taško. Vėliau pakviesti žaidėjai: Vince‘as CarterisDirkas Nowitzki.

1995 metai – Joe Smithas. Tapęs geriausiu universiteto krepšininku, Smithas 1995 metais iš Merilendo universiteto persikėlė į „Warriors“. Per 15 profesionalių karjeros metų jis atstovavo 11 komandų ir vidutiniškai rinko 10,9 taško. Vėliau pakviesti žaidėjai: Kevinas GarnettasRasheedas Wallace‘as

1:20. Jaunuosius talentus šiandien palaiko naujasis NBA čempionas LeBronas Jamesas, kuris prieš devynerius metus buvo pakviestas pirmasis.

LeBronas Jamesas (@KingJames)
Didžiausios sėkmės visiems dalyviams! Jūsų svajonės taps realybe. NBA yra didžiausia brolija. Mėgaukitės!!

Lietuviai naujokų biržoje

1986: Arvydas Sabonis (24 šaukimas)
1987: Šarūnas Marčiulionis (127)
1995: Eurelijus Žukauskas (54)
1996: Žydrūnas Ilgauskas (20)
2001: Robertas Javtokas (56)
2002: Darius Songaila (50)
2005: Linas Kleiza (27)
2005: Martynas Andriuškevičius (44)
2007: Renaldas Seibutis (50)
2011: Jonas Valančiūnas (5)
2011: Donatas Motiejūnas (20)

1:27. Mūsų jau aptartas Austinas Riversas itin domina „Celtics“ komandą. Skelbiama, kad „Celtics“ klubas norėtų atlikti mainus, per kuriuos gautų šaukimą dešimtuke. Tačiau Bostono ekipa nesiryžta pasiūlyti nieko daugiau, nei 21 ir 22 šaukimus, ir abejojama, ar kuri nors komanda sutiktų atiduoti šaukimą dešimtuke mainais už du šaukimus trečiajame dešimtuke. „Celtics“ treniruoja Austino tėtis Docas ir klubo vadovai nemato jokių problemų, kad tėvas ir sūnus atsidurtų vienoje komandoje.

1:54. Ar žinojote? Tai antrasis kartas „Hornets“ istorijoje, kai komanda pirmoji rinksis naujoką. 1991-aisiais „Hornets“ pasirinko Larry Johnsoną.

Ar žinojote? Iki šiol niekada pirmi du biržoje pašaukti krepšininkai nerungtyniavo vienas prieš kitą tų metų NCAA finale. 

Ar žinojote? Šiemet naujokų biržoje dalyvauja 49 universiteto nebaigę krepšininkai – tai mažiausias numeris nuo 2003-ųjų, kai tokių žaidėjų buvo 42.

2:00. Bernardas Jamesas yra vyriausias tarp visų šių metų biržos dalyvių – jam 27 metai. Jo situaciją apibūdino „Hoopsworld“ žurnalistas Alexas Kennedy.

Alexas Kennedy (@AlexKennedyNBA)
Po šešerių metų karinėse oro pajėgose Bernardas Jamesas tikisi savo pavardę išgirsti šio vakaro NBA naujokų biržoje.
 

2:29. Po minutės pirmasis klubas rinksis pirmą krepšininką. Visus pasirinkimus galite stebėti specialiai tam skirtoje lentelėje puslapio apačioje.

3:39. Pirmieji 10 naujokų biržos šaukimai kelia daug diskusijų. Daug netikėtų sprendimų ir daug siurprizų.

Jonathanas Givony (@DraftExpress)
Patyręs NBA skautas ką tik atsiuntė žinutę: „Tai labiausiai neprognozuojama naujokų birža, kokią mačiau per 30 metų. Mes vieni kitiems pūtėme miglą į akis ištisas savaites“.

4:16. Galiausiai įvyko pirmieji mainai. „Mavericks“ išmaino savo 17-ąjį pasirinkimą Tylerį Zellerį už tris naujokų biržos šaukimus, kurie priklauso „Cavaliers“. Dalaso ekipai atiteks 24-as, 33-as ir 34-as šaukimai.

5:09. Majamio „Heat“ atsisako savo pirmojo rato šaukimo. NBA čempionai išmaino šaukimą ir 27-ieji rinksis Filadelfijos „76ers“ vadovai.

6:09. Sakramento „Kings“ išmainė 36-uoju šaukimu pakviestą Orlando Johnsoną į Indianos „Pacers“ komandą. Mainais ji gavo pinigų.
Komentarai:
asas
galėjo kupšas ir dalyvaut butu gal ir pakviete
2012-06-29
+5
Atsakyti
:D
FEAR THE UNIBROWN !!!
2012-06-29
Atsakyti
Anonimas
NBA

Nesutinku del Uconno zaideju,nes Drummondas yra 100proc.rizika.Jis neturi nieko ipatingo savo puolimo arsenale,zaide nuvilianti sezona Uconne,yra didelis klausimas del jo darbo etikos.Puikiai zinome,jog Uconno aukstaugiai yra dazniausiai nepasiteisine.Visiskai nenustebciau,jog ir su Drummondu taip nutiktu.O Lambas yra zaidejas,kuris bijo kontakto,yra visiskai plonas,kai buna pradedamas dengti stipriai,jis pasivercia i visiskai pasyvu zaideja.Sie du zaidejai buvo pasaukti savo vietose,kuriose ir turejo buti pasaukti.Manau,Bobcats turejo paimti Robinsona,nes jie neturi ausktaugio,kuris galetu puolime kazka nuveikti,o MKG yra ginybinio plano zaidejas,todel manau,jog ir kitame sezone Bobcats bus tarp autsaideriu.
2012-06-29
Atsakyti
Negi vel thunder paeme zemu pick'u gera zaideja
2012-06-29
+2
Atsakyti
Jeremy Lamb tikrai tikejaus gaus aukstesni saukima. Vis del to jis vienas is geriausiu zaideju drafte, mano nuomone.
2012-06-29
-9
Atsakyti
aralis
galejo Jomanta su babrausku prikabint 1 ir 2 saukimu
2012-06-29
-5
Atsakyti
:)
Nu Motiejunui konkurencija Rocket PF pozicijoje tai pzdc :)
2012-06-29
+3
Atsakyti
28-as pick'as bus sensacija.
2012-06-29
+2
Atsakyti
Tikėjausi daugiau Europiečių...
2012-06-29
+1
Atsakyti
Kur stepas?
2012-06-29
+5
Atsakyti
NBA
Thomas Robinson,Andre Drummond ir Jeremy Lamb buvo verti aukstesniu saukimu siaip pasiseke komandom kurios pasauke siuos zaidejus.Blazers komanda pasirinko labai gerus zaidejus manau gali nustebinti ateinanti sezona.
2012-06-29
+5
Atsakyti
lalala
Valančiūnas bus ROY be konkurencijos :)
2012-06-29
Atsakyti
Tas Anthony Davis i Angry Birda panasus
2012-06-29
-10
Atsakyti
to keista
pasprink lope
2012-06-29
+4
Atsakyti
Aišku favoritai į ROY kaip visada 1-2-3 šaukimai, bet manau Waitersas nustebins visus, jeigu laiko gaus
2012-06-29
-7
Atsakyti
Gerai Heat padarė, sutaupys salaries.
2012-06-29
-6
Atsakyti
Anonimas
Pistons pasisekė gavo Andre Drummond.
2012-06-29
+3
Atsakyti
Michaelas Kiddas-Gilchristas nebuvo šokiruotas antrojo šaukimo, jis buvo šokiruotas, kad turės būt bobcats nariu.. :DD
2012-06-29
-10
Atsakyti
Specas aus deutschland
Basketnews parasykit, kad Banič papildė Uniks'ą.!!!
2012-06-29
-1
Atsakyti
Nu celtics nuskilo su pickais tikėkimės neturės rimtesnių problemų su nugara Sullingeris.
2012-06-29
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.