„Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ sužinojo varžovus Eurolygoje (komentarai)

2012-07-06 11:30
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas

Dvi stipriausios Lietuvos komandos šiandien sužinojo savo varžovus kito sezono Eurolygoje.

LKL čempionai Kauno „Žalgiris“ atsidūrė C grupėje kartu su Pirėjo „Olympiakos“, Vitorijos „Caja Laboral“, Stambulo „Anadolu Efes“, Milano „Emporio Armani“ ir Zagrebo „Cedevita“.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ žais D grupėje, kartu su „Barcelona“, Maskvos CSKA, Belgrado „Partizan“, Bambergo „Brose Baskets“ ir Stambulo „Bešiktaš“ ekipomis.

„Lietuvos ryto“ grupėje kaunasi net penkių šalių čempionai – Ispanijos, Rusijos, Serbijos, Vokietijos ir Turkijos.

Į „Top 16“ etapą pateks po keturias komandas iš kiekvienos grupės. Čia jos bus padalintos į dvi grupes (E ir F) po aštuonias komandas. Etapas bus vykdomas dviejų ratų sistema, kas reikš, jog komandos sužais po 14 rungtynių.

Į E grupę pateks: pirmosios A ir C grupių komandos, antrosios B ir D grupių ekipos, trečiosios A ir C grupių komandos bei ketvirtosios B ir D grupių ekipos.

Į F grupę pateks: pirmosios B ir D grupių komandos, antrosios A ir C grupių ekipos, trečiosios B ir D grupių komandos bei ketvirtosios A ir C grupių ekipos.

Nuo kito sezono Eurolygos rungtynės vyks ketvirtadieniais bei penktadieniais.

Grupės:

 A grupė  B grupė  C grupė  D grupė
Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija)  Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis)  Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija)  „Barcelona“ (Ispanija)
Madrido „Real“ (Ispanija)  Sienos „Montepaschi“ (Italija)  Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija)  Maskvos CSKA (Rusija) 
Maskvos srities „Chimki“ (Rusija)  Berlyno ALBA (Vokietija)  Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija)  Belgrado „Partizan“ (Serbija)
Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija)  Malagos „Unicaja“ (Ispanija)  Kauno „Žalgiris“ (Lietuva)  Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) 
Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija)  Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija)  Milano „Emporio Armani“ (Italija)  Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) 
Kvalifikacijos nugalėtoja  Šalono „Elan“ (Prancūzija)  Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija)  Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 
 

Linas Kvedaravičius (Vilniaus „Sakalų“ sporto direktorius, krepšinio ekspertas): „Abi komandos turi šansų žengti tolyn, žiūrint kaip bus sukomplektuotos sudėtys. Eurolygoje silpnų komandų nėra. Kalbant apie „Žalgirio“ grupę, galbūt „Emporio Armani“ ir „Anadolu Efes“ yra truputi silpnesnės komandos, palyginus su pirmomis dviejomis. „Žalgirio“ grupė yra šiek tiek lengvesnė ir jiems šie burtai buvo parankesni. Tačiau Eurolygos rezultatams gali pradėti daryti įtaką finansinė krizė. Klubai, kurie švaistėsi pinigais, galbūt dabar pradės juos skaičiuoti.
 
Vilniečių grupėje yra daugelio šalių čempionai. Bus sunku pasiekti rezultatą, bet „Lietuvos rytas“ yra kovinga komanda. Su šita komplektacija jie tikrai gali nugalėti. Maskvos CSKA gal nelabai, tačiau kitos komandos yra įkandamos.
 
Kalbant apie naują „Top 16“ etapo sistema, tai Eurolyga vėlgi sprendžia savo klausimus. Komandoms padaugės rungtynių, bus daugiau žiūrovų, gaus daugiau pinigų. Tokį Eurolygos žingsnį vertinčiau tik teigiamai. Žiūrovas nuo to tik išlošia.
 
Kam prognozuočiau pergalę atrankos turnyre? Spėčiau, kad į Eurolygą pateks Kazanės komanda. Ji komplektuojasi labai stipriai, galbūt kitą sezoną ten išvysime ir lietuviškų veidų. Kokių? Kol kas tai paslaptis, pamatysime ateityje.“
 
Vladimiras Romanovas (Kauno „Žalgirio“ savininkas): „Varžovų nepasirinksi – kokius gavai, su tokiais teks kovoti. Malonu, kad mūsų grupėje žais Eurolygos čempionas Pirėjo „Olympiakos“ klubas. Dvikova su juo „Žalgiriui“ bus savotiškas testas – pamatysime, koks yra mūsų komandos pajėgumas ir kokios jos galimybės.
 
Kitų mūsų grupės komandų pavadinimai irgi gerai žinomi, bet kaip jos žais ateinantį sezoną dar anksti spręsti. Visi komplektuoja sudėtis, ieško gerų žaidėjų, nors kai kurios Europos valstybės jaučia finansų krizę.
 
Jeigu mums pavyks suburti pajėgią komandą, varžovai bus ne baisūs. Laukiame įdomaus naujojo Eurolygos sezono.“
 
Vitoldas Masalskis (Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius): „Vidury vasaros burtus vertinti yra ankstoka, nes kol kas keičiasi komandų sudėtys, treneriai. Visapusiškai įvertinti komandų pajėgumą bus galima pasibaigus ekipų komplektavimui. „Žalgirio“ sudėtis taip pat pildysis, tačiau bet kokiu atveju patekimas į „Top 16“ etapą yra minimalus tikslas, kurį privalome pasiekti. 
 
Mūsų grupėje yra Eurolygos čempionų klubas, kuriam bus malonu mesti iššūkį. Turkų ir italų komandos turi itin didelius biudžetus, todėl ketina surinkti itin pajėgias sudėtis. Vitorijos „Caja Laboral“ yra Eurolygos senbuvė, sieksianti atsigriebti už nesėkmingą praėjusį sezoną. Neabejoju, kad ambicijų netrūks ir debiutantams iš Zagrebo. Lyginant grupes, silpniau atrodo B pogrupis, o visas kitas grupes vertinčiau apylygiai.
 
Norime pasidžiaugti, kad vakar vykusios Eurolygos generalinės asamblėjos metu Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu viešai pasveikino „Žalgirį“ praėjusį sezoną pasiekus lankomumo rekordus. „Žalgirio“ arena buvo įvardyta kaip pavyzdys visiems kitiems klubams. Tikimės, kad ir šį sezoną mūsų gerbėjai aktyviai lankysis rungtynėse ir padės komandai siekti aukščiausių tikslų.“ (Komentaras duotas oficialiai „Žalgirio“ svetainei internete) 

Martynas Purlys
(Vilniaus „Lietuvos ryto“ direktorius): „Malonu po metų pertraukos grįžti į Eurolygos turnyrą. Žaisti vienoje grupėje su tokiomis komandomis kaip CSKA ir „Barcelona“, kurios buvo praėjusio sezono finalo ketverto dalyvės, tikrai nebus lengva. Tuo labiau, kad ir kitos komandos tiek „Partizan“, tiek „Besiktas“, tiek „Brose Baskets“ yra savo šalių čempionės, todėl laukia sunkios kovos. Gal B grupė išsiskiria, išskyrus „Maccabi“ ir „Montepaschi” kitos komandos šiek tiek lengvesnės. A ir C grupės – labai stiprios.
 
Apie „Top 16“ etapą kalbėti dar labai anksti, komandos dar nebaigė komplektacijos, apie tai bus galima kalbėti rugsėjį. Bet kokiu atveju, mūsų tikslas patekti į kitą etapą.“ (Komentaras duotas oficialiai „Lietuvos ryto“ svetainei internete)
 
Atrankos turnyras:
 
Kazanės „Uniks“               Kantu „Bennet“ 
    Pusfinalis       Pusfinalis    
Ulmo „Ratiopharm“               Sofijos „Lukoil Akademik“
        Kvalifikacinio turnyro nugalėtojas        
Le Mano „Sarthe Basket“               Nymburko ČEZ
    Pusfinalis    
  Pusfinalis    
„Donetsk“               „Oostende“

11:45. Turbūt daug kam iškilo klausimas: kodėl Maskvos CSKA nepateko į pirmą burtų krepšelį, o Berlyno ALBA atsidūrė trečiajame? Visks labai paprastai paaiškinama. Krepšeliai sudaryti atsižvelgiant į trejų metų rezultatus Eurolygoje ir Europos taurėje.

Kiekvienai komandai skiriami 2 taškai už pergale ir po 1 tašką už pralaimėjimą reguliariame sezone. 2 papildomi taškai skiriami už patekimą į „Top 16“ etapą ir ketvirtfinalį. 1 papildomas taškas duodamas už patekimą į finalo ketvertą. Komandų reitingas sudaromas sudėjus visus ekipų taškus per pastaruosius trejus metus.

Rusijos čempionai savo reitingą susigadino 2010-2011 m. sezone, kuomet neperžengė net pirmojo etapo barjero ir iš viso pelnė vos 13 taškų. Tuo tarpu ALBA 2009-2010 m. Europos taurės turnyre nužygiavo iki pat finalo ir už tai gavo 33 taškus. Visą komandų išsidėstymą pagal trejų metų reitingą galite pasižiūrėti paspaudę čia.

Beje, „Lietuvos rytui“ pritrūko vos vieno taškelio, jog atsidurtų trečiame burtų krepšelyje, kadangi Malagos „Unicaja“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ surinko po 73 taškus, o vilniečiai – 72.

12:12. Burtų traukimo išvakararėse Eurolyga nusprendė pakeisti atrankos turnyro formatą. Anksčiau buvo skelbta, jog aštuonios komandos pretenduojančios į paskutinę vietą Eurolygoje bus suskirstytos į du krepšelius, tačiau dabar jų bus dvigubai daugiau – keturi.

Turnyro sistema paprasta – jis bus žaidžiamas vieno minuso sistema. Komandos pagal pajėgumą bus suskirstytos į ketvirtfinalių poras, o jų nugalėtojos tęs kovą pusfinaliuose bei finale. Kelialapį į Eurolygą pelnys tik turnyro čempionė, o likusios ekipos žais Europos taurės turnyre.

Atrankos varžybos bus organizuojamos šalia Kantu ir Milano esančiame Dėčio mieste, kuriame „Bennet“ ekipa praėjusį sezoną žaidė Eurolygos namų rungtynes.

12:29. Eurolygos vadovai į Barseloną susirinko ne tik aptarti galimų burtų traukimo baigčių, bet ir aptarti galimus lygos taisyklių pakeitimus. Eurolygos prezidentas Jordi Bertomeu pasiūlė dažniau naudoti vaizdo pakartojimus rungtynių eigoje. Tai suteiktų krepšiniui daugiau dinamikos ir padarytų jį šiuolaikiškesniu.

„Nenorime, kad rungtynių likimą nulemtų klaida, todėl teisėjai, jei kiltų kokių abejonių, per paskutines dvi rungtynių minutes galėtų naudoti vaizdo pakartojimą. Nenorime šito leisti per visas rungtynes, nes tai prieštarautų mūsų tikslui – padaryti žaidimą greitesniu, tačiau tik per paskutines dvi minutes, kada gali spręstis rungtynių likimas ir yra didžiulė įtampa“, – tvirtino Bertomeu.

12:40. Tinklalapis „BasketNews.lt“ paskaičiavo kokius varžovus Lietuvos komandoms Eurolygoje sekasi ištraukti dažniausiai. Net šešis kartus per burtų traukimą „Žalgiris“ vienoje grupėje atsidūrė su Sienos „Montepaschi“ krepšininkais. Po penkis kartus su „Barcelona“, Liublianos „Union Olimpija“ ir Bolonijos miesto komandomis.

Tuo tarpu „Lietuvos rytui“ kelią dažniausiai pastodavo Stambulo „Anadolu Efes“ ir Zagrebo „Cibona“ ekipos – po tris kartus. Du kartus į vieną grupę vilniečius suvedė su „Barcelona“, Malagos „Unicaja“, Tel Avivo „Maccabi“, Milano „Emporio Armani“ bei Pirėjo „Olympiakos“.

12:58. Nuo 2012-13 m. keičiasi Eurolygos varžybų formatas. Į „Top 16” etapą patekusios komandos bus padalintos į E ir F grupes, o ne į keturias, kaip buvo įprasta. Tai reiškia, kad nebebus „Top 16” burtų traukimo ceremonijos. Dvi grupės bus sudarytos remiantis reguliariojo sezono rezultatais. Etapas bus vykdomas dviejų ratų sistema, kas reikš, jog komandos sužais po 14 rungtynių.

Į E grupę pateks: pirmosios A ir C grupių komandos, antrosios B ir D grupių ekipos, trečiosios A ir C grupių komandos bei ketvirtosios B ir D grupių ekipos.

Į F grupę pateks: pirmosios B ir D grupių komandos, antrosios A ir C grupių ekipos, trečiosios B ir D grupių komandos bei ketvirtosios A ir C grupių ekipos.

Nuo kito sezono Eurolygos rungtynės vyks ketvirtadieniais bei penktadieniais.

13:16. Prasidėjo! Iš pradžių apdovanojimą atsiėmė geriausiais Eurolygos klubų vadovais pripažinti broliai Panayotis ir George‘as Angelopoulosai, kuriems priklauso Pirėjo „Olympiakos“. Po jų savo trofėjų atsiėmė ir geriausiu metų treneriu pripažintas Dušanas Ivkovičius. Taip pat buvo pagerbtas ir kovo mėnesį miręs vienas iš turnyro įkurėjų Enzo Lefebre.

13:21. Burtus traukia ne kas kitas, o Europos taurės turnyro čempionas Rimas Kurtinaitis. Jam talkina Dušanas Ivkovičius.


Rodyti komentarus
Atrinkti (3) Visi (290)
Anonimas
Manau Rytas gali ir 4, o gali ir net 3 likt žiūrint kokios komandos be Barcos ir CSKA.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-08
Atsakyti
Anonimas
Manau Rytas gali ir 4, o gali ir net 3 likt žiūrint kokios komandos be Barcos ir CSKA.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-08
+1
Atsakyti
21
Rytas EL reitinge 2 pozicijomis deda Žalgrybį...
2012-07-08
Atsakyti
Chicago Bullsna paziuresim kai pasirodis Rytas eurolygoj, nes rytfaniai labai pasitiki savo mylima komanda. Rytas blogiausiu atveju gali jimt trecia vieta savo grupej, nebent kas isaus, bet sunkiai tiketina. Zalgiris tikrai gali but antras jei surinks iki sezono normalia komanda, pirma vieta OLY bus, o del antros manau Armani ir Zalgiris tures pakovot.


Tu labai klysti , jie visiskai nepasitiki savo komanda o tie keli cia bet ka rasinejantis tai ne fanai o .....
2012-07-07
+4
Atsakyti
na paziuresim kai pasirodis Rytas eurolygoj, nes rytfaniai labai pasitiki savo mylima komanda. Rytas blogiausiu atveju gali jimt trecia vieta savo grupej, nebent kas isaus, bet sunkiai tiketina. Zalgiris tikrai gali but antras jei surinks iki sezono normalia komanda, pirma vieta OLY bus, o del antros manau Armani ir Zalgiris tures pakovot.
2012-07-07
+3
Atsakyti
9Z5
Rito grupe labai lengva , bet taigi visi zinom musu rita .... neiseis . O zali del 2-3 vietos kovos , nors grupe dvigubai sunkesne
2012-07-06
+5
Atsakyti
r to sickone
Pirma pasiskaityk eurolygos formata, o paskui stumk;D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-06
+3
Atsakyti
r to sickone
Pirma pasiskaityk eurolygos formata, o paskui stumk;D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-06
+1
Atsakyti
mm
futbolas jega kasis sudas
2012-07-06
-4
Atsakyti
Vel jusu rytas bus visu eilini karta padarytas.
2012-07-06
+3
Atsakyti
nepasiseke rytui kad gavo stipriausia grupe. o zkfaniai tai juokina jau 5 metus is eiles :D sako nugalesim ta ir ana namie, ta isvykoj :DDDDDDD jo jo. bus kaip ir visada per marytes plauka arba arba, ir kaip visada reikes skaiciavimu. Ne zk zaisti eurolygoj. pasiseke kad paeme senais laikais viena per fuksa titula ir tiek ir gavo nuolatini bilieta, nu bet buna visko juk graikai laimejo futbolo cempionata se nigerija pateko i pusfinali, nu visko buna.o kad juos dauzo jau kokius 7 metus is eiles visi kad netingi tai px ane :D
2012-07-06
-7
Atsakyti
Keista, Romka normaliai pasnekejo :DD
2012-07-06
+1
Atsakyti
nu ka didziajam kowno zalgeriui nusimato eile metu tie patys rezultatai 0-6 o rytas tai kita kalba i top16 turetu nesunkei prasibraut;) sekmes.
2012-07-06
-9
Atsakyti
savas
Zalgirio grupe neprognozuojama, kazkas panausaus buvo pernai grupeje kur Oly zaide manau tas pat ir siemet, ten nera Eurolygos favoritu bet vidutinioku pilna. Ryto grupeje dvi pirmos komandos aiskios Barsa ir CSKA gal kazkas joms ir ykas bet nemanau kad nustums jas is 1-2 vietu grupeje. Dabar belieka laukti galutiniu komandu komplektaciju ir sezono.
2012-07-06
+1
Atsakyti
Kvedaravičiaus komentaras tarsi žmogaus nenusimanančio eurolygos sistemoje. Dar vadinasi "Ekspertas"
2012-07-06
+2
Atsakyti
Su Valstybes diena visus! :)

http://ailithuania.com/post/26621222475/...
2012-07-06
+1
Atsakyti
Rytfaniu_vadasLasannaDiaraSWAT093Sakyit a norit, bet ir Zal ir LRY pateko i mirtininku grupes, abiejuose grupese visos komandos labai panasuas pajegumo. TIk LRY galbut labiau galima isskirt BArca ir Cska kaip stipresne, o Zal zagreba kaip autsaiderius. Visi kiti abiejuose grupese vienodo pajegumo.A grupes autsaideriai bus olimpija, B prokom/elan, C zalgeris/zagrebas, D bamberg/partizanCia jusu paskutinis pasimatimas su tavo vadinamu autsaideriu :)) http://www.basketnews.lt/news-27186-part...turetu buti tau vienos megstamiausiu rungtyniu :))


O prieš savaite buvo:

http://www.youtube.com/watch?v=rgEBnobz2...

Abi komandos namuose pasiėmė triuškinančia pergale.
2012-07-06
-10
Atsakyti
123
va,bo mccallebb nebezais naujame sezone uz montepaschi,kaukenas su ksistofu lavrinoviciumi irgi gales rinktis ar zaisti italijoje,ar kitus,italai mazina budzeta naujam sezonui.stai ir galima siais zaidejais pasistiprinti tiek zalgriui,tiek lrytui.
2012-07-06
-2
Atsakyti
123
zalgiriui ir lrytui kaip tik reikia stebeti zaidejus venezueloje,kur vyksta atrankos turnyras i olimpiada.pvz,dabartines angolos rinktineje labai geras snaiperis yra Morais,ir nemanau,kad jis butu brangus,jei ji prisikalbinti.nigerijos rinktineje yra 5 - 6 krepsininkai,kuriuos galima irgi kviestis,puerto riko rinktineje taip pat galima viena kita zaideja nuziureti.tikrai imanoma ir centra susirasti nebloga,ir snaiperi,ir gyneja siame turnyre.tik beda yra ta,kad musu klubai neturi geru skautu,o juk reikejo labai nedaug padaryti - paprasciausiai,atvykti i venezuela,stebeti is arti si turnyra ir kalbetis su zaideju agentais.o dabar,kaip bus,pvz zalgiris ims zaidejus,kurie kainoje brangesni,o meistriskumas gali netgi buti tas pats,arba arba.zodziu,mano nuomone tokia,kad galima pasikviesti neitin zinoma zaideja,pasirasti su juo ilgalaike sutarti,finansiskai irgi naudinga,ir viskas,galima buti ramiems.juk mes esame ne tokie pinigingi,kaip turku,rusu ar ispanu klubai,kad ir tie patys graikai,mazina biudzetus,bet jie vistiek nemazi,pvz naujo sezono olimpiakos biudzetas 20 milijonu euro,ir visa tai,prie krizes dabartines.taigi,musu klubams reikia eiti kaip belgrado partizan'as,kuris ima zaidejus talentingus,isugdo,paskui gauna finansine nauda,jei ju zaidejai pereina i stipresnius finansiskai klubus.reikia buti racionaliems,renkantis zaidejus.tas pats pvz,javtokas ar jankunas zalgiriui bendrai sudejus kainuoja apie 1.5 milijono euro metams,tai i tokio javtoko vieta galima kviestis sokluji ir gerai kovojant nigerijos krepsininka,ir bus didesne nauda,tiek zaidybine,tiek finansine prasme.galima pasikviesti angolos snaiperi Morais vietoj delininkaicio arba lryto zaidejo babrausko,ir butu tikrai pastiprinimas.zodziu,imanoma sukomplektuoti stipria komanda,nebutinai mokant milijonus doleriu ar euro.
2012-07-06
+2
Atsakyti
jurKrepsinio salies portalai , kas jums darosi ? Kodel negalite pasieiskoti informacijos internete ir jos pateikti krepsinio fanams ? Juk manau daug kam butu idomu paskaityti , ka apie burtus ir apie savo komandu varzovus mano , bent jau musu grandu varzovai , ju atstovai ? Atrodo , kad jei numeta jums kaula , tai ir grauziate , juk yra ir uzsienio naujienu , krepsinio saitai is kur galite paimti info ir isverte pateikti savo auditorijai .


na, gali pasiskaityti cia, jei moki angliskai:)

http://www.euroleague.net/news/i/98604/1...
2012-07-06
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 290

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.