Jovaiša: „Nemanau, kad olimpiadoje būsime tarp autsaiderių“

2012-07-08 10:04
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.:
Krepšininkė Karolina Lingytė ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Lietuvos rinktinė per apšilimą Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Lietuvos rinktinė per apšilimą Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Krepšininkė Karolina Lingytė ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Lietuvos rinktinė per apšilimą Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Lietuvos rinktinė per apšilimą Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Lietuvos rinktinė dar gali pašvęsti, bet netrukus reikia kibti į darbą ir optimalią sportinę formą pasiekti Londono olimpinių žaidynių grupės etapui.

Taip įsitikinęs legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša, kuris su lietuviais 1992 metų Barselonos olimpiadoje iškovojo bronzos medalį.

Jovaiša viliasi, jog jo ir komandos draugų 1992-aisiais pradėta tradicija bus pratęsta ir šiemet: lietuviai vėl pateks tarp keturių geriausių turnyro komandų.

Tinklalapiui „BasketNews.lt“ analizuodamas lietuvių pasirodymą Venesueloje vykusiame olimpiniame atrankos turnyre, Jovaiša tikino, jog ši rinktinė jam priminė 2010 metų pasaulio čempionate dalyvavusią komandą: „Žaidėjai buvo naudingi tiek, kiek jie galėjo“. 

Pateikiame Jovaišos mintis po pergalės prieš Dominikos Respubliką.

Apie pergalės priežastis: Po vakarykštės pergalės (prieš Puerto Riką, – Red.) jautėsi psichologiškai nesuvaržytas mūsų rinktinės žaidimas. Žaidėme paprastai, bet efektyviai. To ir tereikėjo prieš silpnokai besigynusius varžovus. Jie vakar turbūt išnaudjo per daug jėgų. Pirmą kėlinį jie dar priešinosi, bet daugiau nebeužteko jėgų. Jie bandė mums primesti greitesnį rungtynių tempą, mes jį priėmėme ir netgi aplenkėme juos. Buvo tikrai gerai išnagrinėtas varžovų žaidimas. Jautėsi, kad Dominikos Respublika šiandien nepajėgi varžytis su mūsų komanda.

Apie grubų varžovų žaidimą: Čia yra tipinis Pietų Amerikos valstybių žaidimo stilius. Tam reikia būti pasiruošus. Jie yra atletiški, bet kai to atletiškumo pritrūksta, tada prasideda grubi, provokacinė kova. Galbūt jie tokiu būdu norėjo gauti kažkokių dividendų, bet mūsiškiai gana ramiai reagavo į tai. Galėjome ir mes labiau pasistumdyti, bet mūsų visi pasistumdymai buvo fiksuojami pražangomis. Tiesiog reikia prie to prisitaikyti. Tokių komandų pasaulyje yra nedaug ir jos nelabai ką laimi.

Apie Valančiūno progresą: Jis išnaudojo savo šansą ir pasirodė tikrai efektyviai. Šiame turnyre jis pasisėmė tokio rango varžybų patirties, kuri jam bus naudinga ateityje. Šiandien jis buvo dominuojantis vidurio puolėjas ir labai džiugu dėl to. Manau, visi žaidėjai šiandien buvo patenkinti savo pasirodymu. Matome, kiek per visą turnyrą buvo reikšmingi Kleiza ir Mačiulis. Jeigu jie būtų buvę Europos čempionate, tai būtume turėję tikrai daugiau jėgos. Mačiulis jau yra subrendęs ir jis žino, kaip reikia išnaudoti savo savybes. Galima tik pasidžiaugti, kad jie į rinktinę grįžo po metų pertraukos ir buvo vieni iš lyderių.

Apie olimpines žaidynes: Dar reikia peržvelgti, kokių sudėčių komandos dalyvaus. Reikia tik pasidžiaugti, kad dalyvausime šeštoje olimpiadoje nuo nepriklausomybės pradžios. Mane tai ypač džiugina, tai pavyzdys ir jaunimui. Būtų gerai pratęsti tradiciją ir patekti į ketvertuką. Manau, šitaip žaidžiant, kuomet visi krepšininkai rungtyniauja savo lygiu, šansai tikrai aukšti. Aišku, taip pat svarbu prieš kokias komandas susitiksime turnyre. Ten yra ir ryškių favoritų.

Apie trijų savaičių pertrauką: Dabar treneriai su komanda turėtų susitarti apie pasiruošimo plano seką. Suprantu, kad euforija, dabar dar galima pašvęsti, bet grįžus iš karto reikia kibti į darbus. Būtų gerai sportinę formą įgauti olimpiados pradžioje ir grupėje užimti gerą vietą prieš ketvirtfinalį. Manau, galime patekti į pusfinalį, bet tai priklausys nuo mūsų pasirengimo ir nuo sėkmės. Jeigu Lietuvai sekasi, tai kažin, ar kas ją ir sustabdytų. Aišku, jeigu čia būtų jaunas Sabonis ir Marčiulionis, tai galima būtų ir iš karto rinktinei uždėti tam tikrų lūkeščių. Afrikos pasaulis mus jau vejasi, Pietų Amerika irgi čia pat. Galime tik didžiuotis, kad esame tarp tų galingų komandų ir nemanau, kad būsime tarp autsaiderių.

Apie Jasaitį ir Seibutį: Dėl Seibučio buvo labai gaila, nes Europos taurės turnyre jis buvo vienas „Lietuvos ryto“ lyderių. Dabar Kemzūros teisė rinktis, bet yra toks posaskis: „arklių perkėloje nekeisi“. Tačiau manau, kad Seibutis tikrai turi šansų sugrįžti į rinktinę ir ją sustiprinti. Tik kyla klausimas – vietoj ko? Gal šį kartą rinktinėje laiko pasibūti užteko Dulkiui?

Apie bendra rinktinės vaizdą: Turime pakankamai platų branduolį. Matėme, kas tempė didžiausią rinktinės naštą. Kokie 8-9 žaidėjai pasirodė pakankamai gerai. Prisimenu 2010 metų pasaulio čempionato rungtynes, kur visi tie, kurie įšeidavo į aikštelę, įnešdavo savo indėlį. Todėl man šis atrankos turnyras kiek priminė pasaulio čempionato ritmą, kur žaidėjai buvo naudingi tiek, kiek jie galėjo. Vis tiek mes praktiškai po Lietuvos vėliava esame surinkę geriausius žaidėjus. Vienas kitas pasikeitimas didelės įtakos žaidimui neturėtų daryti. 

Apie mažąjį finalą: Man atrodo, kad Dominikos Respublika labiau „pasėdusi“, nes Nigerija iškovojo dvi dideles pergalės prieš graikus ir lietuvius, o Dominikos Respublika prieš Makedoniją laimėjo galbūt dėl laimės. Jų potencialas šiek tiek mažesnis. Atidžiau pasižiūrėjus, Nigerija yra galinga, kaip bebūtų keista, taktiškai protinga. Ji sukomplektuokta iš labai stiprių žaidėjų, kurie supranta krepšinį. Treneriai jai labai gerai vadovauja. Mums kovoje su Nigerija pritrūko vidurio puolėjo indėlio, kadangi sunku su tokiais fiziškai stipriais varžovais gintis, o po to ir užpulti.

Apie Sabonį ir Sėklą: Sabonio buvimas turėjo padėti komandai koncentruotis. Tiek vakar, tiek šiandien komandoje jautėsi draugiška atmosfera. Taip pat noriu perduoti linkėjimus Sėklos komandai, kuri padirbėjo išties gerai. Manau, kad Nigerija turi daugiau šansų. 


Rodyti komentarus
Atrinkti (2) Visi (41)
.
Nieko siais metais nesitikiu jau gerai kad i olimpines patekom. Aukstaugiu nera. Komanda neturi savo veido. Kitais metais tikiuosi komanda bus stipriai atjaunejusi nes jaunu talentu yra begale. O uz vairo stoves Kazlauskas.
2012-07-09
Atsakyti
As
Na ziuriu cia vieni ekspertai susirinke.... Blyn, baikit kalbet nesamones ir leiskim Kestui dirbt! Kol kas jis rodo gerus rezultatus, ko jums dar truksta??? Paziurekit kokios komos ten susirinko, ner ka ir pasiust... leiskim treneriams dirbt savo darba, o mes irgi turim pareigu: VISUR IR VISADA JUOS PALAIKYT!!! Kad ir kas benutiktu!!! O ne aiskint, ka reikia daryt , kas vertas, kas nevertas... Cia jau ne musu kompetencija
2012-07-09
Atsakyti
Tep to Anonimas ir to NBA
Nu aisku treneriai,seskit du.
2012-07-09
Atsakyti
Anonimas
to NBA

ka tu cia vargsti.kemzurai geresnis pensininkas songaila tuo viskas ir pasakyta.tik vienas zais NBA,o kitas net kontrakto neturi kitam sezonui.stai tokia musu rinktine.jei javtoko trauma bus rimta,tai ragas musu olimpinems viltims nes vienas valanciunas tikrai neatstoves pries prancuzu ar argentinieciu centrus,net nigerija tures aisku pranasuma po kasiu nes songailai jau smelis byra is visur.
2012-07-09
Atsakyti
NBA
Mano kaip krepšinio eksperto nuomonė tokia-

Vietoje D.Songailos- D.Motiejūnas, vietoje T.Delininkaičio- R.Seibutis, ir galbūt jei jei Simo??? trauma nerimta vietoje D.Dulkio- S.Jasaitis ???...šiaip ar tai vežtis tik viena tikra SF- J.Mačiuli manau rizikinga, o jei trauma lieki kaip ir be SF, nors jei žaistu D.Motiejūnas Kleiza pasislinktu į savo tikra nba SF pozicija Jasaitis kaip ir atkristu,dar yra Pocius bet tai ne jo pozicija jis grynas SG,tiek Jasaitis tiek Dulkys abu tritaškininkai metikai,bet patirtis ir pasitikėjimas Simo naudai...Kemzūra nebūk briedis kviesk į rinktine kontrakta liepos mėn.sudarysianti D.Motiejūna iki olimpiados drasiai spės į benuvažiuojanti traukini, D.Motiejūnas 2.13 cm ir dabar be konkurencijos patektu į LT starto sudėti ir būtu lyderis,jis individualiai labai stiprus,pavojingas metikas iš visur ir kamuolių daugiau nusiimtu, Donce mln kartu geresnis tiek už dieda Songaila tiek už vidutinioka žema 2.04 cm P.Jankūna.

LT2012 svajonių START5/

C- J.VALANČIŪNAS

PF- D.MOTIEJŪNAS

SF- L.KLEIZA

SG- M.POCIUS

PG- M.KALNIETIS
2012-07-09
Atsakyti
nike
lietuva pagal viska su rusija turetu londone zaisti vienoje pogrupeje su JAV,o dominicana-nigerija laimetojas turetu zaisti pogrupyje su ispanija.Lietuvos rinktinei geriau butu rungtyniauti pogrupeje su JAV rinktine,nes sekmingai susikloscius pogrupio rungtynese iki finalo nebereiketu susitiktisu JAV,taciau reiketu taip apskaiciuoti viska,uzimti tinkama vieta pogrupeje,kad susitikti su parankiausiai varzovais,pakeliui i finala.manyciau Lietuva gali iveikti tiek rusus,tiek prancuzus,tiek argentiniecius,jau nekalbant apie tunisa.zinoma,kovoti reiketu su visais.manyciau,kad su JAV rinktine siaip labai faina ir idomu butu rungtyniauti viename pogrupyje,butu ka ir zaidejams prisiminti,ir sirgaliams.:)rusai lietuvaiciams yra labai neparankus varzovas,taciau rusai gali nuleisti savo forma olimpiados metu,nes jau dabar jie zaidzia labai geroje formoje,per anksti igavo sia tinkama forma.argentiniecius lietuvaiciai tikrai iveiks,tai paranki komanda Lietuvai.o su prancuzais reikia nereikia daryti tu klaidu,kaip 2011 kaune,atidziai ir kovingai suzaisti gynyboje,stai ir bus viskas oki-doki.:)

neaisku,kas link del burtu traukimo.juk seniau buvo sakyta,butent taip,kaip parasiau,o dabar pasigirdo,kad bus burtu traukimas.zodziu,betvarke fiba ir fiba - europe organizacijose,daug nesutarimu.fiba nepalaiko europos komandu,ir dar viska,kad butu kuo maziau komandu is europos olimpinese.dideles machinacijos vyksta fiba,korumpuota si organizacija.manyciau,kad kaip tik europai reiketu skirti didesni vietu skaiciu olimpiadoje,juk europos komandos zymiai stipresnes uz kitu zemynu rinktines.gaila,kad nera graiku,serbu,makedonu,slovenu,vokieciu,turku.juk nesamone,kad atrankoje dalyvauja tokios komandos kaip jordanija.turetu buti visiskai kitaippadalintos vietos zemynams.
2012-07-09
Atsakyti
nike
idomu,ka kemzura issirinks olimpinems zaidynems is sio ketverto: dulkys,delininkaitis,seibutis,jasaitis.

dulkys taiklia ranka turintis,neblogai ginasi,atletiskas,ir pakankamai greitas.delininkaitis - nenuspejamas del formos,galintis pataikyti is toli,baudos metimus,gynyboje ne kazin ka rodantis.seibutis - stabilus metimas tiek is toli,tiek is dvitaskiu,bet patogiau jauciasi is dvitaskiu,kovingas,pasizymi gynyboje,bet neaisku,kaip atsigaus po traumos.jasaitis - taiklia ranka turintis,megsta isivaziuoti tarptautiniu varzybu turnyruose laiku,kaip sakoma igaunantis reikiama forma,galintis pataikyti is toli,gerai kovojantis del kamuoliu,bet neaisku,kokio rimtumo jo patirta trauma.

jei butu mano pasirinkimas,as ziureciau,kas labiausiai tinka siai rinktinei pagal zaidimo stiliu,ir kaip atsistatyneja seibutis su jasaiciu po patirtu traumu.siaip paemus,sunkus pasirinkimas bus kemzurai.manyciau,kad dulkys tinka siai rinktinei,tik reikia jam duoti tam tikra minuciu skaiciu rungtyniauti,manau,kad dulkys yra pranasesnis uz delininkaiti.as nemanau,kad jasaitis atsigaus,kazkaip labai itartina jo trauma,skausminga,ir tai gali buti taip,kad prireiks jasaiciu operacijos,manau,kad tai yra ne dabar patirta trauma,tai sezono metu gauta trauma,bet nepakankamai issigydyta,ir skausmai pasikartojo.seibutis butu tinkamas siai rinktinei.

zinoma,gaila,kad negalima pasiimti i rinktine 14 krepsininku,tokiu budu galima butu imti visa si ketverta.ir dar - manau,kad kemzura paskubejo,kad i rinktine nepakviete ksistofo lavrinoviciaus i sia rinktine,jis labai gera sezona suzaide sienoje,ypac superfinaluose,buvo tikras komandos lyderis.
2012-07-09
+1
Atsakyti
Koks man juokingas yra teiginys, kad Jasaitis netinka rinktinei :>. Pradėkime nuo 2008 m. olimpiados - kas pusfinalyje su ispanais, kurį realiai galėjom laimėti, įmetė 5 tritaškius, kartu su Šaru buvo rezultatyviausias komandoje ir sąlyginai sėkmingai išjunginėjo varžovų lyderius? Jasaitis. Kas 2009 m., kai normaliai nežaidė niekas, demonstravo labai neblogą žaidimą? Petravičius ir... Jasaitis. Kas buvo vienas pagrindinių 2010 m. bronzos kalvių, viso turnyro metu pasižymėjęs labai geru tritaškių pataikymu (47 proc.), puikiai kovojęs dėl kamuolių, atlikęs begalę juodo darbo? Jasaitis. Galų gale ir pernai metų Europos vyrų krepšinio čempionate Simas vėlgi darė daug juodo darbo + pasižymėjo geru statistiniu naudingumu (vid. koef. - 10). Net ir šiais metais draugiškose rungtynėse prieš Makedoniją Simas atrodė tikrai gerai. Sutinku, kad klubiniame krepšinyje jo karjera klostosi gan apgailėtinai, bet rinktinėje šis žmogus visuomet atrodo labai gerai.
2012-07-09
+1
Atsakyti
Užpi*o mane jau tas Jovaiša..
2012-07-08
Atsakyti
Jaguar
Nu kas liecia Delna,man ir jis ne prie sirdies.Bet Kemzura ji ima kaip trecia izaideja,taip buvo 2010 taip buvo pernai,matyt pas treneri tokia vizija.Seibutis beabejones irode kad galetu zaist rinktinei,bet manau ne vietoi Delno ji imtu o vietoi Dulkio.O kas liecia Jasaiti,tai cia kaskas teisyngai paminejo,turint J.Maciuli ir M.Pociu,Jasaicio vaidmuo sitoi rinktinei tampa treciarusis.Jai ir imt i rinktine tai tik Seibuti,aisku jai jis pilnai bus atsigaves po traumos.
2012-07-08
+1
Atsakyti
Nu kiek galima...
Uzmirskit jus ta Jasaiti,yra sveikas Maciulis su Pocium.Kaip pagalvoji kad Jasaitis atiminetu laika is situ zaidejiu,tai net koktu darosi.Praejo Jasaicio metas rinktinei.
2012-07-08
Atsakyti
Anonimas
Nesuprantu kodel kalbant apie atkabinima is rinktines akys vis krypsta i Dulki?! Ka ten veikia Delininkaitis? Jei ne baudos metimai, tai per visa turnyra butu tepelnes 3 taskus. Zodziu visiskas nulis. Vien paziurejus kaip Dulkys ginasi aisku kuris yra geresnis, o kur dar atletiskumas, fizinis sudejimas ir milziniskas potencialas ateiciai. Vienintelis Jasaitis yra vertesnis grizti vietoje Dulkio, bet ateityje butent Dulkys ir pakeis Jasaiti rinktineje. Pirmiausia vietoje Delininkaicio reikia imti Seibuti, o tik tada jeigu atsigaus Jasaitis galvoti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-08
-1
Atsakyti
Potato2
Ai, dar vienas kadras andriuskeviciu siulo... Kur tavo mastymas? Grybu grybas, zluges talentas jau seniai, bandytas toj rinktinej, bet nieko neparodes ir niekada neatsiskleistu joje, net klubuose suola trina ar net is vis gal nezaidzia net niekur, nes kazkaip negirdeti niekur. O gi toks perspektyvus ir superzvaigzde buvo, kai dar zaide uz kauno zzzaaallllgggggiiiiiirrrriiii!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-08
Atsakyti
Potato
Ai, dar vienas kadras andriuskeviciu siulo... Kur tavo mastymas? Grybu grybas, zluges talentas jau seniai, bandytas toj rinktinej, bet nieko neparodes ir niekada neatsiskleistu joje, net klubuose suola trina ar net is vis gal nezaidzia net niekur, nes kazkaip negirdeti niekur. O gi toks perspektyvus ir superzvaigzde buvo, kai dar zaide uz kauno zzzaaallllgggggiiiiiirrrriiii!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-08
Atsakyti
Potato
Paskaičiau komentarus ir negaliu suprast kai kurių debilų - ''eggzzpertų''... Ar bent mastot nors truputi? Apie kokius cia Lydekas, Lavrinovicius dar svaigstat? Ka rinktineje veiks Olimpiadoje Jasaitis ir Seibutis praleide didziaja dali pasirengimo proceso?. Aisku, Seibutis nepakenktu, bet ar butu logiska ir sazininga atkabinti Dulki ir Delinkaitai po tiek kiek jau nuveikta ir pasiekta? Atsipeikekit viena diena ir nesikasykit spuogu, nes matosi, kad cia mazvaikiai rasineja tokias nesamones...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-08
Atsakyti
..
Del priekines linijos mano akimis ziurint kazkoks nesusipratimas. Andriuskevicius Martynas 218cm , Deividas Busma 214 cm 120 kg. Kodel nera suteikiama sanso siem virukam? Kavaliauska pasikviete y atranka ir ant suoliuko pralaike. Db eilini karta tenka stebet vargstanti Javtoka. Ir neaisku kiek dar gales zaist. Centro pozicija tustcia. Gilvydas Biruta jaunas perspektyvus! Vietoj to reikia stebeti kaip varksta Songaila kai duotu jaunam pasireikst. Vistiek ju geriausi metai jau praeityje. Aisku patirtis gerai. Bet kiek galima.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-08
Atsakyti
nesuprantantis ka sako
Seibutis turetu gryzti,tai pridetu rinktinei agresyvumo ir tempo, del Simo kyla daug abejoniu - pataikymo lygis nebetas ir emtuziazmo nebematau, kaip anksciau budavo....Dulkio palikima laikyciau prasmingu - jis igis patyrimo, beto metima turi, o rinktinej ateity vistiek zais, apsimoka investuoti.
2012-07-08
+1
Atsakyti
Delna paleisti butu nesamone, nes vos tik suteikiamas sansas aiksteleje, jis iskart irodo, kad jo patirtis ir stabilus metimas duoda max naudos. Seibutis nesitreniravo su komanda, draugisku nezaide. Siuo klausimu tikrai butu nesaziningas "pastiprinimas".

Del Dulkio ir Jasaicio mainu, jei Simas tikrai pagijes - sutinku, nors ir kaip noreciau tiketi Deivio sekme, jam dar pries akis rinktine, jei nenuleis ranku ateityje.
2012-07-08
+2
Atsakyti
lietuvis
oi kaip grazu... oi kaip grazu...prasau jums
2012-07-08
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 41

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.