Joanas Plaza treniruos žalgiriečius
Joanas Plaza treniruos žalgiriečius
Nuotr. EFE-Scanpix
Kauno „Žalgirio“ komandai naujajame sezone vadovaus Joanas Plaza – su 48-erių krepšinio specialistu iš Ispanijos Lietuvos čempionų klubas sudarė vienerių metų sutartį.

Vakar Plaza oficialiai atsisveikino su Sevilijos „Cajasol“ ekipa, kurioje praleido pastaruosius tris sezonus. Prieš tai ispanas trejus metus treniravo Madrido „Real“ krepšininkus. Su karališkuoju klubu strategas 2007 m. tapo Ispanijos čempionu ir iškovojo ULEB taurę.

„Žalgiris“ – aukščiausio lygio legendinis klubas. Tokio pajėgumo ir istorinės reikšmės komandą kiekvienas treneris svajoja treniruoti nors kartą per gyvenimą. Ispanijoje „Žalgiris“ turi labai gerą vardą, todėl man didelė garbė tapti šios komandos treneriu“, – išskirtiniame interviu „Kauno dienai“ teigė Plaza.

– Treneri, visą karjerą dirbote Ispanijoje. Ar lengvai apsisprendėte atvykti į Kauną?
– Sprendimą priimti nebuvo sunku. Su „Žalgirio“ savininku Vladimiru Romanovu ir klubo vadovais bendravome tiek gyvai, tiek telefonu ir gana lengvai radome bendrą kalbą. Man imponavo jų užsidegimas, kad komanda dar labiau tobulėtų, kartu siekiant į ekipą integruoti ir talentingus jaunus krepšininkus, kurių Lietuvoje tikrai netrūksta. Tokie norai visiškai sutapo su manaisiais, todėl radau labai daug priežasčių priimti šį iššūkį.

– Ar jau spėjote aptarti būsimo sezono tikslus?
– Pirmiausia turime būti nenugalimi namuose. Rezultatus daugumoje lygų nulemia tai, kiek pergalių iš savo arenos leidi išsivežti varžovams. Žinoma, tai priklauso ir nuo sudėties, tačiau mūsų tikslas turi būti toks, kad atvykdami į Kauną svečiai drebėtų ir nė negalvotų laimėti pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje.
Kalbant apie žaidimo strategiją, didžiąja dalimi sutinku su posakiu: puolimu galima laimėti rungtynes, o gynyba – čempionatus. Per savo karjerą mano komanda yra buvusi ketvirta Europoje ir pagal rezultatyvumą, ir pagal gynybą. Rasti balansą tarp šių komponentų yra viena svarbiausių užduočių.

– Atvykstate į komandą, kuri išlaikys praėjusio sezono krepšininkų branduolį. Ką galite pasakyti apie juos?
– Geriausias komplimentas yra tas, kad kai aš treniravau Madrido ar Sevilijos ekipas, norėjau dalį žalgiriečių turėti jose. Klausdavau klubo vadovų, ar galėčiau pasikviesti juos į Ispaniją, todėl dabar bus malonu su jais dirbti Lietuvoje. Dar svarbiau, kad „Žalgiris“ turi aiškią liniją, kurios laikosi. Tai yra ne tik vieno ar kito žaidėjo įsigijimas, bet ir jaunimo integravimas į komandą, kad talentingiausi žaidėjai galėtų tapti rimta paspirtimi.

– Kaip vertinate Eurolygos burtus ir „Žalgiriui“ tekusią C grupę?
– Ispanai, vertindami Eurolygos burtus savo šalies komandoms, teigė, kad Vitorijos „Caja Laboral“ grupė yra stipriausia. Ir be šios ekipos mums teko dar kelios garsios ekipos. Pirėjo „Olympiakos“, Milano „EA7 Emporio Armani“, Stambulo „Anadolu Efes“ bus labai rimtos žalgiriečių varžovės, tačiau svarbiausia bus mūsų pačių žaidimas. Praėjusį sezoną „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo net penkias rungtynes namuose, to negalime sau leisti ir tikiu, kad šiemet „Žalgirio“ arena ir į ją susirinksiantys gerbėjai išvys daugiau pergalių.

– Kokie jūsų vasaros planai? Kada ketinate atvykti į Kauną?
– Praėjusią savaitę FIBA prašymu rengiau paskaitas Turkijoje. Dabar kelioms dienoms grįžau į Seviliją, kad užbaigčiau kelis formalumus. Po to keliausiu į Argentiną, kur su Željko Obradovičiumi ir Etorre Messina vadovausime krepšinio seminarams. Su „Žalgiriu“ sutarėme, kad iki oficialios sezono pradžios komanda turės šešių savaičių pasiruošimo laikotarpį. Į Kauną stengsiuosi atvykti kiek anksčiau, kad susiderinčiau visas darbui būtinas detales.


Vladimiras Romanovas, „Žalgirio“ krepšinio klubo savininkas:

„Plaza – kvalifikuotas, griežtas treneris. Jis aiškiai pasakė, ką sugeba ir ko pageidauja. Treneris nekėlė reikalavimų, kad „Žalgiris“ būtų sukomplektuotas tik labai gerais žaidėjais, jis pats pasiryžęs daug dirbti su jaunimu ir išugdyti stiprų komandos rezervą. Tris sezonus stovėjęs prie Madrido „Real“ komandos vairo, o praėjusį sezoną treniravęs Sevilijos „Cajasol“ komandą, Plaza perduos „Žalgiriui“ ir naudingus Ispanijos krepšinio mokyklos dalykus. Nors treneriui naują sutartį pasiūlė „Cajasol“ klubas, jis nori dirbti Eurolygoje rungtyniaujančiame klube.

Ispano teigimu, krepšininkų titulai, vardai jiems dar neužtikrina pastovios vietos aikštelėje, daug žaidimo minučių per rungtynes. Tai jie turi užsidirbti, išliedami nemažai prakaito, ir įrodydami savo vertę per treniruotes.

Jeigu mums pavyks sudaryti sutartis su Darjušu Lavrinovičiumi ir Šarūnu Jasikevičiumi, bus pirmas atvejis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, kai „Žalgiris“, galima sakyti, apsieis be legionierių. Kroatas Marko Popovičius jau ne pirmą sezoną vilkės „Žalgirio“ marškinėlius, nes yra pakankamai naudingas, atsidavęs komandai ir mylimas jos fanų krepšininkas. Marko nelaikome legionieriumi, jis mums – savas.“  


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (105)
ZergasnekenciubebruDurnas tas Buratinas vistiek.Teisingai cia raso tie, kurie sako, kad sukis i lietuvius senius belekokius pinigus, o rezultato piss!Toks D.Lavrinovic nori dideliu pinigu, o naudos visai neduoda.Saras?nezinau, ar jis uz grasius lostu.Plius jis realiai gali max 15-20min pilnavertiskai atlakstyt.Javtokelis.Pinigai i bala.Jei jam alga sumazintu min dvigubai, lai tada tebunie, kaip antras centras.Popas;Dzin, man tie jo jausmai.Jo kaina irgi neatitinka zaidimo kokybes.Vienintelis pliusas turbut yra Salenga, kuris losia ne pagal atlyginima gerai speju.Delininkaiciui tik Rudupyje lost.Jankis irgi parstokai i atrode Eurolygoj pernai.teisingai cia viska susakei,bet romanovui juk rupi ne pergales o pilna arena.tie pensininkai niekam nereikalingi,tai zalgiris ir priglaus juos,o poto kentes del ju nuolatiniu traumu ir banguoto zaidimo.nieks nesako kad seniau jie buvo superiniai zaidejai,bet laikas nestovi vietoj,ir jei norim pergaliu,reikia ziuret ne i pavardes o i tai ka zmones dabar demonstruoja.


jus visai ispuikot,zalgiris ne turku klubai,ne armanis,barca ar cska,kad belekokikius zaidejus pirktu,jum jau netinka zaidejai kurie tikrai dar geri zaidejai yra
2012-07-11
Atsakyti
rytfaniai is baimes visiskus vejus raso,o tu tmai 123,tu esi kvailys,tu arba tabore kasdien prekinies arba galvos trauma neseniai sunkia turejai
2012-07-11
+1
Atsakyti
romanovas bando sukviesti kuo daugiau rinktines zaideju i zalgiri ir man patinka tai,davai romka!
2012-07-11
-1
Atsakyti
nekenciubebruDurnas tas Buratinas vistiek.Teisingai cia raso tie, kurie sako, kad sukis i lietuvius senius belekokius pinigus, o rezultato piss!Toks D.Lavrinovic nori dideliu pinigu, o naudos visai neduoda.Saras?nezinau, ar jis uz grasius lostu.Plius jis realiai gali max 15-20min pilnavertiskai atlakstyt.Javtokelis.Pinigai i bala.Jei jam alga sumazintu min dvigubai, lai tada tebunie, kaip antras centras.Popas;Dzin, man tie jo jausmai.Jo kaina irgi neatitinka zaidimo kokybes.Vienintelis pliusas turbut yra Salenga, kuris losia ne pagal atlyginima gerai speju.Delininkaiciui tik Rudupyje lost.Jankis irgi parstokai i atrode Eurolygoj pernai.


teisingai cia viska susakei,bet romanovui juk rupi ne pergales o pilna arena.tie pensininkai niekam nereikalingi,tai zalgiris ir priglaus juos,o poto kentes del ju nuolatiniu traumu ir banguoto zaidimo.nieks nesako kad seniau jie buvo superiniai zaidejai,bet laikas nestovi vietoj,ir jei norim pergaliu,reikia ziuret ne i pavardes o i tai ka zmones dabar demonstruoja.
2012-07-10
+3
Atsakyti
nekenciubebruDurnas tas Buratinas vistiek.Teisingai cia raso tie, kurie sako, kad sukis i lietuvius senius belekokius pinigus, o rezultato piss!Toks D.Lavrinovic nori dideliu pinigu, o naudos visai neduoda.Saras?nezinau, ar jis uz grasius lostu.Plius jis realiai gali max 15-20min pilnavertiskai atlakstyt.Javtokelis.Pinigai i bala.Jei jam alga sumazintu min dvigubai, lai tada tebunie, kaip antras centras.Popas;Dzin, man tie jo jausmai.Jo kaina irgi neatitinka zaidimo kokybes.Vienintelis pliusas turbut yra Salenga, kuris losia ne pagal atlyginima gerai speju.Delininkaiciui tik Rudupyje lost.Jankis irgi parstokai i atrode Eurolygoj pernai.


Šaras geriausias Lietuvos į žaidėjas. Jis Žalgiryje būtų idealiausias variantas. Toliau... Javtokas irgi nėra toks blogas centras, Popovičius, Jankūnas, Delininkaitis taip pat geri žaidėjai, galintis puikiai rinkti taškus.
2012-07-10
+1
Atsakyti
Durnas tas Buratinas vistiek.

Teisingai cia raso tie, kurie sako, kad sukis i lietuvius senius belekokius pinigus, o rezultato piss!

Toks D.Lavrinovic nori dideliu pinigu, o naudos visai neduoda.

Saras?nezinau, ar jis uz grasius lostu.Plius jis realiai gali max 15-20min pilnavertiskai atlakstyt.

Javtokelis.Pinigai i bala.Jei jam alga sumazintu min dvigubai, lai tada tebunie, kaip antras centras.

Popas;Dzin, man tie jo jausmai.Jo kaina irgi neatitinka zaidimo kokybes.

Vienintelis pliusas turbut yra Salenga, kuris losia ne pagal atlyginima gerai speju.

Delininkaiciui tik Rudupyje lost.

Jankis irgi parstokai i atrode Eurolygoj pernai.
2012-07-10
+1
Atsakyti
Tomas123gone04rytfaniai ziurekit savo darza o ne i musu, cia musu mylima komanda musu biudzetas musu zaidejai ir musu treneriai maziau kapstykit ir ieskokit formules kaip mus iveikt nes per pastaruosius du sezonus jus mus iveiket tiek pat kartu kiek siauliai ar rudupis ;]O jūs ieškokit formulės kaip Eurolygoje bent po 1 pergalę TOP 16 kas met turėti, nes dabar Rytas per vieną sezoną iškovojo TOP 16 tiek pergalių, kiek Žalgiris per 4. :D


Ir ką? Pasiekėt tą patį ką ir mes. O turbūt apmaudu pasiekus tiek pergalių nepatekt į kitą etapą? :) P.S. Vistiek jūs lenkai.
2012-07-10
Atsakyti
Tomas123gone04rytfaniai ziurekit savo darza o ne i musu, cia musu mylima komanda musu biudzetas musu zaidejai ir musu treneriai maziau kapstykit ir ieskokit formules kaip mus iveikt nes per pastaruosius du sezonus jus mus iveiket tiek pat kartu kiek siauliai ar rudupis ;]O jūs ieškokit formulės kaip Eurolygoje bent po 1 pergalę TOP 16 kas met turėti, nes dabar Rytas per vieną sezoną iškovojo TOP 16 tiek pergalių, kiek Žalgiris per 4. :D


O jus ieskokit formules kaip uzpildyti siemenso arena:) Apart 50-60 issirengusiu nudistu ji pastoviai tuscia:) O tokie asileliai kaip tu vaizduoja kad kazkam tas ritas idomus:)Niekam tas ritas neidomus tik tokie abaldujai kaip tu bando vaizduoti kazkokia priespriesa tarp siu komandu. Isikalk i galva kad tokiai komsamolcu komandai toli iki zalgirio! Pradziai ispuoselekit kokias nors savo komandos tradicijas,uzturekit istikimu sirgaliu bent jau pavadinimo nekeiskit kas 5 metus.Kada ivykdysite siuos kelius punktus tada ir padiskutuosime.Dabar jus esate niekas,komanda be istorijos ir normaliu sirgaliu.Jusu komandai iki zalgirio kaip iki kinijos rakum .Siuo metu Paneveržio lietkabelis turi slovingesne istorija. Oj us budami apgailetini bandote ligiuotis i zalgiri ir taip darotes reklama:D
2012-07-10
Atsakyti
Tomas123gone04rytfaniai ziurekit savo darza o ne i musu, cia musu mylima komanda musu biudzetas musu zaidejai ir musu treneriai maziau kapstykit ir ieskokit formules kaip mus iveikt nes per pastaruosius du sezonus jus mus iveiket tiek pat kartu kiek siauliai ar rudupis ;]O jūs ieškokit formulės kaip Eurolygoje bent po 1 pergalę TOP 16 kas met turėti, nes dabar Rytas per vieną sezoną iškovojo TOP 16 tiek pergalių, kiek Žalgiris per 4. :D


Ziurek, tavo projektelis jau rado formule kaip viena karta per du sezonus laimeti pries super Zalgiri, bet tik labai greitai pamirso, ar ne raudona lerva, ka tau sako sie skaiciai 14-1, aaaaaa?
2012-07-10
Atsakyti
Tomas123 > tu isiciuhink galva su savo tuo rytu blt :D, juokini zmones ir tiek.Lygindamas zaidejus ir panasiai,ka padaryti kad jusu komanda ubagu komanda,patys kalti.Kad jusu niekas nenori remti,urodams pinigu niekas ir neskiria. 2-3mln biudzetas :DDD nebejuokink svieto,eikit su tokiu biudzetu i rkl lyga zaist.Zaidejams turbut mokat maisto talonais atlyginima :D Nusimato jums vel sausas sezonas juokdariai :D
2012-07-10
-1
Atsakyti
gone04rytfaniai ziurekit savo darza o ne i musu, cia musu mylima komanda musu biudzetas musu zaidejai ir musu treneriai maziau kapstykit ir ieskokit formules kaip mus iveikt nes per pastaruosius du sezonus jus mus iveiket tiek pat kartu kiek siauliai ar rudupis ;]


O jūs ieškokit formulės kaip Eurolygoje bent po 1 pergalę TOP 16 kas met turėti, nes dabar Rytas per vieną sezoną iškovojo TOP 16 tiek pergalių, kiek Žalgiris per 4. :D
2012-07-10
Atsakyti
nekenciu zalgirio del ju valdzios koks asilas gali treneri samdyti 1 metam ? :( blyn taip niekad ir neprades zalgiris tikrojo savo veido demonstruot,kai treneris keiciasi vidutiniskai kas puse metu...
2012-07-10
Atsakyti
rytfaniai ziurekit savo darza o ne i musu, cia musu mylima komanda musu biudzetas musu zaidejai ir musu treneriai maziau kapstykit ir ieskokit formules kaip mus iveikt nes per pastaruosius du sezonus jus mus iveiket tiek pat kartu kiek siauliai ar rudupis ;]
2012-07-10
+2
Atsakyti
SLIMASSBet tu ir daunas Ryto Usas matosi kad tik is taboro islindai, tai kodel ner ne vieno taborinio rinktinej , o Jankunas zaidzia nors tavo zodziais jis niekas.Visu pirma ismok rasyti pavardes , matomai kad tabore nieks rasyti nemokino .Matosi kad esi lopinis atsilikes .


Kas tau tose pavardese netinka ? Aš nesakiau kad jankunas blogas žaidejas, aš sakiau kad kvailai atrodo iš tavo puses kai 30m. žaideja vadini talentu. Taip kad pačiam ponuli reiktu savo tam rusyne pasimokyti. punktualumo. O ar rašyti lt raidem ar ne, tai ne tau aiškinti.
2012-07-10
Atsakyti
Eimis1Pagal Tomas123 logika:Ryto zaidejai visada bus geresni nes pigesni kad ir ka zalgiris nusipirktu vis tiek rytas neprasauna samardziskis isviso talentas europoj barca jy eme aisku nepavykoGaliausiai zalgiris nusipirko Kobe Brayanta.Tomas123 komentaras:Nu ir kas? Zalgirio biudzetas daug didesnis bet rytas niekada neprasauna pratesdamas 3 metu sutarty 3mln euru vertes su jomantu vis tiek rytas daug geresnis.Galiu pasakyti zmogau atsigauk tai 2 skirtingos komandos 2 skirtingi biudzetai ir dar 2 metai minimum rytas tures 0 sansu pries zalgiry.


Milijoninius kontraktus sudarinėja su vidutiniokais tik pačio dievinama komanda. Kauno Žalgiris, pasiūlęs Robertui Javtokui milijoną eurų per metus. :) Smart enough. Jomantas gauna max. 100-150 tūkst. eurų.
2012-07-10
Atsakyti
Pagal Tomas123 logika:

Ryto zaidejai visada bus geresni nes pigesni kad ir ka zalgiris nusipirktu vis tiek rytas neprasauna samardziskis isviso talentas europoj barca jy eme aisku nepavyko

Galiausiai zalgiris nusipirko Kobe Brayanta.

Tomas123 komentaras:

Nu ir kas? Zalgirio biudzetas daug didesnis bet rytas niekada neprasauna pratesdamas 3 metu sutarty 3mln euru vertes su jomantu vis tiek rytas daug geresnis.

Galiu pasakyti zmogau atsigauk tai 2 skirtingos komandos 2 skirtingi biudzetai ir dar 2 metai minimum rytas tures 0 sansu pries zalgiry.
2012-07-10
-1
Atsakyti
Nesuprantu as tu ryto foanu, kurie cia komentuoja.. Nesipirkom treneri mes, nu ir kas? Mes komanda dar tik pradedam komplektuot, jus jau ja sukomplektave.. Lyginat skirtingus dalykus, sio sezono biudzetai bus atitinkamai Zalgirio ~15mln euru, Ryto ~8-10mln euru.. Rytas komplektuoja komanda, kad galetu visiem ikast ir patekt i top16, Zalgiris komplektuoja tam, kad minimum iseitu i top16 ir tobuletu jaini zaidejai.. Ka cia rasinejat apie rinktines tai net juokinga.. Kemzura matai kaltas, kad jusu zaidejas tik vienas.. Jeigu Z zaidejai geresni ir nera pigesni, bet zaidzia rinktineje- jie geresni.. Nustokit cia nesamones vapet.. Zalgirio fanai ateina pasveikint i jusu temas kai nusiperkat kazka gero ir tik nedaugelis pacuku eina pasityciot, nes perkat silpnesnius... O jus 1 menesi patylit kai praloset viska Zalgiriui ir poto 11menesiu vel aiskinat, kad jus geriausi.. Zema..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-10
Atsakyti
Kaip pasakytu Tomas123 vis tiek ryto kukulis geresnis uz Plaza:) Jau 2 metus sio labai 'protingo" rytfanio manymu pas ryta ir sudetys ir treneriai pranasesni uz zalgirio:D Tik kazkodel nepavyksta to irodyti aiksteleje:)Jo manymu kaltas nuovargis, zalgiris laimejo per fuksa tai rytui labai nesiseke arba atidave pergale svarbesnems kovoms ir dar begale debilisku pasiteisinimu:D
2012-07-10
Atsakyti
Tomas123Gaudžiantys_būgnaiNežinau, kur tu radai, kad Žalgirio biudžetas yra 20-30mln nu bet px. Man įdomiau skamba teiginys, kad va Ryto vadyba tokia super, kad surenka lygiaverčią komandą Žalgiriui su 2-3mln. Tu rimtai tuo tiki? Kodėl tada tos vadybos dar nenusisamdė kokia Barcelona ar CSKA, juk jie irgi norėtų rast savo Eidsoną ar dar ką, kuriam nereiktų daug mokėt. Mažiau tikėk pasakom, kad Ryto biudžetas toks mažas. Eidson atėjo būdamas Eurocup komandos lyderis, turbūt pigiai kainuoja, ne? Arba Rasic, arba Roberts - abu gerai žinomi Europoj žaidėjai ims ir už centus loš? AtsigaukVa tau dėl biudžeto: http://www.basketnews.lt/keuras/124-euro... 10,5 mln. eurų = ~37 mln. litų. Kam Barcai, CSKA samdyti Ryto valdybą? Jiems nereikia ieškoti žaidėjų kažkokiose Vokietijos, EuroCup lygose. Jie gali iš NBA pirkti žaidėjus, pirkti Eurolygos žvaigždes. Pinigai jiems visiškai pofik. Pažiūrėk kiek Krstič milijonų davė ir t.t. O tu manai Eurocup lyderiai brangiai kainuoja? Pažiūrėk kiek vidutiniokų komandose yra lyderių EuroCup'e. Tiek juodų, tiek baltų. Tik pirk. Rasič žaidė Turkijos vidutiniokuose kaip niekam nereikalingas žaidėjas. Rytui jį nusipirkus visi eilinį kartą juokėsi, tyčiojosi, o dabar jau "gerai žinomas Eurolygoje žaidėjas"... Juokinga. Roberts Eurolygos lygiu tėra vidutiniokas, o vidutiniokių atlyginimai tikrai nėra milijoniniai. Aišku iki tos akimirkos kol jų nenusiperka Žalgiris ir nepasiūlo milijono už 20 minučių žaidimo ir 5 taškų, 5 rebounds naudingumą.


Nu blet blet koks tu kvailas, nepatingejau ir prisijungiau. Tu lygini zaidejus, sakai ka ju puse geresniu nei zalgirio, ir palygini biudzetus. Atsigauk tu viena karta zmogau, biudzetai skiriasi 10 kartu, o zaidejai ryto geresni? tai buna tik pasakose, cia rinka, nebuna tokiu stebuklu, nei Seibutis, nei Robertsas, nei Rasic, nei Valanciunas uz kapeikas nelostu. Praeitu sezona Valanciunas gaudavo 300 tukst. euru. Tai ka, tas jaunas centriukas gaudavo puse komandos biudzeto? o gal ryto biudzeta skaiciuoji Latais, o Zalgirio Kronomis ar Japoniskomis Jenomis. Zodziu zmogau, atsigauk ir gyvenk o ne snekek nesamones, kad visa ryto komanda geresne, maziau moka litu, bet taip per sezona ir neiveike zalgirio.
2012-07-10
+1
Atsakyti
Treneris tai geras.Aisku LKL laimeti galima ir be trenerio cia varzovu nera jau 2 metai ir toliau nenusimato.Eurolygoje reikia stiprinti sudeti iskaitant ir treneri
2012-07-10
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.