Andersonas svajoja apie trenerio karjerą

2006-06-03 12:22
Jonas Miklovas, „Lietuvos žinios“

Sausio mėnesį į Kauno „Žalgirį“ atvykęs įžaidėjas Kenny Andersonas netapo klubo gelbėtoju. NBA arenose praėjusį dešimtmetį žibėjęs krepšininkas nepadėjo Kauno ekipai išsaugoti LKL ir BBL čempionų žiedų ir kitą sezoną į Lietuvą nebegrįš.

35-erių metų krepšininkas pripažįsta, kad pereinamasis laikotarpis užtruko ilgokai, tačiau nesigaili priėmęs sprendimą atvykti į Lietuvą. Andersonas tikisi, kad ši patirtis jam padės ateityje siekiant naujo tikslo - trenerio karjeros.

- Lietuvoje praleidai keturis mėnesius. Kaip įvertintumei šią patirtį?
- Tai buvo puikus patyrimas. Po 14 metų NBA karjeros gavau progą atvykti ir pamatyti, kaip atrodo Europos ir Lietuvos krepšinis. Man prireikė nemažai laiko prisitaikyti. Nepraleidau šioje komandoje viso sezono, vos 4 mėnesius, todėl reikėjo prisitaikyti. Tačiau žmonės čia malonūs.

[image=5984 left Andersonas spėjo pažaisti ir prieš Edney...]- Pirmąkart gyvenai taip toli nuo tėvynės. Koks jausmas?
- Tai normalu. Reikėjo priprasti, tačiau aš keliauju visą gyvenimą ir nebuvo sunku.

- Ar gerai pažinai Kauną per tą laiką?
- Kaunas pakankamai mažas miestas, nelabai ką pamatysi. Žinojau kai kurias vietas, restoranus, rajoną, kuriame gyvenau.

- Per tuos kelis mėnesius, kol čia buvai, „Žalgiris“ išgyveno sunkų periodą – keitėsi treneriai, pralaimėjote nemažai rungtynių. Ar sunku buvo su tuo susidoroti?
- Žinote, man, pirmąkart čia atvykusiam amerikiečiui, turinčiam gerą reputaciją Amerikoje, buvo sunkoka. Jie tikėjosi, kad aš čia atvyksiu ir – bum, iškart įvyks puikūs dalykai. Tačiau tuo pačiu metu komandoje dėjosi visi šie dalykai. Pasikeitė treneriai, naujam treneriui reikėjo įprasti prie komandos. Tai buvo sunki situacija, tačiau manau, kad aš su ja susidorojau pakankamai gerai.

- Jei galėtumei palyginti trenerius Antaną Sireiką ir Ainarą Bagatskį, su kuriuo labiau radai bendrą kalbą?
- Lengviau kalbėti, be abejo, buvo su naujuoju treneriu, nes jis kalba angliškai. Senasis treneris buvo labai gerbiamas, vienas geriausių trenerių Europoje, dirbantis su Lietuvos nacionaline rinktine. Jis puikiai išmano žaidimą, aš jį labai gerbiau, tačiau jis nekalbėjo angliškai, todėl buvo sunku suprasti jį.

- Bagatskis yra jaunas treneris ir tai įvardijama kaip pagrindinė „Žalgirio“ problema. Ar žaidėjai jaučia šią problemą?
- Visiems reikia patyrimo. Jis dabar labai sunkioje situacijoje, nes perėmė komandą iš puikaus trenerio. Be to, komanda visą sezoną turi kovoti su traumomis, jaunų žaidėjų integracija. Todėl jam teko tikrai sunkus darbas. Jeigu jis nori tęsti trenerio karjerą, tuomet šiemet jis padės tam tvirtus pamatus. Aš savo vaikams kartoju, kad gyvenime iš visko mokomasi. Geriausias mokytojas yra patyrimas. Turi kažką patirti, išgyventi, kad išmoktumei ateičiai. Jis sunkioje situacijoje, tačiau manau, kad jam visai neblogai sekasi.

 - Ar pasikeitė tavo paties žaidimas, kai atėjo Bagatskis?
- Truputį. Manau, kad kai atvykau, man buvo sunku priprasti prie komandos, aš, kaip įžaidėjas, jos nevaldžiau. Man reikėjo prisitaikyti prie to, išmokti derinius, pažinti komandos draugus. Tiesiog įprasti prie sistemos, žaidžiant su jaunesniais žaidėjais. Man tai buvo sunki užduotis, unikali situacija, tačiau džiaugiuosi, kad ją išgyvenau, nes tai yra geras patyrimas.

[image=5904 right ...ir prieš Cotą]- Turbūt pastebėjai nemažai skirtumų tarp Europos ir NBA krepšinio...
- Taip, tarp šių lygų didelis skirtumas. Pirmiausia, skiriasi taisyklės. NBA visai neseniai leido gintis zona, o čia jie gali gintis kaip tik nori. Tai truputį primena NCAA pirmenybes. Be to, NBA žymiai daugiau žaidžiama vienas prieš vieną, tiek gynyboje, tiek puolime. Todėl skirtumų tikrai nemažai, tačiau buvo naudinga atsidurti čia ir žaisti tarptautinį krepšinį.

- Ar tikėjaisi, kad prireiks prisitaikymo laikotarpio?
- Be abejo. Dauguma NBA žaidėjų, atvykstančių į Europą, sako, kad reikia įprasti prie kitokio krepšinio. Tam prireikia net kelerių metų. Aš manau, kad jeigu čia būčiau nuo metų pradžios, būčiau buvęs žymiai naudingesnis.

- „Žalgiris“ pralaimėjo Baltijos lygos finalą, Lietuvos krepšinio lygos finalą. Ko trūko komandai?
- Nežinau. Tiesiog varžovai žaidė geriau nei mes. Pernai komandoje buvo daugiau vyresnių žaidėjų, šiemet – daugiau jaunimo. Prireikia laiko, kol jie susižaidžia, kol jaunimas ir veteranai randa bendrą kalbą. Pernykštė komanda buvo labai subrendusi, turėjo daugiau vyresnių žaidėjų, kurie žinojo, ką reikia daryti. Be to, prisidėjo trenerių kaita, Lavrinovičiaus trauma. Sunkoka.

- Prisiminkime karjerą NBA. Kurie metai įstrigę atmintyje kaip sėkmingiausi?
- Turėjau sėkmingą karjerą visose komandoje, pradedant Niudžersio „Nets“, kai 1991 metais naujokų biržoje jie mane pakvietė antruoju šaukimu.Su Niudžersio komanda 1994 metais patekau į Visų žvaigždžių rungtynes. Tada 1997 metais su Saboniu turėjau puikų sezoną Portlende. Tada metai Bostone... Jei reikėtų išsirinkti tris mėgstamiausias komandas, tai ir būtų „Nets“, „Trail Blazers“ ir „Celtics“. Tada ne tik sutarėme su kitais žaidėjais, bet ir pats gerai žaidžiau.

- Ar būdamas Lietuvoje sekei NBA varžybas?
- Taip, domiuosi NBA, nes su kai kuriais žaidėjais palaikau gerus santykius. Pavyzdžiui, Antoine‘as Walkeris, kuris su manimi žaidė Bostone ketverius metus. Dabar jam puikiai sekasi Majamyje. Kitas žaidėjas – Paulas Pierce‘as. Mes kartu atėjome į „Celtics“ komandą – jis kaip lygos naujokas, aš jau patyręs žaidėjas. Žaidėme kartu dvejus metus, todėl vis dar domiuosi, kaip jam ir jo komandai sekasi.

Domiuosi ir Niudžersio ekipa. Ji turi puikų įžaidėją Jasoną Kiddą. Žmonės to nežino, tačiau aš esu antras per visą istoriją „Nets“ žaidėjas pagal atliktus rezultatyvius perdavimus. Kiddas neseniai sumušė mano rekordą. Iki tol aš pirmavau, atlikęs virš 2000 rezultatyvių perdavimų.

Turėjau tikrai solidžią karjerą ir į nieką jos neiškeičiau. Esu palaimintas, kad man taip sekėsi.

- Prisipažinai jaunystėje buvęs pakankamai pašėlęs...
- Taip, tačiau mano sužadėtinė mane pakeitė. Be to, mano gyvenime įvyko nemažai permainų – praėjusį spalį mirė mama. Gal nebuvau pašėlęs, tiesiog gyvenau. Buvau 22-23 metų, turėjau daugybę pinigų, populiarumą ir tiesiog gyvenau, To neiškeisčiau į nieką ir tikrai nesigailiu.

- Kaip atrodo jauno turtingo NBA krepšininko gyvenimas. Ką tada veikei?
- Tiesiog daug linksminaus. Turėjau tiek daug energijos, kad galėjau po treniruočių ir rungtynių nueiti į vakarėlį ir ten linksmintis. Nemanau, kad man tai pakenkė, nes nedariau nieko blogo. Tiesiog linksmindavaus, išgerdavau. Toks buvo mano gyvenimas. Puikus gyvenimas.

- Ar vasarą bandysi sugrįžti į NBA?
- Nežinau. Reikia palaukti iki birželio. Pastaruoju metus ramybės neduoda skaudanti koja, todėl nesinori priimti skubotų sprendimų. Pirmiausia pabaigsiu šį sezoną ir žiūrėsiu, kokių pasiūlymų gausiu.

Vieną dieną noriu tapti treneriu. Noriu Jungtinėse Valstijose treniruoti kurio nors universiteto komandą, dirbti su jaunesniais vaikinais. Žiūrėsime, kas bus. Manau, kad dar metus-dvejus galiu žaisti.

- Visą gyvenimą buvai įžaidėjas, dabar svajoji tapti treneriu. Kodėl būtent įžaidėjai pabaigę karjerą dažniausiai tęsia darbą trenerio poste?
- Įžaidėjas yra tarsi treneris aikštėje. Mes turime suvaldyti aukštaūgius, gynėjus, bendrauti su treneriais. Tai darome tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Visos mano žinios, kurias sukaupiau žaisdamas koledže, NBA, čia, Europoje, man labai padės.

- Per savo karjerą turėjai daugybę trenerių. Kuris, tavo manymu, padarė didžiausią įtaką?
- Labiausiai patiko treneris Chuckas Daly. Su juo labai patiko dirbti. Patiko dirbti ir su P.J.Carlesimo, Jimu O‘Brienu, Ricku Pittino. Taip pat vidurinės mokyklos, koledžo treneriai. Per savo karjerą turėjau tiek gerų trenerių... Su jais visais palaikau ryšius, nes man jie padėjo tapti žmogumi, kokiu esu dabar.

- Ar įsivaizduoji save treniruojantį NBA komandą?
- Niekad negali žinoti, kas atsitiks. Manau, kad turiu pakankamai gilias krepšinio žinias. Įdomiausia būtų tai, ar aš sugebėčiau suvaldyti profesionalius žaidėjus, padaryti iš jų vieną kumštį. Toks yra trenerio darbas – sustatyti žaidėjus į tinkamas vietas. Tai būtų išties įdomu – spaudinėti reikiamus mygtukus valdant komandą – liepti atlikti derinius, įtraukti krepšininkus į žaidimą, priversti juos gerbti tave kaip trenerį. Tai išties iššūkis.


Rodyti komentarus
AS SVAJOJU APIE ALAUS BAMBALI "OPTIMA LINIJA" :D
2006-06-08
Atsakyti
tas senelis juokdarys :))) i pensija jam laikas...
2006-06-05
Atsakyti
fnt
tegu svajoja..
2006-06-05
Atsakyti
koks dar treneris, kalbejo, kad jis pades nauju legionieriu ieskot, o ne treneriu dirbs...
2006-06-04
Atsakyti
o ka ten navikauskas lemeno kad andersonas liks zalgiry bet ne kaip zaidejas, atliks kakzokias atseit pareigas. o cia parasyta kad i lt negrys ;)
2006-06-04
Atsakyti
o kazkas sake, kad su Zalgiriu kazka dirbs......
2006-06-04
Atsakyti
labai jau pasikeles tas andersonas,apie save tik gerai sugeba kalbeti
2006-06-03
Atsakyti
labai jau pasikeles tas andersonas,apie save tik gerai sugeba kalbeti
2006-06-03
Atsakyti
labai jau pasikeles tas andersonas,apie save tik gerai sugeba kalbeti
2006-06-03
Atsakyti
Check out what Nevenas Spahija said for www.crobasket.com
2006-06-03
Atsakyti
ne toks jis ir blogas krepsininkas, tik tiek kad cia napavyko pritapt jam, gal but ja per senas..... o nba uz musu zvaigsde jasikeviciu tai zymiai geriau lose. ir jis visai nebukas, visi turi svajoniu ir stengias jas issipildyt
2006-06-03
-1
Atsakyti
Jis toks pat bukas zmogus,kaip krepsininkas aiksteje..
2006-06-03
Atsakyti
na ka sekmes tau andersonai tolimesneje karjeroje
2006-06-03
Atsakyti
KG
Labiausiai patiko treneris yra Chuckas Daly
2006-06-03
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas