Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas, legendinis krepšininkas Aleksandras Volkovas ėmėsi atvirai kritikuoti VTB Vieningosios lygos pirmenybes
Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas, legendinis krepšininkas Aleksandras Volkovas ėmėsi atvirai kritikuoti VTB Vieningosios lygos pirmenybes
Nuotr. Lietuvos rytas/G.Šiuparys
Ukrainos krepšinio federacijos prezidentą Aleksandrą Volkovą gerokai supykdė šalies krepšinio garbę pažeminęs Mariupolio „Azovmaš“ klubas. Ukrainos krepšinio legenda pažėrė nemažai kritikos VTB Vieningajai lygai ir apkaltino ją skaidrumo stygiumi.

Iš Volkovo pareiškimo aiškėja, kad su VTB Vieningosios lygos vadovais susipykę Ukrainos klubai buvo susitarę boikotuoti į atvirą Rusijos čempionatą panašėjančias pirmenybes, tačiau „Azovmaš“ klubas paskutinę minutę susitarimą sulaužė. 

Ukrainos žiniasklaida šiandien cituoja šalies krepšinio federacijos prezidento žodžius, kad „Azovmaš“ ekipa pažemino nacionalinį čempionatą ir šalies krepšinio garbę“. 

Lenkijos čempionai VTB Vieningajai lygai nereikalingi

Savaitgalį Taline VTB Vieningosios lygos taryba paskutinę minutę iš čempionato eliminavo Gdynės „Asseco Prokom“ komandą ir vietoje jos į pirmenybes pakvietė Zgoželeco „Turow“ klubą. Anot rusų, kontraktą su Lietuvos rinktinės strategu Kęstučiu Kemzūra sudarę Lenkijos čempionai turi rimtų finansinių sunkumų ir negali dalyvauti čempionate. Ironiška, tačiau žinios apie Lenkijos klubo finansines bėdas Eurolygos nepasiekė ir ši „Asseco Prokom“ komandai nedaro jokių kliūčių kovoti prestižiškiausiame Senojo žemyno turnyre.

Pranešimą spaudai išplatinęs Volkovas pažymėjo, kad Ukrainos Superlygos taryboje daug kartų buvo diskutuota apie galimą dalyvavimą VTB Vieningosios lygos čempionate, o komandos priėjo išvados, jog žaidimas rusų rengiamose varžybose diskredituoja Superlygos vardą ir kylantį varžybų lygį. 

Volkovas labiausiai piktinosi, kad VTB Vieningosios lygos varžybose šalys neturi jokių kvotų, o ekipos į turnyrą priimamos absoliučiai neaiškiais principais. Be to, rusų varžybos smukdo kylantį nacionalinių pirmenybių lygį, nes klubai paprasčiausiai nespėja žaisti trimis frontais.

Savaitgalį Taline vykęs posėdis tik patvirtina Volkovo žodžius. VTB Vieningosios lygos taryba paskutinę minutę iš čempionato eliminavo Gdynės „Asseco Prokom“ komandą ir vietoje jos į pirmenybes pakvietė Zgoželeco „Turow“ klubą. 

Anot rusų, kontraktą su Lietuvos rinktinės strategu Kęstučiu Kemzūra sudarę Lenkijos čempionai turi rimtų finansinių sunkumų ir negali dalyvauti čempionate.

Ironiška, tačiau žinios apie Lenkijos klubo finansines bėdas Eurolygos nepasiekė ir ši „Asseco Prokom“ komandai nedaro jokių kliūčių kovoti prestižiškiausiame Senojo žemyno turnyre.

Pateikiame visą Volkovo pranešimą:

Iš arti stebėjau VTB Vieningosios lygos ištakas, o šių varžybų idėja iš pradžių buvo gera. Tačiau dabar daugelį Eurolygos klubų glumina vienas dalykas – trūksta skaidrumo, siekiant vietos VTB Vieningosios lygos gretose, ko nėra UEFA Čempionų lygoje. 

Klubams norėtųsi matyti absoliučiai suprantamą turnyrą, kuris taptų įdomus ir patrauklus visiems krepšinio mėgėjams. Tačiau situacija greitai ėmė keistis ir jau praėjusį sezoną prasidėjo kalbos apie tai, kad VTB Vieningoji lyga taps atviruoju Rusijos čempionatu. Tai mūsų negalėjo tenkinti. 

Pastaraisiais metais Ukrainos Superlyga atliko pakankamai kokybišką šuolį į priekį. Ukrainos čempionatas tapo patrauklus, nenuspėjamas bei nusipelnęs pozicijų tarptautinėje arenoje. Todėl mums kilo noras turėti pakankamai didelę komandų kvotą VTB Vieningoje lygoje. Kvotą, kuri suteikiama šaliai ir vėliau jos (Superlygos) nuožiūra skirstoma tarp klubų, kurie nori žaisti šiame turnyre. 

Po to, kai „Doneck“ ir „Azovmaš“ klubai atsisakė žaisti VTB Vieningoje lygoje, Ukrainos Superlyga dar labiau sustiprėjo. Sustiprėjo noru turėti savo žodį čempionate, kurį vienija VTB Vieningoji lyga. Jeigu mes dalyvaujame vystant šį projektą, turime turėti pirmenybę pasisakyti. 

Apie situaciją su „Azovmaš“. Ukrainos Superlygos Tarybos posėdyje visi klubai įvardijo savo prioritetus ir norus dėl dalyvavimo Europos turnyruose. Mariupolio klubas atsiuntė oficialų laišką, kad planuoja dalyvauti tik Europos taurės turnyre. Paaiškėjo, kad jie persigalvojo ir pateikė paraišką žaisti VTB Vieningoje lygoje apie tai neinformavę nei Superlygos, nei Ukrainos krepšinio federacijos. 

Mes ne vieną kartą kėlėme klausimą dėl Superlygos komandų dalyvavimo trijuose turnyruose, nes toks sprendimas diskredituoja Superlygą. Dalyvaujant iškart dviejuose Europos turnyruose neišvengiamai kyla tvarkaraščių keitimo klausimai, nes komandoms tenka taikytis prie tarptautinių turnyrų. 

Tokiu būdu mes žeminame savo pačių čempionatą. O tai visiškai ne tai, ko norėtume siekti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (15)
koks
skirtumas, ka mokyti zaisti krepsini? N metu mokem krepsinio latvius, estus BBLe. Dabar pamokysim rusu gluduma, kazachus, baltarusius.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-17
Atsakyti
Dzimis
To MMMMMMMMMMMMMM

Tai ko tada cia pats loji ant komentaujanciu? Esi turbut apgailetinas. Pats loti bandai o ikasti negali nes prie interneto laido priristas esi. Bent straipsi butum perskaites nevykeli /:
2012-07-17
+1
Atsakyti
Va toks turi būti požiūris į savo nac.čempionatą. Gėda dėl mūsiškių, kurie pabrukę uodegas šoka pagal ruskių dūdą ir džiaugiasi, kai jiems rublių numeta. Kada 1 kartą visi supras, kad šita SSSR lyga ruskiam yra gryna politika ir savų tikslų siekimo įrankis. Mūsiškių dalyvavimas šiame žaidime yra apgailėtinas faktas, nedarantis garbės.
2012-07-16
+1
Atsakyti
O va cia saugumiecio ir putino sugerovo ivanovo zodziai : Их никто не заставлял принимать это решение, так что Литва, где баскетбол является религией, сама дает понять, что для нее важнее.

Vo taip va :)) nesuprantantiem isversiu : Ju nieks neverte cia zaisti , taip kad Lietuva kur krepsinis religija , pati duoda suprasti kas jei svarbiau :))

cia tik laiko klausimas kad sugrius LKL :( saunuolis Volkovas ir Ukrainieciu federacija

Bet is kitos puses ka gali musu federacija pries du degradavusius individus , komunista vainauska ir glusa rusa romka ?
2012-07-16
+5
Atsakyti
Man irgi ta lyga tuščia atrodo, iš jos jokios naudos. Dabar Neptūnas žais su CSKA, tai kokios čia varžybos bus? Galbūt stipriausiais Europos klubas, galintis įveikti tikriausiai ir kai kuriuos nba klubus žais su mokyklos lygio komanda. Nesupraskite manęs klaidingai, norėčiau, kad Neptūnas būtų toks stiprus kaip Žalgiris, tačiau juk taip nebus. Na, o kalbant apie ukrainiečius, tai teisingai sako Volkovas, savo čempionatą reikia stiprinti, o ne į rusų lygą orientuotis, juolab, kad ta lyga neturi nei prestižo, nei aiškios ateities. Galėjo su Bertanomeu susitarti, kad VTB būtų vietoj Eurocup ir būtų ramu, bet tada aišku Žalgiris nežaistų tame VTB.
2012-07-16
+2
Atsakyti
Aha
Gaila, bet jau tapo įprasta, kad rusai beveik visas geras idėjas sugadina įveldami politinius dalykus, užkulisinius žaidimus ir neskaidrumą. Volkovas visiškai teisus. Šitoj vietoj lietuviams yra ko pasimokyti iš ukrainiečių, kaip reikia savo lygą ginti.
2012-07-16
+2
Atsakyti
Na pasitrauktų Rytas ir Žalgiris iš VTB tai ka LKL tik ir bežiurėtumėt, užsikruškit su savo samokslo teorijom čia kašis nepolitika.
2012-07-16
-5
Atsakyti
Aš visiškai už Lietuvos klubų pasitraukimą iš tos rusų lygos, bet tai neįmanoma. Čia tas pats, kas rusai į savo nacionalinę lygą dėl įdomumo pasikviestų pajėgių/turtingų komandų iš kitų šalių, ta prasme, kad kilstelėti savo šalies klubų lygį. O kas dalyvauja, tiems, atrodo, nusispjaut į tai, kad ateityje, galbūt, VTB lyga taps Rytų Europos nacionaline lyga ar kažkas tokio. Gaila, kad Romka iš komandos tik biznį daro. Jam reikia žiūrovų arenoje, į kurią jis investavo milijonus, o atsisakyti 9 mačų namuose vien reg. sezone jau nemenkas nuostolis.
2012-07-16
Atsakyti
Dzimis
Dar ir Eurolygai dabar bus daugiau rungtyniu tai isviso ka jie darys? :|
2012-07-16
+1
Atsakyti
eimantas
grynes asseco prokom :D
2012-07-16
-1
Atsakyti
nu gera s rimati su procom ,eurolygai tinka jie nors ir finansiskai jiems sunku,o vtb ne,tai kuris turnyras rimtesnis?ir vel zais zalgiris uzlenkes vtb,pervarge bus ir tt.krc geriau nereikejo dalyvaut tam vtb adugiau,briedas yra vapse,kad grupej net 10 klubu ir 19 rungtyniu,kam reikia tokio ilgo ir juokingo reg sez?gaejo but 4 grupes po 5 ar 5 po 4 komandas
2012-07-16
+1
Atsakyti
Dzimis
Ir Lietuvos klubai galetu pasitraukti is tos niekam tikusios VTB lygos :)
2012-07-16
+5
Atsakyti
respect
Auksiniai Volkovo žodžiai:

"Tačiau dabar daugelį Eurolygos klubų glumina vienas dalykas – trūksta skaidrumo, siekiant vietos VTB Vieningosios lygos gretose, ko nėra UEFA Čempionų lygoje."

Labai taiklūs žodžiai, tai dar kartą parodo koks absurdiškas sprendimas priimti šeštą vietą užėmusią LKL Neptūną, kuris per 20 metų net Lietuvoj nieko nėra pasiekęs.
2012-07-16
+2
Atsakyti
Gėda Lietuvai
Jo, vaikinas pasirodė protingesnis ir toliau pramatantis už medinius komsomolistinius rezidentus.
2012-07-16
+2
Atsakyti
Volkovas visiskai teisus . Ukrainos lyga jiem svarbiau , saunuoliai . Geriausia korke : Asseco neatitinka lygio DDDDD bet Euro lygos atitinka DDD Pasiziurejus kiek kokiu komandu toj VTB zais , ju lygi palyginus su Asseco ....visiskai politinis projektas
2012-07-16
+4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.