Neslūgsta susidomėjimas Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ir Vusterio (Jungtinė Karalystė) vykdomomis tarptautinėmis krepšinio trenerių magistro studijomis. Šiemet jos sulaukė trečiosios kartos studentų, o dėstyti sutiko ir netrukus darbą pradės dar du žymūs Lietuvos krepšinio treneriai Šarūnas Sakalauskas ir Rūtenis Paulauskas.

„Džiaugiamės, kad ilgametę krepšinio trenerių patirtį turintys specialistai sutiko dėstyti jungtinėje programoje. Nemažiau svarbu, kad Šarūnas Sakalauskas ir Rūtenis Paulauskas turi kvalifikacinius laipsnius, būtinus dėstyti aukštojoje mokykloje. Jie yra ne tik žymūs treneriai, bet ir mokslo daktarai, sukaupę nemažą pedagoginę bei mokslinę patirtį. Akademija daug dėmesio skiria krepšinio trenerių rengimui, todėl specialistai neabejotinai kilstelės kartelę“, – sakė LKKA Sporto biomedicinos fakulteto dekanas doc.dr. Nerijus Masiulis.

Krepšinio specialistai jau šią žiemą turėtų dėstyti tarptautinių krepšinio magistro studijų studentams. „Dvejus metus brandinau mintį perteikti žinias šios programos studentams. Turiu ne tik 15 metų trenerio patirtį, bet ir ne vienerius metus dėstau aukštojoje mokykloje, vykdau mokslinę veiklą. Netrukus pasirodys mano antroji knyga apie krepšininkų rengimą, norėčiau žiniomis pasidalinti ir su Lietuvos bei užsienio krepšinio specialistais, todėl kruopščiai ruošiuosi naujam iššūkiui“, – teigė Paulauskas.

Sakalauskas į Akademiją grįžta po 20 metų, 1982-aisiais metais jis baigė tuometinį Kūno kultūros institutą. „Manau, kad Akademija parengia ne tik geriausius krepšinio, bet ir kitų sporto šakų  trenerius. Jie Lietuvos sportą garsina ne vieną dešimtmetį. Be to, čia dirba žinomiausi Lietuvos sporto mokslininkai. Noriu dėstyti kartu su geriausiais sporto specialistais ir pasidalinti sukaupta patirtimi“, – teigė krepšinio treneris Sakalauskas.

Lietuvos kūno kultūros akademijos strategijoje ypatingas dėmesys skiriamas krepšinio studijoms. „Mūsų vienas iš prioritetų – pirmosios pakopos (bakalauro) tarptautinės krepšinio studijos Lietuvos ir užsienio studentams bei jau dabar vykdoma antrosios pakopos (magistro) studijų programa su Vusterio universitetu. Krepšinio trenerių poreikis didėja, o Akademija yra vienintelė aukštoji mokykla šalyje turinti patirties bei mokslinį ir pedagoginį personalą pasaulinio lygio specialistams rengti“, – teigė doc.dr. Masiulis.

Daug dėmesio krepšinio specialistų parengimui skiria Akademijos partnerė Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Ateityje LKKA ir LKF bendradarbiavimas bus dar glaudesnis, o federacija tikisi, kad bendromis pastangomis bus galima rasti gabiausius krepšinio trenerius ir sudaryti jiems geras sąlygas siekti teorinių ir praktinių žinių.

 „Studijas Akademijoje baigė žymūs krepšinio treneriai Kęstutis Kemzūra, Ramūnas Butautas, Saulius Štombergas, Kazys Maksvytis, vienas geriausių fizinio rengimo specialistų Europoje Evaldas Kandratavičius. Tikiuosi, kad pavyks surasti geriausius studentus ir išugdyti pasaulinio lygio krepšinio specialistus“, – sakė LKKA Sporto biomedicinos fakulteto dekanas doc.dr. Masiulis.

 

 


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.