Argentina: Paskutinis veteranų pasispardymas (video)

2012-07-29 04:53
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas
Šarūnas Jasikevičius demonstruoja naujas Lietuvos rinktinės aprangas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kęstutis Kemzūra ramina savo auklėtinius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kęstutis Kemzūra ginčijasi su asistentais Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Darius Songaila bando įveikti Luiso Scolos gynybą Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Luisas Scola pelnė 32 taškus Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Šarūnas Jasikevičius demonstruoja naujas Lietuvos rinktinės aprangas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kęstutis Kemzūra ramina savo auklėtinius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kęstutis Kemzūra ginčijasi su asistentais Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Darius Songaila bando įveikti Luiso Scolos gynybą Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Luisas Scola pelnė 32 taškus Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Banguota ir neįprasta krepšinio vasara pagaliau pasiekė savo atomazgą. Po kovų atrankos turnyre ir rokiruočių rinktinės sudėtyje Lietuvos nacionalinė komanda stoja į pirmąjį oficialų mūšį Londono olimpinėse žaidynėse.
 
Tinklalapis „BasketNews.lt“ jums pateikia išsamią pirmosios mūsiškių varžovės olimpiadoje – Argentinos rinktinės apžvalgą. 
 
Londone vyksiančių pirmenybių A grupės dvikova tarp Lietuvos ir Argentinos rinktinių įvyks 0.15 val.
 
Varžovas 
 
Argentiniečiai bandys revanšuotis Lietuvos rinktinei už Turkijoje patirtą pažeminimą
Argentiniečiai bandys revanšuotis Lietuvos rinktinei už Turkijoje patirtą pažeminimą
Nuotr. AFP-Scanpix
Argentina
 
Dabar arba niekada. Tokį šūkį labiausiai galima pritaikyti Argentinos rinktinei, kurioje komandos branduolį sudaro jau antrą dešimtį kartu žaidžiantys krepšininkai. Vidutinis žaidėjų amžius šioje ekipoje yra 31 metai, o vos trys krepšininkai yra jaunesni nei 29 metų. Jie kartu matė daug šilto ir šalto, todėl įsivelti į jiems parankų pozicinį puolimą yra pats blogiausias variantas.
 
Argentinos rinktinei šią vasarą dėl asmeninių problemų negalės padėti 37 metų Fabricio Oberto, tačiau į Londoną atvyko net penki olimpiniai čempionai, keturi iš jų praėjusį sezoną rungtyniavo stipriausioje pasaulio lygoje – Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).
 
Olimpiniame atrankos turnyre lietuviai sužaidė vienerias rungtynes su Pietų Amerikos atstove Venesuela ir dvi su Karibų jūros regiono šalimis – Puerto Riku ir Dominikos Respublika, tad pietiečių temperamentas mūsiškiams jau turėtų būti pažįstamas, o kietas jų žaidimas – nebestebinti.
 
FIBA reitingas: 3 
 
Istorija
 
Sutapimas ar ne, tačiau argentiniečiams, kaip ir lietuviams, tai taip pat yra šeštosios olimpinės žaidynės istorijoje. Simboliška, tačiau pirmoji jų debiutinė olimpiada įvyko 1948 m. Londone.
 
Argentina yra vienintelė šiuo metu egzistuojanti valstybė, kuriai pavyko iš sosto nuversti JAV rinktinę ir 2004 m. iškovoti olimpinį auksą.
 
Nuo 2002 m. Argentinos rinktinė visuomet patekdavo į ketvertuką tarptautinėse varžybose, bet 2010 m. patirtas sutriuškinimas lietuviams nutraukė tokią seriją.
 
Pasirengimas olimpinėms žaidynėms
 
Argentina draugiškų rungtynių varžovus rinkosi ne pačius stipriausius, tačiau rezultatai byloja patys už save. Patirti tik trys pralaimėjimai ir du iš jų – prieš didžiausias olimpiados favorites – Ispaniją ir JAV rinktines.
 
Argentiniečiams jau nuo liepos 11 dienos nepavyksta pasiekti pergalės. Į akį labiausiai krenta patikima Pietų Amerikos atstovų gynyba, kuri net penkiose rungtynėse varžovams neleido peržengti 80 taškų ribos, o JAV į jų krepšį sumetė „vos“ 86 taškus.
 
Argentina Urugvajus 86:65  birželio 29 d.
Argentina  Urugvajus 78:57  liepos 2 d.
Argentina Ispanija II  93:81  liepos 6 d.
Argentina Brazilija  80:74 liepos 7 d.
Argentina Ispanija II 81:76  liepos 10 d.
Argentina Čilė  96:62  liepos 11 d.
Argentina Brazilija  75:91 liepos 12 d.
Argentina Ispanija 85:105  liepos 21 d.
Argentina JAV 80:86 liepos 23 d. 
 
Iš viso: 9 mačai – 6 pergalės ir 3 pralaimėjimai. Vidutiniškai įmesdavo po 83,8 taško, praleisdavo – 77,4 taško.
 
Tarpusavio susitikimai

Per pastaruosius penkis susitikimus, argentiniečiai prieš lietuvius laimėjo vos sykį. Paskutinį kartą jie tai padarė 2008 m. Pekino olimpiadoje, kuomet nesustabdomai žaidė ir dvigubą dublį surinko Carlosas Delfino (20 tšk., 10 atk. kam.). Būtent Delfino Argentinos gretose buvo rezultatyviausias ir 2010 m. ketvirtfinalyje (25 tšk.), kai lietuviai įtikinamai nugalėjo argentiniečius ir eliminavo juos iš tolimesnių kovų.

Lietuva Argentina 61:65  1996 m. liepos 22 d.
Lietuva Argentina 84:75  1998 m. rugpjūčio 3 d.
Lietuva Argentina 77:76  1998 m. rugpjūčio 9 d.
Lietuva Argentina 79:75  2008 m. rugpjūčio 10 d.. 
Lietuva Argentina 75:87  2008 m. rugpjūčio 24 d.
Lietuva Argentina 104:85 2010 m. rugsėjo 9 d.

Bendras rezultatas:
480:463
 
Smogiamasis trejetas
 
Pačiame jėgų žydėjime esantis Carlosas Delfino šiemet yra kaip niekad pavojingas. Jis yra vienintelis smogiamojo trejeto krepšininkas, kuris dar neįkopė į ketvirtą dešimtį.
 
Per tris susitikimus su Lietuvos rinktine puolėjas surinko 58 taškus, t.y. vidutiniškai po 19,3 taško per rungtynes. Skamba grėsmingai. 
 
Atstovaudamas Milvokio „Bucks“ ekipai, 29 metų 198 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną vidutiniškai rinkdavo po 9 taškus, atkovodavo po 3,9 ir perimdavo po 1,5 kamuolio bei atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo. Tuo tarpu 2011 m. vykusiame Amerikos čempionate jis pelnydavo po 12,6 taško, atkovodavo po 5 kamuolius ir atlikdavo po 2,1 rezultatyvaus perdavimo.

http://www.youtube.com/watch?v=R7avuMt40f8
 
Kitąmet Fynikso „Suns“ garbę ginsiantis Luisas Scola olimpinėse žaidynėse norės įrodyti, jog Hjustono „Rockets“ ekipa padarė klaidą jį atleisdama, todėl 32 metų 206 cm ūgio puolėjui motyvacijos netrūksta.
 
Kaip ir Delfino atstovaujama komanda, taip ir Scolos „Rockets“ praėjusį sezoną NBA liko per žingsnį nuo atkrintamųjų, todėl abu yra išsiilgę krepšinio.
 
Scola vidutiniškai rinkdavo po 15,5 taško, atkovodavo po 6,5 kamuolio ir atlikdavo po 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Tuo tarpu 2011 m. Amerikos čempionate jis pelnydavo po 21,4 taško, atkovodavo po 6,3 kamuolio ir atlikdavo po 1,7 rezultatyvaus perdavimo. 

http://www.youtube.com/watch?v=daXvNty0N78

Pastaruoju metu traumų kamuojamam Emanueliui Ginobili tai veikiausiai bus paskutinė olimpiada. Šeštadienį 35-ąjį gimtadienį švenčiantis snaiperis Argentinos rinktinės marškinėlius vilki jau 14 metų.
 
Nacionalinėje komandoje Ginobili debiutavo 1998 m. pasaulio čempionate ir du kartus akis į akį aikštelėje susitiko su Šarūnu Jasikevičiumi. Tuomet argentinietis į Lietuvos krepšį įmetė atitinkamai 12 ir 9 taškus.
 
Apie jį viską pasako laimėjimai – olimpinis čempionas, triskart NBA čempionas, Eurolygos čempionas. 
 
Šiemet jo atstovaujama San Antonijaus „Spurs“ ekipa reguliariame sezone tapo Vakarų konferencijos nugalėtoja, tačiau konferencijos finalo serijoje 2-4 nusileido Oklahomos „Thunder“ krepšininkams.
 
Praėjusį sezoną NBA jis vidutiniškai pelnydavo po 13,4 taško, atkovodavo po 3,4 kamuolio ir atlikdavo po 4,3 rezultatyvaus perdavimo.
 
http://www.youtube.com/watch?v=e1Uo843vTUQ
 
Strategas 

Po pažeminimo Turkijoje verkė ne tik Argentinos vaikai, bet ir krito vyriausiojo trenerio Sergio Hernandezo galva. Jo vietą rinktinėje užėmė 48 metų Julio Lamas.
 
Be nacionalinės komandos jis taip pat treniruoja Buenos Airių „Obras Sanitarias“ ekipą, kuri 2011-2012 m. Argentinos lygos reguliariame sezone liko trečia, o finalo serijoje 2-4 nusileido Mar del Platos „Penarol“ krepšininkams.
 
Prieš pat olimpines žaidynes Argentinos krepšinio federacija paskelbė, jog Lamas prie rinktinės vairo stovės dar bent dvejus metus, tačiau svarbiausia kontrakto detalė yra ta, jog iki 2014 metų jis negalės treniruoti jokios klubinės komandos.
 
Abi pusės nusprendė, jog po olimpiados rinktinei reikės tokio trenerio, kuris galės stebėti jaunimą visoje šalyje bei aplankyti užsienyje rungtyniaujančius žaidėjus.

Lamo asistentais dirba lietuviams jau puikiai pažįstamas Hernandezas bei Gonzalo Garcia.
 
 DVIKOVA 
Abu trečią dešimtmetį perkopę įžaidėjai išgyveną antrą jaunystę. Pablo Prigioni neseniai sudarė sutartį su Niujorko „Knicks“ ekipa ir taip debiutuos NBA. Tuo tarpu Jasikevičius prieš pat olimpiadą sukirto rankomis su „Barcelona“.
 
Nuo šių krepšininkų mikrodvikovos gali priklausyti rungtynių baigtis, kadangi abu mėgsta imtis iniciatyvos, kuomet kitų komandos draugų pastangų neužtenka ir žaidimas pradeda strigti.
 
Tiek argentinietis, tiek lietuvis per savo karjerą yra pataikę daugybę pergalingų metimų. Praėjusį sezoną Prigioni šūvis paskutinėmis mačo sekundėmis Vitorijos „Caja Laboral“ ekipai lėmė pergalę prieš Pirėjo „Olympiakos“ komandą.
 
Tuo tarpu Jasikevičiaus metimas iš po krepšio rungtynėse su Puerto Riku išplėšė ne tik pergalę, bet ir kelialapį į olimpinio atrankos turnyro pusfinalį.

35 metų 192 cm ūgio Prigioni praėjusį sezoną Eurolygoje vidutiniškai pelnydavo po 7,3 taško, atkovodavo po 3,2 ir perimdavo po 2,2 kamuolio bei atlikdavo po 4,6 rezultatyvaus perdavimo.
 
35 metų 192 cm ūgio Jasikevičius stipriausiame Senojo žemyno turnyre rinkdavo po 7,2 taško, atkovodavo po 1,3 kamuolio ir atlikdavo po 2,5 rezultatyvaus perdavimo.
 
Slaptasis ginklas 
 
Kuo jis toks pavojingas? Tuo, kad tritaškius meta taikliau nei dvitaškius. Pietų Amerikos čempionate, kuriame Argentinos rinktinė rungtyniavo be savo lyderių, Leonardo Gutierrezas iš toli atakuodavo 51,4 proc. taiklumu, kuomet dvitaškius – 42,9 proc.
 
34 metų 201 cm ūgio puolėjas dėl savo taiklios rankelės yra patekęs į Argentinos istoriją. Nacionalinio čempionato rungtynėse su „Boca Juniors“ klubu Gutierrezas pataikė net 15 tritaškių, pelnė 48 taškus ir atvedė „Penarol“ komandą į pergalę 120:76. 
 
Per pirmąsias 15 rungtynių minučių jis pataikė 6 tolimus metimus, o antroje mačo dalyje paskatintas komandos draugų tęsė fantastišką pasirodymą. 
 
Ankstesnis rekordas priklausė kitam Mar Del Platos „Penarol“ ekipos snaiperiui Leo Zanassiui. Jis 1996-1997 metų sezone per vienerias rungtynes į krepšį įskraidino tolimų 13 metimų.
 
Praėjusį sezoną Gutierrezas Argentinos pirmenybėse rinkdavo po 14,7 taško, atkovodavo po 4,2 kamuolio ir atlikdavo po 1,6 rezultatyvaus perdavimo.
 
Įdomūs faktai
  • Iš dešimties vyriausių krepšininkų olimpinėse žaidynėse, net keturi yra iš Argentinos – Ginobili, Prigioni (abu 35 m.), Gutierrezas ir Hernanas Jasenas (abu 34 m.).
  • Argentina 2004 m. olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą, tačiau iš čempioniškos sudėties teliko penki žaidėjai – Ginobili, Scola, Gutierrezas, Andresas Nočioni ir Delfino. Visi kiti baigė karjerą.
  • Argentina tapo pirmąja ekipa, kuriai 2002 m. Indianapolyje vykusiame pasaulio čempionate pavyko parklupdyti JAV rinktinę. Ji taip pat 2004 m. olimpinių žaidynių pusfinalyje iš kovos eliminavo JAV krepšininkus. Ar jai pavyks tai pakartoti Londone? 
 
Prognozuojamas starto penketas
 
Įžaidėjas: Pablo Prigioni (35 m., 192 cm)
Atakuojantis gynėjas: Emanuelis Ginobili (34 m., 198 cm)
Lengvasis krašto puolėjas: Andresas Nočioni (32 m., 201 cm)
Sunkusis krašto puolėjas: Luisas Scola (32 m., 206 cm)
Vidurio puolėjas: Juanas Gutierrezas (28 m., 205 cm)
  
Klausimas: Ar pažeminimas Turkijoje tebuvo atsitiktinumas?
 
Gražiausi epizodai iš paskutinių tarpusavio rungtynių:

http://www.youtube.com/watch?v=tSqDNcA0KgA
 
Kleizos pergalingas metimas 2008 m. olimpiadoje:
 
http://www.youtube.com/watch?v=wfxmtPIg9fE

Rodyti komentarus
Atrinkti (3) Visi (25)
turi zaist siandien daug jauni, greiti ir atletiski gynejai kaip Pocius, Seibutis, Kalnas,Maciulis o ne suda minkantys Kaukenai ir viskas bus gerai
2012-07-29
Atsakyti
Anonimas
jus gal iseja is saves?;D pralosim 10-20tasku:)))
2012-07-29
+1
Atsakyti
savas
Sunku ka nors sprest iki realiu rungtyniu bus kaip bus. Mano nuomone favoritai yra Argentina, bet ja galima nugaleti ar si rinktine pajegi tai padaryti pamatysim (tikiuosi) sianakt. Po siu ir antradienio rungtyniu jau kazka galesim spresti apie LT rinktines galimybes siais metais. Galiu palinketi tik sekmes rinktinei ir sveiko proto gerbejams.
2012-07-29
-1
Atsakyti
Manau reiktų daugiau naudot mūsų aukštuosius žaidėjus nors ir tai mūsų silpnoji grandis,bet jų centras pagrindis yra 2,05 tai reikia naudot Valančiūno ilgas rankeles ir tikėtis kad vaikinukas neperdegs ir greit neišsibauduos,laukiu nesulaukiu šio mačo tikėkime mūsų rinktine,tikėkimės kad jie parodys savo tikrąjį veida ir mes laimėsim,MES UŽ LIETUVA
2012-07-29
+1
Atsakyti
Patekome į olimpiadą - valio, bet broliai lietuviai paskendę pesimizme bambekliai staugia, kad pralošim ir panašiai. Beveik garantuoju, kad ši LTU rinktinė yra pajėgi ir stipri patekt į ketveriukę. Ketvirtfinalyje nesusitiksime su JAV, ko gero reikia išvengt ir ispanų, o ten ir pusfinalis realu - kas yra puikus rezultatas. Reikia tuom tikėti, o vyrai žino kaip tai pasiekti. TIKĖKIME broliai lietuviai, neverkime be reikalo ir laiko, mėgaukimės, kad mūsų krepšinis vis dar viršūnėje. Pergalė prieš argentiną šią naktį būtų puikus nuotaikos pakėlimas, beje visi sergam už MEILUTYTĘ - pavarė mergaitė nerealiai ką tik.
2012-07-29
-1
Atsakyti
Tomas123Ir dar viena klaida:"Šiemet jo atstovaujama San Antonijaus „Spurs“ ekipa reguliariame sezone tapo Vakarų konferencijos nugalėtoja, tačiau konferencijos finalo serijoje 2-4 nusileido Oklahomos „Thunder“ krepšininkams."Tai kaip jie tapo Vakarų konferencijos nugalėtojais, jei finale nusileido Thunder?


reguliarem sezone buvo vakaru konferencijos nugaletojai viskas gerai :P
2012-07-29
Atsakyti
Tomas123Basketnews, padarėt klaidą. Rašot, kad Argentina mus įveikė vos sykį, bet jie tai padarė 1996 ir 2008...


Per pastaruosius penkis susitikimus, argentiniečiai prieš lietuvius laimėjo vos sykį.

penki paskutiniai susitikimai viena pergale viskas gerai :P atydziau skaityk
2012-07-29
-1
Atsakyti
OMG
delfino: Jis yra vienintelis smogiamojo trejeto krepšininkas, kuris dar neįkopė į trečią dešimtį.

gal ketvirta desimti??? nes jei trecia tai jam turetu buti 19 metu
2012-07-29
+1
Atsakyti
Fanas
Reikia leist kemzurai toki penketa: valanciunas kleiza maciulis pocius kalnietis visi greiti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-29
-1
Atsakyti
O bus paprastai, kemzūra vėl starte leis Kaukėna ir ginobili įsimėtys,... tiesiog pocius yra ženkliai stipresnis, greitesnis, ir geriau ginasi todėl jei argentina atitrūks pasivyti gali tapti žiauriai sunku, nes nepamirškim LT per draugiškas ir atrankos dar nelošė su gerai iš toli atakuojančia ir pastoviai atakuojančia komanda, o Argentina tokia taip kad bus nelengva. :/
2012-07-29
+1
Atsakyti
Na kas dėl veteranų tai ir ispanai ir france ir Lietuva kitoje olimpiadoje (jei pateks bus visai kitokios). Na o šią naktį tai Argentina stiprus varžovas ir tiek. Ko gero gerai tik tiek, kad jie neturi labai aukštų ir pajėgių žmonių. Su Scola gali tvarkytis tiek Jankis tiek Songaila. Šiaip aišku argentina bandys primesti pozicinį žaidimą. LTU galia bus metimuose ir jei kris bent pusėtinai pergalė įmanoma. Argentina tikrai nebus komanda, kurio uraganiškai puola ir atsiplėšia, nes pagrindinis penketas netemps visų rungtynių dideliu tempu ir kiek pabėgus LTU į priekį jiems ko gero pritrūks suolelio. Kažkaip manau LTU bus pasirengusi šioms rungtynėms.
2012-07-29
Atsakyti
Ir dar viena klaida:

"Šiemet jo atstovaujama San Antonijaus „Spurs“ ekipa reguliariame sezone tapo Vakarų konferencijos nugalėtoja, tačiau konferencijos finalo serijoje 2-4 nusileido Oklahomos „Thunder“ krepšininkams."

Tai kaip jie tapo Vakarų konferencijos nugalėtojais, jei finale nusileido Thunder?
2012-07-29
-1
Atsakyti
Basketnews, padarėt klaidą. Rašot, kad Argentina mus įveikė vos sykį, bet jie tai padarė 1996 ir 2008...
2012-07-29
-1
Atsakyti
Toks vaizdas,kad musu rinktineje nera veteranu.Ne esme cia Argentina padare isvadas ir neabejoju jog jie keis gynyba pries Lietuva turbut daznai taikys zonine gynyba kuria iveikti musu rinktinei yra sunku.Taip kaip laimejom Turkijoje tikrai nepavyks
2012-07-29
+1
Atsakyti
Baikit zliumbt. Jus manot tie seniai sugebes mums pasipriesint, tuo labiau su savo gigantisku centru? As nemanau. Prognoze: Lietuva +16. Per seni jie mums. MES UZ... LIETUVA!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-29
+2
Atsakyti
Fanas
Cia sansas valanciunui suzibet jau pirmose rungtynese nes ju centras tik 205cm

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-29
Atsakyti
fanatnr01
Velniop tuos skeptikus nafig,mes sergam uz Lietuva!
2012-07-29
Atsakyti
fanatnr01
Neabejotinai , lietuviams prireiks ne tik noro,sportinio pykcio,atsidavimo,bet ir sekmes labiausiai reikia pristbadyti Carolsa Delfino patiketi ji dengti Maciuliui.Scola,Ginobili,Nocioni,Gutierezas tuos irgi i remus ir sustabdyt.Valia irgi zaidzia svarbu vaidmeni galutiniame komandos mace,pries argentinecius reikia isnaudot greiti,jie leti,jie stengsis zaisti pozicini,o mes pries juos galime tuo pasinaudot,ir mes puolimu turime pralauzti ju gynyba,nes tai ne juokai praleidzia tik po 80 tasku,jei susizaide jau eile metu kartu.Manu Ginobili kam dengt?Jasaiciui.A.Nocioni-L.Kleizai,zinoma L.Scola megint ar Valanciuna,Kavaliauska,bet gal ji sustabdys Jankunas ar Songaila kodel gi ne.Gutiereza patiket Kaukenui arba Pociui,Seibutis yra,karocia mes turime uzdengti juos,o patis pralauzt puolimu ju gynyba,ir ant greicio jie tada pavargs,fiziskai grumtis ir pries ju patirti sukaupta kaip komandos sunkus isbandymas,centrai pas mus silpniausia grandis ir jie manau bandys ta isnaudot,svarbiausia gera rokiruote daryt keiciant gynybos sistemas,as uz Lietuva!
2012-07-29
+1
Atsakyti
Sekmes ir nepaleist iskart!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-29
+2
Atsakyti
Labai geras straipsnio klausimas:) Tikiuosi, kad ir atsakymas bus neblogesnis:))
2012-07-29
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 25

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.