Rimantas Kaukėnas ir kiti rinktinės nariai nepritaria Davido Sterno siūlomoms idėjoms
Rimantas Kaukėnas ir kiti rinktinės nariai nepritaria Davido Sterno siūlomoms idėjoms
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariams nesuprantama idėja įvesti amžiaus apribojimą olimpiniame krepšinio turnyre. NBA komisaras Davidas Sternas siūlo neleisti olimpiadoje žaisti vyresniems nei 23 metų krepšininkams ir pasaulyje jau sukėlė nemažą pasipiktinimo audrą.

„Nesąmonė, – vienu žodžiu tokius svarstymus apibūdino Lietuvos rinktinės žaidėjas Mantas Kalnietis. – Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę, bet manau, kad tokiu atveju turnyras prarastų pasaulinę reikšmę.“

Jeigu būtų priimtas Sterno siūlymas, 25 metų Kalnietis bei dar 10 šiemetinės rinktinės narių negalėtų dalyvauti olimpiadoje. Joje žaisti būtų leidžiama tik Jonui Valančiūnui.

NBA vadovas, pritardamas Dalaso „Mavericks“ savininko Marko Cubano mintims, teigė, kad tarptautinės krepšinio organizacijos neuždirba iš olimpiados. NBA siūlo tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA) prisidėti prie pasaulio čempionato organizavimo ir šias varžybas iškelti aukščiau už olimpiadą.

Tai labiausiai nepatinka krepšininkams.

„Nuo senų laikų olimpiada buvo didžiausias ir svarbiausias sporto įvykis pasaulyje. Manau, kad taip ir turėtų išlikti, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Rimantas Kaukėnas, žaisiantis antroje olimpiadoje per savo karjerą. – Amžiaus mažinimas būtų labai neprotingas žingsnis. Tai pakeistų požiūrį į olimpiadą.“

Jeigu sensacingi pokyčiai būtų patvirtinti, krepšinio pasaulis pasektų futbolo pėdomis. 1984 metais tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) leido olimpiadoje dalyvauti profesionalams, tačiau tarptautinė futbolo federacija (FIFA), nenorėdama užgožti pasaulio čempionato, neleido olimpiadoje žaisti futbolininkams, turintiems pasaulio čempionatų patirties.

Nuo 1992 metų futbolo turnyre įvesta taisyklė, kad rinktinėms gali atstovauti ne vyresni nei 23 metų futbolininkai, išskyrus po 3 žaidėjus kiekvienai komandai.

Prieš trejus metus FIFA panoro žaidėjų amžių olimpiadoje sumažinti iki 21 metų, tačiau kai TOK pagrasino futbolą apskritai išbraukti iš olimpinių žaidynių programos, nuspręsta palikti galioti egzistuojančią tvarką.

Nė viena kita sporto šaka olimpiadoje dalyvių amžiaus neriboja.

Krepšinis prieš 20 metų žengė priešingu keliu nei futbolas ir dabar neabejojama, kad tai paskatino iki šiol neregėtą krepšinio bumą visame pasaulyje. Tai pripažįsta ir FIBA prezidentas Yvanas Mainini.

„Amžiaus limitas olimpiadoje nebūtų naujiena, nes iki Seulo olimpiados 1988 metais amerikiečiai siųsdavo tik studentus. Tačiau visi matėme, kas nutiko pasaulyje, kai 1992 metais amerikiečiai į olimpiadą atsiuntė „Svajonių komandą“. Sportas išaugo“, – Kaune per pasaulio jaunių čempionatą kalbėjo Mainini.

Su Mainini nuomone netiesiogiai sutiko ir Kaukėnas.

„Jei neatvažiuotų patys stipriausi NBA žaidėjai, pasikeistų amerikiečių požiūris į olimpiadą. Tai nebebūtų stipriausias krepšinio turnyras, – kalbėjo Kaukėnas. – Visgi olimpinis principas turi išlikti ir man Sterno požiūris ne prie širdies.“

Mainini taip ir neatskleidė FIBA požiūrio į Sterno siūlymus, tačiau prieš kelis mėnesius FIBA nacionalinėms federacijoms išplatintame pasaulinių turnyrų reformos plane teigiama, kad pagrindiniu krepšinio turnyru turi išlikti olimpinės žaidynės ir apie amžiaus cenzo sumažinimą neužsimenama.

„Davidas (Sternas) taip kalba dėl NBA klubų savininkų, – įsitikinęs Mainini. – Savininkai nemėgsta, kad europiečiai vasaromis žaidžia FIBA varžybose. Žinau, ką kalba Dalaso „Mavericks“ savininkas Cubanas ar Niujorko „Knicks“ savininkas Jamesas Dolanas. Bet jie pamiršta, kad krepšininkai išmoko žaisti Europoje.“  

Patys amerikiečiai taip pat nenorėtų atsisveikinti su galimybe žaisti olimpiadoje. 33 metų Kobe Bryantas, kuris taip pat negalėtų žaisti, jei būtų priimtas toks pasiūlymas, Sterno idėjas pavadino „kvailomis“.

„Mes, žaidėjai, taip galvojame ir norime, kad tai išgirstų visas pasaulis“, – JAV rinktinės vardu kalbėjo vienas geriausių pasaulio krepšininkų.


Rodyti komentarus
Atrinkti (3) Visi (57)
patarimas tinktinei
Jus, vyrai , labiau turetu pykdyti nesugebejimas atlikti savo tiesioginio darbo aiksteleje.
2012-07-23
+1
Atsakyti
savanoris
Beveik visas sportas tapo profesionaliu- viskas daroma už pinigus ir dėl pinigų, net sakantys, kad ne dėl pinigų vis tiek kelia savo rinkos vertę ir būsimus piniginius atlygius... Tai sporto išsigimimas. Jokios olimpinės idėjos čia nėra ir nebus. Tik kūno kultūra, lengvas sportavimas savo malonumui, mankštinimasis suteikia kūnui ir sielai reikiamą tonusą ir energiją. Olimpinėse neturėtų dalyvauti jokie ,,sportininkai" profesionalai- t.y. pinigų maišai...
2012-07-23
+2
Atsakyti
Lito
Žodžiu yra taip. Sternas nori kad OŽ loštu krepšininkai iki 23metu. Tikra nesamone. O iš viso to reikai suprasti jog jis to nori kad EU krepšinikai lošiantis NBA nepervargtu prieš NBA sezoną? (VASARA) PVŽ jeigu tai pritaikius Lietuvai tai realiai nebera kam pas mus lošt. Tai reiškia jog NBA visiškai susireikšmino.Nu ir i gal NBA ir stiriausia pasaulio krepšinio lyga bet nevisiems svarbiausia. Palag juos pvž Eurolyga netoks svarbus turnyras ar pan.
2012-07-23
-2
Atsakyti
Kostas smoriginas
Kita vertus jei taip nutiktu, musu u20 rinktine mums parvestu olimpiados auksa su valanciunu ir motiejunu :)))

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-22
Atsakyti
Aurimas
Čia jau būtų nebe rinktinė. Rinktinėje, mano manymu, turi žaisti visi, kas toje šalyje geriausia žaidžia, nesvarbu, ar jam 19 metų, ar 35. :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-22
-1
Atsakyti
milka1Paprasta kaip 2x2, sternui savo užpakalys tikriausiai mažai turtingas rūpi. NBA dar labiau dominuotu krepšinio pasaulio lygije, nes niekur kitur negalėtum LeBronių išvysti į visokius pasaulio čempus jie nevažinėja, į Olimpą nebent užkopt yra noro


Važinėja kartais. LeBronas, Anthony ir kt. patys buvo 2006 fiasko liudininkai kai pasaulio čempionate pusfinalyje pralaimėjo graikams.
2012-07-22
+1
Atsakyti
Aha
Briedas visiškas. Marazmatikas Sternas pasiryžęs padaryti dėl papildomo uždarbio bet ką, net ir didžiausią nesąmonę. Juk krepšininkai pasirašydami kontraktus ne į vergiją klubams, Sternui ar Fibai parsidavė, kad jiems būtų galima uždraust ką nors, kas nėra susiję su jų kontarktų sąlygomis. TOK turėtų uždraust tokias nesąmones griežtai. Olimpiadoj turi dalyvaut visi geriausi, o jaunimui yra visokios universiados, jaunimo čempionatai.
2012-07-22
-1
Atsakyti
Zombis parsiukas
Cia panasiai kaip futbole,lempinis olimpinis fules turnyras!Kuris niekam,apart tu valstybiu jaunimo turnyro neidomus.Cia panasiai jai masina pravazevo virs 200000 stuku nepirk :) suprantama kad nauja geriau,bet cia visiskas marazmas.O ir Olimpines zaidynes vasaros uzbaigia krepsinio fiesta finalas,ziemos ledo ritulio finalas,zaidzia visi stipriausi.Nes tai auksciausias ivertinimas,jokie Nba ar Nhl,net arti nestovi,suprantama kodel nori amerikosai ivest ta metu limita.Kad pakelt savo lyga dar auksciau.
2012-07-22
+1
Atsakyti
Na senuuukas jau pradėjo ir į pasaulį lįst,ten kur jam tikrai nereikia,turi savo NBA tai ir ją žiūrėk negadink kitiems nervų ir šjp yra kiekvienų metų U16 U17 ir t.t tai kam tada beriboti tuos metus
2012-07-22
+1
Atsakyti
Na senuuukas jau pradėjo ir į pasaulį lįst,ten kur jam tikrai nereikia,turi savo NBA tai ir ją žiūrėk negadink kitiems nervų ir šjp yra kiekvienų metų U16 U17 ir t.t tai kam tada beriboti tuos metus
2012-07-22
-1
Atsakyti
ww
jai taip nutiktų amerikonai aukso daugiau neišvystų kašėj. nes tarp jaunimo komandų jau senai nebėra skirtumo. jav būtų tik 1 iš aštuonių pretendenčių. aišku kašio grožio taip pat neliktų.
2012-07-22
Atsakyti
ArM
Olimpinis medalis - medalis visam gyvenimui. Kada nors esate girdėję "buvęs olimpinis čempionas"? Kad ir "buvęs olimpinio bronzos medalio laimėtojas". Tokio dalyko nėra. Olimpiada yra aukščiausias įmanomas sportininko pasiekimas. O dabar norima jį prilyginti kažkokioms u23 žaidynėms? Tfu.

Tarkime 20-metis patiria traumą prieš pat ją. Tada sorry, bandyk kitame gyvenime? Gal pasiseks labiau! Nenorit siųsti - nesiųskit. Įveskite tokį dalyką, kad klubai galėtų pasirašyti sutartis su sąlygomis, jog neatstovaus rinktinei. Pažiūrėsiu kiek sutiks...
2012-07-22
Atsakyti
Eikit shikt
Tam Sternui jau pačiam seniai i pensija. Gal ir jam amžiaus cenzą reikia įvesti, nes nesamones pradėjo šneketi. Krepšinio pasaulio čempionatas nuo to nei kiek nenukenčia. Čia ne leido ritulys, kur amerikiečiai patys viską gadina, nes kai vyksta pasaulio čempionatas yra žaidžiami NHL atkrintamosios. Sezonas buna sustabdomas tik per olimpiada ir tai parodo kokia ji svarbi.

Kodėl plaukikai, lengvaatlečiai gali tapti olimpiniais čempionais po du-tris kartus, o krepšininkai i tokia spoto šventę gales nuvykti tik kartą. Jau olimpinis futbolo turnyras sudarkytas ir maža ka domna, tai pirmyn dar ir krepsini paverkite dar vienu jaunimo čempionatu. Lyg ju vasara dar mažai vyksta.
2012-07-22
+1
Atsakyti
Aš galvojau, kad jie tik amerikonams nori šitą uždėti. Absurdas ir tiek, sportininkai tikrai nesutiks, o ir Olimpiados rengėjai turėtų to neleisti, nes olimpiada bent jau mano akyse taptu tik lengvosios atletikos čempionatu.
2012-07-22
-2
Atsakyti
to vyrai
rodys per tv3 , auksciau yra skiltis tvarkarastis ten parasyta ir per kokius kanalus rodys .
2012-07-22
+3
Atsakyti
Paprasta kaip 2x2, sternui savo užpakalys tikriausiai mažai turtingas rūpi. NBA dar labiau dominuotu krepšinio pasaulio lygije, nes niekur kitur negalėtum LeBronių išvysti į visokius pasaulio čempus jie nevažinėja, į Olimpą nebent užkopt yra noro
2012-07-22
Atsakyti
vyrai
E ar siandien rinktine tikra los?? kelinta valanda su rusija kiek girdejau ir per kur rodys ? nes programose nera :(
2012-07-22
-1
Atsakyti
Jai toks nutarimas butu prijimtas,tai nukentetu labai stipriai krepsinis,ziurovai nepamatytu daug zvaigdziu,na ir patiems krepsininkams manau butu neidomu varzytis,nes openantai butu ne patys stipriausi.Nesamone,nesamone,nesamone
2012-07-22
+1
Atsakyti
Deima
Cia butu absoliuti nesamone.Taip suzlugdytu olimpini krepsinio turnyra nes ivedus ta taisykle nebutu geriausiu pasaulio krepsininku.Sternas ziuri savu ir NBa klubu interesu.Manau kad si taisykle(idiotiska) nebus ivesta.O del pelno tai jo ziniai Olimpiada yra NEPELNO siekiantis renginys.
2012-07-22
+1
Atsakyti
Nu tai cia ir durniui asisku kad cia yra nesamone... Pastoviai tam Sternui pinigu reikia blet, kambariai tukstanciais prikisti, oi ne tukstanciais, o milijonais ir vistiek jam maza... O jeigu taip jau ir atsisituktu, tai jau isivaizduoju kokia Lietuvos rinktine butu... 8 zaidejai is lietuvos dvidesimtmeciu rinktines + jonas ir d-mo. O del kitu likusiu neisivaizduoju
2012-07-22
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 57

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.