Auksinė 20-mečių karta audringai sutikta Vilniuje (video, foto)

2012-07-24 06:55
Mantas Stankevičius, „kaunodiena.lt“
Lietuvos jaunimo rinktinė buvo pasitikta su orkestru Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Vytenio Čižausko rankose – Europos jaunimo čempionato taurė Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Lietuvos auksinė karta grįžo į Lietuvą Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Egidijus Mockevičius su šia karta antrą kartą tapo Europos čempionu Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Ant Dovydo Rediko kaklo – finalinių rungtynių tinkliukas Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Lietuvos jaunimo rinktinė buvo pasitikta su orkestru Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Vytenio Čižausko rankose – Europos jaunimo čempionato taurė Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Lietuvos auksinė karta grįžo į Lietuvą Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Egidijus Mockevičius su šia karta antrą kartą tapo Europos čempionu Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Ant Dovydo Rediko kaklo – finalinių rungtynių tinkliukas Nuotr.: Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė

Naktį iš pirmadienio į antradienį Vilniaus oro uostas knibždėte knibždėjo krepšinio sirgalių, kurie čia pasitiko U-20 Europos čempionus.

„Šis čempionatas skyrėsi nuo ankstesnių. Prieš išvažiuojant bandėme tikėti savo pergalėmis, nors daugelis mažai tuo tikėjo, – Vilniaus oro uoste kalbėjo vyriausiasis rinktinės treneris Kazys Maksvytis. – Pradėjome čempionatą labai prastai, komandoje buvo pykčių tarpusavyje ir kitų negražių dalykų, ne daug trūko iki muštynių tarp žaidėjų ant suoliuko, tačiau sugebėjome susitvarkyti, viską išanalizavome“.

Treneris pabrėžė, kad anksčiau ši komanda buvo vadinama nenugalima, tačiau šiais metais buvo parodyta, kad ją įveikti galima. „Šią komandą galime vadinti komanda, kuri visada kovoja iki paskutinės akimirkos, nepasiduoda. Šitie vyrukai moka žaisti svarbias rungtynes“, – sakė treneris.

Komandos kapitonas Vytenis Čižauskas prisipažino, kad nesitikėjo gausių pasitiktuvių Vilniaus oro uoste. „Gal prieš čempionatą visi buvo mus jau „nurašę“, – šypsojosi kapitonas. – Buvo kalbų, kad nieko nelaimėsime. Čempionatą pradėjome pralaimėjimais, tada tikrai niekas mumis netikėjo, tačiau įrodėme, kad sugebame viską padaryti kaip vieninga komanda, nors joje ir trūko pagrindinio mūsų žaidėjo“.

Vienas komandos lyderių Edgaras Ulanovas pastebėjo, kad svarbiausia čempionate buvo tai, kad komanda sugebėjo nepalūžti pačiu sunkiausiu momentu ir atsitiesti po vangaus starto. „Žaidėme, kovojome, svarbiausi juk rezultatai yra ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir finale. Palūžę kilome į kovą ir laimėjome vienybės dėka“, – kalbėjo Ulanovas.

Paklaustas, kada įvyko lūžis, kuris padėjo atsitiesti, komandos kapitonas prisiminė, kad slovėnų pergalė prieš ispanus tapo ženklu. „Tada galvojome, kad mums grupės rungtynėse padėjo ne tiek slovėnai, kiek Dievas, – šypsojosi Čižauskas. – Tada supratome, kad privalome išnaudoti šią progą. Iš grupės varžybų į tolimesnį etapą patekome beveik per stebuklą. Galėjome būti paskutiniai, tačiau pakilome į antrą vietą. Tuo turėjome pasinaudoti, neturėjome, ko prarasti“.

Čižauskas sunkiai rinko žodžius, išgirdęs klausimą, nuo ko priklauso komandos banguotas žaidimas. „Gal tai priklauso nuo nusiteikimo kovai. Kartais į aikštelę išeidavome per daug atsipalaidavę. Taip buvo ir rungtynėse su Latvija. Namie buvome juos įveikę nemažu skirtumu, o čempionate išėjome prieš juos ir gavome normaliai į šikną“, – sakė komandos kapitonas.

Treneris Maksvytis sulaukęs klausimo, kas laukia ateityje šios čempioniškos komandos, atrėžė: „Sugrįžimas ant žemės“.

„Norėčiau, kad ne vienas iš jų papildyti vyrų rinktinę. Tačiau dabar jie privalės pamiršti, ką laimėjo ir savo vertę pradėti įrodinėti iš naujo klubinėse komandose vyrų krepšinyje, – kalbėjo Maksvytis. – Jaunimo čempionatuose jie laimėjo viską. Sveiki atvykę į vyrų krepšinį, vaikinai“.

Akimirkos iš čempionų sugrįžtuvių:

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
Rediku žiauriai nusivyliau,šneka nusišneka,tjp pats svarbiausias žaidėjas,taip pat nuo jo neatsilieka Ulas...

Na o Čižas vienas normaliausiu ;)
2012-07-26
-3
Atsakyti
O13
ekspertsZaide tikrai visi ir buvo KOMANDA , tik mazokai buvo isnaudojamas Jakstas, to pritruko, maziausia jo klaida ir sodino, kai kitiem leizdavo 3-4 is eiles padaryt. Gal tokia trenerio taktika?


Deja, cia tik tau taip atrode, nes kai stebi viena zaideja(pavyzdiui as Valanciuna Ryte seis metais) lygiai toks pat ispudis susidaro, kad visi kiti klysta, o va viena zmogu po pirmos klaidos ant suolo sodina. Tikrai stebedamas komandos zaidima nepastebejau tokios tendencijos. Gal tiesiog tu per didelis jo gerbejas. :D Plius Skucas zaide labai gerai.
2012-07-24
-20
Atsakyti
eksperts
Zaide tikrai visi ir buvo KOMANDA , tik mazokai buvo isnaudojamas Jakstas, to pritruko, maziausia jo klaida ir sodino, kai kitiem leizdavo 3-4 is eiles padaryt. Gal tokia trenerio taktika?
2012-07-24
-2
Atsakyti
Anonimas
4.39 min Redikas RYTAS ULTRAS
2012-07-24
Atsakyti
Buk zmogus redikai nusiskusk ir taip smarkiai nesipusk, tikrai tarp u20 yra geresniu uz tave. :)
2012-07-24
Atsakyti
Tipinis komentatorius
Tai aišku už juos buvo geresnių, mes gi žinom, nors mes nematėm nei kaip jie treniravosi, nei kaip žaidžia, nei nieko... Bet akivaizdu, kad buvo geresnių... Nes mes tiesiog tą žinom. Kiek komentatorių tiek trenerių ir jie geresni nei paskirtas treneris, kuris už šį darbą duonai uždirba, BET mes žinom geriau! juk sėdint prie kompo visas krepšinio pasaulis, nuo komandų iki kiekvieno žaidėjų savybių, kaip ant delno :D ir dzin kad mums po keliolika metų, pasiekę esam nedaugiau nei vidutinis lietuvis, mūsų nuomonė turi būti išgirsta, dažniausiai pikta ir teisianti kitus, nes mes kitaip negalim, kam būtų įdomu jei viskas visiems būtų gražu, geriau gyvent pykstant ir nekenčiant tų kurie kažką daro...
2012-07-24
+1
Atsakyti
as
Is sitos rinktines papildys vyru manau cizauskas dar gal ulanovas jei aptures gera sezona, na aisku dar redikas nes kaip jaunimo superstaro nepaimsi, kiti visi lkl lygio neisaugs, ka toj rinktinei dare pukis giedraitis sabonis as neisivaizduoju, bet aisku sabo pavarde dare viska o ne zaidimas, giedraitis prejo nes kaipgi sunaus nepaimsi, o pukis del to kad kazio numyletinis yra, uz juos buvo manau tikrai geresniu, bet... bet kokiu atveju sekmes cizai nes jis vienas tempe ja uz ausu, o jam pagelbedavo ulanovas ir centrai, o visi kiti buvo nuliai, ir seip del vaizdo lakste ir zinoma sekmes jiems iskopti is lkl lygio :)
2012-07-24
Atsakyti
kYo
O13SernasNebukit mazvaikiai, rungtynese, kurios baigesi 50:49 praktiskai visu zaideju naudingumas bus zemas. Redikas, Ulanovas, Cizauskas... Kada vienas suzaidzia, kada kitas. Tas pats Vytenis finaliniu pabaigoje gryba pjove. Man atrodo, esme visai ne cia. Pirmiausia, atsirado, kas pavaduoja Jona ir didziausia trukuma pavyko uzmaskuoti. Kas kaip galejo is dideliu, tas taip zaide, bet stengesi, are vyruciai - ir gavosi :) Be to, aisku, svarbu kad komandos viduje islipo is pykciu, tada ir zaidimas paejo.Jo visi pjove gryba, bet kazkodel varzybos laimetos, o pas Redika per keliolika minuciu -11 bunant jam aikstej. Nieko nesako?


Cia -11 ne naudingumas o +/- taip finalines rungtynes jis nelabai gerai suzaide bet ir zaide tik 18 minuciu o seip siame cempionate jis neblogai suzaide dar plius praskeltas antakis priverte praleisti galima sakyt dvi varzybas jo vidurkis 9 taskai yra visai normalu + jis pirmas pagal perimtus kamuolius ir 12 pagal assistus tai nepasakyciau kad jis blogai suzaide siame cempionate ir nereikia cia ant jo stumti manau ateityje gali buti neblogas zaidejas nes talento turi tik kad jis megsta isgerti ir po klubus palakstyt.
2012-07-24
-6
Atsakyti
ru
RYTAS HOOLTRAS!
2012-07-24
+2
Atsakyti
DAVIDAS
Siais metais redikas lbiau i kenke nei padejo rinktinei. Taciau kazkada buwo wienas lyderiu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-24
+1
Atsakyti
O13
SernasNebukit mazvaikiai, rungtynese, kurios baigesi 50:49 praktiskai visu zaideju naudingumas bus zemas. Redikas, Ulanovas, Cizauskas... Kada vienas suzaidzia, kada kitas. Tas pats Vytenis finaliniu pabaigoje gryba pjove. Man atrodo, esme visai ne cia. Pirmiausia, atsirado, kas pavaduoja Jona ir didziausia trukuma pavyko uzmaskuoti. Kas kaip galejo is dideliu, tas taip zaide, bet stengesi, are vyruciai - ir gavosi :) Be to, aisku, svarbu kad komandos viduje islipo is pykciu, tada ir zaidimas paejo.


Jo visi pjove gryba, bet kazkodel varzybos laimetos, o pas Redika per keliolika minuciu -11 bunant jam aikstej. Nieko nesako?
2012-07-24
-13
Atsakyti
Nebukit mazvaikiai, rungtynese, kurios baigesi 50:49 praktiskai visu zaideju naudingumas bus zemas. Redikas, Ulanovas, Cizauskas... Kada vienas suzaidzia, kada kitas. Tas pats Vytenis finaliniu pabaigoje gryba pjove. Man atrodo, esme visai ne cia. Pirmiausia, atsirado, kas pavaduoja Jona ir didziausia trukuma pavyko uzmaskuoti. Kas kaip galejo is dideliu, tas taip zaide, bet stengesi, are vyruciai - ir gavosi :) Be to, aisku, svarbu kad komandos viduje islipo is pykciu, tada ir zaidimas paejo.
2012-07-24
-3
Atsakyti
O13
Apgailetina istirkuju kaip Redika visur kisa. Tragiskai zaide visose svarbiausiose varzybose, statistika viska pasako, nors ziurint varzyvbas buvo dar blogiau, o pasikeles turbut labiausiai is visu sios rinktines nariu. Sios komandos varikliukas be abejo buvo Ciza, kuris jau buvo pasedes biski paskutiniu metu, o svarbiausiu metu blizgejo, mano nuomone jis ne tik geriau uz Westermana atrode, bet ir turejo gaut cempionato Mvp, aisku prancuzas per didele zvaigzde, tai ka jau padarysi. Cizauskas buvo rinktines variklis, statistika jo irgi nebloga, bet tikrojo jo indelio vistiek neatspini. Puikiai zaide ir Skucas, Ulanovas, Butkevicius, Mockevicius, Vaitiekunas. Visi jie buvo svarbesni komandai, nei didzioji, daug kalbanti zvaigzde. Tikrai nesu Romanovo projekto fanas(esu tikrojo Zalgirio, kurio jau nebera) ir linkiu visiems perspektyviems krepsininkams viso ko geriausio, bet pasakiau tiesa. Kas ziurejo atsimerkes tas mate.
2012-07-24
+3
Atsakyti
vilnius
Lasara maisai sostines
2012-07-24
+1
Atsakyti
Kliuvinysredikas finale per 18 min. naudingumas -11. Mąstykite.


Šiaip tai jo +/- santykis buvo -11, o naudingumas tik -2. ;)
2012-07-24
+1
Atsakyti
Kur daugiau sutiks jeigu ne krepsinio sostineje Vilniuje! Saunuoliai vyrai!
2012-07-24
-5
Atsakyti
Na dabar reikia nusileist ant zemes ir laukt sezono:)
2012-07-24
+6
Atsakyti
na taip...
Saunuoliai musu jaunuoliai, graziai sutikta rinnktine, sekmes ateityje!
2012-07-24
Atsakyti
Kliuvinys
redikas finale per 18 min. naudingumas -11. Mąstykite.
2012-07-24
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.