Kijevo „Budivelnik“ klubo vadovas Gediminas Navikauskas mano, kad Lietuvos klubai daugiau dėmesio turėtų skirti savo šalies pirmenybėms
Kijevo „Budivelnik“ klubo vadovas Gediminas Navikauskas mano, kad Lietuvos klubai daugiau dėmesio turėtų skirti savo šalies pirmenybėms
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Gerokai išaugus Ukrainos Superlygos pajėgumui šios šalies klubai nusprendė boikotuoti VTB Vieningosios lygos pirmenybes ir visą dėmesį sutelkti į nacionalinį čempionatą. Kijevo „Budivelnik“ klubo generalinis direktorius Gediminas Navikauskas mano, kad taip pat turėtų elgtis ir mūsų šalies klubai. 

Prieš savaitę Taline vykusiame VTB Vieningosios lygos Tarybos posėdyje paaiškėjo, kad Ukrainos Superlygos bei šios šalies krepšinio federacijos susitarimą sulaužė ir paraišką žaisti VTB pirmenybėse pateikė vienintelis Mariupolio „Azovmaš“ klubas.

Mariupolio klubą baus

Šiandien Ukrainos Superlyga bei krepšinio federacija svarstys, kaip nubausti nacionalinį interesą pamynusį Mariupolio klubą, tačiau jau dabar yra aišku, kad suderinti pirmenybių tvarkaraščius „Azovmaš“ ekipai bus itin sunku. Supykusi dėl Mariupolio klubo akibrokšto Ukrainos Superlyga pareiškė dėl VTB Vieningosios lygos neperkelsianti nė vienų Ukrainos čempionato rungtynių, „Azovmaš“ klubo naudai. Navikausko teigimu, toks sprendimas yra teisingas. 

„Mes prioritetu laikome Ukrainos čempionatą. Žaisti VTB Vieningoje lygoje būtume sutikę tik tokiu atveju, jeigu rusai čempionate Ukrainai būtų skyrę tris vietas, kurias galėtume deleguoti savo nuožiūra. Dar viena sąlyga – išlaidų kompensacija. Praėjusį sezoną dalyvavimas VTB Vieningosios lygos čempionate mūsų klubui kainavo beveik 300 tūkst. JAV dolerių, o per prizinį fondą atgavome tik 100 tūkst. Tuo tarpu VTB Vieningoji lyga deklaruoja, kad klubams dalyvauti komerciniame jų čempionate apsimoka. Nieko panašaus. Tai didžiulės išlaidos. Tačiau VTB Vieningoji lyga nesutiko įvykdyti nė vienos šių sąlygų“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tikino Navikauskas. 

Ukrainos krepšinio vadovams itin nepatiko tas faktas, kad VTB Vieningoji lyga į savo pirmenybes klubus kviečia remdamasi ne sportiniu principu, o kitais neaiškiais kriterijais. Tuo tarpu ukrainiečiai savo klubus į VTB pirmenybes norėjo deleguoti pasitarę su federacija. 

„Azovmaš“ spaudė VTB bankas?

Ukrainoje kalbama, kad rusai „Azovmaš“ klubą į VTB pirmenybes prisikvietė tik panaudoję VTB banko spaudimą. Mat „Azovmaš“ klubą išlaikančios gamyklos gamina geležinkelio platformas, kurių didžiąją dalį eksportuoja į Rusiją ir yra glaudžiai susijusios su šios šalies bankais. Be to, VTB pirmenybių rengėjams buvo itin svarbu išsilaikyti Ukrainos rinkoje ir pritraukti bent vieną ar kelis šios šalies klubus. 

„Ukrainiečiai supyko ne todėl, kad „Azovmaš“ nusprendė žaisti rusų pirmenybėse, o todėl, kad apie tai neinformavo nei Superlygos, nei krepšinio federacijos, nei jos prezidento Aleksandro Volkovo ir sulaužė išankstinį klubų susitarimą. Žinau, kad šią savaitę į Ukrainą turi atvykti VTB Vieningosios lygos vadovas Andrejus Širokovas. Jis mėgins įkalbėti Ukrainos klubus dalyvauti VTB Vieningosios lygos čempionate, tačiau aš tokių bandymų nesuprantu. Jeigu klubai pasakė, kad VTB čempionatas jiems neįdomus, vadinasi taip ir yra. Superlyga savo tvarkaraščius ketina derinti tik su Europos taurės turnyru, o komercinis VTB Vieningosios lygos čempionatas mums neegzistuoja“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pareiškė Navikauskas. 

Gali prisijungti ketvirtas Lietuvos klubas

„Budivelnik“ klubui vadovaujantis lietuvis teigė, kad sustiprėjusias Lietuvos pirmenybes labiau vertinti turėtų ir mūsų šalies klubai: „Manau, kad lietuviams derėtų sekti ukrainiečių pavyzdžiu ir pirmoje vietoje turėtų būti nacionalinis čempionatas, tuomet Eurolyga bei Europos taurė.“ 

Anot Navikausko, Širokovui nepavykus įkalbinti Ukrainos klubų grįžti į VTB Vieningosios lygos pirmenybes, jas gali papildyti ketvirtas Lietuvos klubas. 

„Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ yra stiprūs finansiškai bei žino ko laukti VTB Vieningoje lygoje. Tuo tarpu „Neptūnas“ savo kailiu pajus, kiek tai kainuoja. Galbūt jie parduos daugiau bilietų ar pritrauks daugiau rėmėjų ir komandai tai apsimokės. Tačiau dalyvavimas šiame turnyre „Budivelnik“ klubui buvo nuostolingas“, – pažymėjo Navikauskas. 

Praėjusį sezoną VTB Vieningosios lygos čempionate dalyvavo po du Lietuvos ir Ukrainos klubus. Šiemet prie Lietuvos grandų paskutinę minutę prisijungė „Neptūnas“. Iš viso 2012-2013 m. VTB Vieningosios lygos pirmenybėse kovos net 9 Rusijos klubai, o viena vieta vis dar laisva – ji kaip vardinis kvietimas atiteks vienam klubų.

Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (14)
:D
zmogus siuvejas :D arba siuvejas gedis
2012-07-28
-2
Atsakyti
krabas
Neptūnui tik į naudą gali išeiti VTB. Krepšinis iš principo nuostolingas biznis. Rytas, Žalgiris to nepajaus. Neptūnas tikiuosi pasiskaičiavo ir nusprendė, kad nauji sponsoriai atpirks papildomas sąnaudas VTB ir komandos stiprinimui. Neptūnui manau tikrai daugiau naudos duos žaidimas stiprioje VTB lygoje. Eurolyga - nepasiekiama. Manau pagal pjėgumą VTB dabar antroje vietoje. Tai pasiekimas. Chocholai juokingi, ambicijų biški per daug. Volkovui netinka rusų komandų atrinkimo sistema, bet patys nori "spresti" ką deleguoti. Kaip ten jie įdomu "sprestų"? Lietuvoje tiek babkių nėra, kad viduje LKL virti. BBL miršta realiai. Manau turi būti Europoje uždara lyga su garantuotomis vietomis su aiškia papildomų narių priėmimo ir išmetimo bankroto atveju sistema. Pasikeitimų būtų, bet tie kurie surenka pinigų turėtų garantijas dėl vietos. Rytas dabar kiekviena sezona pradeda iš naujo kovoti. Vėjai. Laukiu Klaipėdoje VTB ir manau kam nors pakrausim. Chocholai su Navikausku, Volkovu idiotai su visa savo lyga. Kas juos žino išskyrus juos pačius.
2012-07-25
+2
Atsakyti
www
ta vtb lyga kaip ssrs krepsinio cempionatas jie tik vilioja kvailelius lietuvius ir tuoj bus maskvos rusijos rytas ir sankt peterburgo zalgiris :D
2012-07-24
+2
Atsakyti
ll
Jeigu vtb primtu 4 Lietuvos klubus tada nieko pries as, valio. Ir 3 jau visai neblogai. Aisku visi tie klubai kurie zaistu vtb turi nepamirst ir lkl ir suzaist lkl rungtynes bent jau isvikose kaip dabar primta.

Butu idealu jeigu kiekvienais metais vtb primtu 4 stipriausias LKL komandas. Plius galimybe vtb zaidzianciom komandom zaisti ir LKL, bent jau isvikose.

Aisku taip nebus.

Kitu atveju prioriteta teikčiau LKL. Grandam pilnai uztenka Eurolygos ir eurocup. Če klausimas kyla del 3-4 LKL komandu. Nes i Eurolyga ir Eurocup dar negreit prims 4 LKL komandas.
2012-07-24
Atsakyti
kk
Panevezio Lietkabeliui vardini kvietima!!!
2012-07-24
+1
Atsakyti
Vienas iš tų retų atvejų, kai visu 100% pritariu Nafigauskui. Nacionalinės pirmenybės turi būti svarbiau už kažkokią butaforinę SSSR lygą. Dalyvavimas joje, bent jau Rytui, garbės tikrai nedaro.
2012-07-24
Atsakyti
Is vis visa 20meciu rinktine reik siust tobulet i ta lyga. po pokeliu metu turetume rimta pamaina dabartinei rinktinei. Nepriimkit uz gryna piniga, cia tik pasiulymai, gal jkas sumastys kazka geriau
2012-07-24
-1
Atsakyti
VTB ziuret idomiau, nei LKL. Todel lyga turi perpektyva. Lietuvos atstovai turetu kelti salyga, kad joje zaistu nemaziau kaip 4 klubai is Lietuvos. Atsirastu galimybe tobulet didesniam kiekiu lietuviu zaideju.Manau kad 4 komandoms kaip tik, surinkus perspektyviausiuos kasiorus. Kitu atveju, jau galim pamatyt, kad musu lietuviskas krepsinis pradeda buksuoti, truksta jaunu pajegiu zaideju, arba truksta jiems erdes kur galetu atsiskleisti
2012-07-24
Atsakyti
Aidas
To Eimis1,

Nu kad atvaziuos i LT zmones ir uzims viesbucius tai nereikia sapnuoti, rusam vtb neidomi, kai namuose komandos zaidzia, jau nera ka kalbeti apie vaziavima svetur. O be rusu komandu ten daugiau kazkokiu rimtu klubu nera. Vienintelis pliusas - zaidimas su stipriais ir ziurovams idomiais varzovais, kas pades uzdirbti is arenu LT klubams ir aisku zaidejams tobulet. Ir tai nera blogai, blogiausia kad ZAL ir LR nezais visu LKL rungtyniu, o taip zaidejams zaidziantiems kitose komandose atimama galimybe pasirodyti ka sugeba auksteniu lygiu ir kartu tobuleti, va del to tai tikrai negerai... Net nereikia skaiciuoti kiek LT rinktines zaideju issugde LKL klubai, kuriuos jau pasiekusius tam tikra lygi nugriebdavo ZAL ar LR.
2012-07-24
-2
Atsakyti
Ch_BarkleyAš tai truputį kitaip žiūriu į šitą reikalą. Dėl ilgų kelionių į VTB varžybas ir Rusijos gilumą tiek Žalgiris, tiek Lietuvos rytas atsisako savo čempionato. Automatiškai kitų LT klubų žaidėjai nebeturi galimybės pažaisti su stipriausiais žaidėjais ir iš jų pasimokyti, sirgaliai mato mažiau rungtynių. Pernai ir kėdainiai rytą apsilošė, ir prienai davė gerų kovų. Pasižiūrėkite kaip seniau buvo, kai žalgiris Sakalus ar Neptūną ant 50 taškų daužydavo. Dabar tokių skirtumų jau pora metų kaip nėra. Ar gi tai ne pakilęs lygis?


lygis ne nuo to priklauso. Jei Žalgiris išlaiko 10 žaidėjų, Rytas kokius 10, tų kurie žaidžia per kitus klubus, taip juos sustiprindami, tai koks čia lygis? Pasibaigia kontraktai, nepratęsia jų ir viskas. Tie klubai lieka be nieko, nes nesugebės įpirkti eilinių žaidėjų, arba aplink eilinius statys iš NKL imdami žaidėjus.

Pasižiūrėkim į Rūdupio, Baltų, Panevėžio progresą. Atimk paskolintus žaidėjus (iš jų nebent 1 įpirktu klubas) ir iš jų nieko nelieka. Atminkim kad Pieno žvaigždės iš inercijos dar ėjo su Lryto remiamos. O keli klubai, kaip pvz Utena turėjo nors 1 pasiskolintą žaidėją...

Na nėr to lygio apie kurį čia mistiškai kalbama. Kai anščiau į savaitę būdavo 2 rungtynės, Eurolygos ir LKL, tai ir ištaškydavo tuos silppnus klubus. Kai dabar daugiau varžybų ir taupomi lyderiai, vyksta kitoks žaidimas, tad rečiau taip triuškina.
2012-07-24
+1
Atsakyti
Aš tai truputį kitaip žiūriu į šitą reikalą. Dėl ilgų kelionių į VTB varžybas ir Rusijos gilumą tiek Žalgiris, tiek Lietuvos rytas atsisako savo čempionato. Automatiškai kitų LT klubų žaidėjai nebeturi galimybės pažaisti su stipriausiais žaidėjais ir iš jų pasimokyti, sirgaliai mato mažiau rungtynių. Pernai ir kėdainiai rytą apsilošė, ir prienai davė gerų kovų. Pasižiūrėkite kaip seniau buvo, kai žalgiris Sakalus ar Neptūną ant 50 taškų daužydavo. Dabar tokių skirtumų jau pora metų kaip nėra. Ar gi tai ne pakilęs lygis?
2012-07-24
-1
Atsakyti
as tai pvz nesuprantu tokiu veikeju kurie verkia del islaidu... Pagal jy jau geriau zalgiriui ir rytui kapotis su sakalai negu pvz su cska. Verkia del islaidu nu dieve tu mano tai tu nori dalyvauti auksto lygio turnyre zaisti su auksto lygio zaidejais kur tavo klubo zaidejai taip pat tobuleja ir pan. ir dar nori pelno + tavo komandos fanai pamato auksto lygio krepsiny... Neptunas investuos jaunimas tobules, y miesta atvyks zmones uzims viesbucius, zmones pamatys ne tik kaune ir vilniui auksto lygio europiny krepsiny visakeriopa nauda saliai... geriau zalgiriui vtb iskeist y bbl... logikos 0
2012-07-24
+7
Atsakyti
Na na, parodykit ką išauginot ukrainčikai. Pala, o jūs Europoj ne skruzdės? Rusai dirbo dirbo ir per savo lygą atgaivino ir nacionalinę komandą. Kas kad Ukraina vertina savo čempionatą, jei ten po aikštę po 5 senius negrus kiekvienoj komandoj laksto... Matėm kad į tarptautines lygas kitaip jų klubai ir neišeina. Tad pasimokykit ir protingesnių kaimynų, o ne patys LT mokinkit.

Kas dėl LKL, jos stiprumas sąlyginis. Nematau kuo džiaugtis, kai milžiniškus pinigus švaisto Žalgiris ir Lrytas, jų upeliai kitoms komandoms senka. O pastarosios nieko daugiau nepritraukia. Iššoko Kėdainiai, ir vėl sėdo išleidę pinigus. Iššoko Utena pirmame sezone, o dabar nusileido iki savo tikrų galimybių. Tad apie mistinį LKL stiprėjimą baikim, kai atsiras stabilūs klubai su žaidėjais pagal kišenę ir ne vienam sezonui, tada ir bus ką svarstyti. Juolab kad statistika negailestinga, per kelis seonus nė vienas LKL silpnesnis klubas neišaugino žaidėjo tinkamo žaisti mūsų granduose ar bent vidutiniokų klubuose Europoj (Rumunija, Vengrija ne šalys į kurias reikia baksnoti, tokių talentų pasauly pilna)
2012-07-24
-1
Atsakyti
me
Kas ta vtb lyga? Nieko neteko girdet, bet paskaicius straipsni atrodo kaip atviras rusijos cempionatas kuriame zaidzia visi, net ir kraitenes lygio rusijos klubai, plius kviestiniai sveciai del akiu. WTF? Back to soviet sajuz?
2012-07-24
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.