Juškevičiaus arsenale – neįprasti įrankiai

2012-07-25 15:51
Egidijus Babelis, Sportas.info

Adas Juškevičius kiekvieną dieną nueina apie 9 kilometrus
Adas Juškevičius kiekvieną dieną nueina apie 9 kilometrus
Nuotr. Sportas.info/E.Bubelis
Krepšininkas Adas Juškevičius dar niekada taip nesirengė sezonui. Kas rytą jis ima į rankas lazdas ir keliauja į mišką.

23 metų 194 cm ūgio gynėjas buvo tarp 15-os Lietuvos rinktinės žaidėjų, JAV mieste Hjustone dalyvavusių paskutinėse mūsų šalies komandos repeticijose prieš olimpines atrankos kovas Venesueloje.

Iki šios vasaros su Kauno „Žalgirio“ sutartį turėjęs, bet Prienų „Rūdupiui“ atstovavęs Juškevičius, grįžęs iš Hjustono, ilsėjosi tik savaitę. Po to vėl ėmė sportuoti. O naktimis mėgino žiūrėti, kaip Lietuvos rinktinė Karakase kovoja dėl olimpinio kelialapio. „Bet po antrojo kėlinio vis užmigdavau“, – šypsodamasis prisipažino sportininkas. Jis neslėpė – rungtynes stebi ne kaip sirgalius, nes mato visus žaidimo niuasus, kurie paprastam krepšinio mėgėjui yra nepastebimi.

Krepšininkas turi ne vieną pasiūlymą iš klubų, bet neskuba apsispręsti: „Laukiu, kas pasiūlys geriausias sąlygas.“

Juškevičius sezonui rengiasi pagal įprastą asmeninę programą. Bet rytais jo tvarkaraštyje atsirado iki šiol nebandytas dalykas – šiaurietiškasis vaikščiojimas.

Kačerginėje gyvenantis sportininkas kartu su nuolatiniu savo bendrakeleiviu, šiaurietiškojo ėjimo pradininku Lietuvoje Arūnu Milkumi kas ryte žingsniuoja „Šaltinių taku“. Taip vadinasi šiaurietiškajam ėjimui ir bėgimui skirta trasa Kačerginės apylinkėse.

– Kas paskatino vaikščioti su lazdomis?
– Arūnas Milkus. Kadangi grįžęs iš rinktinės turėjau laisvo laiko, nenorėjau skubinti įvykių ir pradėti rimtai sportuoti, tai pasirinkau Arūno pasiūlytą šiaurietiškąjį ėjimą, kuris yra kiek paprastesnis dalykas, nei bėgimas ar rimta treniruotė. Tiesiog pabandžiau, patiko, ir pradėjau rytais vaikščioti. Man tai labai gera sumažinto intensyvumo treniruotė ir rytinė mankšta. Techniškai vaikštant dirba visas kūnas. Po tokios treniruotės visą dieną jaučiuosi žvaliau ir geriau nei įprastai.

– Sunku išmokti taisyklingai vaikščioti šiaurietišku būdu?
– Jei turi gerą instruktorių – ne. Intensyviai dirbant, įsiklausant į instruktoriaus pastabas, savaitės užtenka.

– Toli vaikštote?
– Vaikštome apie dvi valandas. Atstumas – apie 9 km.

– Savaitę pavaikščiojęs, galėtum sakyti, kad šiaurietiškasis ėjimas tave užkabino ir tu tai darysi ateityje?
– Ateityje, laisvu metu, manau, aš tikrai tuo užsiimsiu. Bet kadangi sezono metu aš treniruosiuosi du kartus per dieną, laiko tam vargu ar liks. Tiesą sakanti, to aš net fiziškai ištverti negalėsiu, kadangi vaikščioti nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš šono. Visgi grįžtame iš pasivaikščiojimų šlapi. Manau, tai darysiu kiekvieną vasarą.

– Kokį įspūdį susidarei apie „Šaltinių taką“?
– Aš čia vaikštau kiekvieną dieną, tačiau instruktorius Arūnas kasdien trasą pakoreguoja. Vis nukertame kokį kampą, atrandame naują takelį, jis padaro trasą įdomesnę.

– Jei eitum į šį mišką vienas, nepasiklystum?
– Pirmąkart gal ir būčiau pasiklydęs, nors čia gyvenu nuo mažens. Tačiau dabar, kai praėjau visas trasas, spėjau susipažinti. 

– Kas bevaikščiojant „Šaltinių taku“ tau labiausiai patinka?
– Nors čia gyvenu jau 23 metus, niekada netikėjau, kad Kačerginės miškuose yra tokių gražių vietų. Patinka, kad čia daug nelygių vietą, trasa kyla tai aukštyn, tai žemyn, ji nėra nuobodi. Pakeliui galima pamatyti daug gražių slėnių. Labai įdomu.

– Tai šiaurietiškasis ėjimas – vieni pliusai?
– Na taip, neįžvelgiu čia jokių neigiamų aspektų. Jei miške vaikštant užpultų koks žvėris – pats nuo jo galėtum lazdomis apsiginti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (25)
marelleBalboa13Tikiuosi paims Rytas. Zalgiris jau parode, kad jiems jo nereikia.baikit su tuo rytu,paskutinius metus jie tik gadina zaidejus,ypac jaubus-ne isimtis ir Jonas,po gero praeito sezono ir U19 visa pirma sezono puse buvo gesinamas,o kur Siksnius,Dambrauskas,Redikas,Bendzius,Kulvietis... cia ne varymas,o paprasciausi pastebejimai kurie lygiai tinka ir Zalgiriui,nes legionieriai atima zaidimo laika ir vieta starte,tada jie nskolinami ir skolinami,o auksciausio lygio rungtyniu jau nebepamato ilga laika


Taip, su Siksnium nieko neisejo. Bet Dambrauskas, Redikas, jie kur kas jaunesni, gal kas ir iseis. Bendziui, Kulvieciui salygos sudarytos, nors nemanau, kad jie kur nors arti Juskeviciaus lygio.

grustnyjBalboa13Tikiuosi paims Rytas. Zalgiris jau parode, kad jiems jo nereikia.Taip, norėčiau jį matyti Ryte, bet kur jį įkišti? Įžaidėjai Blums, Nedovič, Dambrauskas. SG grandyje dar didesnė mėsmalė - Stepas, Seibutis, Dulkys, Redikas. Nemanau, kad Juškevičius vertas būti ketvirtu įžaidėjų ar penktu SG. O va Žalgiryje yra jam vietos, tik kol kas nėra žinių iš jų.


Mano nuomone su Blumu bus greit viskas baigta. Dambrauskas nepatems lygio ir jei Adas galetu pastovet uz izaideja tai jam vietos tikrai atsirastu..
2012-07-26
Atsakyti
Anonimas
panasu kad Zalgiryje Ado mes neisvysim..na ka,gal ir i gera,tegu pradeda vyrukas legionieriaus karjera,savam kraste pranasu nebusi.aplamai jaunimas turetu gerokai permastyt ar verta pasirasinet sutartis su Zalgiriu matant kaip jis elgiasi su savo jaunais zaidejais
2012-07-26
+1
Atsakyti
Rim
Jūs bent gyvenime pasiekit tiek, kiek Adas pasiekė per 23 metus, o ne užpakalius trinkit į kėdes ir rašytumėt nesąmoningus komentarus grybas ir pan.... O Adui didžiausios sėkmės nesvarbu Lietuvoj ar užsienį, žinoma, norėčiau, kad liktų Rūdupį, bet kaip bus taip, o kitais metais tikiu, kad ir rinktinėj pamatysim vietoj Šaro :)))
2012-07-26
Atsakyti
Zymka
Grybas Juskevicius pasiramstydams lazdele grybauja dzukijos miske:D :o

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-25
-2
Atsakyti
šaunuolis
Adas,laiko veltui neleidzia!aišku smagiau ji butu greitai matyti per tv is Londono,na bet yra taip kaip yra.
2012-07-25
-1
Atsakyti
Anonimas
Ne lazdas ,o hantelius i rankas imk

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-25
Atsakyti
KandaharasRaudonzalupiai prisipirke antrarusiu lavonu i Juskeviciaus pozicija dar svajoja ji is Zalgirio pasiimti:) Adas nedurnas eiti i nevykeliu klubeli, kuri jau du sezonus is eiles per visus galus drasko Zalgiris.


ne du, o viena...
2012-07-25
-1
Atsakyti
KandaharasRaudonzalupiai prisipirke antrarusiu lavonu i Juskeviciaus pozicija dar svajoja ji is Zalgirio pasiimti:) Adas nedurnas eiti i nevykeliu klubeli, kuri jau du sezonus is eiles per visus galus drasko Zalgiris.


Antrarūšis lavonas tai esi tik tu.
2012-07-25
-2
Atsakyti
Balboa13Tikiuosi paims Rytas. Zalgiris jau parode, kad jiems jo nereikia.


Taip, norėčiau jį matyti Ryte, bet kur jį įkišti? Įžaidėjai Blums, Nedovič, Dambrauskas. SG grandyje dar didesnė mėsmalė - Stepas, Seibutis, Dulkys, Redikas. Nemanau, kad Juškevičius vertas būti ketvirtu įžaidėjų ar penktu SG. O va Žalgiryje yra jam vietos, tik kol kas nėra žinių iš jų.
2012-07-25
+1
Atsakyti
Balboa13Tikiuosi paims Rytas. Zalgiris jau parode, kad jiems jo nereikia.


baikit su tuo rytu,paskutinius metus jie tik gadina zaidejus,ypac jaubus-ne isimtis ir Jonas,po gero praeito sezono ir U19 visa pirma sezono puse buvo gesinamas,o kur Siksnius,Dambrauskas,Redikas,Bendzius,Kulvietis... cia ne varymas,o paprasciausi pastebejimai kurie lygiai tinka ir Zalgiriui,nes legionieriai atima zaidimo laika ir vieta starte,tada jie nskolinami ir skolinami,o auksciausio lygio rungtyniu jau nebepamato ilga laika
2012-07-25
-2
Atsakyti
AST
to x-failai

O gal geriau tu noretum pasakityti kaip lieja prakaita kokie nkl vidutiniokai nei perspektyvus ir tikriausiai busimas rinktines narys?
2012-07-25
Atsakyti
as
Tas siaurietiskas pasivaiksciojimas yra nesamone didziausia, bet matyt instruktorius, kaip draugelis juskeviciaus, uzsisake reklama ir tiek.
2012-07-25
-2
Atsakyti
labai geras sportas
2012-07-25
-1
Atsakyti
Tikiuosi paims Rytas. Zalgiris jau parode, kad jiems jo nereikia.
2012-07-25
-4
Atsakyti
as
klounas...
2012-07-25
Atsakyti
Toli vaikštote? ;DDD
2012-07-25
-3
Atsakyti
Dzimis
Kokie klausimai buki ;D
2012-07-25
-1
Atsakyti
x-failai
basketnews jau nezino kaip pareklamuot Juskeviciaus,tai sugalvojo toki buda,tuj jo nuotrauka ir straipsnis pasirodis zurnale zmones...labai jau stumia ta juske,o kiek zaideju idividuoaliai lieja prakaita,apie kuriuos net neuzsiminate zurnalistai.,nors neaisku ar tik ne pats susirado,ir uz tam tikra atligi,zurnalistai taip stengesi,jiem gi irgi reikia is kaskotai pragyvent,
2012-07-25
Atsakyti
..
Kačerginė :)
2012-07-25
-2
Atsakyti
Anonimas
Klausimai tai kaip visada nesamoningi, 10 klausimu, bet visi vienodi.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-07-25
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 25

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.